BANDY HOKEJ KLUB BRATISLAVA
KTO SME ?

Sme historicky prvý Bandy hokejový klub v Bratislave, založený v roku 2020. Sme na začiatku našej dlhej klubovej cesty a budeme radi keď budete sledovať naše kroky. Vo svojich prvých dvoch ročníkoch Rink Bandy ligy (2019/20 a 2020/21) sme skončili zhodne na striebornej pozícii kde nám od titulu chýbal malý krok. Budeme radi ak nám budete držať palce.

Hodnotenie BHK Bratislava ročníka 2020/21

Michal Klejna

"Mišo ako správny kapitán opäť ukázal svoj gólový inštinkt a veľmi pozdvihol hru BHK.

Úplne zaslúžene sa stal MVP celej ligy."

Marek Zukal

"Marek opäť zahral dobre, pomáhal v obrane aj v útoku, snažil sa pomôcť v zakončení, avšak aj on doplatil na slabší prvý turnajový deň BHK.

Oliver Šanko

"Oliver si odohral svoj štandart, vyvážal lopty, bojoval v obrane, snažil sa pomáhať všade kde sa dalo na úkor vlastnej produktivity."

Damián Iglovský

"Damián herne dozrel, spravil veľa tzv. čiernej práce a snažil sa tlačiť aj do gólových šancí. Veľmi dôležitý člen NHK v medzihre"

Martin Mikolášek

"Maťo minulý rok veľmi prekvapil a nesklamal ani teraz. Veľmi mu však chýbal na prvom turnaji spoluhráč do zakončenia."

Lukáš Klepoch

"Lukáš hral na pozícii posledného obrancu a veľmi prekvapil. Bránil spoľahlivo, hneď sa snažil rozohrávať akcie, príjemné prekvapil."

Imrich Tarnóczy

"Imro obrovsky prekvapil, hral skvelo, vpredu nebezpečný, vzadu spoľahlivý, hráči súperov jeho nátlakovú hru nenávideli."

David Novosedlík

"Dávid predviedol mladícku bojovnosť, pracoval pre tým, jazdil tzv. po zadku, snažil sa presadiť gólovo."

Július Šinkovič

"Julo prekvapivo viac pomáhal v obrane nakoľko je veľmi produktívny útočník, ale ukázal, že takticky a herne je na tom vynikajúco."

Daniel Pangrac

Rovnako ako Dávid, bojoval v obrane aj v útoku, snažil sa tlačiť do brány a takticky hral perfektne."

Filip Mrázik

"Filip sa v prvom turnaji veľmi hľadal, ale v poslednom ukázal, že góly dávať vie. Musí trochu zlepšiť hru smerom do obrany."

Tobiáš Iglovský

Škoda slabšieho prvého turnajového dňa, inak by opäť vyhral cenu za najlepšieho brankára RBL. Pochytal veľa gólových šancí súperov."

ČO JE RINK BANDY LIGA?


Rink bandy je varianta ktorá sa hrá na hokejových štadiónoch. Na Slovensku sa hraje turnajovým spôsobom, každý s každým (9 odohratých zápasov), 2x20 minút čistého času s 5 minútovou prestávkou. Mužstvá musia byť zložené minimálne z 5 hráčov a 1 brankára a hrá sa bezkontaktne s pravidlami klasického Bandy hokeja.


Zaujímavosť : Slovenská reprezentácia je aktuálnym a zároveň dvojnásobným víťazom ME v Rink Bandy z ročínkov 2018/19 a 2019/20 (pozn. ME 2020/21 boli z dôvodu pandémie zrušené).


Celkové štatistiky Slovenskej bandy reprezentácie z 3 odohratých MS v Číne, Švédsku, Rusku.

Bodovo prispeli aj hráči BHK Bratislava a veríme, že bude toto číslo v budúcnosti rásť.

ČO JE BANDY HOKEJ ?

Bandy hokej má hlboké korene v Rusku, Švédsku a Fínsku kde je to šport na profesionálnej klubovej úrovni. Hrávali ho mimo iného aj hviezdy NHL ako Rasmus Dahlin, Erik Karlsson a ďalší. Bandy hokej hrali popri klasickom ľadovom hokeji a práve tento šport im dal silný korčuliarsky a herný základ. Slovenská reprezentácia sa aktívne zúčastila 3 MS v Bandy skupiny "B" a je aktuálnym držiteľom Bronzových medailí.


6. marca 2020 dosiahla Slovenská bandy reprezentácia obrovský úspech keď na MS"B" v ruskom meste Irkutsk vybojovala Bronzové medaile po výhre nad silným Mongolskom (pozn 3:2) aj s tromi hráčmi BHK Bratislava v zostave. Medaile si domov odniesli hráči : Damián Iglovský, Oliver Šanko (TOP11 turnaja) a kapitán reprezentácie Peter Beneš.