Новини

За підсумками Вікімарафону 2024, який цьогоріч відбувався у рамках відзначення 20-річчя Української Вікіпедії з 26 січня по 4 лютого, в Україні відбулося 36 локальних заходів у яких взяли участь 365 учасників/учасниць із яких 108 новачків. Серед них і учасники нашого Освітнього  клубу:педагоги, бібліотекарі та здобувачі освіти Барський професійний будівельний ліцей.

Дякую кожному  за його особливий внесок у онлайн енциклопедію та дякуємо Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine за підтримку та подяку для нашого клубу.

Дякую за світлини Світлана Лотоцька

#ЯпишуВікіпедію #EC_WB

27.02.2024 року майстер виробничого навчання  Коваль В.П. провів урок виробничого навчання у групі №8  з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний».

Тема уроку: «Виготовлення дерев’яних виробів».

2 роки повномасштабного вторгнення. 10 років російської агресії. "Прокидайся, почалася війна!" - ці слова ми почули 731 день тому... Україна бореться і продовжує боротись! Пам'ятаймо тих, хто пожертвував своїм життям заради нашого майбутнього!

Колектив Державного навчального навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей" вшановує світлу пам'ять наших полеглих випускників (станом на 24/02/2024 відомо 38 імен)... Вічна шана та вдячність!

В Барській бібліотеці вже п'ятий день працюють волонтери над створенням молодіжного простору. Наразі вони фарбують стіни у три кольори та готуються до фарбування підлоги. 

Завжди Будівельний ліцей залишається якось непоміченим у розмовах та в житті наших містян, а дарма!) Чисто на нашому досвіді (будемо йти по наростанню) - чудові та працьовиті діти (тегнули всіх, кого знайшли, нижче). Вони для нас окреме «відкриття» на цьому проекті у найкращому значенні цього слова! Відповідальна та просто супер-майстриня Оксана Мартинюк - то розуміння з напів-слова з нами, то ще й з дітьми «на одній мові». Привітний вчительський колектив, частинка якого допомогла нам за лічені години з презентацією та загалом з організацією проекту для учнів. Ну, і як при колективу не згадати про керівника (знову) - Анатолій Шиндилюк, якщо Ви це читаєте - обняли Вас!) 

26.02.2024 Було проведено працівниками бібліотеки годину спілкування  "Моя країна - Україна". Здобувачі освіти  поглибили свої знання про історію Україну,  традиції нашого краю, про мужність українського народу, про його непохитну волю до боротьби за право жити на своїй землі, у своїй державі, згідно з власними законами та традиціями під мирном небом!

Ми живемо в чарівному, надзвичайному красивому краю, який зветься Україна.

Ми - українці! Це звучить гордо. Нас єднає історія,  традиції, звичаї, погляди, пісні і танці, віра, мова, мрії. Україна - це бабусина казка, мамина колискова, батькове міцне плече і разом з тим героїчні вчинки і незламна боротьба наших Героїв.

21.02.2024 Загальноліцейна виховна година "21 лютого - Міжнародний День рідної мови" (викладачі Слободянюк Г.О., Білоус О.Г., здобувачка освіти групи №8 Яна Веркалец). Цікаво, пізнавально, патріотично! 

20.02.2024 Тематичні заходи з нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні: година спілкування (Матвієнко Н.В., Слободянюк Г.О.), загальноліцейна лінійка та участь в Тихій акції "Ангели пам'яті" (Собковська Л.І., здобувачі освіти груп 2, 21, 23). 

У кожної держави є такі події, які назавжди викарбовуються в історії країни, їхні дати пам`ятають протягом десятиліть, віків. Вони назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян. Таким став для нас Євромайдан.

      Рівно 10 років тому, 20 лютого 2014 року,  силовиками  було здійснено  масовий розстріл протестувальників. За три дні загинуло близько сотні людей, понад дві тисячі було поранено...

   За що ж загинули герої? Чому мільйони людей вийшли на протести по всій Україні? Відповіді на ці запитання разом з працівниками бібліотеки з’ясовували здобувачі освіти першого курсу Барського професійного будівельного ліцею (викладач Галина Миколаївна Качуровська) на годині мужності «Моя Україна – вільна і непереможна».

    Також в ході заходу молодь висловлювала свою думку з питань «Хто такий патріот?», «Які людські цінності притаманні патріоту?», «Які обов'язки покладаються на нього?», «Які знання і уміння є корисними для свідомого громадянина?», наводили приклади патріотизму у літературі, мистецтві та історії.

Учні ліцею та викладачка Галина Миколаївна Качуровська  донесли до аудиторії короткі  історії з біографії  учасників Євромайдану, таких як Владислав Зубенко, Валерій Опанасюк, Ігор Костенко, Олександр Плеханов.

     Не могли не згадати про Героїв України-земляків – учасників російсько-української війни: Владислава Сапарова, Олександра Лозінського, Олександра Черниша, Віталія Павич, останній з яких навчався у цьому закладі.

    На завершення заходу вшанували пам'ять  Героїв України хвилиною мовчання.

Дякуємо нашим друзям-бібліотекарям Барська бібліотека для дітей за організацію патріотичного змістовного заходу приуроченого 10-ій річниці вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні!

До поки пам' ятаємо, до поки вони ангелами охоронцями оберігають нас та нашу країну.

Слава Україні!

Слава Героям!

20.02.2024 року відбулась Всеукраїнська освітня акварель для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

«Діалог медіа та освіти: 6G».Спікером від навчального закладу виступила Гонтар Марина Владиславівна з темою: «Медіаосвіта у закладах професійно-технічної освіти: практика та перспективи розвитку».

Мета заходу: консолідація зусиль педагогів

питань системного впровадження та розвитку компетентнісної моделі медіаосвіти; створення сучасного освітнього середовища на основі модернізації освітніх галузей; презентація, популяризація та поширення кращого досвіду з питань розвитку медіаосвіти в умовах закладу професійної (професійно-технічної) освіти.Дякуємо за цікаву зустріч, актуальні виступи та досвід

19.02.2024 року  на базі ДНЗ « Барський ПБЛ» проведено пробні кваліфікаційні роботи  в групі 14 за професією «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах», кваліфікація – «Електрогазозварник ІІ-ІІІ розряду» на тему: «Електродугове зварювання поворотних стиків труб в нижньому положенні з проваром». Були проведені кваліфікаційні пробні роботи, які є невід’ємною частиною кваліфікації майбутніх робітників.

Здобувачі освіти виконували завдання кваліфікаційних пробних робіт у відповідності з технологічними вимогами і в заданий час.

Любіть та поважайте усіх хто з вами день при дні❗

А ми прагнули розпочали сьогоднішній  день сердечно, бо у цей важкий та крихкий час важливо мати у серці любов, тепло, добро, сонце та світло.💛💙

Разом🌞 із учнями професії "Оператор КН. Офісний службовець (бухгалтерія)" Барський професійний будівельний ліцей.

Навички та постійні тренування - це зброя!

Наш 70 окремий полк підтримки на чолі професіоналів саперного діла провів тренінг «Мінно-вибухова безпека населення в умовах воєнного стану». Під час заходу студенти проаналізували різновиди вибухонебезпечних предметів, ознайомились з правилами поведінки та алгоритмом першочергових дій під час їх виявлення.

В умовах сьогодення студентство України об’єднане, як ніколи, заради спільної мети – Перемоги ЗСУ, тому такі тренінги відіграють важливу роль у наближенні Перемоги!

Служба звʼязків з громадськістю 70 Окремий Полк Підтримки.

🗓️06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету 🌐 (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 21 День безпечного Інтернету.

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для молоді.  Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту здобувачів освіти від шкідливих інформаційних впливів були проведені такі заходи:

1. Група 21 взяла участь у Всеукраїнському конкурсі з Кібербезпеки;

2. Проведений квест "Безпечний Інтернет";

3. Викладач з ТОКІ пройшла дистанційно курс підвищення кваліфікації інтернет конференції "Безпека в інтернет: нові виклики для педагогів"

4. Підведено підсумки та нагородження.

Здобувачі освіти 23 групи: 

І - місце Обельницька Любов🥇;

ІІ - місце Повар Іван🥈;

ІІІ - місце Брик Арте🥉.

Здобувачі освіти 21 групи:

І - місце Деркач Софія🥇;

ІІ - місце Твардовська Катерина🥈;

ІІІ - Корчинська Людмила🥉.

Вітаємо всіх учасників та переможців. Слава Україні!💙💛

video-5f545c86894bea19d656ada6c1cb66c1-V.mp4

З метою реалізації загальнонаціонального проєкту "Пліч - о - пліч зі спортом" для збільшення рухової активності населення в нашому навчальному закладі відбулися особисті змагання із настільного тенісу серед дівчат І-ІІІ курсів . Всього брали участь 23 здобувачки освіти  нашого ліцею. За результатами проведенних змагань 

І-місце посіла Обельницька Любов група №23,

ІІ- місце Герега  Марина група №23, 

ІІІ-місце Собковська Руслана група №20.

Всім бажаємо міцного здоров'я, збільшення рухової активності і пліч - о - пліч зі спортом до Перемоги!

   01.02.2024 р. проведено засідання педагогічної ради, на якому заслухали доповідачів з таких питань:

Video.Guru_20240202_181747118.mp4

   Конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти групи 9 по спеціальності «Монтажник систем утеплення будівель» майстер виробничого навчання Пампушко Алла Михайлівна.

Тема:“Декоративне опорядження поверхонь стін тонкошаровою штукатуркою  “короїд””

Мета: Підвищення рівня професійної підготовки та майстерності і поглиблення знань з сучасних виробничих технологій.

Участь у конкурсі професійної майстерності – це унікальна можливість проявити свій талант і мистецтво. 

За результатами конкурсу фахової майстерності на підставі рішення журі визначено переможців конкурсу, ними стали:

І місце Остапчук Інна

II місце Матвієнко Віталій

III місце Гуляк Дмитро

Вітаємо переможців😉💐🏆

конкурс монтажників сист утеплення будівель.mp4

31.01.2024 р. відбулося чергове засідання МК "Інформаційних технологій". 

На засіданні були обговорені:

На виконання наказу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області від 27.10.2023 р. Ne23, відповідно до вимог Положення про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ (наказ Міністерства освіти і науки України від 30. 05. 2006 р. No419), державних освітніх стандартів, з метою виявлення та поширення в ЗП (ПТ)О прогресивного педагогічного і виробничого досвіду впродовж першого семестру 2023 - 2024 навчального року був проведений обласний огляд-конкурс серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти на кращу організацію роботи навчально-виробничих майстерень (лабораторій) з професії «Муляр».

В огляді-конкурсі на кращу організацію роботи навчально-виробничих майстерень (лабораторій) з професії «Муляр» брали участь 6 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за цим фахом. Усі заклади професійної (професійно-технічної) освіти, які брали участь в огляді-конкурсі, показали належний рівень кадрового, матеріально-технічного та методичного забезпечення роботи навчально-виробничих майстерень (лабораторій).

Вітаємо колектив навчального закладу та в особливий спосіб майстра виробничого навчання Дроздова Михайла Михайловича за якісну підготовку, зміцнення навчально-матеріальної бази системи професійної освіти та вагомий внесок у підготовку до обласного огляду конкурсу

31 січня 2024 року НМЦ ПТО У Вінницькій області був проведений обласний вебінар на тему: «Електронне портфоліо як інструмент презентації професійної діяльності сучасного педагога» до котрого долучились педагогічні працівники навчального закладу.

Велика подяка організаторам НМЦ ПТО,

модераторам Стецюк Надії Петрівні ,Ткачук Ганні Едуардівні  та всім доповідачам за цікавий, високоякісний, насичений захід.

30.01.2024 р. До виготовлення окопних свічок долучилися здобувачі освіти груп 6-ТУ, 9-ТУ (зібрали кошти на парафін і Богренко Андрій приніс 5 мішків шишок), групи №21 (Соха Даша, Стрембіцька Оксана - розтоплювали парафін і заливали свічки), групи №2 (Самойлюк Юрій) і 8 (Пашешняк Віктор) - дробили парафін + долучилися майстри в/н: Дроздов М.М., Пампушко А.М., Мікшакова Л.В. 

ос10.mp4

30.01.2024 Загальноліцейна лінійка щодо профілактики туберкульозу (Степанова Т.М., Шиндилюк А.В.). 

29.01.2024 Тематичний захід до 20-річчя української Вікіпедії - Вікімарафон.

https://www.facebook.com/reel/358932900289343 

29 січня 1918 року в Україні 106 років тому  відбувся  бій під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Сьогодні ми вшановуємо героїзм української молоді, справжніх патріотів, які загинули у нерівному бою, виборюючи Українську державність. У холодному січні 1918 року ці хлопці подали усій нашій нації приклад беззавітного служіння своїй країні. Тож схилімо голови у скорботі за тими, хто віддав життя за Незалежність України… Світла їм пам’ять та вічна слава!💙💛🇺🇦

Провели виховний захід в групі 21 з професії "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор комп'ютерного набору" класний керівник 

Кучерук А. Л. майстер в/н Качуровська Г. М.

Крути

28 січня вважається Днем відкриття Антарктиди, а 6 лютого буде 28-ма річниця відтоді, як Британія передала Україні антарктичну станцію "Faraday", перейменовану на "Академік Вернадський". Викладачі природничих дисциплін та здобувачі ліцею взяли участь у Всеукраїнському тематичному конкурсі й долучилися до надзвичайно цікавої онлайн-екскурсії зі станції. Деталі - нижче за посиланням. 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИХ КОНКУРСІВ!

Підсумки обласного етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О

І місце

Похила Ольга (ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»), викладач Яргункіна Світлана Анатоліївна;

Мороз Руслана (ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»), викладач Білік Ірина Олександрівна.

ІІ місце

Мукоїд Богдана (ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей»), викладач Сваричевська Тамара В`ячеславівна;

Сорока Вікторія (ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище»), викладач Нагірна Тетяна Василівна;

Ліс Софія (ДПТНЗ «Мазурівський аграрний центр професійно-технічної освіти»), викладач Слюсар Ірина Анатоліївна;

Осінська Катерина (ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці). викладач Бамбура Тетяна Василівна.

ІІІ місце

Шевчишена Ольга (ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці»), викладач Довгалюк Оксана Юріївна;

Тарасюк Софія Олексіївна (ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей»), викладач Макарєєва Надія Іллінічна;

Стасюк Анастасія (Зозівський професійний аграрний ліцей Вінницької області), викладач Гуля Галина Володимирівна;

Голосов Ілля (Вище професійне училище №41 м. Тульчина), викладач Лобанова Ольга Миколаївна;

Южаков Олександр (ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості»), викладач Бессараб Олена Володимирівна;

Безобюк Ксенія (ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну), викладач Рибачук Анна Володимирівна;

Мельник Данііл (ДНЗ «Гущинецьке вище професійне училище»), викладач Ковальчук Наталія Миколаївна.

Підсумки обласного етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О

І місце

Єременко Анастасія (ДПТНЗ "Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»), викладач Карпік Оксана Захарівна.

ІІ місце

Галаган Юлія (ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»), викладач Коршманюк Валентина Василівна;

Піщенко Єгор (ДПТНЗ «Жмеринське вище професійне училище»), викладач Шевчук Тетяна Володимирівна.

ІІІ місце

Москаленко Микола (ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну»), викладач Бойчук Оксана Юхимівна;

Башта Вікторія (ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»), викладач Чопова Світлана Анатоліївна;

Лесик Богдан (ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей»), викладач Білоус Ольга Геннадіївна;

Лукашевич Аліна (ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник»), викладач Ніколюк Олена Іванівна;

Іщенко Маргарита (Вище професійне училище №11 м. Вінниці), викладач Паламарчук Софія Євгенівна;

Теплицький Вячеслав (ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище»), викладач Ластівка Ірина Володимирівна.

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!

Нещодавно до нас завітала шановна гостя – одна із солісток гурту "Дивина", яка на даний час із сім’єю проживає в м. Бар, - Серафима Сокольвак в рамках проведення етнозаходу "Автентична українська пісня лине Європою. Фольк-гурт "Dyvyna"".

Велика вдячність пані Серафимі за чудове, оригінальне виконання народних пісень, посмішку, тепло, душевні розповіді про діяльність гурту та збереження традицій рідного краю - Донеччини…

Дякуємо, що музичними фольк-нотками торкнулися сердець усіх присутніх, зокрема, й нашої молоді, виховуючи в них любов до України та шану до культури і рідної мови.

https://www.youtube.com/watch?v=Fw8eDEAnSHY

Відповідно до плану роботи ДНЗ «Барський ПБЛ»  на 2023-2024 рік, було проведено методичний тиждень з 01.01.2024 по 05.01.2024 року, з метою удосконалення науково-методичного рівня підготовки педагогів, стимулювання творчої ініціативи, пошуку та підтримки творчих педагогів, сприяння запровадженню їхніх розробок до освітнього процесу, вивчення та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду .Відмітити роботи педагогів та нагородити подяками: Ющик.Н.К., Білоус О. Г.,Шиндилюк Л. М.,Мартинюк О.В., Янчук Н. П. та Чернелівської Л. Д.

Дякуємо ЗСУ

Разом до Перемоги

Здобувачі освіти Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей» організували збір коштів у ТІК ТОК на парафін для виготовлення окопних свічок для ЗСУ. Дякуємо усім хто долучився до збору💶Дякуємо нашим Героям за кожен день нашого життя🤍🫶🏻

Бережіться наші дорогі♥️🇺🇦🙏

Молодь пишаємось вами Разом до Перемоги🇺🇦

video-c4c202a3952cb54a8c9184ae83530253-V.mp4

Робота гуртка "Творча майстерня" (керівники: вихователі Чернелівська Л. Д., Янчук М.П.)

22 січня український народ святкує День Соборності України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, що символізує те, що ми всі це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. Давайте ж ніколи, які б негаразди нас ні чекали, не будемо про це забувати. Усім жителям країни надсилаємо свої привітання та побажання кожному з нас зберігати силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній сім’ї панує мир і спокій, любов та порозуміння. Ми віримо у наше світле майбутнє і сприятимемо розвитку та процвітанню улюбленої країни. 

17 січня Museum Selfy Day 2024 Міжнародний флешмоб музейних селфі # MuseumSelfieDaу

До Дня музейного селфі разом із учнями завітали до Барський історичний музей .

Скільки всього цікавого дізналися з історії міста та нашого краю, яка переплетена з біографіями багатьох історичних постатей не лише Поділля, а і України.

Познайомилися із цікавими експонатами народного побуду минулих часів та сьогодення, в тч. вишитим одягом та Барською керамікою.

Дякуємо пані Наталія Гаєвська за гостинність та знайомство із творчістю відомих митців нашого краю, численні роботи яких представлені у музеї.

І звичайно, дякуємо нашим захисникам, мужнім ЗСУ за можливість навчатися, відвідувати музеї, пізнавати власну історію та традиції.

Селфі учнів групи 21 професії "Оператор КН. Офісний службовець" Барський професійний будівельний ліцей.

#museumselfie #Bar2024

#Барський_ПБЛ

В рамках методичного тижня були проведенні педагогічні читання та виставка методичних напрацювань педагогів 2024 року

video-773fcc2a5df7386e7e54c75480676a78-V.mp4
video-93e2973aa25251b1f473eb091f3d94df-V.mp4

11.01.2024 р. вихователями Янчук Н. П. та Чернілевською Л. Д. було проведено виховну годину на тему: "Всесвітній день "Дякую". Під час виховного заходу говорили про важливість дякувати близьким, ЗСУ за захист,  розповідали про культурні традиції, етику, а також гарні манери. Вчилися говорити теплі слова одне одному, висловлювати свою ввічливість та подяку. 

ПАМЯТІ ГЕРОЯ ОЛЕГА ЦИМБАЛЮКА

Кривава битва триває!

А біль за тими, хто пішов, не згасає.

    Нестерпно боляче усвідомлювати, що щодня гинуть найкращі сини та доньки нашого українського народу. Велику ціну платить Україна за захист  своєї незалежності та за майбутню Перемогу.

    Сьогодні, 12 січня, річниця з дня загибелі нашого Героя, одного з кращих синів України, який поклав життя, захищаючи свою рідну землю, нашого земляка Олега ЦИМБАЛЮКА.

Facebook 

Колектив Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей" запалює сьогодні свічку пам'яті у спомин про колегу Шкамбарного Ігоря Олексійовича, який відійшов у Вічність передчасно - на 51-му році життя... Ігор Олексійович багато років присвятив роботі в нашому ліцеї. Згадка про педагога-історика, у свій час - заступника директора з навчально-виховної роботи, професіонала своєї справи, чоловіка, батька, дідуся й просто про добру Людину назавжди буде у наших спогадах. Світла пам'ять й щирі слова співчуття рідним і близьким! 

Шкамбарний І.О.

У скарбничку навчального закладу

Відповідно до наказу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області від 10.10.2023р. номер  20 «Про проведення обласного конкурсу «Електронне портфоліо як інструмент педагогічного маркетингу сучасного педагога» серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти» та з метою залучення педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області для вивчення та розвитку професійних, комунікативних, інноваційних та цифрових компетентностей, формування творчого підходу щодо осучаснення змісту та якості освіти, підвищення педагогічної майстерності, моніторингу педагогічної діяльності та аналізу педагогічного досвіду, застосування освітніх технологій, ефективних способів взаємодії всіх учасників освітнього процесу та поширення кращого педагогічного досвіду протягом жовтня-грудня 2023 року було проведено обласний конкурс «Електронне портфоліо як інструмент педагогічного маркетингу сучасного педагога» (далі Конкурс) серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На Конкурс було подано 47 робіт, які підготували 6 майстрів виробничого навчання, 39 викладачів та 2 методиста із 21 закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

Другий семестр починається вдало для групи 21 з професії "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор комп'ютерного набору", які взяли участь у двох конкурсах.

Вітаємо Деркач Софію за участь у Всеукраїнському конкурсі  "Цифрова грамотність" й яка зайняла III-місце. Корчинську Людмилу яка отримала диплом за участь. А також вітаємо Новікову Олександру за участю у Всеукраїнському конкурсі з "Мінної безпеки". Конкурси проводились на платформі Vseosvita.

04.01.2023 року пройшло засідання педагогічної ради колективу ДНЗ "Барський ПБЛ" на якому були обговорені такі питання:

За підсумками 

Черговий пост-нагадування... Вкотре нагадую-збір кришечок продовжується. Наступна відправка В ЛЮТОМУ!!!

Збираємо кришечки, миємо їх... Приносимо в точки збору. Висипаємо в тару, що призначена для збору. Дуже багато людей телефонує та хоче долучитись. Кожна кришечка важлива, потрібна це не сміття, а спосіб зібрати кошти на дрони.... 

Тому номер тел. 0680042826

Благодійний фонд "ОВЕС" #ворогам_кришка

Дорогі друзі, хочемо висловити щирі слова подяки усім, хто долучився до збору металевих баночок, парафіну, воску, залишок свічок а також шишок. Дякуємо ,всім тим хто приділив свій час, передав свої  позитивні емоції нашим Героям. Ви НЕЙМОВІРНІ🤍Тільки з спільними зусиллями до ПЕРЕМОГИ🇺🇦 

✔️Ми не зупиняємось 😉Якщо у Вас є непотрібні залишки воскових або парафінових свічок, парафін та соснові шишки ліцей також з вдячністю прийме.

Охочі передати вищеназвані матеріали звертайтесь у гуртожиток навчального закладу та за телефонами: +380 (96) 959 78 43 (Тетяна Миколаївна), +380 (99) 618 50 97 (Алла Михайлівна).

21 грудня 2023р. НМЦ  ПТО у Донецькій області проводив Всеукраїнський вебінар «На користь країні: професійна та волонтерська діяльність педагогів ЗП (ПТ)О в умовах війни» до вебінару долучився   Державний начальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» з темою презентації:"Волонтерські ініціативи колективу ДНЗ "Барський ПБЛ" в умовах війни як вагомий чинник патріотичного виховання сучасної молоді" Презентація досвіду волонтерської роботи колективу ДНЗ «Барський ПБЛ» 

Автор: т.в.о. заступника директора з НВхР Собковська  Л.І.

Ознайомитись з презентацією можна за активним покликанням👇

https://docs.google.com/presentation/d/1l0siOZBtFT7YY9aT2lLZa4V5OougHCK0RCCHQn2KYKU/edit#slide=id.p1


Google Docs (https://docs.google.com/presentation/d/1O1jIr-OmZGBQN0FfZddY8ZpaEfjbVds4/edit)

Спікер Волонтер.pptx

Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» "Волонтерські ініціативи колективу ДНЗ "Барський ПБЛ" в умовах війни як вагомий чинник патріотичного виховання сучасної молоді" Презентація досвіду волонтерської роботи колективу ДНЗ «Барський ПБЛ» Автор: в.о. заступника директо...

Сьогодні на землі моїй іде війна, стріляють танки і ревуть гармати.Сповита горем в чорному вбранні сльозами вмилась не одна вже мати.Найкращі з кращих падають від куль,грудьми своїми землю прикривають.Сумним набатом в селах і містах звучать слова "ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ" РІЧНИЦЯ ЗАГИБЕЛІ ГЕРОЯ МАНАСТИРСЬКОГО МИХАЙЛА.

ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ МИХАЙЛА МАР’ЯША

     Захист Вітчизни від тих, хто загрожує територіальній цілісності країни – свята справа.

   Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви та самовіддачі. Таким був і наш земляк.

   Сьогодні минає рік, як наш Герой перейшов до іншого війська та став оберігати нас з небес.

     Мар’яш Михайло В’ячеславович народився 12 червня 1976 року в м. Бар. Закінчив Барську школу №1, згодом - Барський будівельний ліцей. Відслужив строкову службу в армії. Займався спортом, особливо любив футбол, волейбол та інші рухливі ігри. Його життя було насиченим та яскравим.

     Працював Михайло у тепломережі, на будівництвах. Був цілеспрямований, життєрадісний, працелюбним, добросердечним, щирим, готовим в будь-яку мить прийти на допомогу та поділитися останнім, мав багато друзів, умів підтримувати їх. Не злічити всіх його чеснот, бо він мав велике серце та чистий розум, і завжди чинив по совісті, по справедливості, інакше, просто, не вмів.

     Мав люблячу родину – дружину Тетяну та двох синів: Артема та Івана. 

   Йому було лише 46 років, попереду довге життя: подорожі, мрії, смачні родинні вечері, щирі розмови з друзями та безцінні миті з сім’єю. Але мирний хід життя перервала війна - був призваний в Збройні Сили України. Став на  захист рідної Вітчизни, воював чесно, віддано, як справжній патріот, не шкодуючи свого життя.        

    1 січня 2023 року, під час чергового запеклого бою, безжальний ворог забрав життя Михайла.

   Та в наших серцях Герой Михайло Мар’яш житиме вічно! Адже Герої української землі не вмирають, і світла пам’ять про них живе в кожному подиху, в кожному ударі серця українця. 

    Дякуємо Михайлу за найбільшу жертву, свідомо віддану своїй державі. Низький уклін та вічна пам’ять Воїну, який до останнього подиху захищав право кожного громадянина нашої держави жити у вільній Україні!

     Ніколи ми не маємо забувати наших воїнів та героїв, які загинули задля перемоги України. Вічна пам'ять, шана та Слава воїну Мар`яшу Михайлу.

21 грудня 2023 року проведено конкурс фахової майстерності з професії "Електрогазозварник".

В конкурсі брали участь здобувачі освіти групи 5  та 6. Результати засвідчили високий рівень практичної підготовки здобувачів освіти. Вони успішно справились із запропонованим завданням (техніка зварювання поворотного стику труби діаметром 50 мм), продемонстрували вміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці. На підставі протоколу журі переможцями стали: 

І місце Журавель Дмитро, група 5;

ІІ місце Резнік Роман група 6;

ІІІ місце Стаднік Дмитро група 6.

На завершення І семестру 2023/2024 н.р. підводимо підсумки проведеного тематичного тижня іноземних мов (відповідальні викладачі: Лідія Собковська, Валентина Шуткіна, Марина Гонтар). Шановні здобувачі освіти, випускники та працівники, перегляньте, будь ласка, відеоряд; присутні на заходах згадайте власні враження, і... коментуйте, врахуємо ваші побажання й пропозиції наступного року, дай Боже дочекатися Перемоги!

Правила прийому 2024.pdf

В рамках проведення тематичного тижня іноземних мов викладачем ліцею Лідією Собковською було організовано та проведено надзвичайно оригінальний етнозахід на тему: "Автентична українська пісня лине Європою. Фольк-гурт "Dyvyna". Особлива подяка нашій гості - одній із солісток етногурту з Донеччини - Серафимі Сокольвак, яка розповіла присутнім не лише про історію створення та діяльності їхнього творчого колективу, цікаво прокоментувала фотогалерею, а й поділилася досвідом творчих виступів за кордоном, популяризуючи автентичну українську пісню й культуру. То ж, насолоджуймося народною творчістю й зберігаймо все наше, українське, для майбутніх поколінь! Гурту "Дивина" зичимо нових творчих звершень, натхнення й процвітання у мирній Україні! 

Адміністрація Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей» в особі виконуючого обов’язки директора ліцею Анатолія Шиндилюка висловлює слова вдячності нашим партнерам ГО «Міжнародна фундація розвитку» GIZ  в рамках участі навчального закладу в Проєкті «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні» за  надані сучасні ноутбуки Lenovo, інтерактивну панель для покращення освітнього процесу, опанування педагогічними працівниками сучасними цифровими та  виробничими технологіями. 

Сподіваємося, що наступного року одягатимемо традиційну хустку не в укритті, а у мирній, вільній та квітучій Україні! Шануймо й бережімо наші традиції! 

01.12.2023 року практичним психологом було проведено бесіду "Цінуй життя - зупини СНІД" зі здобувачами   освіти ДНЗ  Барського "ПБЛ". Метою даної бесіди було виховувати повагу до особистості, толерантного ставлення до людей, хворих на СНІД; ознайомилися з основними питаннями про ВІЛ та СНІД,  шляхами зараження та зробили висновки з почутого!  Обери  ЖИТТЯ!

"Живемо як в мішку і вичікуємо спокою - миру" - писала свого часу Ольга Кобилянська. 27 листопада на державному рівні відзначається 160 років від дня народження письменниці. Вона зробила значний внесок в розвиток української культури, а її творчий почерк можна впізнати з тисячі. Її твори перекладені багатьма мовами світу, дуже відомі : "Земля", "Людина", "Царівна", які піднімають  міжнародний престиж українського художнього слова . Читаймо Ольгу Кобилянську!

Україна пам'ятає... й через дев'ять десятиліть... пам'ятаємо й ми...

Відповідно до листа Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України від 21.11.2023 р. N° 5/1272-23 , листа НМЦ ПТО від 22.11.2023 р.N 01-16/418 .

24 листопада 2023 року відбувся вебінар «Електронна педагогіка Профтеху: створення власних курсів на платформі «Професійна освіта онлайн» на офіційному каналі МОН України у Ютуб за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?

V=QK80NLZdgo0

Програма презентаці доступна за посиланням: http://surl.li/niuvo

Вказаний курс навчає створювати ефективний модульний контент та інтегрувати сучасні електронні педагогічні підходи у навчанні в систему професійної (професійно-технічної) освіти України, а його успішне завершення відкриває нові можливості кабінету вчителя на платформі «Професійна освіта онлайн» та дозволяє копіювати та редагувати наявні курси, а також, створювати власні.

Щиро дякуємо організаторам за корисний, цікавий, актуальний вебінар.

video-c46c8abbd0328f3f62b5c3eaa4902c15-V.mp4

24.11.2023 року відбулось засідання педагогічної ради на якому були розглянуті такі питання:

22 листопада група здобувачів освіти другого курсу професії "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор КН" брала участь у онлайн-тренінгу на тему "Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях" у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?".

Тренінг організований за сприяння Вінницького обласного центру зайнятості та   Барського управління Жмеринської райфілії.

Під час онлайн частини заходу та і під час живого спілкування учні мали нагоду  ознайомитись із первинними можливостями самодопомоги, отримати відповіді на важливі запитання, які у складний час сьогодення хвилюють молодь і стосуються кризових ситуацій.

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи, який встановлено на честь початку двох знаменних подій новітньої історії України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цьогоріч Україна удев'яте планує долучитися до відзначення Всесвітнього Дня Гідності - Global Dignity Day. Гідність та свобода - наші орієнтири, адже ми - українці! 

Здобувачі освіти групи 20 ДНЗ "Барський ПБЛ" під керівництвом Кубової Л.І. та Мікшакової Л.В. відвідали бібліотеку, де був проведений до Дня гідності та свободи історико-патріотичний захід "Наш дух незламний". 

Молодь, за вами майбутнє України! Миру, здоров'я та успіхів!

16.11.2023 Наполегливість, цілеспрямованість, енергійність та злагоджена робота команди однодумців = результат. Вдячні за високу відзнаку від Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, обласної Ради  та Студентської Ради Вінниччини заступнику голови Учнівського самоврядування нашого ліцею Любові Обельницькій (група №23). Зі святом, студентство! Працюємо далі!

15.11.2023  Вихователем Янчук Ніною Петрівною було проведено заняття - диспут "Паління -  це данина моді?" Здобувачі освіти почерпнули нові знання, а також активно включилися в роботу, було створено ефективне міжособистісне спілкування між учасниками процесу, вчилися розмірковувати, робити висновки, сприяти усвідомленню відповідальності за власне здоров'я.

15 листопада першокурсники ДНЗ "Барський ПБЛ" професії "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор ПК" мали можливість пройти тестування на онлайн-платформі "Моя професія: консультативна мережа". Можливість тестування надало Барське управління Жмеринської райфілії Вінницького обласного центру зайнятості.

Проходження тестування гарантувало високу результативність діагностики у визначенні професійних вподобань, схильності до конкретних спеціальностей.

Кожен учень отримав розгорнутий аналітичний звіт тестування, оцінку власних  здібностей та навичок. Більшість учнів переконалися у правильному виборі обраної професії, яку сьогодні здобувають в  ліцеї та важливості продовження навчання у майбутньому.

11.11.2023 Тиждень занять з арт-терапії "Осінні БАРви" під керівництвом практичного психолога Наталії Матвієнко. 

09.11.2023 Зустріч здобувачів освіти та педколективу з інспектором з ювенальної превенції лейтенантом поліції Гітлан Олександрою. Було змістовно доведено інформацію щодо адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх, також здобувачі освіти отримали вичерпні відповіді на питання, які цікавлять сучасну молодь щодо поведінки у громадських місцях, паління, вживання енергетичних напоїв та правил поведінки під час комендантської години. 

02-03 листопада 2023 року відбулась Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція за Міжнародною участю «Україна у сучасному геополітичному просторі».

Конференція проводилась у партнерстві з:

Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації,  ресурсним  Центром професійного розвитку вчителя історії  та громадянської освіти (кафедра всесвітньої історії, міжнародних відносин та  методики  навчання історичних  дисциплін) Сумського державного педагогічного   університету  імені А.С. Макаренка, Управлінням державної служби якості освіти у Сумській області, Центральноукраїнським державним університетом імені Володимира Винниченка, Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, кафедра методології та методики суспільних дисциплін, Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, кафедра всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання, Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, історичним факультетом, кафедроювсесвітньої історії та релігієзнавства,  Всеукраїнською спілкою викладачів суспільних дисциплін і громадянської  освіти  (м. Київ),  КЗ  ТМР  «Музейно-виставковий  центр «Тростянецький».

Міжнародні партнери:

Спільнота домашньої освіти за програмою «Класичні бесіди» (м. Рейнфорд, штат Північна Кароліна), РUBLIC ORGANIZATION TOUGHER MINISTRY, ATLANTA, GA, USA (США), Державний культурний заповідник у місті Кернаве (Литва), Казахстансько-американський вільний університет (Казахстан), PОLE UNIVERSITAIRE DE VICHY (Франція), Департамент оборони США (США), школи асоціації Transmettre                  (м. Кюссе, Франція), школа Benigamina (провінція Валенсія, Іспанія).

Мета: презентація результатів роботи щодо вивчення  питання   російсько-української війни, перспективи підготовки  викладачів  суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти в контексті реалізації  завдань НУШ, дослідження європейських цінностей  в українській освіті, розвитку  медіаосвіти в Україні та світі, історичних  та  краєзнавчо-пошукових досліджень,  налагодження дієвих міжнародних відносин.

Спікером від ДНЗ «Барський ПБЛ» виступив викладач історії  Шкамбарний Ігор Олексійович .

Тема виступу: «Сьогодення та патріотизм» Патріотизм сьогодні – це не мода, а виклик сучасності, біль душі кожного свідомого українця, материнські сльози, знівечена земля, що терзається у тортурах, гуркіт гармат, новини телебачення та преси, які неможливо бачити і чути без страху, постійне відчуття неспокою та тривоги за прийдешній та завтрашній день, це молитва за долю країни, яка виривається із грудей стоголосим криком усього народу, в надії та сподіванні миру і спокою в кожному українському серці…

Патріотизм та національна свідомість закладені на генетичному рівні в наших пращурів і передаються з покоління в покоління. Теперішня ситуація сколихнула націю, підняла на надзвичайно високий щабель національно-патріотичну свідомість.

Дякуємо за організацію конференції, актуальність змісту презентованих доповідей,

можливість  спільного обговорення.

ЗМАГАННЯМИ ІЗ ШАХІВ 30 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ РОЗПОЧАЛАСЬ СПАРТАКІАДА СЕРЕД СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ(ТЕХНІКУМИ, КОЛЕДЖІ) БАРСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА БАЗІ ВСП "БАРСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТРАНСПОРТУ ТА БУДІВНИЦТВА НТУ"

Змагання стали важливою подією в спортивному житті ДНЗ "Барський ПБЛ" Саме шахи розширюють кругозір, вчать думати, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, орієнтуватися на площині (що вкрай важливо для студентів). Розвиває винахідливість і логічне мислення.

В особистому заліку з шахів взяв участь здобувач освіти групи №7 по професії "Електрогазозварник.Електрозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах" Козаченко Давид, де зайняв ІІІ- місце.

6-7 ЛИСТОПАДА ВІДБУЛОСЬ ЗМАГАННЯ ІЗ НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ(ТЕХНІКУМИ, КОЛЕДЖІ) БАРСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА БАЗІ КЗВО «БАРСЬКИЙ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО»

Змагання з настільного тенісу були спрямовані на фізичний розвиток студентів, відшліфування їх дисципліни і самоконтролю. Настільний теніс – гра захоплююча, нескінченно різноманітна, доступна усім від малого до великого, азартна і невибаглива. Легкість і швидкість рухів, стрімкість атак і самовідданість захисту, несподіванка технічних комбінацій представляють собою захоплююче видовище. Різноманітність рухових навичок і дій, різних за координаційною структурою і інтенсивністю, сприяє розвитку всіх фізичних якостей.

В особистому заліку серед юнаків став чемпіоном здобувач освіти групи №14 по професії "Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах" Сабій Євген.

За результатами змагань з даного виду спорту команда нашого навчального закладу посіла ІІІ-командне місце серед юнаків та дівчат:

Обельницька Любов -група №23,

Собковська Руслана -група №20,

Сабій Євген - група №14,

Повар Іван - група №23.

Переможці нагородженні медалями та грамотами .

Вітаємо переможців та учасників Спартакіади. Не зупиняйтеся на досягнутому, долайте нові вершини, сміливо крокуйте до нових  перемог!

02.11.2023 Проведено чергові збори Учнівського самоврядування ліцею. Вирішувались поточні питання (адаптація першокурсників, міжособистісні стосунки, вирішення побутових питань мешканців гуртожитку), а також обговорено кандидатури та обрано делегата від нашого навчального закладу, якого буде запрошено на захід до Дня студента у Вінниці (одноголосно "за" - Любов Обельницька, група №23). 

З 01.11.2023 по 07.11.2023 Проведення профілактичних роз'яснювальних заходів зі здобувачами освіти всього ліцею, мешканцями гуртожитку та працівниками навчального закладу щодо поширення та правил дотримання посилених норм гігієни та санітарії у зв'язку з масовим поширенням на території Вінницької області захворюваності на гепатит А (додаткові дезінфектори, прибирання кімнат та приміщень спецзасобами, дотримання правил особистої гігієни, бутильована вода тощо). 

З 28.10.2023 по 03.11.2023 року пройшов тиждень інформатики та інформаційних технологій. В рамках тижня був проведений Всеукраїнський онлайн-урок по кібербезпеці, здобувачі освіти брали участь у брейн-рингу, за що команди були нагороджені грамотами, а також брали участь у  написанні на найкраще есе на тему: "Інформаційні технології через 10 років". 

01.11.2023 Цікаво, змістовно, пізнавально та у крутезно легкій атмосфері в нашому ліцеї пройшла просвітницька лекція для здобувачів освіти, яку провела лекторка Домбровська Юлія тьюторка сексуальної просвіти ГО Дівчата, соціологиня, психологиня, аспірантка КНУ ім. Тараса Шевченка. Було висвітлено питання основ чоловічої та жіночої фізіології, особистих кордонів, основ контрацепції та інших, актуальних для сучасної молоді, проблем. Дякуємо пані Юлії й очікуємо на нові зустрічі! Детальніше про діяльність ГО "Дівчата": https://www.divchata.org/uk/ 

30 жовтня 2023 року Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» долучився до всеукраїнського онлайн-уроку із кібербезпеки. З вступним словом виступив в.о. директора ліцею Анатолій Шиндилюк наголосивши на тому, чому саме забезпечення кібербезпеки сьогодні важливе?

Також до виступу долучились викладачі інформаційних технологій Гонтар Марина Владиславівна та Кучерук Анастасія Леонідівна з виступами: «Що таке кібербезпека? Заходи забезпечення кібербезпеки».

Щорічно в жовтні в Європі та США під час «кібермісяця», до відзначення якого минулого року приєдналась Україна, відповідні агенції різних країн реалізують інформаційно-просвітницькі кампанії щодо необхідності дотримуватися правил кібергігієни та інвестицій у кіберзахист на різних рівнях.

Мета уроку — пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформувати компетенції кібергігієни. Достатній рівень розуміння правил кібергігієни студентами та учнями і усвідомлення небезпеки, яку становить росія під час першої у світі кібервійни, що триває в Україні, дозволить підвищити рівень кібербезпеки усієї країни та, в перспективі, зменшити шкідливий вплив кібератак на кожного українця.

Під час уроку були висвітлені наступні питання:

- як атакують хакери, зокрема і російські, та яким чином можуть

використати молодь для досягнення своїх цілей;

- як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;

- чому кібергігієна – важлива;

- як користуватися інтернетом безпечно тощо.

Перегляд доступний на YouTube-каналі Держспецзв’язку https://www.youtube.com/channel/UCIZRZt90fMKxEKeSgY4LB9Q та на YouTube-каналі громадської ініціативи Медіацентр Україна-Укрінформ https://www.youtube.com/channel/UCLocFngfmsWdDFkm4j7gpGQ

25-26 жовтня 2023 року був організований і проведений Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області Всеукраїнський вебінар ВЕБІНАРІ FASHION-ПАНОРАМИ на тему: "УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА - ЕТНІЧНИЙ БРЕНД, ПЕРЕВІРЕНИЙ ЧАСОМ!"

Інформаційний партнер - Національне галузеве партнерство у легкій промисловості моди Fashion Globus Ukraine. Голова НГАЛПМ Fashion Globus Ukraine - Голда Виноградська, український дизайнер.

Від нашого навчального закладу спікером виступила Білоус Ольга Геннадіївна.

ПИШАЄМОСЬ ТАКИМИ ВИКЛАДАЧАМИ

ТРИМАЄМОСЬ ТА ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ!

СЛАВА ЗСУ! СЛАВА УКРАЇНІ!

video-ae928c5e4580f269f97ec6399b749490-V.mp4

27.10. 2023 р. Щороку в Україні відзначають День української писемності та мови Цей день надає виняткову можливість вшанувати багатий культурний спадок нашої країни. У межах цього свята педагогічні працівники та здобувачі освіти долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності – 2023.

Цьогорічний Радіодиктант під назвою "Дороги України" написала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.

Читав диктант актор театру та кіно, театральний режисер Олексій Гнатковський.

Розмовляйте, пишіть, читайте, дивіться, спілкуйтесь українською – і ви обов’язково відчуєте красу і багатство нашої мови.

Все буде Україна! Зі святом!

video-8d076c828989aa6b76733177a39eb159-V.mp4

В скарбничку ДНЗ «Барський ПБЛ» Сертифікати отримали. За що щиро вдячні всім організаторам. Бажаємо міцного здоров'я, усіх гараздів, творчості та Божого благословення. 

19.10.2023 р. у нашій ліцейній родині відбувся тематичний захід з нагоди 55-річчя заснування Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей". Давні чорно-білі світлини нагадали про цікаве минуле, а яскраві кольорові фото та відематеріали розповіли про діяльність закладу впродовж останніх десятиліть. Також присутні вшанували хвилиною мовчання тих працівників, які відійшли у вічність, й воїнів-випускників, полеглих у російсько-українській війні, а їх на сьогодні, на жаль, 29... На завершення заходу талановиті здобувачі освіти ліцею виконали кілька патріотичних вокально-інструментальних композицій. Миру усім та Перемоги! Відбудуємо Україну разом! 

11.10.2023 "НезвиЧАЙний осінній вечір" під такою назвою пройшла година спілкування у позаурочний час зі здобувачами освіти - мешканцями гуртожитку, який організували та провели психолог ліцею Наталія Вікторівна та вихователі - Лариса Дмитрівна і Ніна Петрівна. Присутні юнаки і дівчата не лише пригощалися чаєм із солодощами, а й дізналися, і самі багато розповіли, про цей ароматний напій, історію його появи, види, цікаві факти. Дякуємо усім й до нових зустрічей! 

  10 жовнтня День ментального здоров’я

«Ти як?» — ставте собі це запитання кожного дня, а не лише сьогодні — 10 жовтня, у Всесвітній день психічного здоров’я.

Ти як? Відповіді на це запитання можуть бути різними. Але тільки тоді, коли вони чесні, відкривається шлях до ментального здоров’я – добробуту людини й почуття щастя.

  Ментальне здоров’я – це не лише про відсутність розладів, а й про наявність ресурсів, щоб жити, працювати, реалізовувати заплановане, піклуватися про себе та інших.

Практичним психологом, Матвієнко Н.В. були  проведені просвітницько - профілактичні заходи до Всесвітнього дня ментального  здоров'я! Метою якого було створити атмосферу довіри та комфорту у колективі.Обговорили з здобувачами освіти їхні емоції та переживання.Надали  інформацію про ментальне здоров'я та способи його підтримки, ознайомити з програмою "Ти як?", вчити розмірковувати, робити висновки, сприяти усвідомленню відповідальності за власне здоров'я.

Фільтр та Суспільне проведуть Всеукраїнський урок єдності!

6 жовтня о 12:00 національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики та Суспільне Мовлення проведуть Всеукраїнський урок єдності для школярів 5-11 класів, їхніх батьків та вчителів.

Урок транслюватиметься на телеканалі Суспільне Культура та на YouTube-каналі Перший 6 жовтня о 12:00, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі. Якщо Ви хочете розпочати урок пізніше, ви можете відмотати на початок трансляції за посиланням на Youtube. Крім того, за цим лінком буде збережений запис трансляції. О 15:30 його зможуть побачити глядачі місцевих телеканалів Суспільного.

03 жовтня 2023 року у Державному навчальному закладі „Барський професійний будівельний ліцей” був проведений. Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів та учениць «Challenge Fest».

video-817d8a0e2e2eb50cc24c020f561377ea-V.mp4

04.10.2023 р. викладачем математики Маршалюк Т.П. був проведений відкритий урок з геометрії "Вектори у просторі" з злобувачами освіти групи №14 (професія "Електрогазозварник. Зварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах"). Тип уроку - урок узагальнення та систематизації знань. Реалізована структура уроку відповідає його типу. Перевірка рівня засвоєння знань здобувачами освіти з даної теми здійснювалась за допомогою різноманітних дидактичних завдань, що сприяло активізації розумової діяльності. У ході уроку було реалізовано принцип інтегрованого зв'язку математики з іншими науками, зокрема фізикою та українською літературою. Протягом усього уроку було дотримано принцип систематичності та послідовності викладання навчального матеріалу. Здійснювався індивідуальний підхід до здобувачів освіти під час розв'язування задач. Здобувачі освіти групи №14 були активні та цілеспрямовані. Слід відзначити кращих здобувачів освіти, які володіють достатнім рівнем знань з даної теми: Долинний Антон, Паладій Василь, Сабій Євген, Полухін Андрій.

28 вересня 2023 року відбувся Всеукраїнський вебінар на тему: «Проєктування,організація,аналіз результативності онлайн - уроку виробничого навчання». Дякуємо НМЦ ПТО у Харківській області за цікавий , змістовний корисний вебінар.

26 вересня 2023 року відбувся онлайн вебінар «Інновації в навчанні та ефективній підготовці зварювальників високої кваліфікації». Учасниками були методист,викладач спеціальної дисципліни та майстри виробничого навчання по професії «Електрогазозварник», «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах».

Ознайомились з такими темами:

Дякуємо за змістовний, корисний та цікавий вебінар.

21 вересня 2023 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний вебінар «КОНЦЕПЦІЯ КОНСУЛЬТУВАННЯ З МОЛОДІЖНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ».

✔️Мета вебінару: обговорення концепції підготовки учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до молодіжного підприємництва, моделі та методик організації консультування учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з молодіжного підприємництва.

✔️Питання для обговорення:

1. Концепція консультування з молодіжного підприємництва в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

2. Модель консультування учнів ЗП(ПТ)О з молодіжного підприємництва.

3. Педагогічні умови, форми і методи організації консультування з молодіжного підприємництва у ЗП(ПТ)О в період воєнного стану та повоєнного відновлення економіки України.

4. Стратегія бізнес-консультування майбутніх кваліфікованих робітників для повоєнного відновлення економіки України.

5. Методика юридичного консультування здобувачів професійної освіти з відкриття і ведення власної справи.

Дякуємо, модератору Гриценок Інні Антонівній – старшому науковому співробітнику лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України, кандидату педагогічних наук, доценту за цікаву, корисну змістовну інформацію, цікавий досвід.

З 18.09 по 22.09.2023 року в ДНЗ "Барський ПБЛ" проводився тиждень біології та географії "Давай повернемо Землі всі веселкові кольори: надію, віру і любов". З здобувачами освіти проведено ряд цікавих, творчих та виховних заходів, які спонукали вихованців до креативності та винахідливості. Отримані в творчій та цікавій формі знання збагатили досвід здобувачів і дали можливість  реалізації їх у житті.

Заходи організовані та проведені викладачами біології та географії: Кубовою Л.І., Мікшаковою Л.В.

13 вересня 2023 року, виконуючий обов’язки директора Анатолій Шиндилюк підписав МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ між Державним навчальним закладом «Барський професійний будівельний ліцей» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва  (GIZ) ГмбХ в особі Керівника Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Ріпсіме Хренової-Шимкіної.

МЕТА ПРОЄКТУ

Проєкт технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) на замовлення урядів Федеративної Республіки Німеччина та Швейцарської Конфедерації. Компонент «Професійні кваліфікації у сфері енергоефективності» Проєкту спрямований на заповнення прогалин у формуванні компетенцій із енергоефективності, затребуваних на ринку праці.

Для досягнення цієї мети, у компоненті «Професійні кваліфікації у сфері енергоефективності» визначено чотири основні напрями, які потребують підтримки:

1. Розробка та впровадження якісних компетентнісно орієнтованих навчальних курсів у сфері енергоефективності для закладів професійної (професійно-технічної) освіти (П(ПТ)О);

2. Покращення спроможності закладів освіти забезпечувати формальне та неформальне навчання за професіями та/або професійними кваліфікаціями у сфері енергоефективності, у тому числі частковими;

3. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають курси з енергоефективності в закладах П(ПТ)О;

4. Просування та маркетинг професій/ кваліфікацій із компетентностями у сфері енергоефективності та закладів П(ПТ)О, які здійснюють навчання за цими професіями/ кваліфікаціями (включаючи збільшення кількості жінок серед здобувачів професії у сфері енергоефективності).

Сподіваємося на подальшу співпрацю, яка сприятиме участі навчального закладу у заходах Проєкту, надаватиме технічну допомогу у впровадженні навчальних курсів для здобувачів освіти та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників ліцею у формуванні компетенцій із енергоефективності.

12.09.2023 Участь представників ліцею у Всесвітньому дні прибирання "World Cleanup Day" в Україні, яке проходить під гаслом "Хай небо буде мирним, а Україна чистою!". Згідно з листом Департаменту гуманітарної політики ВОДА №876/174 від 01.09.2023 р. та враховуючи війну, пропонуються наступні формати проведення прибирання на вибір: прибирання прибудинкових територій, благоустрій території навчального закладу; сортування сміття; цифрове прибирання; розбір завалів. 

13.09.2023 До участі долучили здобувачів освіти груп №14, 20, 23 (14 - прибирання території ліцею, 20 - цифрове прибирання, 23 - сортування сміття і благоустрій території біля гуртожитку (квітники); відповідальні: Собковська Л.І., Гонтар М.В., Кубова Л.І.). 

06.09.2023 р. Було проведено практичним психологом Матвієнко Н.В. заняття з елементами тренінгу на тему: " Знайомство здобувачів освіти 1 курсу". Групи №2   і   №7 професії будівельного профілю: електрогазозварник та штукатур. Метою даного заняття було створити ситуацію знайомства, ефективного  міжособистісного спілкування між учасниками для формування позитивного настрою на плідну насичену роботу в колективі.

01.09.2023 р. У День знань, дорогі колеги, здобувачі освіти, шановні батьки,  хочеться побажати нам усім увійти в новий навчальний рік з новими силами та креативними ідеями, гарним настроєм і добрим здоров'ям, й неодмінно з миром!

29 серпня - День пам'яті загиблих захисників України, започатковано його відзначення у 2019 році. Дата приурочена до дня виходу українських військ з оточеного росіянами Іловайська 29 серпня 2014 року. Традиційним символом пам'ятного дня став соняшник, оскільки шлях українських воїнів з оточення пролягав через соняшникові поля...

Представники ДНЗ "Барський ПБЛ" доєдналися до спільної молитви біля стели «Ангели небесного легіону» - пам’ятної фотостели Небесній сотні та Героям-землякам, які віддали свої життя у війні проти російських загарбників. Сльози на очах, коли серед облич Героїв мимоволі впізнаєш до болю знайомі, оскільки серед 85 світлин на фотостелі 18 полеглих земляків - випускники саме нашого навчального закладу; а всього їх на сьогодні 28... Вічна пам'ять усім полеглим Героям!

24 серпня 2023 р. Вітаємо всіх щирих українців з Днем Незалежності, адже ми з вами - частина держави, яка сьогодні творить історію! Мирного неба нам усім, віри, справедливості та Перемоги!

video-afc8cadb6793e05423e0a204474072e2-V.mp4

Так виглядає незалежність. Вона не у віршах і не у співах .Вона у діях. У вчинках людей, підтримці та єдності. Вільний народе незламної країни, у цей День Незалежності ми знову боремося за нашу свободу та майбутнє. Боротьба триває .Віри нам у нашу перемогу, нехай небо над нашою країною завжди буде чистим. Дякую ЗСУ за Незалежність🫂З Днем незалежності України!♥️♥️

23 серпня 2023 року з ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Наш. Унікальний. Ні в кого не запозичений.

А зараз став символом нескореності для усього світу.

Державний Прапор України найгарніший. Найдорожчий Найрідніший

Дякуємо українським воїнам за те, що саме він майорить над нашими містами. 

18 серпня 2023 рокуьогодні,18 серпня 2023 року, у  ліцеї відбулася зустріч з нашими майбутніми здобувачами освіти та формування навчальних груп на 2023-24 н.р.; присутні познайомилися зі своїми класними керівниками та майстрами виробничого навчання та були проінформовані щодо особливостей навчання; поселення у гуртожиток тощо.

☝️Про підсумки обласного конкурсу «Веб-квест –від абітурієнта до випускника» серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно – технічної) освіти Вінницької області.

Вітаємо викладачів Гонтар М.В. та Іздепську В.Ю. 💐💐💐

Дипломи від НМЦ ПТО у Вінницькій області за зайняте ІІІ – місце в номінації «Веб – квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно – теоретичної підготовки». Бажаємо натхнення у подальшій роботі, нових досягнень та перемог!

27-30 червня ВИПУСК 2023 (групи №2, 7, 21, 5-ТУ, 9-ТУ) Дорогі наші випускники зичимо вам успіхів на обраному життєвому шляху у мирній Україні, міцного здоров'я, здійснення мрій і лише позитивних подій та щирих друзів! Радіємо вашим досягненням! Слава Україні!

📚23.06.2023 року у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» відбувся щорічний звіт  в.о. директора закладу за 2022-2023 навчальний рік.

У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України № 178 від 23.03.2005 р. «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадкістю».

✔️Анатолій Вікторович протягом року керувався законодавством України, Статутом ліцею, Колективним договором, посадовими обов’язками директора та іншими нормативними актами, що регламентують роботу професійно-технічного навчального закладу.

📝Діяльність навчального закладу здійснювалась на основі плану роботи педагогічного колективу на 2022-2023 навчальний рік, в якому чітко визначені основні завдання, що реалізовувались кожним структурним підрозділом ліцею, з дотриманням державних нормативно-правових документів.

 📝23 червня 2023 року відбулося заключне засідання педагогічної  ради Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей»у 2022-2023 навчальному році під головуванням в.о. директора ліцею Анатолія Вікторовича.

📖Із звітами за проведену роботу виступили: заступник директора Валентина Вікторівна, т. в. о. заступника директора з виховної роботи Лідія Іванівна, керівник фізичного виховання Василь Дмитрович .

Голови МК: Василь Дмитрович, Таїса Павлівна, Ніна Олександрівна, Ганна Олексіївна, Марина Владиславівна. Виступаючі охарактеризували роботу, напрацювання та здобутки педагогічного колективу📝🥇

Підсумовуючи засідання педагогічної ради в.о. директора ліцею Анатолій Вікторович окреслив основні завдання колективу, серед яких проведення профорієнтаційної роботи, яка сьогодні, зважаючи на війну в країні, вимагає максимум зусиль.

       Анатолій Вікторович подякував колективу за активну й плідну роботу у період воєнного стану та закцентував увагу на відповідальності кожного педагога під час виконання своїх посадових обов’язків, побажав всім успіхів, міцного здоров’я та наближення Перемоги!

18.06.2023 р. З  Днем батька!💐🎁

Тато — це найрідніша людина, яка є опорою, підтримкою та прикладом для наслідування. Але через повномасштабне вторгнення тато може бути дуже далеко.У день батька хочемо висловити велику повагу вам, хто виховує, захищає, вкладає сили та душу у своїх дітей. Нехай завжди між вами панує розуміння, повага та підтримка. Ми живемо, ми дихаємо і ми вільні завдяки вашій сміливості, завдяки самовідданості . Боже бережи усіх татусів. А ті які відійшли у Вічність прийми до свого Царства. Ми-сильні! Ми-вільні! Ми-Україна💙💛🇺🇦

Власний вірш читає здобувачка освіти групи 8   Яна Веркалец.

video-a4a2e09038936a5b6c0533f3bed3def5-V.mp4

Вітаємо  викладача біології та екології – Кубову Любов Іванівну за виступ з доповіддю на ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції "Охорона довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки". Любов Іванівна, бажаємо Вам творчого натхнення, наснаги, професійних здобутків та добра. 

Відповідно до листа 01-16/164 Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області. Про проведення 05.06.2023 року Всеукраїнської науково-практичної конференції у Запорізькій області  «Охорона довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

Від Вінницької області та Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей» спікером на конференції виступила Кубова Любов Іванівна (викладач  біології та екології).

Тема виступу: «Формування екологічного мислення і культури здобувачів освіти професійних навчальних закладів».

До конференції долучились: Запорізька, Вінницька, Кіровоградська, Одеська, Чернігівська, Закарпатська, Житомирська, Донецька, Харківська області.

Корисно, цікаво, креативно та пізнавально. Дякуємо організаторам НМЦ ПТО у Запорізькій області, а особливо Паржицькому О.В. та Матяшевій О.Б. 

video-829dc37ec6f41fe6962d488834d41296-V.mp4

Сьогодні Міжнародний день захисту дітей, День дітей❗❗❗

Вітаємо наших діток.🌞💐🌞

 Наші дітки, мають бути щасливими, жити та навчатись під мирним небом України.💛💙

Україна це ми❗❗❗

Вінницький державний центр естетичного виховання учнів ПТНЗ  підвів підсумки щорічного обласного фестивалю-огляду художньої самодіяльної творчості "Подільські зорі" (цьогоріч онлайн). Вітаємо переможців від нашого навчального закладу: 

lиплом І ступеня: Ірина Білик, Мирослава Майстрова, Лідія Собковська (вокал, соло); 

диплом ІІ ступеня Руслана Собковська (художнє читання, відеопоезія); подяка за участь Інна Кулик. 

Заключний онлайн-концерт переможців за посиланням: https://youtu.be/VvQ6idgPFMo 

31.05.2023 р. Дякуємо організаторам НМЦ ПТО за можливість брати участь у Всеукраїнському віртуальному-арт-просторі "Ми сильні! Ми разом! Ми Україна!"

Формат участі дистанційно

Вірш читає здобувачка освіти  Державного навчального закладу «Барський  професійний будівельний ліцей» Яна Веркалец; https://youtu.be/I-RTaDxnnq0 

Автор вірша викладач Ольга Білоус;

Відео та монтаж викладач Валентина Іздепська.

Разом до Перемоги💙💛Ми сильні, ми вільні💙💛Все буде Україна!

З 22 по 26 травня 2023 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти  в ДЕРЖАВНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ "БАРСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ"  протягом цілого тижня були проведені відповідні заходи.


Сьогодні кожен українець розуміє цінність робітничих професій для відбудови країни. Саме тому в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти була проведена виховна година на тему: «Професійна освіта шлях відбудови України» викладачем спеціальних дисциплін Палійчук Н.О.

25 травня 2023 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти був проведений конкурс фахової майстерності по професії «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах».Із кваліфікації «Електрогазозварник» ІІ-розряду. «Зварювання пластин у вертикальному положенні шва»-під керівництвом майстра виробничого навчання Миськова Василя Борисовича.

Вітаємо переможців: 

І місце - Паладій Василь

І місце-Чуй Дмитро

ІІ місце - Мельник Володимир 

ІІІ місце - Сабій Євгеній

ІV місце - Марценюк Артем

V місце - Дяденчук Максим

У рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти було проведено  психологічний тренінг "Крок до успіху" зі здобувачами освіти. Метою якого було допомогти їм зрозуміти, що таке успіх, як досягти успіху, як стати успішною людиною; прагнення до саморозвитку; створення власної формули успіху.

24 травня 2023 року у Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти відповідно до плану заходів був проведений крнкурс фахової майстерності по професії "Столяр будівельний" - "Збір каркасу табурета на клею і на металевих нагелях", де здобувачі освіти показали набуті знання і практичні навички з обраної професії під керівництвом майстра в/н Коваль Володимира Петровича. Вітаємо переможців:

І місце - Веркалець Яна

ІІ місце - Барда Юрій, Рибалко Руслан

ІІІ місце - Пантеліймонов Олексій

Вітаємо учасникфв Всеукраїнської науково-практичної конференції "Формування цифрової компетентності суб'єктів освітнього процесу закладів освіти засобами інноваційних технологій навчання".

З 22 по 26 травня розпочинається Всеукраїнський тиждень професійно-технічної освіти. В рамках проведення тижня в нашому навчальному закладі заплановані відповідні заходи.

Відповідно до плану заходів 23 травня 2023 року  відбувся вебінар по впровадженню енергоефективних технологій під час підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю (на прикладі професії «Монтажник систем утеплення будівель») де виступив спікером Макогон Василь Дмитрович, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей».

18.05.2023 р. Класними керівниками груп 8 і 23 Шкамбарним І.О. та Маршалюк Т.П. проведено тематичний захід до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначається щороку саме 18 травня. Також на державному прапорі, який розміщено на навчальному корпусі, прикріплено чорну стрічку. Пам'ятаємо! Боремося! Переможемо!

18 травня, свято - День вишиванки та Міжнародний день музеїв.

День вишиванки щороку припадає на третій четвер травня. Зазвичай цього дня українці одягають вишиванки, які є традиційним одягом нашого народу. 

Флешмоб до ДНЯ ВИШИВАНКИ від працівників та здобувачів освіти ДНЗ _Барський професійний ліцей_.mp4
Всесвітній День вишиванки 18_05_2023.mp4
Музей.mp4

14 травня дозвольте дорогі матері, від імені навчального закладу висловити вам повагу та шану. 💐💐💐

Нехай серце кожної з вас буде зігріте ніжністю рідних дітей. Нехай ваші душі ніколи не знають тривог та переживань. Бажаємо вам здоров'я та твердої впевненості у щасливому майбутньому ваших дітей, віри в Перемогу 🇺🇦 З ДНЕМ МАТЕРІ, любі жінки! 🎁💐😘

Ви виховали мудрих, талановитих, працелюбних та щирих дітей. ♥️

12 травня 2023 року ліцей гостинно зустрів абітурієнтів очно. 

Щороку наш навчальний заклад щиро відкриває свої двері перед майбутніми здобувачами щоб ближче познайомитись із тими, хто обирає за покликом серця наш ліцей для продовження навчання з різних спеціальностей.

Теплими словами майбутніх здобувачів освіти зустрів в.о. директора А.В. Шиндилюк та заступник директора В.В. Кузьменко випускників шкіл запросили до нас з метою здобуття якісної освіти, побажавши усім мирного неба та правильного вибору майбутньої професії. Юні друзі мали можливість познайомитися з історією навчального закладу, побачити на власні очі навчальні кабінети, виробничі майстерні та обрати свою майбутню професію. Весь колектив навчального закладу висловлює щиру подяку всім тим, хто долучився до дня відкритих дверей.

День відкритих дверей 12.05.23.mp4

10.05.2023 р. проведено профілактичний захід "Я обираю щасливе майбутнє". Метою якого передбачено формування у здобувачів освіти вміння ефективно вирішувати конфлікти, бути толерантними до думки інших, протистояти насильству, булінгу, шкідливим звичкам(куріння, наркоманія, алкоголізм), дискримінації в колективі, брати відповідальність за побудову миру в навчальному закладі, дотримуватися рівних прав хлопців та дівчат.

8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення для  того, аби вшанувати подвиг Українського народу, увічнити пам’ять про загиблих.

9 травня ми святкуємо День Перемоги усього цивілізованого світу над гітлерівською коаліцією, над нацизмом та фашизмом.

Світла пам'ять загиблим у боях за визволення, захист честі та гідності рідного народу. Земний уклін героям війни, які зуміли вижити у страшному пеклі ворожих навал та крізь усе життя пронесли любов до Батьківщини. Наш святий обов’язок — шанувати безцінний подвиг ветеранів, зберегти спогади очевидців кривавих років війни для наступних поколінь. Адже той, хто знає ціну свободи, ніколи не дасть повторити трагічних помилок минулого.

Це святе травневе свято

Треба серцем відчувати!

Придивись: в старих солдат

Сльози радощів блищать!

Хай завжди в усьому світі

Буде мир і щастя дітям,

Бо народжені вони

Для життя, а не війни.

Проведення обласної секції викладачів зарубіжної літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти

04 травня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено онлайн-засідання викладачів зарубіжної літератури ЗП(ПТ)О на  тему: «Створення якісного відеоконтенту  при підготовці до уроків зарубіжної літератури  в процесі організації дистанційного та змішаного навчання».

У ході проведення засідання секції обговорювались питання моделювання процесу навчання в умовах дистанційного та змішаного форматів під час викладання зарубіжної літератури у ЗП(ПТ)О. Учасники засідання ознайомились з основними нормативними документами та актуальними питаннями викладання зарубіжної літератури в умовах воєнного стану:

- підсумки участі здобувачів освіти ЗП(ПТ)О в обласному етапі учнівського конкурсу на кращий буктрейлер «Живі сторінки моєї книги» у 2022-2023 навчальному році;

- методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної літератури у 2022/2023 навчальному році (додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 19.08.2022 року №1/9530-22);

- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 р. No190-р «Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки» (Стратегія розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія»);

- Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. №932);

- актуальні питання мовно-літературної освіти в умовах війни.

З даних питань виступила БАБІЧ Т.Ф., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Досвідом роботи щодо створення якісного відеоконтенту до уроків зарубіжної літератури  поділились:

Марчук Зінаїда Василівна ­- викладач зарубіжної літератури  Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці «Створення відеоконтенту в хмарному середовищі Canva та  його застосування на уроках зарубіжної літератури».

Кохан-Савчук Антоніна Володимирівна - викладач зарубіжної  літератури ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг  м. Хмільник»: «Буктрейлер як одна з технологій, що сприяє формуванню стійкого інтересу до читання».

Дзецюк Тетяна Василівна - викладач зарубіжної літератури  ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище  професійне училище залізничного транспорту»: «Мультимедійна  презентація як засіб сучасної форми  візуалізації освітнього контенту».

З 24 по 28 квітня 2023 року у Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" проходив тиждень фізики та хімії. Заходи, проведені викладачем математики та фізики Маршалюк Т.П. та викладачем хімії Ющик Н.К., були різноманітні та цікаві. 25.04. була проведена година спілкування "Енергетичні напої: друг чи ворог?", 26.04.- виховна година "Україна- космічна держава", 27.04.- гра-змагання "Найрозумніший фізик" (взяли участь здобувачі освіти групи № 19 "Електрогазозварник" та групи № 23 "Офісний службовець. Оператор комп'ютерного набору". Переможці - група № 23)

27 квітня 2023 року відбулось чергове засідання Педагогічної ради ліцею. Були розглянуті наступні питання: 

1. 3вільнення здобувачів освіти , які здобувають повну загальну середню освіту від ДПА;

2. Затвердження списків здобувачів освіти на отримання дипломів з відзнакою;

3.Тренінг, як ефективна форма здійснення освітньої діяльності. Експериментальна робота - пошуки і результати;

4. Підсумки виховної роботи в навчальному закладі;

5. Презентація досвіду роботи  з обдарованими здобувачами освіти;

5. Підсумки атестації педагогічних працівників за 2022-2023 н. р.

🗓️ 27 квітня 2023 року відбувся конкурс фахової майстерності по професії «Оператор комп'ютерного набору» ІІ категорії в групі №20 майстер виробничого навчання Мікшакова Людмила Василівна викладач спеціальних дисциплін Кучерук Анастасія Леонідівна. 

🏆🎆 Переможці конкурсу:

І  місце –  Помилуйко Зоряна;

ІІ   місце – Богдан Вадим, Ревчук Анна;

ІІІ місце  – Гула Ангеліна.

Video.Guru_20230427_154615023.mp4

26.04.2023 р. Викладач біології та екології Кубова Л.І. провела зі здобувачами освіти ліцею тематичну лінійку-реквієм, присвячену 37-ій річниці Чорнобильської катастрофи на тему: "Чорнобиль - горе і біль мого народу". Було висвітлено питання наслідків аварії й на сьогоднішній день, а також загострено увагу на ядерній небезпеці у зв'язку з ситуацією на Запорізькій АЕС внаслідок воєнних дій, починаючи з 24 лютого 2022 р.. Захід - актуальний, глибоко інформативний, змістовний. Варто берегти планету для життя свого й майбутніх поколінь!

Виробнича практика здобувачів освіти I курсу групи №3  з  професії : "Штукатур. Лицювальник- плиточник. Маляр"  у ДНЗ ."Барському ПБЛ"

  ⚡️Хочете стати частиною справжніх студентських дебатів, та ще й у результаті визначитися, що обрати — універ чи профтех? Або цікавить те, як опанувати нову професію за короткі строки?

Тоді ми до вас з новиною на мільйон, а то й на більше.

⚡️Запрошуємо на івент “Лава на Лаву”, організаторами якого є Career Hub та pedan_education. Будемо розвінчувати міфи про ЗПТО та ЗВО, порушимо тему професій, важливих для відбудови України, короткотермінових програм, і головне — файно проведемо час разом.

Модеруватиме дебати Олександр Педан, громадський діяч і телеведучий. А експертні коментарі нададуть:

✔️Адвокатка профтехнічної освіти — Ірина Шумік, директорка Директорату професійної освіти МОН

✔️ Адвокат вищої освіти — Микола Трегуб , проректор з перспективного розвитку Дніпровської Політехніки. Ну, а вирішувати, чию сторону обирати — лише вам.

⌛️Коли: 20.04 о 17:00

📍Формат: відкрита онлайн-подія з трансляцією на Facebook та YouTube — https://www.youtube.com/watch?v=2NhfvsHeLds (натискайте на дзвоник, аби ми нагадали вас про подію) 

Захід реалізовується в межах програми USAID Мріємо та діємо.

Лава на Лаву_ Професійна освіта vs Вища освіта.mp4

💣💣💣 Тема "Мінної безпеки" наразі важлива щодня.

Тому колектив та здобувачі освіти Барського професійного будівельного ліцею вирішили закріпити отримані знання на освітній онлайн-платформі "ЗРОЗУМІЛО!", отримавши cертифікат з курсу "Дивись під ноги!Дивись, куди ідеш!". 

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА

20.04.2023 р. в ДНЗ "Барський професійний будівельний ліцей" проведено Урок-присвяту пам'яті 24 полеглих у російсько-українській війні випускників навчального закладу. Присутні, у супроводі авторської поезії та прози ведучої заходу, ознайомилися із даними щодо участі наших колишніх учнів у війні, життєвими історіями окремих загиблих воїнів, заслухали виступи Ірини Білик з чуттєвими пісенними композиціями. Власним досвідом волонтерської роботи зі збору даних й написання статей до української Вікіпедії про воїнів поділилася модератор Educational Club WikiBar Галина Качуровська. По-особливому присутні вшанували світлу пам'ять усіх загиблих хвилиною мовчання із символічним "польотом" паперових голубів, виготовлених й підписаних здобувачами освіти ліцею під час заняття з елементами арт-терапії "Хочемо, щоб усі жили в мирі!" під керівництвом практичного психолога Наталії Матвієнко.

Автор та ведуча заходу в.о. заступника директора з НВР Лідія Собковська, співведуча Руслана Собковська, вокалістка Ірина Білик (дівчатка здобувачі освіти групи №20).

З вірою у якнайшвидшу Перемогу! Слава Україні! 

Навіки у строю відеозвіт.wmv

Колектив  навчального закладу щиросердечно вітає викладача математики  Маршалюк  Таїсу Павлівну за зайняте  І – місце у IІІ Міжнародному конкурсі для вчителів «Українознавчі пріоритети освітнього процесу» у номінації: Авторський розвивальний навчальний урок на українознавчій основі для повної загальної середньої освіти (10–11 класи).

17.04.2023 p. профілактичний захід "єдиний урок з безпеки", під час якого здобувачам освіти ліцею було роз'яснено основні правила поведінки в умовах небезпеки, особливості поводження з вибухонебезпечними предметами, а також на водних об'єктах. фахівці дснс: провідний фахівець сектору забезпечення заходів попередження нс у жмеринському районі цзд гу дснс україни у вінницькій області капітан служби цивільного захисту яремчук ярослав омелянович, фахівець сектору забезпечення заходів попередження нс у жмеринському районі цзд гу дснс україни у вінницькій області старший лейтенант служби цивільного захисту побережний сергій васильович.

13.04.2023 Участь в обласному патріотичному фоточеленджі "Писанкове диво" (ВДЦЕВ).

05-12.04.2023 Тематичний захід та майстер-клас з писанкарства "Великодня арт-терапія" (Лідія Собковська, Наталія Матвієнко). Вдячні усім здобувачам освіти та колегам, які доєдналися та з користю провели час. Мирного Великодня!

05,12_04_2023 _Великодня арт-терапія_ (Лідія Собковська, Наталія Матвієнко)..mp4

Вітаємо викладача Іздепську Валентину Юріївну

30.03.2023 р. в Державному навчальному закладі  "Барський професійно будівельний ліцей" пройшов конкурс фахової майстерності по професії " Штукатур.

Лицювальник- плиточник.Маляр."серед здобувачів освіти першого курсу групи №3.

Результатами конкурсу фахової майстерності за рішенням журі  було визначено переможців 

I місце Теперчук Максим  

 II  місце Остапенко Ярослав.

 III місце Журавська Аліна та Собковський Дмитро.

Вітаємо колег Ющик Ніну Кіндратівну та Кубову Любов Іванівну💐

27 березня 2023 року були підведені підсумки обласного Конкурсу серед викладачів ЗП(ПТ)О на кращі розробки уроків у форматі змішаного навчання із загальноосвітніх предметів «Біологія і екологія», «Хімія» та «Географія».

У Конкурсі взяли участь 48 викладачів з 26 ЗП(ПТ)О Вінницької області, було надано 50 розробок уроків: "Біологія та екологія" - 16, "Хімія" - 20, "Географія" - 14. Організував конкурс Навчально-методичний центр ПТО у Вінницькій області.

Від нашого навчального закладу свої розробки подали:

✔️Ющик Ніна Кіндратівна ( викладач хімії)

-Тема уроку: "Попередження забруднення середовища при використанні органічних речовин у побуті".

✔️Кубова Любов Іванівна ( викладач біології ,екології та географії)

-Тема уроку: «Раціональне харчування- основа нормального обміну речовин».

Щиро вітаємо колег за участь у Конкурсі!

🏆Щиросердно вітаємо переможців ІІІ Міжнародного конкурсу для вчителів «Українознавчі пріоритети освітнього процесу»!🏆💐

✔️Викладача математики - Маршалюк Т.П. Виступ з питання «Метод проєктів на уроках математики як засіб розвитку творчих здібностей обдарованих учнів»

🏆Та І-місце   за авторський розвивальний навчальний урок на українознавчій основі для повної загальної середньої освіти (10–11 класи)

✔️Викладача біології та геграфії - Кубову Л.І. Виступ з питання «Презентація досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі».

✔️Т.в.о.заступника директора з навчально-виховної роботи - Собковську Л.І. Виступ з питання «Презентація досвіду виховної роботи з обдарованими здобувачами освіти в сучасному освітньому просторі».

Щиро вдячні за підтримку українознавства як окремого курсу, так і українознавчої складової освітніх галузей. В умовах російсько-української війни одним із головних пріоритетів освітньої політики має стати формування у сучасної молоді національних суспільно-державних цінностей як ідейного підґрунтя української ідентичності.

Здоровий спосіб життя. Ще один вид спорту, який популяризується в нашому ліцеї - футзал. Свою спортивну майстерність та фізичну підготовку здобувачі освіти, викладачі та майстри в/н мали змогу показати у ході змагань із футзалу, які проходили в нашому навчальному закладі з нагоди Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку (6 квітня). 

За результатами змагань 

І місце посіла команда групи №2 (капітан - Гаврилюк Євген), 

ІІ місце - команда групи №14 (капітан - Сабій Євген), 

ІІІ місце - команда групи №7 (капітан - Здоровик Владислав). 

Але, все ж таки, у спорті перемагають досвід та майстерність, тому перехідний кубок Переможця залишається за збірною викладачів та майстрів в/н, які здобули перемогу у фінальних змаганнях зі збірною командою здобувачів освіти ліцею з рахунком 5:2. Зичимо усім міцного здоров'я та подальших спортивних успіхів!

Засідання обласної секції викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти

04 квітня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено онлайн-засідання обласної  методичної секції викладачів української мови та літератури ЗП(ПТ)О  на  тему: «Особливості організація онлайн-взаємодії із здобувачами освіти за допомогою можливостей Google».

Із вступним словом виступив директор НМЦ ПТО у Вінницькій області ДОРОШ Василь Степанович.

У ході проведення засідання секції обговорювались питання моделювання процесу навчання в умовах дистанційного та змішаного форматів під час викладання української мови та літератури у ЗП(ПТ)О. Учасники засідання ознайомились з основними нормативними документами та актуальними питаннями викладання української мови та літератури в умовах війни:


З даних питань виступила БАБІЧ Т.Ф., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Досвідом роботи з організація онлайн-взаємодії із здобувачами освіти за допомогою можливостей Google   поділились:

Хміль Інна Миколаївна, – викладач української мови  та літератури, ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»:  «Алгоритм діяльності викладача щодо організації формувального оцінювання на уроках української мови та літератури  в ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»;

Голембівська Леся Романівна, – викладач української  мови та літератури, ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»: «Використання інтернет-плакатів як інструменту змішаного  навчання на уроках української мови та літератури»;


Бойчук Оксана Юхимівна та Овчаренко Лілія Феліксівна, – викладачі української мови та літератури, ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну»: «Індивідуальна траєкторія опанування української мови та літератури в умовах воєнного стану (з досвіду роботи)»;


Абрамович-Тлустенко Лілія Леонідівна та Краснюк Оксана Василівна, -викладачі української мови та літератури, Вище професійне училище №42 м. Погребище:  «Використання цифрових інструментів Google для організації  змішаного навчання на уроках української мови та літератури».

30 березня 2023 р. відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930відбулась чергова атестація педагогічних працівників. Про свою педагогічну діяльність у міжатестаційний період звітували 5 -викладачів та 1-майстер виробничого навчання.Ними були представлені звіти про роботу, власні портфоліо, методичні здобутки та надбання, які підтверджують активну наукову і творчу діяльність педагогів.

Члени атестаційної комісії разом із методистом НМЦ ПТО у Вінницькій області  С. А. Западновою, головою атестаційної комісії в.о. директора ліцею А.В. Шиндилюком об’єктивно оцінили роботу викладачів,майстра виробничого навчання, відмітили зростання професійної майстерності педагогів, їх творчий потенціал.Результати атестації свідчать про систематичне підвищення фахового рівня педагогів,розвиток їх творчих здібностей, уміння поділитися власним педагогічним досвідом, які спрямовані на підвищення ефективності освітнього процесу ліцею.

Доступні демонстраційні тести з НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ 2023 з предметів:

       ▪ українська мова https:// ➡ bit.ly/3SyTrnY 

       ▪ математика  ➡ bit.ly/3n7JS3G 

       ▪ історія України  ➡ bit.ly/3Feu70X 

       ▪ фізика  ➡ bit.ly/40gipvb 

       ▪ хімія   ➡ bit.ly/40B09g3 

       ▪ англійська мова   ➡ bit.ly/3n1DbQB 

      ▪ біологія   ➡ bit.ly/40OTzCX 

      ▪ німецька мова   ➡ bit.ly/40qakEr 

      ▪ французька мова   ➡ bit.ly/417iqlB 

      ▪ іспанська мова   ➡ bit.ly/40yzYXU

29.03.2023 р. відбувся відкритий урок виробничого навчання в групі №23 по професії: "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор комп'ютерного набору", проведений Куртою Миколою Петровичем. 

Тема: Комп'ютерні віруси та антивірусний захист. Мета: познайомити здобувачів освіти з терміном комп'ютерний вірус, їх різновидами, причинами розповсюдження, засобами захисту від вірусів антивірусними програмами.

Відкритий урок 29.03.mp4

29.03.2023 р. було проведено годину спілкування  вихователями  Янчук Н.П., Чернілевською Л.Д.  та практичним психологом Матвієнко Н.В.  на тему "День олівця". Метою якого було  розповісти, що олівець дуже потрібна та незамінна річ у будівництві, в різних робітничих професіях, та нашому повсякденному житті. Розвивати творче мислення, уяву; прищеплювати любов до прекрасного, до мистецтва. Засвоїти  навички спілкування один з одним. Пофантазувати  та отримати позитивні емоції!

29.03.2023 Профорієнтаційна робота. Відеоряд для ознайомлення глядачів з особливостями життя нашого навчального закладу та вступної кампанії на 2023-24 н.р. Запрошуємо юнаків до дівчат до числа наших здобувачів освіти! Контакти для зв'язку - наприкінці відео.

Відеоряд Ліцейна родина.mp4

Сьогодні 28.03.2023 року відбувся Всеукраїнський методичний фестиваль «Творчий викладач — обдарований учень».

Формат проведення фестивалю: у  додатку Google Meet. 

Мета фестивалю: підтримка талановитих і обдарованих здобувачів освіти, сприяння їх творчому зростанню; створення умов для успішної інтеграції учнівської молоді в освітній простір та розвитку її творчого мислення та здібностей; поширення перспективного педагогічного досвіду та інноваційних розробок педагогічних працівників, які працюють з обдарованою молоддю.

Методичний фестиваль передбачав роботу за двома векторами:

І вектор — Коворкінг «Територія педагогічної майстерності» (презентація кращого педагогічного досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі);

З своїм досвідом роботи виступили викладачі:

✔️ Кубова Любов Іванівна, Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» («Презентація досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі»);

✔️ Маршалюк Таїса Павлівна,  Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» («Метод проєктів на уроках математики як засіб розвитку творчих здібностей обдарованих учнів»);

II вектор — Воркшоп «Обдаровані здобувачі освіти — рушійна сила сучасного закладу освіти» (презентація кращого досвіду виховної роботи з обдарованими здобувачами освіти).

З своїм досвідом виховної роботи виступила :

✔️ Собковська Лідія Іванівна, Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» («Презентація досвіду виховної роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі».

Дякуємо,за вашу працю, цінний досвід.

 Справжні професіонали своєї справи !

24.03.2023 До ДНЗ "Барський ПБЛ" на День відкритих дверей завітали представники 9 та 11 класів навчальних закладів міста та району. О 9 год. усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про полеглих у російсько-українській війні. Надалі - ознайомилися з навчальними кабінетами загальноосвітніх та спецдисциплін, відвідали виставку учнівських творчих робіт, спортивну залу та Регіональний навчально-практичний будівельний центр "Хенкель Баутехнік (Україна)", створений на базі ліцею, в майстернях здобувачі освіти відповідних спеціальностей під керівництвом майстрів виробничого навчання продемонстрували майстер-класи за професіями. Також діяли такі локації, як: смаколики з чаєм, майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки (практичний психолог Матвієнко Н.В.), до того ж, заходи проходили у супроводі інструментальної музики (виконання наживо, здобувач освіти групи №7 Артем Кривошеєв). Наприкінці екскурсії у конференц-залі  в.о. директора ліцею Шиндилюк А.В. надав майбутнім абітурієнтам інформацію щодо особливостей вступної кампанії на 2023/24 н.р. й розповів про перспективи працевлаштування за будівельними професіями в умовах відбудови країни у майбутньому. Дякуємо всім гостям за добрі відгуки, приємні враження й сподіваємося на нові зустрічі! 

21.03.2023 Всесвітній День поезії. Нехай її  чудодійне джерело наповнює ваші серця миром, безмежною блакиттю, дарує  натхнення, гарний настрій та легкі рими!

На відео Лідія Собковська, в.о. заступника директора з навчально-виховної роботи ДНЗ "Барський ПБЛ" з авторським виконанням вірша "Голубкою сидітиму у тебе на плечі...".

На світлинах поетичний альманах "Автори весни", де надруковано 2 віршованих твори  Лідії Собковської: "Мальви" і "Голубкою сидітиму у тебе на плечі..."  (Харків, 2023), диплом Лауреата І ступеня за участь у Всеукраїнському  конкурсі авторської прози та поезії "ЯwriteR" (у конкурсі брали участь в  т.ч. вище згадані поетичні твори).

video_2023-03-20_Голубка.mp4

20.03.2023 Година спілкування з елементами тренінгу "Що таке щастя?", проведена практичним психологом ліцею Матвієнко Н.В. з нагоди Міжнародного дня щастя. Метою даного заходу було розвивати уміння спілкуватися, розкривати глибину розуміння поняття "щастя", довести здобувачам освіти, що щастя людини залежить від неї самої, визначити сутнісні зв'язки щастя і людської індивідуальності, сприяти формуванню правильної самооцінки у них, а також формувати вміння дарувати радість собі й оточуючим, виховувати бажання творити добро, дарувати гарний настрій. До нових зустрічей!

💥19 березня маємо потрійне свято: дні народження Максима Рильського, Ліни Костенко та Емми Андієвської!🥳

🌷 Максиму Рильському, класику української літератури, блискучому перекладачеві, знавцеві 13-ти мов, “неокласику” сьогодні 128 років!

35 поетичних збірок, понад чверть мільйона поетичних рядків перекладів, серед яких – поема Міцкевича «Пан Тадеуш», пушкінський «Євгеній Онєгін», французька поезія, кілька книжок наукових статей, редагування великої кількості поетичних та етнографічних видань – це те, що залишив по собі Максим Рильський!

🌷 Ліна Костенко – шістдесятниця, поетеса епохи, безумовна класикиня, “залізна леді”, “совість нації”, “моральний авторитет”, безстрашна та безкомпромісна, лавреатка Шевченківської премії – святкує сьогодні 93-ий день народження!

За словами поета Миколи Сома, Ліна – "жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня", а от Дмитро Павличко пізнав поетку як “екстраваганту”.

🌷 Емма Андієвська – письменниця, поетеса, художниця, яка працює у жанрах сюрреалізму та герметизму, лавреатка Шевченківської премії, авторка 45 поетичних і прозових книжок та 17 тисяч картин, українка, що живе у Мюнхені, – святкує свій 92-ий день народження!

У цей день гарним жестом буде взяти до рук збірки віршів Максима Рильського, Ліни Костенко та Емми Андієвської, прочитати вголос кілька поезій поета і поеток, а ще відвідати Київський літературно-меморіальний Музей Максима Рильського, процитувати улюблені рядки пані Ліни у соцмережах та переглянути у мережі або на виставках химерні та багатобарвні полотна пані Емми!

Текст: Український інститут книги

https://youtu.be/I_HnsjkVDpM

🏆Подяка та сертифікат за  участь у відбірковому етапі ХХІІ конкурсу учнівської творчості (номінація: "Історія України і державотворення") в 2022-2023 навчальному році серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Вітаємо здобувача освіти групи 8 Веркалець Ярослава та викладача історії Шкамбарного Ігора Олексійовича.

Робота з талановитими дітьми. Артем Кривошеєв, здобувач освіти групи №7, третьокурсник. Електрогазозварник, капітан волейбольної команди, ще й має музичні здібності! Дякуємо за чудові мелодії, зичимо подальших успіхів у житті, спорті, творчості та навчанні!

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=GcdaPBoG99k

16.03.2023 Профорієнтаційна робота. Онлайн-зустріч відповідальних за профорієнтаційну роботу в ліцеї осіб та майстрів виробничого навчання цьогорічних випускних груп з представниками навчальних закладів міста Бар, Жмеринського та прилеглих районів щодо умов та термінів проведення вступної кампанії в ДНЗ "Барський ПБЛ" на 2023-24 н.р.  Вдячні усім за співпрацю та запрошуємо бажаючих на очну екскурсію нашим навчальним закладом, про проведення якої повідомимо найближчим часом. 

Деталі щодо вступу за тел. 096 681 80 16 Лідія Іванівна

16.03.2023 року відбувся відкритий урок викладача спеціальних дисциплін Палійчук Ніни Олександрівни у групі № 7 IІІкурсу на тему: «Автоматичні машини зварювання  під флюсом»

Урок пройшов на високому методичному рівні. Поставленої  мети уроку викладачем було досягнуто. Здобувачі освіти активно працювали на занятті. Кожен учасник команди відчував відповідальність за виконання завдань.

https://youtu.be/tlbweOo9YEY

15.03.2023 Зустріч із головою Барського оздоровчо-спортивного клубу "Криголам" Шаповаловим Ю.О. Від імені здобувачів освіти ліцею висловлюю вдячність за надану цікаву та корисну інформацію щодо способів загартування організму (в т.ч. й в екстремальних умовах), значення виконання фізичних вправ (особливо на свіжому повітрі) й загалом про значимість ведення здорового способу життя (особливо серед молоді). Присутні підтримували бесіду, а також самі активно задавали питання нашому гостю, що є свідченням зацікавленості. А є інтерес значить буде і результат!

Колектив Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей" у глибокій жалобі й зі словами  співчуття запалює сьогодні свічку пам'яті у спомин про Новаківського Віктора Володимировича - викладача, який понад три десятиліття присвятив роботі в нашому ліцеї. Згадка про сумлінного педагога, чоловіка, батька, дідуся й просто про добру Людину назавжди буде у наших спогадах. Світла пам'ять!

10.03.2023 р. З Днем Державного Гімну!

Пісня “Ще не вмерла Україна” за півтора століття стала символом боротьби за незалежність України і національним гімном. Під час Революції Гідності і зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, Гімн має особливе значення для всіх громадян, є тою духовною ланкою, що єднає їх із попередніми поколіннями борців за свободу.Ми вільні!Разом до Перемоги🙏💙💛

https://youtu.be/Wx7vo__48oE

08.03.2023 р. в Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» було проведено конкурс фахової майстерності з професії «Електрогазозварник» ІІІ розряду серед здобувачів освіти групи 19. Результатами конкурсу фахової майстерності за рішенням журі визначено переможців

І місце - Білан Анастасія

ІІ місце - Роздорожнюк Андрій

ІІІ місце - Коваль Володимир

З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, виховання любові і поваги до спадщини, яку залишив поет, сприяння усвідомлення здобувачами освіти великого внеску Кобзаря у розвиток мистецтва України з 6 по 10 березня у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» був проведений Шевченківський тиждень викладачами Ганна Слободянюк та Валентина Іздепська, методистом Вероніка Курта «Нас єднає слово Кобзаря».

Хай же й сьогодні, і  завжди залишиться в нашій душі безсмертні слова – настанови славетного борця за незалежність України, служать  нам дороговказом на шляху збереження основних засад прав людини.                   Хай воскресає він, пророк народу нашого, повсякчасно у наших помислах і справах!

https://www.youtube.com/watch?v=PU06Du1xUAQ

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата.

А буде син і буде мати

І будуть люди на землі!

Програма тижня

✔️Понеділок 06.03.23

1. Арт – проєкт ″Шевченкові читання″ (створення відеороликів, присвячених Шевченківським дням)

2. Книжково – ілюстративна виставка ″В сім′ї вольній новій″

✔️Вівторок 07.03.23

1. Загальноліцейна лінійка ″Т.Г. Шевченко – наш національний Пророк″

2. Літературна вікторина ″Шевченківськими стежками″

✔️Середа 08.03.23

1. Виховна година ″Пам′ятники та пам′ятні знаки Т.Г. Шевченку у світі″

2. Випуск стінгазет на тему: ″Жінки у долі Кобзаря″

✔️Четвер 09.03.23

1. Квест на тему: ″Шевченко знаний і незнаний″

✔️П′ятниця 10.03.23

1. Конкурс читців, знавців поезії Шевченка

″Читаймо Тараса, учімося у нього!″

Творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави: через сприйняття поетової спадщини народ України національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується.

07.03.2023  Превентивний напрям виховання. Зустріч з інспектором з ювенальної превенції сектору превенції лейтенантом поліції Вікторією Пономаренко та поліцейським офіцером громади Жмеринського РВП лейтенантом поліції Владиславом Іванцовим. Представники правоохоронних органів надали інформацію та відповіли на запитання присутніх щодо особливостей адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення, скоєні неповнолітніми особами; попередили про наслідки тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв і наркотичних речовин, особливо у підлітковому віці; розповіли про безпеку спілкування у соціальних мережах і, зокрема, про нещодавню активізацію молодіжного руху "ПВК "Редан"". Вдячні за надану корисну інформацію. Впевнені, що здобувачі освіти нашого ліцею зроблять правильні висновки з почутого.

Розвиваємо напрям навчально-виховного процесу - формування здорового способу життя

Лютий 2023 року в нашому навчальному закладі завершився спортивними змаганнями із волейболу серед здобувачів освіти І - ІІІ курсів. Свою спортивну майстерність у грі показали юнаки та дівчата 6 команд. Вітаємо переможців: І місце - група №7 (капітан команди - Кривошеєв Артем), ІІ місце - група №1 (капітан команди - Гайдай Володимир), ІІІ місце розділили представники груп 14 (капітан команди - Сабій Євген) і 20 (капітан команди - Собковська Руслана). Зичимо усім учасникам подальших успіхів у спорті та навчанні у мирній країні! 

Підсумки проведення онлайн фотовиставки "МОЯ ВІЙНА" (жовтень-листопад 2022 року), організованої Радою молодих учених Інституту професійної освіти НАПН України (м. Київ). Ознайомитися з онлайн фотоальбомом "МОЯ ВІЙНА" можна за посиланням: https://ivet.edu.ua/index.php/component/k2/№/1757-pidsumky-konkursu-fotorobit-dlia-onlain-vystavky-moia-viina-moie-khobi