BANDY HOKEJ KLUB BRATISLAVA

"Vaša pomoc, Náš spoločný úspech"

KTO SME ?

Sme historický prvý Bandy hokejový klub v Bratislave a založený v roku 2020. Sme na začiatku našej dlhej klubovej cesty a budeme radi keď budete sledovať naše kroky. Vo svojej premiérovej sezóne sme sa umiestnili na krásnom 2. mieste v Rink Bandy Lige (RBL) .

Fotografia z prvého zápasu v RBL

Zápas proti majstrovi zo sezóny 2017-18 družstvu Trenčianských Teplíc skončil jednoznačnou výhrou Nášho mužstva výsledkom 7:0. Góly: Klejna 4, Šanko 2, Mrázik 1

Zostava zo zápasu:

Damián Iglovský, Oliver Šanko, Michal Klejna, Martin Mikolášek, Peter Beneš, Marek Zukal, Filip Mrázik, Tobiáš Iglovský

ČO JE RINK BANDY LIGA?

Rink bandy je varianta ktorá sa hrá na hokejových štadiónoch. Na Slovensku sa hraje turnajovým spôsobom, každý s každým (9 odohratých zápasov), 2x20 minút čistého času s 5 minútovou prestávkou. Mužstvá musia byť zložené minimálne z 5 hráčov a 1 brankára a hrá sa bezkontaktne s pravidlami klasického Bandy hokeja.

Zaujímavosť : Slovenská reprezentácia je aktuálnym a zároveň dvojnásobným víťazom ME v Rink Bandy z ročínkov 2018/19 a 2019/20 (pozn. ME 2020/21 boli z dôvodu pandémie zrušené).

ČO JE BANDY HOKEJ ?

Bandy hokej má hlboké korene v Rusku, Švédsku a Fínsku kde je to šport na profesionálnej klubovej úrovni. Hrávali ho mimo iného aj hviezdy NHL ako Rasmus Dahlin, Erik Karlsson a ďalší. Bandy hokej hrali popri klasickom ľadovom hokeji a práve tento šport im dal silný korčuliarsky a herný základ. Slovenská reprezentácia sa aktívne zúčastila 3 MS v Bandy skupiny "B" a je aktuálnym držiteľom Bronzových medailí.

6. marca 2020 dosiahla Slovenská bandy reprezentácia obrovský úspech keď na MS"B" v ruskom meste Irkutsk vybojovala Bronzové medaile po výhre nad silným Mongolskom (pozn 3:2) aj s tromi hráčmi BHK Bratislava v zostave. Medaile si domov odniesli hráči : Damián Iglovský, Oliver Šanko (TOP11 turnaja) a kapitán reprezentácie Peter Beneš.