Історія Барського професійного будівельного ліцею почалася з 1968 року.

Наказом Вінницького міжобласного управління профтехосвіти №159 від 15 жовтня 1968 року було створено Барське професійно-технічне училище №13.

Розмістилося училище по вул. Жовтневої Революції 9, в одноповерховому приміщенні, яке складалося з десяти класів: канцелярії, 5 кімнат гуртожитку, побутових кімнат.Усі учні перебували на повному державному утриманні. Навчання велося в дві змінни.

Для об’єднання “Вінницясільбуд”набрано на навчання 300 учнів з таких професій:

Маляр-штукатур – 4 групи (2 роки навчання);

Слюсар-сантехнік – 1 група (2 роки навчання); Муляр – 3 групи (1 рік навчання); Слюсар-сантехнік – 1 група (1 рік навчання);

Тесляр – 1 група (1 рік навчання).

У 1975 році ПТУ №13 перейменовано в СПТУ №8 з правом надання учням середньої освіти.

З тих пір перелік професій, яких навчають у навчальному закладі, постійно розширюється та оновлюється.

Першим директором був Федик Олександр Микитович, він керував училищем 17 років.

У 1982 році учні і педагоги училища відсвяткували перехідчини – держава побудувала для нас ціле містечко з навчальним і побутовим корпусами, з затишним гуртожитком і просторими майстернями.

У жовтні 1985 року директором став Шутко Анатолій Іванович, який очолював заклад до квітня 2003 року.

Саме з цією людиною пов’язано 18 років історії нашого училища. Анатолій Івановичбагато зробив для зміцнення навчально-матеріальної бази училища.

У 2003 році ПТУ №8 реорганізовано у Барський професійний будівельний ліцей Вінницької області наказом Управління освіти Вінницької облдержадміністрації від 03.04.2003 року “Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів”.

З цього часу майже незмінним є кількісний склад учнів, який становить більше 500 осіб.

З 2003 року і по даний час директором ліцею є Лановий Валерій Іванович, викладач вищої категорії, Відмінник освіти України.


За його ініціативою й при безпосередній участі розпочалися інноваційні зміни у навчально-виховному та виробничому процесах ліцею.

З 2011 року ліцей розпочав співпрацю з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)». Будується навчально-практичний будівельний центр у проекті Хенкель-Академія.