ПРАВИЛА ТА ПОЛОЖЕННЯ БІЗНЕС-ЦЕНТРУ «ПАРУС»

розташованого за адресою: м. Київ, вул. Мечникова 2, літ. А

(надалі за текстом – «Правила БЦ «ПАРУС»)

(в редакції від 01.04.2019 року)

Орендодавець встановлює, а Орендар і/або Суборендар приймає до виконання викладені в даному додатку Правила користування Бізнес-центром «ПАРУС», які полягають в наступному:

1. Орендар і/або Суборендар не має права створювати перешкоди або загороджувати, у тому числі тимчасово, на Загальних Площах Бізнес-центру «ПАРУС» (надалі - БЦ «ПАРУС»), таких як вестибюлі, коридори, ліфти, сходові майданчики, зали, входи і виходи на території БЦ «ПАРУС», а також доріжки, алеї і проходи на території, прилеглій до БЦ «ПАРУС», а також використовувати вказані Загальні Площі в цілях, що суперечать їх функціональному призначенню.

2. Орендар і/або Суборендар не має права вішати завіски і встановлювати жалюзі, жалюзійні отвори, тоновані покриття, плівки і захисні екрани на вікнах, засклених покриттях Приміщення без попередньої згоди Орендодавця, якщо інше не встановлене в Договорі.

3. Якщо інше не встановлене Договором Орендар і/або Суборендар не має права розміщувати вивіски, рекламу, оголошення або інші буквені повідомлення на будь-якій зовнішній частині БЦ «ПАРУС», а також на стінах в коридорах, на інших засклених поверхнях БЦ «ПАРУС».

4. Орендодавець має право заборонити рекламу Орендар і/або Суборендаря, якщо вона не відповідає репутації або функціональному призначенню БЦ «ПАРУС». В цьому випадку Орендодавець направляє письмове сповіщення, і Орендар і/або Суборендар припиняє або перериває таку рекламу негайно.

5. Орендар і/або Суборендар не повинні згадувати БЦ «ПАРУС» під іншою назвою, відмінною від назви, яка привласнена Орендодавцем, а також використовувати назву без попередньої письмової згоди Орендодавця.

6. Орендар і/або Суборендар не повинні закривати, загороджувати або яким-небудь іншим способом перешкоджати надходженню світла в зали, коридори і інші Загальні Площі, в межах БЦ «ПАРУС», через вхідні двері, скляний купол, вікна.

7. Орендар і/або Суборендар не повинні закривати, загороджувати або яким-небудь іншим способом перешкоджати доступу до опалювальних труб, люків вентиляції і повітряного кондиціонування, які забезпечують повітрообмін в межах БЦ «ПАРУС».

8. Орендар і/або Суборендар не повинні встановлювати які-небудь вітринні стенди перед входом в БЦ «ПАРУС», або на території, прилеглій до БЦ «ПАРУС», а також на Загальних Площах, таких як зали, коридори, вестибюлі, сходові майданчики і так далі, без попередньої письмової згоди Орендодавця, якщо інше не встановлене Договором.

9. Орендар і/або Суборендар не повинні встановлювати або сприяти установці антен на даху БЦ «ПАРУС», на зовнішніх стінах Приміщення або в інших місцях на території, прилеглій до БЦ «ПАРУС».

10. Орендар і/або Суборендар не повинні використовувати сантехнічне устаткування і фурнітуру, встановлену на Загальних Площах, для скидання сміття, дрантя або інших цілей, не відповідних їх функціональному призначенню.

11. Орендар і/або Суборендар не повинні допускати перевантаження на підлогах більш, ніж 400 кг/кв.м.

12. Орендар і/або Суборендар не має права без узгодження з Орендодавцем змінювати дизайн внутрішнього інтер'єру Приміщення або Загальних Площ БЦ «ПАРУС».

13. Під час проведення Орендарем (Суборендарем) його Генеральною організацією будівельних робіт суворо забороняється винесення будівельного сміття на холодний перехід і пожежні сходи БЦ «ПАРУС».

14. Орендар і/або Суборендар не має права тримати в Приміщенні або в БЦ «ПАРУС» будь-які види тварин.

15. Орендар і/або Суборендар не повинні втручатися в роботу інших Орендарів і/або Суборендарів БЦ «ПАРУС», заважати яким-небудь чином їх діяльності, чинити будь-який шум, зокрема шум від гри на музичних інструментах, радіотрансляцією, переговорних пристроїв, свисту, співу, проведення з 08.00 години по 20.00 години галасливих робіт (ремонтних, будівельних, опоряджувальних) і тому подібне.

Роботи, які призводять до шуму, лакофарбові роботи та роботи пов’язані з виникненням будівельного пилу повинні здійснюватись з 20.00 години по 08.00 годину в робочі дні або у будь-який час у вихідні дні.

16. Орендар і/або Суборендар, його співробітники, агенти і ліцензіати не мають права приносити і зберігати в БЦ «ПАРУС» горючі та/або вибухонебезпечні суміші, хімічні речовини, за винятком рідин і розчинників, необхідних для здійснення прибирання і чищення, в кількостях, потрібних для нормального функціонування Приміщення Орендар і/або Суборендаря.

17. Орендар і/або Суборендар не проводить ніяких нових і додаткових замикаючих пристроїв або видозмін існуючих пристроїв без попереднього письмового узгодження з Орендодавцем. Після закінчення Строку оренди (суборенди) Суборендар зобов'язаний здати Орендодавцеві ключі (картки доступу) від займаного ним Приміщення.

18. Орендар і/або Суборендар має право проводить постачання якого-небудь майна в Приміщення через Загальні Площі, відкриті для відвідувачів БЦ «ПАРУС» лише у встановлені і зазначені Орендодавцем години і спосіб.

Про необхідність завезення в Приміщення або вивезення із Приміщення майна (меблі, техніка тощо) Орендар і/або Суборендар повинні заздалегідь інформувати Адміністрацію БЦ «ПАРУС», шляхом подання відповідної письмової заявки. За відсутності письмової згоди Орендодавця Орендар і/або Суборендар, його представники, співробітники, підрядчики, гості не можуть привозити БЦ «ПАРУС» або вивозити з БЦ «ПАРУС», а також збирати, зводити або переміщати сейфи, офісне устаткування, меблі або інші великогабаритні предмети, які можуть нанести пошкодження БЦ «ПАРУС». Всі переміщення або завезення/вивезення товарів, сейфів, вантажів, меблів або великогабаритних предметів будь-якого характеру повинні здійснюватися в години, що визначаються Орендодавцем. Орендодавець залишає за собою право оглядати всі вантажі, які поступають в БЦ «ПАРУС», а також позбавлятися від всіх вантажів в БЦ «ПАРУС», знаходження яких порушує будь-які умови Договору Оренди (Суборенди), частиною якого є дані Правила. Будь-який збиток, нанесений БЦ «ПАРУС» в результаті переміщення або роботи будь-якого такого устаткування, або меблів, підлягає компенсації Орендарем і/або Суборендарем.

19. Перед початком будівельних робіт в Приміщенні, що орендується (суборендується), Орендар, Суборендар зобов'язаний надати Адміністрації БЦ «ПАРУС» наступні листи і виконати наступні вимоги:

19.1. Лист від Орендаря, Суборендаря з вказівкою Генпідрядної організації, яка проводитиме ремонтні роботи (далі по тексту «Генпідрядна організація»);

19.2.Наказ від Генпідрядної організації про призначення відповідальної особи (контактний телефон) по техніці безпеки і протипожежної безпеки;

19.3. Список від Генпідрядної організації людей, що працюють на території Приміщення;

19.4. Від Орендаря (Суборендаря) список осіб (дизайнери, проектанти, представники Орендаря (Суборендаря), відповідальних і контролюючих проведення ремонтних, будівельних робіт на території Приміщення і так далі) для видачі ним тимчасових перепусток для проходу на територію Приміщення;

19.5. Перед початком робіт Орендар (Суборендар) повинен підписати з інженерною службою БЦ «ПАРУС» акт прийому-передачі устаткування, дверей і так далі, Приміщення, що знаходиться його на території, а також акт розмежування з електричної частини;

19.6. Перед початком робіт, Орендар (Суборендар) зобов'язаний надати проектну документацію інженерній службі БЦ «ПАРУС» і отримати у неї письмове узгодження цієї проектної документації;

19.7. Представник Генпідрядної організації зобов'язаний погоджувати з Адміністрацією БЦ «ПАРУС» щоденні заявки на виробництво робіт встановленого зразка;

19.8. Прибирання будівельного сміття з території Приміщення та Загальних площ здійснюється силами Генпідрядної організації і за його рахунок;

19.9. Орендар (Суборендар) має право організовувати автономну систему безпеки в Приміщенні без порушення і підключення до цілісної системи доступу, що відноситься до безпеки і пожежної безпеки всієї будівлі БЦ «ПАРУС»;

19.10. Після закінчення будівельних робіт і для подачі в Приміщення напруги по постійній схемі, Орендар (Суборендар) зобов'язаний надати Адміністрації БЦ «ПАРУС» наступні документи:

- Акти прихованих робіт;

- виконавчу документацію з узгодженнями від пожежників і інженерної служби БЦ «ПАРУС»;

20. Для отримання Орендарем (Суборендарем) постійних пропусків для своїх співробітників та на паркомісця, Орендареві (Суборендареві) необхідно надати до Адміністрації БЦ «ПАРУС» лист із зазначенням прізвищ, імен та по батькові таких співробітників, а також із зазначенням номерів паркомісць згідно укладеного щодо них договору;

21. Отримання Орендарем (Суборендарем) кореспонденції здійснюється через центральний ресепшн БЦ «ПАРУС», а отримання замовленої пошти, здійснюється по дзвінку з центрального ресепшена, згідно нормативів часу, встановлених Укрпоштою;

У будь якому-випадку, отримання Орендарем/Суборендарем кореспонденції здійснюється лише після отримання Орендодавцем листа від Орендаря /Суборендаря про бажання отримувати кореспонденцію на адресу БЦ «ПАРУС».

22. Орендар і/або Суборендар зобов’язаний по першій вимозі надавати технічним працівникам БЦ «ПАРУС» доступ до комунікацій, які знаходяться в Приміщенні.

23. При відсутності в Приміщені фізичної охорони, Орендар і/або Суборендар повинен здати Адміністрації БЦ «ПАРУС» один екземпляр ключів від Приміщення в опечатаному тубусі.

24. Орендар і/або Суборендар зобов'язується не проводити прибиральні роботи або профілактичні заходи, що полягають в покритті підлоги мастикою, або її поліровці, або проведенні інших профілактичних робіт такого роду, в Приміщення під час роботи БЦ «ПАРУС», ні своїми силами, ні силами третіх осіб, що уповноважено діють від особи Орендар і/або Суборендаря.

25. Мета відвідування БЦ «ПАРУС», місце відвідування, час прибуття і виходу з БЦ «ПАРУС» реєструються Адміністрацією БЦ «ПАРУС».

26. Особи, що входять і виходять з БЦ «ПАРУС», можуть бути опитані персоналом охорони БЦ «ПАРУС» на предмет мети відвідування БЦ «ПАРУС».

Якщо Орендар і/або Суборендар самостійно забезпечили доступ відвідувача до свого Приміщення без використання гостьового пропуску, такий Орендар і/або Суборендар зобов’язаний забезпечити й безперешкодний вихід такого відвідувача з Приміщення та БЦ «ПАРУС».

Працівникам Орендаря і/або Суборендаря забороняється передавати електронний пропуск іншим особам.

27. Орендодавець не несе відповідальності за нещасні випадки і каліцтва співробітників Орендаря і/або Суборендаря в БЦ «ПАРУС» при розвантаженні-вантаженні матеріалу (меблям т.п.), що виникли не з вини Орендодавця.

28. У разі військового вторгнення, суспільних хвилювань і безладів або інших обставин, Орендодавець залишає за собою право припинити доступ до БЦ «ПАРУС» на період дії таких обставин, і якщо Орендодавець визнає необхідним, закрити вхідні двері.

29. Орендар і/або Суборендар не повинні зберігати або складувати своє майно у вестибюлях або на входах, або на прилеглих пішохідних переходах, або в будь-якому іншому місці зовні Приміщення, або на території, прилеглій до БЦ «ПАРУС», якщо інше не передбачене Договором оренди (суборенди).

30. Орендар і/або Суборендар не повинні використовувати Приміщення в аморальних і незаконних цілях, для мешкання, ночівлі та зберіганні особистих речей, за винятком майна, призначеного для Дозволеного використання.

31. Якщо інше не передбачене Договором, Орендар і/або Суборендар не повинні здійснювати будь-яку маркетингову і промоушинговую діяльність, суспільне опитування, рекламу на підтримку торгівлі, торгівлю з лотків усередині і зовні БЦ «ПАРУС», без попередньої згоди Орендодавця, і повинен надавати допомогу по недопущенню подібної діяльності інших Орендарів і/або Суборендарів.

32. При отриманні і транспортуванні матеріалу Орендар і/або Суборендар, персонал Орендар і/або Суборендаря і третіх осіб, які діють від особи Орендар і/або Суборендаря, не повинні використовувати в БЦ «ПАРУС» ручні каталки, окрім тих, які забезпечені гумовими покришками з бічними протекторами. Всі інші подібні пристосування, які Орендар і/або Суборендар припускає використовувати в БЦ «ПАРУС», повинні бути забезпечені гумовими покришками, обмежувачами і іншими пристосуваннями для безпеки подібного типу механізмів.

33. Орендар і/або Суборендар не повинні встановлювати в БЦ «ПАРУС» будь-які автомати для продажу будь-чого без попередньої письмової згоди Орендодавця.

34. Суборендар не може міняти внутрішній дизайн в своєму Приміщенні без попередньої письмової згоди Орендодавця, в якій не може бути відмовлено безпідставно.

35. Відповідальність за збереження припаркованих машин і всі ризики, пов'язані з цим, несуть власник (-и) автотранспортних засобів.

36. Паління в Приміщенні, на Загальних Площах та на прилеглій до БЦ «ПАРУС» території забороняється, за винятком спеціальних відведених для цієї мети місць, визначених Орендодавцем.

37. Орендар і/або Суборендар суворо дотримується вимог з протипожежної безпеки усередині Приміщення і у разі виявлення пожежі або загрози пожежі в Приміщенні, негайно повідомляє про це Адміністрацію БЦ «ПАРУС».

38. Орендар і/або Суборендар зобов’язаний утримувати Приміщенні в чистоті.

39. Сміття поміщається, що знаходиться в Приміщенні, в пластикові мішки одноразового використання, які потім герметично упаковуються, для того, щоб сміття не прокидалося на підлогу. Герметично упаковані мішки викидають в контейнери, які знаходитимуться в спеціально відведених Орендодавцем для цього місцях в БЦ «ПАРУС». Орендар і/або Суборендар не повинні розміщувати мішки або інший матеріал, що викидається, на Загальній площі БЦ «ПАРУС», або в іншому місці на території БЦ «ПАРУС», не призначеному для цього. Забороняється тягнути волоком мішки із сміттям по підлозі та прилеглій до БЦ «ПАРУС» території. Сміття виноситься Орендарем (Суборендарем) з 20.00 години до 08.00 години.

40. У разі виникнення зауважень, що виникли у Орендаря/Суборендаря в процесі експлуатації Приміщення, необхідно звертатися до Адміністрації БЦ «ПАРУС».

Орендар і/або Суборендар повинні представляти всі свої претензії безпосередньо Адміністрації БЦ «ПАРУС» для розгляду письмово, за винятком претензій, що вимагають оперативного рішення, які можуть висловлюватися в усній формі. Адміністрація БЦ «ПАРУС» приймає прохання і претензії Орендарів/Суборендарів щодня з 09.00 години до 18.00 години.

41. Всі дозволи, ліцензії, необхідні для здійснення господарської діяльності, повинні отримуватись Орендарем і/або Суборендарем за його рахунок; при цьому Орендодавець надає Орендареві і/або Суборендареві всі документи, необхідні для отримання таких дозволів і ліцензій. При цьому у разі не надання таких документів Орендар і/або Суборендар не несе відповідальності перед Орендодавцем за невчасне отримання таких дозволів (ліцензій).

42. Орендодавець встановлює Загальні правила і Інструкції, які розповсюджуються на всіх Орендарів і/або Суборендарів оскільки це не суперечить умовам Договору і даним Правилам.

43. Орендодавець може відмінити одне положення із Правил БЦ «ПАРУС» на користь певного Орендаря і/або Суборендаря або Орендарів і/або Суборендарів, але жодна така поступка на користь Орендаря і/або Суборендаря або Орендарів і/або Суборендарів не означає поступку в Правилах для іншого Орендаря і/або Суборендаря або Орендарів і/або Суборендарів.

44. Орендодавець залишає за собою право вносити інші зміни в Правила, які можуть стати необхідними для більшої безпеки, кращої підтримки порядку і чистоти в БЦ «ПАРУС». Такі нові Загальні Правила матимуть силу для Орендаря і/або Суборендаря після письмового ознайомлення з ними Суборендаря.

Правила поведінки співробітників і відвідувачів на території БЦ «ПАРУС» є невід’ємною частиною правил та положень БЦ «ПАРУС»