Zgraj głośniki z umeblowaniem

W gdańskim salonie Rad-Pol jest bogaty wybór tkanin, z którymi można zlecić profesjonalne obicie obudowy głośników, by pasowały do mebli w domu.

Zapewniam pełne wsparcie przy indywidualnym dostosowaniu głośników, by nie pogorszyły się ich właściwości odsłuchowe.

Służę w tym celu moim długoletnim doświadczeniem zawodowym ze Skandynawii. Zapraszam szczególnie do współpracy projektantów wnętrz. Inne renowacje lub ulepszenia głośników są do ustalenia, jak również dostosowanie domowego PC na potrzeby odtwarzania muzyki.

Benjamin Z. Bienicewicz

Dopasowaliśmy do stylu gustawiańskiego np szwedzkie głośniki Sonab OA-12. Według ekspertów ten styl "zachwyca przede wszystkim skromnością i przytulnością, ale także eleganckimi i królewskimi akcentami".

Legendarne w Skandynawii OA-12 pojawiły się na rynku w 1973 roku, jako pierwsze prawdziwe głośniki stereofoniczne projektu Stiga Carlssona, które są zbudowane w parze, jako lewe i prawe. OA w ich nazwie znaczy OrtoAcoustics, czyli wierna akustyka - od greckiego orthos. O taką wierność chodzi również w angielskojęzycznym skrócie Hi-Fi, który znaczy high fidelitym i według Wikipedii określone zostało w niemieckich normach DIN 45500 w 1973 roku.

Sonab wprowadził w tych głośnikach m. in. "beznapięciowe" nóżki uretanowe, które "nigdy się nie "zapadają" i nie "odłączają" głośnika mechanicznie od pokoju, w wyniku czego wibracje nie docierają do podłogi i ścian, a tym samym nie są przekazywane z powrotem, jako zniekształcenie". W latach późniejszych w tym celu bardzo popularne stały się na rynku pozłacane kolce stalowe, które nie są jednak przyjazne dla eleganckiej podłogi. W specjalistycznym artykule polskojęzycznego serwisu znalazło się wręcz stwierdzenie: "Powstały one nie po to, by tłumić wibracje, lecz w celu zapewnienia stabilizacji wysokiego zestawu głośnikowego na grubych, anglosaskich wykładzinach".

Stała ekspozycja prezentuje możliwości indywidualnego dopasowania typowych głośników 3-drożnych

W salonie w Gdańsku można wybrać stosowną tkaninę i zamówić profesjonalną usługę tapicerską.

Dojazd w Gdańsku jest wyjątkowo prosty. Galeria jest przy główniej ulicy Trójmiasta, w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania z trasą Słowackiego.

Indywidualne dopasowanie głośników do wnętrza wymaga szczególnej dbałości, by nie zatracić ich właściwości odsłuchowych i uzyskać elegancki wygląd.

Firma Rad-Pol jest importerem i producentem mebli stylowych, idealnych do aranżacji domów, hoteli czy restauracji.

W asortymencie są meble z Włoch, które wyróżnia wysoka jakość, modny design, niezwykła funkcjonalność czyli wszystko to co jest kwintesencją włoskiego stylu.

Oferują produkty klasyczne jak i nowoczesne, aby każdy z Klientów mógł znaleźć u nas meble, które sprostają jego wszelkim oczekiwaniom.

O firmie

Meble to nie tylko kawał mojego życia, meble to zarówno dusza mojej firmy, jak i moja pasja.

Firmę RAD-POL założyłem w 1986 roku. Początkowo zajmowaliśmy się usługami tapicerskimi odtwarzając pierwotną jakość i piękno mebli tapicerowanych. Z biegiem czasu zajęliśmy się produkcją i importem mebli stylowych z Włoch. Na Państwa życzenie każdy mebel wykonamy według indywidualnych preferencji, w których możliwe jest dokonanie wyboru odcienia wybarwienia drewna, rodzaju i koloru tkanin lub skóry oraz sposobu wykończenia. Do mebli tapicerowanych mamy przebogaty wybór materiałów, gdyż nasz dział tkanin dba o atrakcyjną ofertę tkanin obiciowych, dekoracyjnych, zasłonowych, firan oraz artykułów pasmanteryjnych takich jak taśmy ozdobne, sznury i chwosty.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych znajdujących się w Warszawie, Starej Miłosnej, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Sopocie oraz Płocku oraz współpracujących salonów meblowych w całej Polsce. Nasze salony firmowe to wyjątkowe wnętrza wypełnione pięknymi formami mebli, kolorami tkanin i bogactwem dodatków. Znajdą w nich Państwo meble do salonu, jadalni, sypialni, gabinetu, przedpokoju i kuchni, a komfortowe kanapy i fotele, wygodne krzesła, szezlongi, stoły i stoliki w świetle stylowych lamp i otoczeniu eleganckich dodatków będą inspiracją do aranżacji przestrzeni we własnym domu.

Naszą dewizą jest piękno i jakość.

Krzysztof Radziuk


Z oferty Rad-Pol skorzystały już m.in.:

Pałac Prezydencki Belweder w Warszawie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Kancelaria Sejmu

Ministerstwo Gospodarki w Warszawie

Służba Wywiadu Wojskowego w Warszawie

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ośrodek Reprezentacyjny Wojska Polskiego w Helenowie

Hotel "Jan III Sobieski" w Warszawie

Hotel "Sheraton" w Warszawie

Hotel "Europa" w Sopocie

Hotel "Best Western Mazurkas" w Ożarowie Mazowieckim

Hotel "Pomerania" w Maciejowie

Hotel "Smolarnia" w Czarnkowie

Hotel Wersal w Zakopanem

Hotel Klimek SPA w Muszynie

Hotel Mat's w Poznaniu

Napoleon Hotel & Restauracja we Wróblowie

Restauracja St. Antonio

Restauracja "Vivaldi" w Warszawie

Restauracja "Bistrot" w Warszawie

Pałac Sulisław Hotel & Spa

Dworek Marzenie w Załuskach

Akademia Medyczna w Białymstoku

Wojewódzki Administracyjny Sąd w Łodzi

Urząd Miejski w Libiążu

Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Akademia Rycerska w Legnicy

Polska Agencja Żegluli Powietrznej w Warszawie

Państwowy Instytut Geologiczny

Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie

Sala Ślubów w budynku Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury

oraz wiele ambasad