Новини

З 22 по 26 травня 2023 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти  в ДЕРЖАВНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ "БАРСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ"  протягом цілого тижня були проведені відповідні заходи.


Сьогодні кожен українець розуміє цінність робітничих професій для відбудови країни. Саме тому в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти була проведена виховна година на тему: «Професійна освіта шлях відбудови України» викладачем спеціальних дисциплін Палійчук Н.О.

25 травня 2023 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти був проведений конкурс фахової майстерності по професії «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах».Із кваліфікації «Електрогазозварник» ІІ-розряду. «Зварювання пластин у вертикальному положенні шва»-під керівництвом майстра виробничого навчання Миськова Василя Борисовича.

Вітаємо переможців: 

І місце - Паладій Василь

І місце-Чуй Дмитро

ІІ місце - Мельник Володимир 

ІІІ місце - Сабій Євгеній

ІV місце - Марценюк Артем

V місце - Дяденчук Максим

У рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти було проведено  психологічний тренінг "Крок до успіху" зі здобувачами освіти. Метою якого було допомогти їм зрозуміти, що таке успіх, як досягти успіху, як стати успішною людиною; прагнення до саморозвитку; створення власної формули успіху.

24 травня 2023 року у Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" в рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти відповідно до плану заходів був проведений крнкурс фахової майстерності по професії "Столяр будівельний" - "Збір каркасу табурета на клею і на металевих нагелях", де здобувачі освіти показали набуті знання і практичні навички з обраної професії під керівництвом майстра в/н Коваль Володимира Петровича. Вітаємо переможців:

І місце - Веркалець Яна

ІІ місце - Барда Юрій, Рибалко Руслан

ІІІ місце - Пантеліймонов Олексій

Вітаємо учасникфв Всеукраїнської науково-практичної конференції "Формування цифрової компетентності суб'єктів освітнього процесу закладів освіти засобами інноваційних технологій навчання".

З 22 по 26 травня розпочинається Всеукраїнський тиждень професійно-технічної освіти. В рамках проведення тижня в нашому навчальному закладі заплановані відповідні заходи.

Відповідно до плану заходів 23 травня 2023 року  відбувся вебінар по впровадженню енергоефективних технологій під час підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю (на прикладі професії «Монтажник систем утеплення будівель») де виступив спікером Макогон Василь Дмитрович, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей».

18.05.2023 р. Класними керівниками груп 8 і 23 Шкамбарним І.О. та Маршалюк Т.П. проведено тематичний захід до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначається щороку саме 18 травня. Також на державному прапорі, який розміщено на навчальному корпусі, прикріплено чорну стрічку. Пам'ятаємо! Боремося! Переможемо!

18 травня, свято - День вишиванки та Міжнародний день музеїв.

День вишиванки щороку припадає на третій четвер травня. Зазвичай цього дня українці одягають вишиванки, які є традиційним одягом нашого народу. 

Флешмоб до ДНЯ ВИШИВАНКИ від працівників та здобувачів освіти ДНЗ _Барський професійний ліцей_.mp4
Всесвітній День вишиванки 18_05_2023.mp4
Музей.mp4

14 травня дозвольте дорогі матері, від імені навчального закладу висловити вам повагу та шану. 💐💐💐

Нехай серце кожної з вас буде зігріте ніжністю рідних дітей. Нехай ваші душі ніколи не знають тривог та переживань. Бажаємо вам здоров'я та твердої впевненості у щасливому майбутньому ваших дітей, віри в Перемогу 🇺🇦 З ДНЕМ МАТЕРІ, любі жінки! 🎁💐😘

Ви виховали мудрих, талановитих, працелюбних та щирих дітей. ♥️

12 травня 2023 року ліцей гостинно зустрів абітурієнтів очно. 

Щороку наш навчальний заклад щиро відкриває свої двері перед майбутніми здобувачами щоб ближче познайомитись із тими, хто обирає за покликом серця наш ліцей для продовження навчання з різних спеціальностей.

Теплими словами майбутніх здобувачів освіти зустрів в.о. директора А.В. Шиндилюк та заступник директора В.В. Кузьменко випускників шкіл запросили до нас з метою здобуття якісної освіти, побажавши усім мирного неба та правильного вибору майбутньої професії. Юні друзі мали можливість познайомитися з історією навчального закладу, побачити на власні очі навчальні кабінети, виробничі майстерні та обрати свою майбутню професію. Весь колектив навчального закладу висловлює щиру подяку всім тим, хто долучився до дня відкритих дверей.

День відкритих дверей 12.05.23.mp4

10.05.2023 р. проведено профілактичний захід "Я обираю щасливе майбутнє". Метою якого передбачено формування у здобувачів освіти вміння ефективно вирішувати конфлікти, бути толерантними до думки інших, протистояти насильству, булінгу, шкідливим звичкам(куріння, наркоманія, алкоголізм), дискримінації в колективі, брати відповідальність за побудову миру в навчальному закладі, дотримуватися рівних прав хлопців та дівчат.

8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення для  того, аби вшанувати подвиг Українського народу, увічнити пам’ять про загиблих.

9 травня ми святкуємо День Перемоги усього цивілізованого світу над гітлерівською коаліцією, над нацизмом та фашизмом.

Світла пам'ять загиблим у боях за визволення, захист честі та гідності рідного народу. Земний уклін героям війни, які зуміли вижити у страшному пеклі ворожих навал та крізь усе життя пронесли любов до Батьківщини. Наш святий обов’язок — шанувати безцінний подвиг ветеранів, зберегти спогади очевидців кривавих років війни для наступних поколінь. Адже той, хто знає ціну свободи, ніколи не дасть повторити трагічних помилок минулого.

Це святе травневе свято

Треба серцем відчувати!

Придивись: в старих солдат

Сльози радощів блищать!

Хай завжди в усьому світі

Буде мир і щастя дітям,

Бо народжені вони

Для життя, а не війни.

Проведення обласної секції викладачів зарубіжної літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти

04 травня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено онлайн-засідання викладачів зарубіжної літератури ЗП(ПТ)О на  тему: «Створення якісного відеоконтенту  при підготовці до уроків зарубіжної літератури  в процесі організації дистанційного та змішаного навчання».

У ході проведення засідання секції обговорювались питання моделювання процесу навчання в умовах дистанційного та змішаного форматів під час викладання зарубіжної літератури у ЗП(ПТ)О. Учасники засідання ознайомились з основними нормативними документами та актуальними питаннями викладання зарубіжної літератури в умовах воєнного стану:

- підсумки участі здобувачів освіти ЗП(ПТ)О в обласному етапі учнівського конкурсу на кращий буктрейлер «Живі сторінки моєї книги» у 2022-2023 навчальному році;

- методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної літератури у 2022/2023 навчальному році (додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 19.08.2022 року №1/9530-22);

- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 р. No190-р «Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки» (Стратегія розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія»);

- Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. №932);

- актуальні питання мовно-літературної освіти в умовах війни.

З даних питань виступила БАБІЧ Т.Ф., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Досвідом роботи щодо створення якісного відеоконтенту до уроків зарубіжної літератури  поділились:

Марчук Зінаїда Василівна ­- викладач зарубіжної літератури  Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці «Створення відеоконтенту в хмарному середовищі Canva та  його застосування на уроках зарубіжної літератури».

Кохан-Савчук Антоніна Володимирівна - викладач зарубіжної  літератури ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг  м. Хмільник»: «Буктрейлер як одна з технологій, що сприяє формуванню стійкого інтересу до читання».

Дзецюк Тетяна Василівна - викладач зарубіжної літератури  ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище  професійне училище залізничного транспорту»: «Мультимедійна  презентація як засіб сучасної форми  візуалізації освітнього контенту».

З 24 по 28 квітня 2023 року у Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" проходив тиждень фізики та хімії. Заходи, проведені викладачем математики та фізики Маршалюк Т.П. та викладачем хімії Ющик Н.К., були різноманітні та цікаві. 25.04. була проведена година спілкування "Енергетичні напої: друг чи ворог?", 26.04.- виховна година "Україна- космічна держава", 27.04.- гра-змагання "Найрозумніший фізик" (взяли участь здобувачі освіти групи № 19 "Електрогазозварник" та групи № 23 "Офісний службовець. Оператор комп'ютерного набору". Переможці - група № 23)

27 квітня 2023 року відбулось чергове засідання Педагогічної ради ліцею. Були розглянуті наступні питання: 

1. 3вільнення здобувачів освіти , які здобувають повну загальну середню освіту від ДПА;

2. Затвердження списків здобувачів освіти на отримання дипломів з відзнакою;

3.Тренінг, як ефективна форма здійснення освітньої діяльності. Експериментальна робота - пошуки і результати;

4. Підсумки виховної роботи в навчальному закладі;

5. Презентація досвіду роботи  з обдарованими здобувачами освіти;

5. Підсумки атестації педагогічних працівників за 2022-2023 н. р.

🗓️ 27 квітня 2023 року відбувся конкурс фахової майстерності по професії «Оператор комп'ютерного набору» ІІ категорії в групі №20 майстер виробничого навчання Мікшакова Людмила Василівна викладач спеціальних дисциплін Кучерук Анастасія Леонідівна. 

🏆🎆 Переможці конкурсу:

І  місце –  Помилуйко Зоряна;

ІІ   місце – Богдан Вадим, Ревчук Анна;

ІІІ місце  – Гула Ангеліна.

Video.Guru_20230427_154615023.mp4

26.04.2023 р. Викладач біології та екології Кубова Л.І. провела зі здобувачами освіти ліцею тематичну лінійку-реквієм, присвячену 37-ій річниці Чорнобильської катастрофи на тему: "Чорнобиль - горе і біль мого народу". Було висвітлено питання наслідків аварії й на сьогоднішній день, а також загострено увагу на ядерній небезпеці у зв'язку з ситуацією на Запорізькій АЕС внаслідок воєнних дій, починаючи з 24 лютого 2022 р.. Захід - актуальний, глибоко інформативний, змістовний. Варто берегти планету для життя свого й майбутніх поколінь!

Виробнича практика здобувачів освіти I курсу групи №3  з  професії : "Штукатур. Лицювальник- плиточник. Маляр"  у ДНЗ ."Барському ПБЛ"

  ⚡️Хочете стати частиною справжніх студентських дебатів, та ще й у результаті визначитися, що обрати — універ чи профтех? Або цікавить те, як опанувати нову професію за короткі строки?

Тоді ми до вас з новиною на мільйон, а то й на більше.

⚡️Запрошуємо на івент “Лава на Лаву”, організаторами якого є Career Hub та pedan_education. Будемо розвінчувати міфи про ЗПТО та ЗВО, порушимо тему професій, важливих для відбудови України, короткотермінових програм, і головне — файно проведемо час разом.

Модеруватиме дебати Олександр Педан, громадський діяч і телеведучий. А експертні коментарі нададуть:

✔️Адвокатка профтехнічної освіти — Ірина Шумік, директорка Директорату професійної освіти МОН

✔️ Адвокат вищої освіти — Микола Трегуб , проректор з перспективного розвитку Дніпровської Політехніки. Ну, а вирішувати, чию сторону обирати — лише вам.

⌛️Коли: 20.04 о 17:00

📍Формат: відкрита онлайн-подія з трансляцією на Facebook та YouTube — https://www.youtube.com/watch?v=2NhfvsHeLds (натискайте на дзвоник, аби ми нагадали вас про подію) 

Захід реалізовується в межах програми USAID Мріємо та діємо.

Лава на Лаву_ Професійна освіта vs Вища освіта.mp4

💣💣💣 Тема "Мінної безпеки" наразі важлива щодня.

Тому колектив та здобувачі освіти Барського професійного будівельного ліцею вирішили закріпити отримані знання на освітній онлайн-платформі "ЗРОЗУМІЛО!", отримавши cертифікат з курсу "Дивись під ноги!Дивись, куди ідеш!". 

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА

20.04.2023 р. в ДНЗ "Барський професійний будівельний ліцей" проведено Урок-присвяту пам'яті 24 полеглих у російсько-українській війні випускників навчального закладу. Присутні, у супроводі авторської поезії та прози ведучої заходу, ознайомилися із даними щодо участі наших колишніх учнів у війні, життєвими історіями окремих загиблих воїнів, заслухали виступи Ірини Білик з чуттєвими пісенними композиціями. Власним досвідом волонтерської роботи зі збору даних й написання статей до української Вікіпедії про воїнів поділилася модератор Educational Club WikiBar Галина Качуровська. По-особливому присутні вшанували світлу пам'ять усіх загиблих хвилиною мовчання із символічним "польотом" паперових голубів, виготовлених й підписаних здобувачами освіти ліцею під час заняття з елементами арт-терапії "Хочемо, щоб усі жили в мирі!" під керівництвом практичного психолога Наталії Матвієнко.

Автор та ведуча заходу в.о. заступника директора з НВР Лідія Собковська, співведуча Руслана Собковська, вокалістка Ірина Білик (дівчатка здобувачі освіти групи №20).

З вірою у якнайшвидшу Перемогу! Слава Україні! 

Навіки у строю відеозвіт.wmv

Колектив  навчального закладу щиросердечно вітає викладача математики  Маршалюк  Таїсу Павлівну за зайняте  І – місце у IІІ Міжнародному конкурсі для вчителів «Українознавчі пріоритети освітнього процесу» у номінації: Авторський розвивальний навчальний урок на українознавчій основі для повної загальної середньої освіти (10–11 класи).

17.04.2023 p. профілактичний захід "єдиний урок з безпеки", під час якого здобувачам освіти ліцею було роз'яснено основні правила поведінки в умовах небезпеки, особливості поводження з вибухонебезпечними предметами, а також на водних об'єктах. фахівці дснс: провідний фахівець сектору забезпечення заходів попередження нс у жмеринському районі цзд гу дснс україни у вінницькій області капітан служби цивільного захисту яремчук ярослав омелянович, фахівець сектору забезпечення заходів попередження нс у жмеринському районі цзд гу дснс україни у вінницькій області старший лейтенант служби цивільного захисту побережний сергій васильович.

13.04.2023 Участь в обласному патріотичному фоточеленджі "Писанкове диво" (ВДЦЕВ).

05-12.04.2023 Тематичний захід та майстер-клас з писанкарства "Великодня арт-терапія" (Лідія Собковська, Наталія Матвієнко). Вдячні усім здобувачам освіти та колегам, які доєдналися та з користю провели час. Мирного Великодня!

05,12_04_2023 _Великодня арт-терапія_ (Лідія Собковська, Наталія Матвієнко)..mp4

Вітаємо викладача Іздепську Валентину Юріївну

30.03.2023 р. в Державному навчальному закладі  "Барський професійно будівельний ліцей" пройшов конкурс фахової майстерності по професії " Штукатур.

Лицювальник- плиточник.Маляр."серед здобувачів освіти першого курсу групи №3.

Результатами конкурсу фахової майстерності за рішенням журі  було визначено переможців 

I місце Теперчук Максим  

 II  місце Остапенко Ярослав.

 III місце Журавська Аліна та Собковський Дмитро.

Вітаємо колег Ющик Ніну Кіндратівну та Кубову Любов Іванівну💐

27 березня 2023 року були підведені підсумки обласного Конкурсу серед викладачів ЗП(ПТ)О на кращі розробки уроків у форматі змішаного навчання із загальноосвітніх предметів «Біологія і екологія», «Хімія» та «Географія».

У Конкурсі взяли участь 48 викладачів з 26 ЗП(ПТ)О Вінницької області, було надано 50 розробок уроків: "Біологія та екологія" - 16, "Хімія" - 20, "Географія" - 14. Організував конкурс Навчально-методичний центр ПТО у Вінницькій області.

Від нашого навчального закладу свої розробки подали:

✔️Ющик Ніна Кіндратівна ( викладач хімії)

-Тема уроку: "Попередження забруднення середовища при використанні органічних речовин у побуті".

✔️Кубова Любов Іванівна ( викладач біології ,екології та географії)

-Тема уроку: «Раціональне харчування- основа нормального обміну речовин».

Щиро вітаємо колег за участь у Конкурсі!

🏆Щиросердно вітаємо переможців ІІІ Міжнародного конкурсу для вчителів «Українознавчі пріоритети освітнього процесу»!🏆💐

✔️Викладача математики - Маршалюк Т.П. Виступ з питання «Метод проєктів на уроках математики як засіб розвитку творчих здібностей обдарованих учнів»

🏆Та І-місце   за авторський розвивальний навчальний урок на українознавчій основі для повної загальної середньої освіти (10–11 класи)

✔️Викладача біології та геграфії - Кубову Л.І. Виступ з питання «Презентація досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі».

✔️Т.в.о.заступника директора з навчально-виховної роботи - Собковську Л.І. Виступ з питання «Презентація досвіду виховної роботи з обдарованими здобувачами освіти в сучасному освітньому просторі».

Щиро вдячні за підтримку українознавства як окремого курсу, так і українознавчої складової освітніх галузей. В умовах російсько-української війни одним із головних пріоритетів освітньої політики має стати формування у сучасної молоді національних суспільно-державних цінностей як ідейного підґрунтя української ідентичності.

Здоровий спосіб життя. Ще один вид спорту, який популяризується в нашому ліцеї - футзал. Свою спортивну майстерність та фізичну підготовку здобувачі освіти, викладачі та майстри в/н мали змогу показати у ході змагань із футзалу, які проходили в нашому навчальному закладі з нагоди Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку (6 квітня). 

За результатами змагань 

І місце посіла команда групи №2 (капітан - Гаврилюк Євген), 

ІІ місце - команда групи №14 (капітан - Сабій Євген), 

ІІІ місце - команда групи №7 (капітан - Здоровик Владислав). 

Але, все ж таки, у спорті перемагають досвід та майстерність, тому перехідний кубок Переможця залишається за збірною викладачів та майстрів в/н, які здобули перемогу у фінальних змаганнях зі збірною командою здобувачів освіти ліцею з рахунком 5:2. Зичимо усім міцного здоров'я та подальших спортивних успіхів!

Засідання обласної секції викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти

04 квітня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено онлайн-засідання обласної  методичної секції викладачів української мови та літератури ЗП(ПТ)О  на  тему: «Особливості організація онлайн-взаємодії із здобувачами освіти за допомогою можливостей Google».

Із вступним словом виступив директор НМЦ ПТО у Вінницькій області ДОРОШ Василь Степанович.

У ході проведення засідання секції обговорювались питання моделювання процесу навчання в умовах дистанційного та змішаного форматів під час викладання української мови та літератури у ЗП(ПТ)О. Учасники засідання ознайомились з основними нормативними документами та актуальними питаннями викладання української мови та літератури в умовах війни:


З даних питань виступила БАБІЧ Т.Ф., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Досвідом роботи з організація онлайн-взаємодії із здобувачами освіти за допомогою можливостей Google   поділились:

Хміль Інна Миколаївна, – викладач української мови  та літератури, ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»:  «Алгоритм діяльності викладача щодо організації формувального оцінювання на уроках української мови та літератури  в ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»;

Голембівська Леся Романівна, – викладач української  мови та літератури, ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»: «Використання інтернет-плакатів як інструменту змішаного  навчання на уроках української мови та літератури»;


Бойчук Оксана Юхимівна та Овчаренко Лілія Феліксівна, – викладачі української мови та літератури, ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну»: «Індивідуальна траєкторія опанування української мови та літератури в умовах воєнного стану (з досвіду роботи)»;


Абрамович-Тлустенко Лілія Леонідівна та Краснюк Оксана Василівна, -викладачі української мови та літератури, Вище професійне училище №42 м. Погребище:  «Використання цифрових інструментів Google для організації  змішаного навчання на уроках української мови та літератури».

30 березня 2023 р. відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930відбулась чергова атестація педагогічних працівників. Про свою педагогічну діяльність у міжатестаційний період звітували 5 -викладачів та 1-майстер виробничого навчання.Ними були представлені звіти про роботу, власні портфоліо, методичні здобутки та надбання, які підтверджують активну наукову і творчу діяльність педагогів.

Члени атестаційної комісії разом із методистом НМЦ ПТО у Вінницькій області  С. А. Западновою, головою атестаційної комісії в.о. директора ліцею А.В. Шиндилюком об’єктивно оцінили роботу викладачів,майстра виробничого навчання, відмітили зростання професійної майстерності педагогів, їх творчий потенціал.Результати атестації свідчать про систематичне підвищення фахового рівня педагогів,розвиток їх творчих здібностей, уміння поділитися власним педагогічним досвідом, які спрямовані на підвищення ефективності освітнього процесу ліцею.

Доступні демонстраційні тести з НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ 2023 з предметів:

       ▪ українська мова https:// ➡ bit.ly/3SyTrnY 

       ▪ математика  ➡ bit.ly/3n7JS3G 

       ▪ історія України  ➡ bit.ly/3Feu70X 

       ▪ фізика  ➡ bit.ly/40gipvb 

       ▪ хімія   ➡ bit.ly/40B09g3 

       ▪ англійська мова   ➡ bit.ly/3n1DbQB 

      ▪ біологія   ➡ bit.ly/40OTzCX 

      ▪ німецька мова   ➡ bit.ly/40qakEr 

      ▪ французька мова   ➡ bit.ly/417iqlB 

      ▪ іспанська мова   ➡ bit.ly/40yzYXU

29.03.2023 р. відбувся відкритий урок виробничого навчання в групі №23 по професії: "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор комп'ютерного набору", проведений Куртою Миколою Петровичем. 

Тема: Комп'ютерні віруси та антивірусний захист. Мета: познайомити здобувачів освіти з терміном комп'ютерний вірус, їх різновидами, причинами розповсюдження, засобами захисту від вірусів антивірусними програмами.

Відкритий урок 29.03.mp4

29.03.2023 р. було проведено годину спілкування  вихователями  Янчук Н.П., Чернілевською Л.Д.  та практичним психологом Матвієнко Н.В.  на тему "День олівця". Метою якого було  розповісти, що олівець дуже потрібна та незамінна річ у будівництві, в різних робітничих професіях, та нашому повсякденному житті. Розвивати творче мислення, уяву; прищеплювати любов до прекрасного, до мистецтва. Засвоїти  навички спілкування один з одним. Пофантазувати  та отримати позитивні емоції!

29.03.2023 Профорієнтаційна робота. Відеоряд для ознайомлення глядачів з особливостями життя нашого навчального закладу та вступної кампанії на 2023-24 н.р. Запрошуємо юнаків до дівчат до числа наших здобувачів освіти! Контакти для зв'язку - наприкінці відео.

Відеоряд Ліцейна родина.mp4

Сьогодні 28.03.2023 року відбувся Всеукраїнський методичний фестиваль «Творчий викладач — обдарований учень».

Формат проведення фестивалю: у  додатку Google Meet. 

Мета фестивалю: підтримка талановитих і обдарованих здобувачів освіти, сприяння їх творчому зростанню; створення умов для успішної інтеграції учнівської молоді в освітній простір та розвитку її творчого мислення та здібностей; поширення перспективного педагогічного досвіду та інноваційних розробок педагогічних працівників, які працюють з обдарованою молоддю.

Методичний фестиваль передбачав роботу за двома векторами:

І вектор — Коворкінг «Територія педагогічної майстерності» (презентація кращого педагогічного досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі);

З своїм досвідом роботи виступили викладачі:

✔️ Кубова Любов Іванівна, Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» («Презентація досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі»);

✔️ Маршалюк Таїса Павлівна,  Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» («Метод проєктів на уроках математики як засіб розвитку творчих здібностей обдарованих учнів»);

II вектор — Воркшоп «Обдаровані здобувачі освіти — рушійна сила сучасного закладу освіти» (презентація кращого досвіду виховної роботи з обдарованими здобувачами освіти).

З своїм досвідом виховної роботи виступила :

✔️ Собковська Лідія Іванівна, Державний навчальний заклад «Барський професійний будівельний ліцей» («Презентація досвіду виховної роботи з обдарованими здобувачами освіти у сучасному освітньому просторі».

Дякуємо,за вашу працю, цінний досвід.

 Справжні професіонали своєї справи !

24.03.2023 До ДНЗ "Барський ПБЛ" на День відкритих дверей завітали представники 9 та 11 класів навчальних закладів міста та району. О 9 год. усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про полеглих у російсько-українській війні. Надалі - ознайомилися з навчальними кабінетами загальноосвітніх та спецдисциплін, відвідали виставку учнівських творчих робіт, спортивну залу та Регіональний навчально-практичний будівельний центр "Хенкель Баутехнік (Україна)", створений на базі ліцею, в майстернях здобувачі освіти відповідних спеціальностей під керівництвом майстрів виробничого навчання продемонстрували майстер-класи за професіями. Також діяли такі локації, як: смаколики з чаєм, майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки (практичний психолог Матвієнко Н.В.), до того ж, заходи проходили у супроводі інструментальної музики (виконання наживо, здобувач освіти групи №7 Артем Кривошеєв). Наприкінці екскурсії у конференц-залі  в.о. директора ліцею Шиндилюк А.В. надав майбутнім абітурієнтам інформацію щодо особливостей вступної кампанії на 2023/24 н.р. й розповів про перспективи працевлаштування за будівельними професіями в умовах відбудови країни у майбутньому. Дякуємо всім гостям за добрі відгуки, приємні враження й сподіваємося на нові зустрічі! 

21.03.2023 Всесвітній День поезії. Нехай її  чудодійне джерело наповнює ваші серця миром, безмежною блакиттю, дарує  натхнення, гарний настрій та легкі рими!

На відео Лідія Собковська, в.о. заступника директора з навчально-виховної роботи ДНЗ "Барський ПБЛ" з авторським виконанням вірша "Голубкою сидітиму у тебе на плечі...".

На світлинах поетичний альманах "Автори весни", де надруковано 2 віршованих твори  Лідії Собковської: "Мальви" і "Голубкою сидітиму у тебе на плечі..."  (Харків, 2023), диплом Лауреата І ступеня за участь у Всеукраїнському  конкурсі авторської прози та поезії "ЯwriteR" (у конкурсі брали участь в  т.ч. вище згадані поетичні твори).

video_2023-03-20_Голубка.mp4

20.03.2023 Година спілкування з елементами тренінгу "Що таке щастя?", проведена практичним психологом ліцею Матвієнко Н.В. з нагоди Міжнародного дня щастя. Метою даного заходу було розвивати уміння спілкуватися, розкривати глибину розуміння поняття "щастя", довести здобувачам освіти, що щастя людини залежить від неї самої, визначити сутнісні зв'язки щастя і людської індивідуальності, сприяти формуванню правильної самооцінки у них, а також формувати вміння дарувати радість собі й оточуючим, виховувати бажання творити добро, дарувати гарний настрій. До нових зустрічей!

💥19 березня маємо потрійне свято: дні народження Максима Рильського, Ліни Костенко та Емми Андієвської!🥳

🌷 Максиму Рильському, класику української літератури, блискучому перекладачеві, знавцеві 13-ти мов, “неокласику” сьогодні 128 років!

35 поетичних збірок, понад чверть мільйона поетичних рядків перекладів, серед яких – поема Міцкевича «Пан Тадеуш», пушкінський «Євгеній Онєгін», французька поезія, кілька книжок наукових статей, редагування великої кількості поетичних та етнографічних видань – це те, що залишив по собі Максим Рильський!

🌷 Ліна Костенко – шістдесятниця, поетеса епохи, безумовна класикиня, “залізна леді”, “совість нації”, “моральний авторитет”, безстрашна та безкомпромісна, лавреатка Шевченківської премії – святкує сьогодні 93-ий день народження!

За словами поета Миколи Сома, Ліна – "жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня", а от Дмитро Павличко пізнав поетку як “екстраваганту”.

🌷 Емма Андієвська – письменниця, поетеса, художниця, яка працює у жанрах сюрреалізму та герметизму, лавреатка Шевченківської премії, авторка 45 поетичних і прозових книжок та 17 тисяч картин, українка, що живе у Мюнхені, – святкує свій 92-ий день народження!

У цей день гарним жестом буде взяти до рук збірки віршів Максима Рильського, Ліни Костенко та Емми Андієвської, прочитати вголос кілька поезій поета і поеток, а ще відвідати Київський літературно-меморіальний Музей Максима Рильського, процитувати улюблені рядки пані Ліни у соцмережах та переглянути у мережі або на виставках химерні та багатобарвні полотна пані Емми!

Текст: Український інститут книги

https://youtu.be/I_HnsjkVDpM

🏆Подяка та сертифікат за  участь у відбірковому етапі ХХІІ конкурсу учнівської творчості (номінація: "Історія України і державотворення") в 2022-2023 навчальному році серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Вітаємо здобувача освіти групи 8 Веркалець Ярослава та викладача історії Шкамбарного Ігора Олексійовича.

Робота з талановитими дітьми. Артем Кривошеєв, здобувач освіти групи №7, третьокурсник. Електрогазозварник, капітан волейбольної команди, ще й має музичні здібності! Дякуємо за чудові мелодії, зичимо подальших успіхів у житті, спорті, творчості та навчанні!

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=GcdaPBoG99k

16.03.2023 Профорієнтаційна робота. Онлайн-зустріч відповідальних за профорієнтаційну роботу в ліцеї осіб та майстрів виробничого навчання цьогорічних випускних груп з представниками навчальних закладів міста Бар, Жмеринського та прилеглих районів щодо умов та термінів проведення вступної кампанії в ДНЗ "Барський ПБЛ" на 2023-24 н.р.  Вдячні усім за співпрацю та запрошуємо бажаючих на очну екскурсію нашим навчальним закладом, про проведення якої повідомимо найближчим часом. 

Деталі щодо вступу за тел. 096 681 80 16 Лідія Іванівна

16.03.2023 року відбувся відкритий урок викладача спеціальних дисциплін Палійчук Ніни Олександрівни у групі № 7 IІІкурсу на тему: «Автоматичні машини зварювання  під флюсом»

Урок пройшов на високому методичному рівні. Поставленої  мети уроку викладачем було досягнуто. Здобувачі освіти активно працювали на занятті. Кожен учасник команди відчував відповідальність за виконання завдань.

https://youtu.be/tlbweOo9YEY

15.03.2023 Зустріч із головою Барського оздоровчо-спортивного клубу "Криголам" Шаповаловим Ю.О. Від імені здобувачів освіти ліцею висловлюю вдячність за надану цікаву та корисну інформацію щодо способів загартування організму (в т.ч. й в екстремальних умовах), значення виконання фізичних вправ (особливо на свіжому повітрі) й загалом про значимість ведення здорового способу життя (особливо серед молоді). Присутні підтримували бесіду, а також самі активно задавали питання нашому гостю, що є свідченням зацікавленості. А є інтерес значить буде і результат!

Колектив Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей" у глибокій жалобі й зі словами  співчуття запалює сьогодні свічку пам'яті у спомин про Новаківського Віктора Володимировича - викладача, який понад три десятиліття присвятив роботі в нашому ліцеї. Згадка про сумлінного педагога, чоловіка, батька, дідуся й просто про добру Людину назавжди буде у наших спогадах. Світла пам'ять!

10.03.2023 р. З Днем Державного Гімну!

Пісня “Ще не вмерла Україна” за півтора століття стала символом боротьби за незалежність України і національним гімном. Під час Революції Гідності і зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, Гімн має особливе значення для всіх громадян, є тою духовною ланкою, що єднає їх із попередніми поколіннями борців за свободу.Ми вільні!Разом до Перемоги🙏💙💛

https://youtu.be/Wx7vo__48oE

08.03.2023 р. в Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» було проведено конкурс фахової майстерності з професії «Електрогазозварник» ІІІ розряду серед здобувачів освіти групи 19. Результатами конкурсу фахової майстерності за рішенням журі визначено переможців

І місце - Білан Анастасія

ІІ місце - Роздорожнюк Андрій

ІІІ місце - Коваль Володимир

З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, виховання любові і поваги до спадщини, яку залишив поет, сприяння усвідомлення здобувачами освіти великого внеску Кобзаря у розвиток мистецтва України з 6 по 10 березня у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» був проведений Шевченківський тиждень викладачами Ганна Слободянюк та Валентина Іздепська, методистом Вероніка Курта «Нас єднає слово Кобзаря».

Хай же й сьогодні, і  завжди залишиться в нашій душі безсмертні слова – настанови славетного борця за незалежність України, служать  нам дороговказом на шляху збереження основних засад прав людини.                   Хай воскресає він, пророк народу нашого, повсякчасно у наших помислах і справах!

https://www.youtube.com/watch?v=PU06Du1xUAQ

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата.

А буде син і буде мати

І будуть люди на землі!

Програма тижня

✔️Понеділок 06.03.23

1. Арт – проєкт ″Шевченкові читання″ (створення відеороликів, присвячених Шевченківським дням)

2. Книжково – ілюстративна виставка ″В сім′ї вольній новій″

✔️Вівторок 07.03.23

1. Загальноліцейна лінійка ″Т.Г. Шевченко – наш національний Пророк″

2. Літературна вікторина ″Шевченківськими стежками″

✔️Середа 08.03.23

1. Виховна година ″Пам′ятники та пам′ятні знаки Т.Г. Шевченку у світі″

2. Випуск стінгазет на тему: ″Жінки у долі Кобзаря″

✔️Четвер 09.03.23

1. Квест на тему: ″Шевченко знаний і незнаний″

✔️П′ятниця 10.03.23

1. Конкурс читців, знавців поезії Шевченка

″Читаймо Тараса, учімося у нього!″

Творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави: через сприйняття поетової спадщини народ України національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується.

07.03.2023  Превентивний напрям виховання. Зустріч з інспектором з ювенальної превенції сектору превенції лейтенантом поліції Вікторією Пономаренко та поліцейським офіцером громади Жмеринського РВП лейтенантом поліції Владиславом Іванцовим. Представники правоохоронних органів надали інформацію та відповіли на запитання присутніх щодо особливостей адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення, скоєні неповнолітніми особами; попередили про наслідки тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв і наркотичних речовин, особливо у підлітковому віці; розповіли про безпеку спілкування у соціальних мережах і, зокрема, про нещодавню активізацію молодіжного руху "ПВК "Редан"". Вдячні за надану корисну інформацію. Впевнені, що здобувачі освіти нашого ліцею зроблять правильні висновки з почутого.

Розвиваємо напрям навчально-виховного процесу - формування здорового способу життя

Лютий 2023 року в нашому навчальному закладі завершився спортивними змаганнями із волейболу серед здобувачів освіти І - ІІІ курсів. Свою спортивну майстерність у грі показали юнаки та дівчата 6 команд. Вітаємо переможців: І місце - група №7 (капітан команди - Кривошеєв Артем), ІІ місце - група №1 (капітан команди - Гайдай Володимир), ІІІ місце розділили представники груп 14 (капітан команди - Сабій Євген) і 20 (капітан команди - Собковська Руслана). Зичимо усім учасникам подальших успіхів у спорті та навчанні у мирній країні! 

Підсумки проведення онлайн фотовиставки "МОЯ ВІЙНА" (жовтень-листопад 2022 року), організованої Радою молодих учених Інституту професійної освіти НАПН України (м. Київ). Ознайомитися з онлайн фотоальбомом "МОЯ ВІЙНА" можна за посиланням: https://ivet.edu.ua/index.php/component/k2/№/1757-pidsumky-konkursu-fotorobit-dlia-onlain-vystavky-moia-viina-moie-khobi

моя війна альбом (2).pdf

24.02.2023 - 24.02.2023 Цей рік розділив життя українців на "до" та "після". Рік болю, сліз, відчаю, надій і сподівань... Рік нації з великим серцем і рік неймовірної мотивації перемогти й бути вільними... 

Вшануймо сьогодні пам'ять усіх тих, кого більше немає поруч: і цивільних, і наших відважних захисників, які ціною власних життів дають нам змогу сьогодні жити, навчатись, творити...  А від імені нашого навчального закладу згадаймо випускників ліцею, які загинули на війні, починаючи з 2014 року - "Мальви рідного краю..." Вічна шана і вдячність!

video_Мальви рідного краю.mp4

21 лютого 2023 року вітаємо з Міжнародним днем рідної мови і щиро бажаємо всім серцем і душею завжди любити свою країну, пишатися рідною мовою та прославляти свою культуру. Нехай мова завжди залишається сильним і потужним інструментом не тільки спілкування, а й розвитку.Миру нам та Перемоги!Ми могутні й міцні в своїй мові. Наше слово – наша сила!💙💛 

Що таке українська мова_ • Ukraïner.mp4
Легенда про мову.mp4

17.02.2023 року у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» з підготовки кваліфікованих робітників із професії «Електрогазозварник» Проходила Державна підсумкова атестація здобувачів освіти в групі 19 на присвоєння кваліфікації електрогазозварник 2-3 розряду (майстер виробничого навчання Бацмановський Віктор Леонідович). Здобувачі освіти виконували зварювання поворотного стику труби d-50мм. Незважаючи на складний час, труднощі і випробування, які спіткали цьогорічних здобувачів освіти, вони відповідально  і фахово впорались із поставленим завданням і з гідністю здобули здобули затребувану кваліфікайію. Запорукою успішної роботи учнів стали високі теоритичні знання та практична підготовка.

З 13 по 17 лютого 2023 року викладачами Собковською Л.І. та Шуткіною В.М. у ліцеї було організовано і проведено Тиждень іноземних мов, який пройшов під гаслом: "креативно, пізнавально, корисно". Кожен день тижня був тематичним: Art Day, St. Valentine’s Day, Der deutschsprachige Tag, Knowledge Day, Active Day. Здобувачі освіти усіх груп активно долучилися до виконання завдань та проведення тематичних заходів. Зокрема, участь у мистецькій виставці "Painting by numbers", конкурсі "Smart/Art Competition", написанні "валентинок" нашим захисникам іноземними мовами, диспуті "Германомовні країни", лінгвокраїнознавчій вікторині "Оnline-мандри англомовними країнами світу" та краєзнавчому online-фотоквесті "Hometown or Abroad?". 

19 лютого  в Україні відзначаємо День Державного Герба символа нашої волі та незламності. Постановою Верховної Ради від 19 лютого 1992 року золотий тризуб на синьому щиті був офіційно затверджений Державним Гербом України. 

На фото 3:  затверджений Верховною Радою ескіз малого державного герба України авторства історика-геральдиста Андрія Гречила та художників Івана Турецького й Олексія Кохана.

16.02.2023 року. Волонтерська діяльність працівників та здобувачів освіти ліцею. Співпраця з ГО "Успіх в єднанні". Передали нашим захисникам понад 100 окопних свічок та теплі шкарпетки. Волонтерам зичимо  безпечної та вдалої поїздки, українським воїнам висловлюємо вдячність за хоробрість і стійкість. Дякуємо усім, хто долучився до доброї справи. Разом до Перемоги!💛💙

День безпечного Інтернету 7 лютого 2023 року у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» викладачами  Кучерук А.Л. та Гонтар М.В. була проведена вікторина «Я в мережі Інтернет» серед здобувачів освіти. 

Метою  якої є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій.

video-a6b5e5360906b1d51469ba0056cf165e-V.mp4

31 січня 2023 р. Волонтерська діяльність педагогічного колективу ліцею. Видправили буржуйки та виготовили близько 100 окопних свічок.  Подяка організаторам та усім, хто долучився. Підтримуємо наших воїнів та наближаємо Перемогу разом, адже спільна плідна праця зближує й надає позитивні емоції у наш непростий час!

Волонтерство.mp4

ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНИХ КВАЛІФІКАЦІЙ

Укладено Меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України

16 січня 2023р. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та Президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко підписали Меморандум про співпрацю.

Метою Меморандуму є об’єднання зусиль Міністерства освіти і науки України та Інституту професійних кваліфікацій у сфері розвитку професійної освіти та забезпечення підготовки кваліфікованих кадрів для економіки України на засадах публічно-приватного партнерства.

Зокрема, зазначене публічно-приватне партнерство охоплюватиме наступні напрями:

- розвиток цифрової платформи «Світ професій» для впровадження сучасних цифрових технологій в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти;

- професійна орієнтації дітей, молоді та дорослих, спрямованої на залучення більшої кількості населення до професійної (професійно-технічної) освіти;

- актуалізація знань, умінь і навичок випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти вимогам ринку праці;

- використання результатів аналізу ринку праці для формування державного та регіональних замовлень на підготовку кваліфікованих кадрів в закладах освіти.

13 січня 2023 року виставка методичних та дидактичних матеріалів на тему: «Творчі сходинки педагога”

video-a63bb6635aa48d5f8e9f490910030c52-V.mp4

Педагогічні читання це наче методичний майданчик, що дозволяє просувати інноваційні ідеї в педагогіці, обговорювати актуальні проблеми, сприяє розвитку професіоналізму педагогів. Така форма роботи уже традиційно проводиться у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей» під час зимових канікул.

Цьогоріч, не дивлячись на особливий режим воєнного часу та певні обмеження, традицію не було порушено, а значить “Педагогічні читання – 2023” відбулися 12 січня 2023 року. Тема: «Змішане навчання, як технологія змін в сучасних умовах». Готуючись до педагогічних читань, ми прагнули узагальнити та продемонструвати кращий досвід роботи педагогів з теоретичної та професійно-практичної підготовки здобувачів освіти нашого освітнього закладу. Досить цікавими видались виступи

Палійчук Ніни Олександрівни (викладача спеціальних дисциплін) «Змішане навчання – ключ до знань», Курти Миколи Петровича (майстра виробничого навчання) «Онлайн  – платформа «Google classroom». Моделі змішаного навчання у процесі підготовки кваліфікованих робітників за професією «Офісний службовець (бухгалтерія).

Оператор комп‘ютерного набору І – категорії», Кучерук Анастасії Леонідівни (викладача спеціальних дисциплін) «Активізація пізнавальної діяльності здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання», Кубової Любові Іванівни (викладача біології, екології) «Уроки біології, екології  в умовах дистанційного навчання», Качуровської Галина Миколаївни (майстра виробничого навчання) «Формування новітніх освітніх навичок у здобувачів освіти професії  «Оператор КН. Офісний службовець» через вікіпроекти. Міжнародний досвід»,

Шкамбарного Ігора  Олексійовича (викладача історії України) «Змішане навчання: як організувати якісний освітній процес в умовах війни».

Отже, під час педагогічних читань, було висвітлено багато важливих тем. Адже, педагогічні читання − одна із добрих традицій та неодмінна частина методичної роботи нашого ліцею, що дозволяє забезпечувати високий професійний рівень викладачів , майстрів виробничого навчання та знаходитися в авангарді сучасної педагогічної думки. 

2_5355320676146225526.MOV

29 грудня 2022 року  в  ДНЗ "Барський ПБЛ" пройшло засідання педагогічної ради на якому обговорювались такі питання: 

Голови методичних комісій

                                        Палійчук Н. О.

                                              Слободянюк Г. О.

                                    Гонтар М. В.

                                       Макогон В. Д.

В. о. старший майстер Пампушко Ю. М.

Заступник директора Кузьменко В. В.

Методист Курта В. І.

Заступник директора Кузьменко В. В.

В. о. заступника директора з НВР Собковська Л. І.

...Цього року Різдво прийде не до всіх. На жаль, скільки зараз в Україні руїн осель, де колись лунав дитячий сміх, де мерехтіли гірлянди й де сьогодні під вітрами самотньо лежить покинута коробка з ялинковими прикрасами... 

Єднаймося ж, українці! Не дозволяймо забрати в нас Різдвяно-новорічний дух! Плекаймо вогник світла у власних душах! Вірмо у добро, людяність й дива!  

Державний навчальний заклад "Барський професійний будівельний ліцей" віншує усіх із прийдешніми Святами, зичить  миру, Перемоги, Божої благодаті й висловлює вдячність ЗСУ за можливість провести дорогоцінний час з рідними вдома!

Наша новорічна галявина.mp4

20 грудня 2022 року відбувся конкурс фахової майстерності по професії «Електрогазозварник» в групі №5 ТУ майстер виробничого навчання Маріяш В. М. викладач спецдисциплін Палійчук Н. О.

Тема: «Електродугове зварювання труби діаметром 50мм.».

Переможці конкурсу:

І  місце –  Білецький Ігор;

ІІ   місце Гудима Олександр;

ІІІ місце  Сідім’янцев Олександр.

У переддень Дня Святого Миколая, здобувачі нашого навчального закладу ДНЗ "Барський ПБЛ" зустрілись із волонтерами громади, щоб передати смаколики нашим захисникам та захисницям. Подякувати усім, хто захищає нас щоденно у день та ніч, у дощ та сніг, уже майже 10 місяців поспіль.

Віримо у наших Наймужніших і найсвітліших, та просимо усім їм Ангела Охоронця. І знаємо, що кожен із нас має одне бажання, один бажаний подарунок це Перемога та мир нашій Україні. Тому нехай кожен смаколик🍬🍩 чи листівка зігріє та додасть сили нашим Воїнам світла🌞 і добра🤗. 

Дякуємо усім, хто долучився до доброї справи і знаємо, що не маємо права зупинятися дякувати та підтримувати наших Героїв, які боронять нас і наше майбутнє.

А нам обов'язково тримати наш освітній стрій та бути справжніми патріотами України💛💙.

Слава нашим ЗСУ!

17 грудня Кубова Любов Іванівна провела відкритий урок з біології на тему: "Раціональне харчування обміну речовин". На уроці були присутні здобувачі групи №20 які навчаються професії: "Офісний службовець (бухгалтерія). Оператор комп'ютерного набору".

0-02-05-4331b5fca8290836367bcdb12ee7a86f0f474d00e710409fba37d767d0a9a3c0_d2bc4b84c82f8833.mp4

15 грудня 2022 року. Щира вдячність адміністрації нашого навчального закладу та окремі слова подяки Білоус Ользі Геннадіївні за допомогу в організації Години спілкування до Дня Святого Миколая для здобувачів ліцею дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та внутрішньо переміщених осіб. Уні різних груп бличе познайомилися один з одним, розповіли про себе й свої життєві обставини, створили послання до дня Святого Миколая і посмакували чаєм із смаколиками.  ...І пообіцяли бути чемними як мінімум до наступного Дня Святого Миколая :)

Профорієнтаційна робота. 15 грудня 2022 року. Онлайн зустріч з випускниками шкіл району. (Гонтар М.В., Дейбук Л.І.)

Сьогодні учасниці нашого  Освітнього клубу   ВікіБар📖 Educational Club WikiBar, що діє на базі Барський професійний будівельний ліцей  отримали сувеніри🎁від Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine  за участь у конкурсі "Культурна спадщина та відомі особистості".

Щиро вдячні, що у ці темні часи маємо підтримку та заохочення до подальшої співпраці. Попри всі виклики, навчаємося у різних формах, шукаємо нові знання у Вікі, засвоюємо набуті навички і так тримаємо наш освітній фронт.

Дякуємо нашим ЗСУ🇺🇦 ❗та Віримо💛💙, що близько той час, коли зможемо у нашому клубі активно проводити зустрічі-навчання, долучатися до нових цікавих  тематичних тижнів та конкурсів з написання статей у Вікіпедії.

Наші найсміливіші)) учасниці клубу Іра Янчук та Настя Висілик, третьокурсниці ліцею групи 21, професія "Оператор КН. Офісний службовець (бухгалтерія)" (керівник-тренер клубу та майстер в/н Галина Качуровська). 

Ми пишемо Вікіпедію!

#EC_WB #ЯпишуВікіпедію #ВікімедіаУкраїна#Барський_ПБЛ

7 грудня 2022 року. Традиційна українська краса. Представниці групи №20: Руслана, Сніжана, Ірина, Віка, Яна, Аня та Оля. Майстер-клас із зав'язування хустки провела учениця групи №20 Анжела Штах.

Одягнеш хустину і ти - справжня жінка,

Бо ти з України і ти - українка.

А наша хустина - жіноча прикраса

Із роду до роду, не втрачена часом.

...Хустки українські - найкращі у світі,

Тож як же ми можемо їх не любити?

І мода на хустку у нас не зникає,

Її кожна жінка на себе вдягає.

В сучасному стилі і гарно й звабливо

Завжди неповторно і дуже красиво.

І знайте дівчата, в хустині - жіночість,

Чаруйте коханих, хай бачать їх очі,

Що ви їхні панни, таких більш немає,

Як в нас, в Україні, чарівних і гарних.

Автор: Тамара Франчук-Шандрук

01.12.2022р. – Всесвітній день бородьби зі СНІДом. Класні керівники провели під час виховної години бесіди, на загальну тему "World ALDS Day. Що означає червона стрічка". Також ще раз наголосили здобувачам освіти про причини й наслідки ведення  нездорового способу життя й особливо звернули увагу на дотичну тему, особливо актуальну сьогодні для молоді, щодо вживання наркотичних речовин.

1 грудня_Шкідливі звички

27.11.2022р.  Урочисте відкриття ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулося 22 листопада 2022 року у Державному навчальному закладі «Барський професійний будівельний ліцей».

Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї обізнаності .

Щорічно він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови і літератури.

Щорічно він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови і літератури.

З вітальним словом до здобувачів освіти нашого ліцею звернулися викладачі Слободянюк Ганна Олексіївна та Курта Вероніка Іванівна .Потім викладачі надали учасникам актуальні теми конкурсу:

✔️ Наша дума, наша пісня

Не вмре,не загине …

От де ,люде, наша слава,

слава Україні!

✔️ І на оновленій землі

Врага не буде, супостата ,

А буде син і буде мати,

І будуть люди на землі!

✔️ Свою Україну любіть

Любіть її … во врем’я люте,

В останню,тяжкую мінуту

За неї Господа моліть!

Розпочали конкурс Гімном України.🇺🇦Проведення такого конкурсу сприяло формуванню у молодого покоління любові до національної мови як неоціненного спадку свого народу; піднесенню престижу української мови та літератури; підвищенню рівня загальної мовної культури учнівської і студентської молоді; вихованню почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю; вшануванню Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

24 листопада відбулось нагородження

по підсумках творчих робіт здобувачів освіти в. о. директора ліцею Шиндилюком А.В. та представлена робота на ІІІ обласний етап.


  На ІІІ(обласному) етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної освіти)  представник нашого навчального закладу Ніколенко Денис Юрійович отримав диплом ІІІ ступеня. 

26 листопада 2022 року... Впродовж лише останнього століття Українці як нація пройшли через дуже страшні випробування. І попри все зберегли здатність не підкорюватися та свою волелюбність. Колись нас хотіли знищити голодом, тепер – темрявою та холодом. Але нас не зламати. Наш вогонь не згасне. Ми знову переможемо темряву! 

Відео 261122.MP4

19 листопада в нашому навчальному закладі ДНЗ "Барський ПБЛ" класні керівники в своїх групах провели інформативно-виховний захід до відзначення 25-ї річниці польоту в космос першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка (19 листопада 1997 року).

Корисні посилання:

22.11.2022 р.  Підсумки проведеного ВДЦЕВ учнів ПТНЗ конкурсу патріотичної пісні до Дня студентів «УКРАЇНА ЄДНАЄ НАС!»

Напередодні студентського свята Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у дистанційному форматі провів обласний конкурс патріотичної пісні, учасниками якого стала учнівська молодь закладів професійної (професійно-технічної освіти) області.

Конкурс проводився з метою посилення героїко-патріотичного виховання учнівської молоді в умовах воєнного стану; популяризації патріотичних пісень, української народної пісенної культури; підтримки обдарованої молоді; виховання любові до рідної землі.

Учасниками були як окремі виконавці, так і дуети, тріо, гурти, вокальні ансамблі.

Переможцями Конкурсу стали:

Гран-прі тріо «Оберіг» Професійно-технічного училища №14 смт. Вороновиці та Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів (керівник Мальований Олександр Олександрович);

Страшнюк Владислав, здобувач освіти ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» (художній керівник Іваннікова Ірина Валеріївна);

Чернявська Юлія, керівник вокального гуртка «Фієста» ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» та Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ;

І місце здобули:

гурт «Мандри» ДПТНЗ «Жмеринське вище професійне училище» (керівник Вієцька Алла Анатоліївна);

Зразковий гурток народної пісні «Надбужанка» Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці (художній керівник Остапенко В.П.);

гурток естрадного співу «Конвалія» ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» та Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ (художній керівник Іваннікова Ірина Валеріївна);

Зразковий вокальний гурт «Вишиванка» ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільника» (художній керівник Волошина Алла Миколаївна);

дует у складі: Гавриленка Дмитра, Сінєгур Тетяни, здобувачів освіти ДНЗ «Немирівський професійний ліцей» (художній керівник Мойсеєв Борис Григорович);

фольклорний колектив «Веселуни» педагогічних працівників Михайловецького професійного аграрного ліцею (Іванов Юрій Анатолійович);

Куляс Влада, здобувачка освіти ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці» (художній керівник Краєвський Олег Володимирович);

Білик Ірина, здобувачка освіти, Дейбук Лідія Іванівна, педагогічний працівник ДНЗ «Барський професійний ліцей» (художній керівник В’ялих Іванов Артур Вікторович);

Міхневич Ольга, /акомпанемент гітара/ Ляшук Євген, здобувачі освіти ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» (художній керівник Чорна Олена Михайлівна);

Ситай Ніна та учасники музично-театральної студії «Голівуд» ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» та Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів (художні керівники: Кравченко Наталя Дмитрівна, Канівський Дмитро Володимирович);

Моклюк Дарія, здобувачка освіти ДНЗ «Гущинецьке вище професійне училище (художній керівник Томчук Віктор Володимирович);

Божок Анастасія, здобувачка освіти ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей імені двічі Героя Радянського Союзу Р.Я. Малиновського» (художній керівник Пришляк Ольга Олексіївна);

Муравська Анастасія, здобувачка освіти ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» (художній керівник Радько Наталія Романівна);

Нікольська Інна, здобувачка освіти Вищого професійного училища №41 м. Тульчина (художній керівник Шкварко Ігор Васильович).

Токар Тетяна, здобувачка освіти ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» (художній керівник Станіславова Ярослава Анатоліївна).

Переможців Конкурсу буде нагороджено дипломами відповідних ступенів Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ.

ТРІО «ОБЕРІГ» Професійно-технічне училище №14 смт Вороновиця та Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ

українська народна пісня «Дай Бог».

Посилання на відео конкурсного виступу: https://youtu.be/QyL4VUAqSMw

Страшнюк Владислав, здобувач освіти ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» (художній керівник Іваннікова Ірина Валеріївна)

українська народна пісня «Ой, там на горі»

Посилання на відео конкурсного виступу: https://youtu.be/aGsJO_p6Z4I

Фото взяті з допису ВДЦЕВ за посиланням: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645186640 

22 листопада в ДНЗ "Барський ПБЛ" відбувся конкурс професійної майстерності для учнів групи 21 професії "Оператор комп'ютерного набору. Офісний службовець (бухгалтерія)".

До початку конкурсу з вітальним словом до  учнів звернувся в. о. директора А. В. Шиндилюк зазначивши важливість здобуття професії, яка пов' язана із сучасними інформаційними та комп'ютерними технологіями, побажавши професійного зростання усім здобувачам освіти.

У першій частині конкурсу учасникам необхідно було дати відповіді на онлайн-тест використавши власні гаджети.

Друга частина конкурсу мала показати практичні навички учнів при створенні буклету на тему "Волонтерство" у програмі Publisher.

Усі учасники створили та за власним баченням оформили свої буклети.

 А журі конкурсу переглянувши роботи відзначило старання  кожного учасника.

То ж за результатами теоретичної та практичної частини перемогу здобули:

✨1 місце - Зябченко Богдан,

✨2 місце - Іра Янчук ,

✨3 місце розділили - Nastia Vusiluk /Анастасія Висілик та Олександр Дудар.

Усіх учасників, включно Світлана Кириловець та Максим Дацков, вітаємо із новими конкурсними професійними навичками, тримаємо наш освітній стрій і ми обов'язково Переможемо!

 Слід зазначити, що саме ця тема є знаковою як для навчального закладу, та і для кожного учня ліцею у наближенні нашої Перемоги. Учні групи 21 (майстер в/н Г. М. Качуровська) добре поінформовані та неодноразово долучалися до волонтерського руху, тому саме ця тема була обрана до Конкурсу.

21 листопада - це день початку Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Гідний поваги народ має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за Свободу, Гідність та Незалежність нашої Держави.

Представники ДНЗ "Барський ПБЛ" теж взяли участь у пам'ятному заході - Іра Білик з піснею "Я - Україна". 

20.11.2022 р. Юлія Бартащук: "Хочу від щирого серця подякувати здобувачам освіти Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей" за долучення до марафону добрих справ. Дякую за зібрані кошти на лікування покинутих тварин.Тішить думка, що у серцях сучасної молоді проростають зерна доброти, милосердя і благодійності. У нас з такою молоддю буде світле майбутнє".  На фото: волонтер Юлія Бартащук та Олександр Сідім'янцев, здобувач освіти групи №5-ТУ 

14 - 18 листопада 2022 року в ліцеї триває тематичний тиждень математики (відповідальна - Іздепська В.Ю.). 

10 листопада день пам'яті Івана Котляревського видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча (1769-1838). Вшанували пам’ять здобувачі освіти Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей.

"На витоптаному пустирi нашої iсторiї раптом смiх Котляревського. Саме в той час, коли начебто й нiчого було смiятися... Але смiх заразливий вiн одгукнувся луною в народнiх глибинах.", Євген Сверстюк, стаття "Котляревський сміється".


Іван Котляревський народився в Полтаві в родині канцеляриста міського магістрату. Початкову освіту він отримав у дяка, навчався в духовній семінарії. Потім працював канцеляристом, пізніше вчителем у сім'ях сільських поміщиків. Саме під час вчителювання, з 1794 р., Котляревський почав писати славнозвісну "Енеїду".

У 1796-1808 рр. проходив військову службу.

Багато біографів схиляються до того, що саме через нещасливе кохання учитель Котляревський пішов в армію і до кінця життя так і не одружився. 

З 1810 р. був покровителем у Полтавському будинку для дітей бідних дворян. На цій посаді перебував понад 20 років.

Майже половину свого життя Котляревський витратив на свій головний твір  - "Енеїду", який став першим в українській літературі, написаним народною мовою.

Поема "Енеїда, п'єси "Наталка Полтавка" і "Москаль-чарівник" започаткували новий етап формування літературної мови.

У своєму найвідомішому творі Котляревський одягнув героїв Вергілія в український стрій.

"Енеїду" ілюстрували видатні українські художники: Мирон Левицький, Михайло Дерегус, Іван Їжакевич, Георгій Нарбут. Найпопулярнішою версією “Енеїди” стала та, яку проілюстрував Анатолій Базилевич у 1967 р.. Книга вийшла другом у видавництві “Дніпро” й перевидавалася 17 разів.

Мультфільм Володимира Дахна "Енеїда" за твором Івана Котляревського:

https://www.facebook.com/ZnayNashyh/videos/1980820722229861/ 

https://drive.google.com/drive/folders/12KZHJYLNN4_UOgsvYFMqvyN0uOiTp-yo

7 листопада 2022 року для здобувачів освіти нашого ліцею, які проживають у гуртожитку, в.о. заступника директора з НВР Дейбук Л.І. та вихователями Чернелівською Л.Д. і Янчук Н.П. було проведено позакласний пізнавально-культурний захід "Стежками минулого і сучасного". Присутні ознайомилися з тематичними відеоматеріалами про цікаві факти з історії та географії України, у формах гри та колективного обговорення виконували різноманітні завдання (зокрема, вправи "Обереги рідної землі", "Скринька-відгадайка", "Голубчики" - завдання з кулінарії України для дівчат, вікторина з історії рідного краю). Окрім нових знань, за активну участь усі присутні отримали смаколики. P.S. Приємно працювати, коли діти активні й зацікавлені) 

06.11.2022 року ДНЗ "Барський ПБЛ" долучився до проведення благодійної культурно-мистецької акції за участю працівників галузі культури Барської громади на підтримку ЗСУ. Від нашого навчального закладу пісенні композиції презентували в.о. заступника директора з НВР Лідія Дейбук та першокурсниця, здобувач освіти групи 20 Ірина Білик. Наближаємо Перемогу разом! 💙💛

Деталі - за посиланнями:

1.https://www.facebook.com/100010657212473/videos/pcb.1065056567521009/672082447592757 

2. https://barnews.city/articles/248034/v-bari-vidbuvsya-blagodijnij-koncert-na-pidtrimku-zsu-?fbclid=IwAR21LRnrZDtE-QxFyTmsjLQkBX583EN0BnPNmfAz8sb_ILJGFkDq1LJVTdc 

04 листопада 2022 року відбулось засідання педагогічної ради. На засідані були обговоренні питання та плани:

В.о. директора А.В. Шиндилюк нагородив Т.П. Вергелес  за презентацію та участь в обласному засіданні навчально- методичної ради Навчально -методичного  центру професійно- технічної освіти Вінницької області. З темою: «Впровадження інтерактивних методів навчання та інноваційних технологій на уроках математики».

З 31 жовтня по 4 листопада 2022 року у нашому навчальноу закладі пройшов тиждень інфоратики та інформаційних технологій. Були проведені такі заходи:

ПОНЕДІЛОК вивішування листівок, конкурс есе «Як

комп'ютерні технології можуть допомогти учням розкрити свої таланти».

ВІВТОРОК – «Цікаві факти про комп’ютери», "Покоління ПК".

СЕРЕДА– виховна година, присвячена 120 - тій річниці від дня народження вченого С.О. Лебедєва

ЧЕТВЕР – брейн-ринг «Безпечний інтернет»

П’ЯТНИЦЯ – підведення підсумків 

01 листопада 2022 року відбулось заасідання методичної комісії Інформаційних технологій. На засідання були обговоренні наступні питання:

12 жовтня 2022 року відбувся Конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти 23 групи з професії : «Оператор комп’ютерного набору»І-категорії.Створення буклету у програмі Publisher  на тему : «Протидія булінгу».

Кількість учасників- 5 осіб

Конкурс проводився у онлайн форматі з використанням сервісу Google Meet та Google Classroom.

I-місце - Ляшенко Марія Андріївна

ІІ-місце - Обельницька Любов Володимирівна

ІІІ-місце Ніколенко Денис Юрійович

Вітаємо з перемогою!

0-02-0a-7dbf6b107c9bb189377df19521bbacf356e4a546b7fdc3c78c0e55813d96be95_4f75613fab2627ea.mp4

6 жовтня 2022 року о 10-00 відбулось  чергове засідання навчально- методичної ради Навчально -методичного  центру професійно- технічної освіти у Вінницькій області.

Від нашого навчального закладу запрошено до виступу викладача математики Маршалюк Т.П. Викладач презентувала свій досвід роботи на тему: «Впровадження інтерактивних методів навчання та інноваційних технологій на уроках математики»

0-02-05-fd1d13ffbfb4cefaeb8b67db9af315049fa64bac6934c643d79fb1f01a905fdd_53d96857afb82e71.mp4

Коли пишеться, на жаль, чергова сторінка Книги Пам'яті наших випускників, плачуть небеса і душа болить...

Володимир Новіцкас, безпосередньо моя група №1 (2015 рік випуску, на фото зліва), ти віддав найдорожче, щоб ми жили... щирі співчуття рідним... Пам'ятаємо...

Детальніша інформація щодо полеглих випускників нашого навчального закладу - за посиланням https://uk.wikipedia.org/wiki/Барський_професійний_будівельний_ліцей 

Нескорений український народ століттями змушений доводити своє право на життя і свободу. Це триває й сьогодні... Але своїм героїзмом та патріотичним духом ми викликаємо повагу і змінюємо світ! Наші мужні захисники, вітаємо вас і вклоняємося вашій силі та стійкості! Вистоїмо, переможемо, відбудуємо! Й усе завдяки вам!

Здобувачі освіти ліцею також долучаються до вітань: Ірина Білик, Дар'я Гаврищук (гр. 20), Анатолій Губиліт (гр. 5), представники груп 3, 14 і 21 (класні керівники: Гонтар М.В., Білоус О.Г., Кучерук А.Л.). Миру усім! 

Не залишай.mp4

Оголошення

З метою максимального убезпечення всіх учасників освітнього процесу МОН України рекомендує проводити навчання в дистанційному форматі  з 10.10.2022 до 14.10.2022

В зв'язку з цим змінюється режим роботи: викладачі проводять уроки онлайн за розкладом

Посилання на розклад: https://sites.google.com/d/1PKVWdJFTiHHkGI7wpqiRbZ1KNEkr8zw3/p/1UQqAvEtgrp7BvkvkvJ1Ro0j_pxShapt4/edit

6 жовтня 2022 року у конференц-залі ліцею відбулося зібрання представників учнівського самоврядування; адміністрацію навчального закладу представляли в.о. директора Шиндилюк А.В. та в.о. заступника директора з НВР Дейбук Л.І.. Головне: обговорили план роботи на 2022/23 н.р., нагальні поточні питання щодо навчально-виховного процесу та проживання в гуртожитку; було обрано голову учнівського самоврядування (Олександр Сідім'янцев, гр. №5); також поспілкувалися з представниками ГО "Фонд розвитку громади" та домовилися про подальшу співпрацю й участь у різнопланових проектах уже найближчим часом. Орган учнівського самоврядування ДНЗ "Барський ПБЛ" - "ТЕМП" - Талановите Ерудоване Молоде Покоління. І це дійсно так! 

5 жовтня 2022 року у конференц-залі ліцею тренери Educational Club WikiBar Галина Качуровська та Лідія Дейбук під час проведення освітньо-виховного заходу, присвяченого третій річниці діяльності Освітнього клубу,  презентували Вікіпроект "Faces of the War / Обличчя війни". Основні моменти: аналіз висвітлення теми російсько-української війни 2022 у Вікіпедіях різними мовами й насамперед, україномовній; волонтерська діяльність під час воєнного стану; події, об'єкти та явища, які стали уособленням війни; вшанування полеглих героїв - випускників нашого навчального закладу та внесенння інформації про них на сторінку ліцею у Вікіпедії. Крім здобувачів освіти, на захід завітали: завідуюча Барською бібліотекою для дітей Мірчук Л.І. та представники ГО "Фонд розвитку громади". Вдячні за співпрацю і до нових зустрічей! 

4 жовтня 2022 року відбулася зустріч-бесіда здобувачів освіти ліцею та поліцейського офіцера громади Карого В.В. на тему: "Відповідальність неповнолітніх за порушення закону. Булінг". Під час повітряної тривоги усі присутні організовано перейшли в укриття, де захід продовжився. Дякуємо за співпрацю! 

0-02-05-dc32afac45f35bf0188a8a43a26be77a5548be0636a0303705748d0914b70cf7_a5b0a66153608546.mp4

30 вересня 2022 року в актовій залі ліцею адміністрація привітала колег-освітян із Днем працівників освіти на тематичному заході "Живуть серед нас чарівники..." й відзначила найкращих колег почесними грамотами. 

29 вересня 2022р. викладач Кубова Л. І. провела виховний захід на тему: "Мовою квітів про найдорожче", під час якого присутні ознайомилися з пізнавальною інформацією про квіти - обереги України та національну рослинну символіку. Впродовж дня здобувачі освіти й колектив ліцею мали змогу милуватись різнобарв'ям квітів, які були представлені у тематичних композиціях "Квіти осінні, квіти останні".

Мовою квітів 2022.wmv
Рослини - символи України (1).mp4

22 вересня 2022р. у ДНЗ "Барський ПБЛ" відбулося засідання методичної комісії викладачів природничо-математичного циклу на тему: "Організація навчально-виховного процесу у 2022/2023 навчальному році". На засідання були винесені наступні питання:

1. Затвердження плану роботи методичної комісії на 2022/2023 навчальний рік та методичної теми;

2. Обговорення змін до діючих програм, врахування їх при складанні календарно-тематичних планів;

3. Затвердження графіків проведення відкритих уроків та предметних тижнів;

4. Педагогічний діалог: "Ділимось досвідом організації дистанційного навчання".

Голова МК Маршалюк Т.П.  ознайомила присутніх з планом роботи на 2022/2023 н.р.

Обговорили роль планування роботи кабінетів і гуртків. Ухвалили впровадження інтерактивних технологій та сучасних освітніх цифрових інструментів у навчально-виховний процес.

21 вересня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ!

Кожна свідома людина, кожен українець мріє про  припинення війни в Україні, про повернення близьких, друзів до рідних домівок, про мирне небо над головою, про світле майбутнє.

У День Миру бажаємо всім спокою, тиші. Нехай загояться рани нашої багатостраждальної землі, нехай припиняться вибухи, нехай не ллються сльози горя та втрат. Миру  в родинах, миру в серцях та душах людських, миру нашій рідній Україні!

Учні нашого ліцею ставляться з глибокою пошаною до цього дня, який дарує надію і віру у світле майбутнє нашої Батьківщини!

Тому, учнівське самоврядування ДЕРЖАВНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "БАРСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ" організувало відеофлешмоб «МИ ХОЧЕМО У МИРІ ЖИТИ!».

День Миру у Державному навчальному закладі _Барський професійний будівельний ліцей_.mp4

16 - 18 вересня 2022 р., участь у плогінгу до Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day" (відзначається щороку у третю суботу вересня). Представники нашого навчального закладу долучаються до "World Cleanup Day" зі слоганом: "Прибирати — це кльово, але насамперед треба привертати увагу, шоб люди знали, шо можна ж це робити по-іншому".

Інформаційна довідка. Поєднуючи здоровий спосіб життя та піклування про чистоту довкілля, у 2016 році в Швеції зародився новий рух — плогінг. Люди почали поєднувати щоденну пробіжку зі збиранням сміття вздовж своїх маршрутів. Завдяки соцмережам плогінг швидко поширився світом, переважно серед молоді. Назва утворилася поєднанням двох слів: шведського plocka upp «піднімати» та англійського jogging «повільний біг». Як вид спорту, заняття передбачає згинання, присідання та розтягування на додачу до основної дії — бігу та ходьби. Метою цієї діяльності є формування культури чистоти, дбайливого ставлення до довкілля та привернення уваги до проблеми забруднення планети. 

Всесвітній день прибирання.pdf

14 вересня в  Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" відбулось засідання голів методичних комісій, яке було присвячене планування роботи методичних комісій. Були окреслені завдання на поточний навчальний рік.

Методкомісія викладачів і майстрів виробничого навчання будівельних груп голова МК Палійчук Н.О.

Методкомісія викладачів і майстрів виробничого навчання оздоблювальних груп голова МК Макогон В.Д.

Методкомісія викладачів і майстрів виробничого навчання інформаційних технологій голова МК Гонтар М.В.

Методкомісія викладачів суспільно-гуманітарного циклу- голова МК Слободянюк Г.О.

Методкомісія викладачів природничо-математичної підготовки голова МК Маршалюк Т.П.

13 вересня 2022 року психолог ліцею Сітарова В.В. провела "Вечір знайомств" зустріч зі здобувачами освіти першокурсниками. У процесі дружнього спілкування  присутні ознайомилися з особливостями роботи практичного психолога, познайомились між собою, розповіли про свої захоплення та способи проведення вільного часу. Обговорили важливість вміння «ділитися емоціями», розповіли кожен про себе за допомогою техніки «Я-висловлювання». Також учні із задоволенням поділилися враженнями про перші тижні навчання й проживання в гуртожитку. До наступних зустрічей! 

10 вересня 2022 р. до Дня фізичної культури і спорту, який традиційно відзначається в Україні у другу суботу вересня, першокурсники здобувачі освіти ДНЗ "Барський ПБЛ" мали нагоду проявити свою спортивну майстерність в особистих змаганнях із настільного тенісу. Кращі результати показали Крищук Станіслав (група №5), Зварич Ярослав (група №9), Котовський Максим (група №5). Здоров'я усім, наснаги та нових спортивних перемог! Ми за здоровий спосіб життя!

     Сьогоднішній Першовересень 2022 зібрав у стінах нашого навчального закладу першокурсників, оскільки непрошена війна внесла суттєві корективи в навчальний процес. Враховуючи безпекові вимоги, урочиста лінійка пройшла у патріотичному руслі. У своєму вітальному слові в. о. директора А.В. Шиндилюк наголосив на важливості відбудови України після нашої спільної Перемоги. Також всі присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих Героїв, у тому числі і випускників нашого навчального закладу.

      Після завершення урочистої частини кожним класним керівником було проведено перший урок на тему: "МИ УКРАЇНЦІ: ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ!", на якому наші першокурсники, з вірою у Перемогу, висловлювали власні думки щодо майбутнього мирної України та важливості здобуття освіти за обраною професією для відбудови нашої Країни.

Video.Guru_20220905_170221278.mp4

Наказ №81 від  29.08.2022 року

ВХІД  

стороннім особам на територію

Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей"

ЗАБОРОНЕНО!!!

НАКАЗ.pdf

26 серпня 2022 р. адміністрація ДНЗ "Барський ПБЛ" провела засідання педагогічної ради, на якій були обговорені та затвердженні такі питання:

Колектив навчального закладу привітав Новаківського В. В. з виходом на пенсію. 

19 серпня (6-го за календарем старого стилю) збігається з християнським святом Преображення. Народ об'єднав «два в одному», давши дню назву за православним укладом і слов'янськими традиціями, - так з'явився Яблучний Спас.

Головний святковий звичай пов'язаний з церковним обрядом освячення плодів - люди несуть виноград, яблука та інші фрукти-овочі до храму, щоб над ними прочитали спеціальну молитву.

У цей день Яблучного Спаса пригощати яблуками та іншими смаколиками близьких і тих, хто їх потребує. Господині запікали яблука з медом, варили варення, пекли пироги з яблуками, грибами та ягодами - правда, з пісного тіста, бо свято припадає на літній піст.

Також в цей день традиційно в ДНЗ "Барський ПБЛ" відбувається формування груп І курсу. Класні керівники та майстри в/н провели співвесіду із майутніми здобувачами. В. о. директора А. В. Шиндилюк виступив перед батькаи та здобувачами, довів інформаію про медоди навчання на 2022-2023 навчальний рік та заходи безпеки під час навчання та умови та правила проживання й поселення здобувачів у гуртожитку враховуючи стан у Державі.

12 серпня День молоді в Україні. До 2022 року День молоді в Україні відзначали в останню неділю червня, однак, з урахуванням ініціативи молодіжних рухів і організацій України та щоб підтримати інтеграцію української молоді до європейської спільноти, в Україні змінили дату святкування Дня молоді. Відтепер, з 1 січня 2022 року, День молоді в Україні щороку буде відзначатися 12 серпня, відповідно до указу Президента України. Україна відзначатиме цей день разом з усім світом в Міжнародний день молоді.  

Україна вперше відзначає День Української Державності 28 липня. Відзначає в час неймовірно жорстокої війни —  на шостому її місяці, після восьми років бойових дій на Донбасі, у протистоянні з московською ордою, що триває упродовж кількох століть.

День Української Державності покликаний утверджувати зв’язок українців, які живуть нині, з нашими пращурами, які впродовж багатьох поколінь будували державність українського народу. Це свято має виховати в кожного громадянина України розуміння того, що державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру не одна тисяча років.

З огляду на наявну джерельну базу, український народ почав утверджуватися у своїй державності понад 2000 років тому. Перші державні утворення на території сучасної України —  Кіммерія, Скіфія, Боспорське царство, античні міста-держави існували ще до нашої ери. А от початковою точкою, від якої маємо право вести родовід сучасної державності, є Антський племінний союз, що існував від IV до початку VII ст. Саме в цей час було засновано місто Київ.

https://armyinform.com.ua/2022/07/28/28-lypnya-den-ukrayinskoyi-derzhavnosti/ 

Video.Guru_20220726_185426250.mp4

26 липня 2022 року в навчальному корпусі та в гуртожитку нашого ліцею було завершено облаштування бомбосховищ. Адміністрація дякує всім за відповідальне ставлення,  щодо прибирання, облаштування ПРУ та  підвальних приміщень.

30.06.2022   колектив ДНЗ "Барський ПБЛ прослухав річний звіт в.о. директора А.В. Шиндилюка. Також проведено засідання педагогічної ради на якій були вирішені питання  завершення навчального року, проведений моніторінг успішності здобувачів освіти, подальші дії компанії. Були вручені грамоти за сумлінну працю та успішні здобутки.

Звіт директора за 2021-2022 остання версія (1).doc

06.07.2022 р.  працівниками сектору забезпечення заходів попередження надзвичайних ситуацій у Жмеренському районі міста Бар Яремчуком Я.О. Побережним С.В. був проведений інструктаж з метою недопущення пожеж та надзвичайних випадків.

З 27 по 29 червня 2022 року  була проведена Державна кваліфікаційна  атестація  за такими  професіями:

 «Верстатник деревообробних верстатів.Столяр будівельний»;

 «Електрогазозварник»;

"Офісний службовець (бухгалтерія).  Оператор комп'ютерного набору"

"Штукатур.Лицювальник-плиточник.Маляр"

"Муляр.Штукатур.Монтажник систем утеплення будівель".

"Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах" в Online та Offline форматі. 

В сучасних умовах постають завдання не тільки задовольнити поточні потреби виробництва у робочій силі, яка б відповідала рівню його розвитку, а й сформувати освіченого, креативного, конкурентоспроможного, робітника на ринку праці. 

Учні показали високий рівень знань, завдяки чому в майбутньому стануть висококваліфікованими спеціалістами.

Дякуємо учасникам за проведену роботу і бажаємо міцного здоров’я та мирного неба над головою!

28 червня 2022 в ДНЗ «Барський ПБЛ»  була проведена Державна кваліфікаційна  атестація в групі №20 за професією «Офісний службовець (бухгалтерія).Оператор комп'ютерного набору» та групі №3 за професією «Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр».

Учні показали високий рівень своїх професійних знань та вмінь, завдяки чому в майбутноьму стануть високваліфікованими робітниками.

Дякуємо учасникам за проведену роботу і бажаємо міцного здоров’я та мирного неба над головою!

17.06.2022 року проведено засідання педагогічної ради.

Педагогічним колективом та адміністрацією ліцею були обговорені й погоджені такі питання:

10 червня 2022 року у Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" відбулася онлайн-зустріч із майстрами та викладачами, які презентували професії, на які проводиться набір у 2022 навчальному році,  до якої долучилися учні з різних шкіл районів, дякуємо усім хто приєднався і чекаємо на вас у нашому навчальному закладі

VID_20220606_143056_644.mp4

Державний навчальний заклад "Барський професійний будівельний ліцей" гостинно запрошує учнів 9 та 11 класів на навчання для здобуття  професії та розпочинає ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ

Для вступу можна заповнити 

електронну зяву

24 травня 2022 року у Державному навчальному закладі "Барський професійний будівельний ліцей" відбулася онлайн-зустріч "День відкритих дверей - онлайн екскурсія навчальним закладом", до якої долучилися учні з різних шкіл районів, дякуємо усім хто приєднався і чекаємо на нашу наступну зустріч 03 червня 2022 року о 10.00

9 травня 2022 року  Україна відзначатиме День Європи.

9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи. День Європи є символом ЄС з 1985 року.

День Європи для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. 

День Європи-урок

Всіх жінок нашого ліцею, вітаємо з Днем Матері!

Для кожного Мама - це символ святості і добра.

Бажаємо Вам здоров'я, миру, любові. хай Ваше життя буде наповнене чарівними митями та яскравими посмішками.

Пивітання до дня Матері

29 березня 2022 року у ДНЗ "Барський професійний будівельний ліцей" відбулось засідання атестаційної комісії І-ІІ рівня, на якому атестували шість педагогічних працівників. Головою атестаційної комісії був в.о. директор навчального закладу Шиндилюк А. В., який зосередив увагу присутніх на загальних вимогах до атестації педагогів, спрямованих на стимулювання підвищення їх професійної компетентності. Заступник голови атестаційної комісії Кузьменко В.В. підкреслила необхідність дотримання вимог діючого Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Атестаційна комісія прийняла наступне рішення:

1) Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» Гонтар Марині Владиславівні.

2) Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня про підтвердження кваліфікаційної категорії «старший викладач» Гвардіяну Василю Григоровичу.

3) Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня про присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» Іздепській Валентині Юріївні.

4) Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» Мікшаковій Людмилі Василівні.

5) Присвоїти майстрам виробничого навчання Мартинюк Оксані Володимирівні та Бацмановському Віктору Леонідовичу встановлено 13 тарифний розряд

Аналіз підсумків атестації свідчить про професійне зростання педагогів ліцею. Цьому сприяла ціла низка обставин, у тому числі різноманітність форм методичної роботи, спрямованої на виявлення, вивчення та поширення досвіду через семінари, бінарні заняття, методоб’єднання, виховні заходи, тощо.

Навчально-методичний підрозділ систематично організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників та стажування на виробництві.

Вітаємо педагогічних працівників із успішним проходженням атестації. Бажаємо успіхів та нових звершень у педагогічній діяльності.

Атестація в ДНЗ "Барський ПБЛ" 2022 рік

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся ліцейна родина Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей"

Проводилися різноманітні заходи підготовлені викладачами  української мови та літератури Слободянюк Г.О., Куртою В.І. та бібліотекарем Костогриз В.В. в яких активну участь взяли  здобувачі освіти:

✅цікаві факти про мову(доповіді, які підготували здобувачі освіти);

✅ конкурс "Відшукай 10 прикметників,які описують мову";

✅ урок-квест "Подорож в країну рідної мови";

✅ виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова».

Таким чином рідна мова об'єднала здобувачів освіти з різних груп та педагогічний колектив.

21.02. Рідна мова

21.02. Рідна мова

Згідно Указу Президента України від 14 лютого 2022 року  номер 53/20221 у ДНЗ "Барський ПБЛ" проведено в.о. директора Шиндилюком А.В., заступником директора Кузьменко В.В., заступником з НВР Костогриз В.В. та методистом Куртою В. І ., такі заходи:

День Єднання 16.02.22

День Єднання 16.02.22

20 лютого ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

https://www.facebook.com/muzdlyavas/videos/1143628483143352/

День святого Валентина – це день покровителя всіх закоханих, який відзначають у багатьох країнах світу. 14 лютого закохані (або, що вже теж стало традицією, просто близькі люди) освідчуються в коханні та повазі і дарують один одному приємні подарунки та "валентинки".

Презентация без названия

8 лютого 2022 року   у світі відзначається День безпечного Інтернету.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Ця подія надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом.  Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 

Здобувачі разам з викладачами долучились до конференції на якій обговорювались  «Розумне та безпечне використання Інтернет – ресурсів». Пееглянули відео Гонтар М. В. "Правила кібербезпеки".

Правила кібербезпеки.mp4

03.02.2022 року відбувся конкурс фахової майстерності з професії "Електрогазозварник" в якому прийняли участь здобувачів освіти групи 5-ТУ.

А саме:

✓Андрійчук Олександр

✓Кучерук Микола

✓Фурц Дем'ян

✓Папіж Анатолій 

✓Островіцький Дмитро

✓Савков Павло

📢Тема: Дугове зварювання сталевих пластин в вертикальному положенні шва, покритим електродом"

🏆 Переможці 🏆

І Кучерук Микола

ІІ Папіж Анатолій 

ІІІ Андрійчук Олександр

Video.Guru_20220207_174127601.mp4

Оголошення

З 07.02.22 р. ліцей переходить  на змішану форму навчання на два тижні.

01.02.2022 р. здобувачі освіти ІІ курсу групи №7 успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії Електрогазозварник ІІІ розряду, яка є складовою проміжного контролю якості професійної підготовки здобувачів освіти після проходження виробничої практики. Під час виконання завдань здобувачі освіти продемонстрували свої знання та навички з підготовки металу до зварювання, виконання ручного зварювання труби діаметром 60мм товщиною стінки 3мм у різних просторових положеннях.

1 лютого в ліцеї проведені додаткові заходи щодо порядку оповіщення і дій населення при надзвичайних ситуаціях. Були проведені: тренування по евакуації та інструктаж здобувачів освіти  й працівників ліцею,  викладачем Захісту вітчизни Шкамбрним І.О.

Евакуація готове.mp4

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками. 

Бій відбувся  16 (29) cічня 1918 р. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

Виховну годину провів викладач Історії України Шкабарний І. О.

 https://www.youtube.com/watch?v=4AjdCCtopV4

Крути

27 cічня в Україні відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

П'ять фільмів про Голокост, які має подивитися кожен https://nash.live/.../pjat-najkrashchikh-filmiv-pro... 

Голокост

З метою   забезпечення   належного  правопорядку  та  безпеки громадян   на   залізничному  транспорті Кабінет Міністрів України затвердив "Правила поведінки громадян на залізничному транспорті", які були внесені у постанову №437 (437-2016-п) відт13.07.2016

Класні керівники 26 січня 2022 р. провели для здобувачів бесіди на виховні годині про "Правила поведінки та безпеки громадян на залізничному  транспорті" з метою попередження та недопущення травматизму.26 січня 2022 р.  під керівництвом Іздепської В.Ю., В’ялих А.В. відбулась вистава «Ніч перед Різдвом» М. Гоголя  на сучасний лад.

Відео вистави можна переглянути на YouTube.

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Тож прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності України!

Щиро бажаємо всім міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо рідної  України!

Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

День Соборності України

21 січня 2022 року відбувся XXII Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика у дистанційному форматі. В якому прийняла участь учениця 20 групи Первак Яна.

<