Історія Барського професійного будівельного ліцею почалася з 1968 року.

Наказом Вінницького міжобласного управління профтехосвіти №159 від 15 жовтня 1968 року було створено Барське професійно-технічне училище №13.

Училище знаходилось по вул. Жовтневої Революції, 9 в одноповерховому приміщенні, яке складалося: з десяти класів, канцелярії, 5 кімнат гуртожитку, побутових кімнат. Усі учні перебували на повному державному утриманні. Навчання велося в дві змінни.

Для об’єднання “Вінницясільбуд” набрано на навчання 300 учнів з таких професій:

Маляр-штукатур – 4 групи (2 роки навчання);

Слюсар-сантехнік – 1 група (2 роки навчання); Муляр – 3 групи (1 рік навчання); Слюсар-сантехнік – 1 група (1 рік навчання);

Тесляр – 1 група (1 рік навчання).

У 1975 році ПТУ №13 перейменовано в СПТУ №8 з правом надання учням середньої освіти.

З тих пір перелік професій, яких навчають у навчальному закладі постійно розширюється та оновлюється.

Першим директором був Федик Олександр Микитович, він керував училищем 17 років.

У 1982 році учні і педагоги училища відсвяткували перехідчини – держава побудувала для нас ціле містечко з навчальним і побутовим корпусами, з затишним гуртожитком і просторими майстернями.

У жовтні 1985 року директором став Шутко Анатолій Іванович, який очолював заклад до квітня 2003 року.

Саме з цією людиною пов’язано 18 років історії нашого училища. Анатолій Івановичбагато зробив для зміцнення навчально-матеріальної бази училища.

У 2003 році ПТУ №8 реорганізовано у Барський професійний будівельний ліцей Вінницької області наказом Управління освіти Вінницької облдержадміністрації від 03.04.2003 року “Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів”.

З цього часу майже незмінним є кількісний склад учнів, який становить більше 500 осіб.

З 2003 - 2021 роки ліцей очолював Лановий Валерій Іванович, викладач вищої категорії, Відмінник освіти України.

За його ініціативою й при безпосередній участі розпочалися інноваційні зміни у навчально-виховному та виробничому процесах ліцею.

З 2011 року ліцей розпочав співпрацю з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)».

З 2015року відкрито «Регіональний навчально-практичний будівельний центр "Хенкель-Баутехнік (Україна)».

Під кеірвництвом Ланового Валерія Івановича ліцей перетворився в справжню кузню робочих кадрів.

Розширився перелік професій, за якими ведеться підготовка фахівців в ліцеї. Суттєво покращується матеріальна база ліцею. За його інициативою ліцей став співпрацювати з центром зайнятості населення. На базі здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації робітників будівельного напрямку.

На даний час в ДНЗ "Барський ПБЛ" виконує обов'язки директора Анатолій Вікторович Шиндилюк. На цю посаду призначений 17.02.21. З 01.07.86 працював майстром в/н . З 07.07.2003 був призначений старшим майстром. Неодноразово нагороджений грамотами районної та обласної ради, а також грамотою міністерства освіти України.

В навчальному закладі працюють висококваліфіковані викладачі, майстри в/н, які закохані в свою справу. В своїй роботі вони поєднують викладання основних наук із вивченням предметів спеціальних дисциплін, що створює атмосферу творчої та розумової діяльності.

Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів, майстерень, лабораторій, спортивної зали, спортивного майданчика відповідає вимогам організаційно-педагогічних умов функціонування закладу.

Випускники нашого ліцею одержують дипломи каліфікованих робітників 3-4 розрядів за фахом та можуть працювати на заводах, і підприємствах та у будівельній галузі. Випускники, які одержали середню освіту можуть продовжувати навчання у вищих навчальних закладах.