BANDY HOKEJ KLUB BRATISLAVA
Hodnotenie hráčov BHK na nedávno skončených MS 2023 vo Švédskom meste Aby&Tjureda 

Michal Klejna 

7 bodov (3+4)

Hodnotenie  

1

"Mišo sa zúčastnil na 2. MS a opäť vo Švédsku. Pri prvej účasti skončil bez bodu, tentokrát ich mal najviac zo Slovenského tímu. Ako stredový hráč sa neustále snažil tvoriť hru, smerom dopredu rozdal veľmi veľa lôpt a snažil sa vytvoriť čo najviac gólových šancí. Trochu škoda, že sa nesnažil viac samostatne prekľučkovať do šancí, ale aj cez to bol obrovskou oporou národného mužstva."

Oliver Šanko 

6 bodov (4+2)

Hodnotenie 

1

"Oliver aj na svojich druhých MS bol veľmi dôležitým článkom v mužstve Slovenska. V strede zálohy odrobil veľa práce ako v obrannej hre tak aj v útoku. S Grellom najlepší strelec Slovenska na turnaji, mohol dosiahnúť aj viac, avšak pre zranenie chrbta chýbal v 2 zápasoch MS. Malá chybička krásy bola, že sa mohol oveľa viac tlačiť do gólových šancí, avšak aj tak najazdil veľmi veľa a bol vidieť po celom ihrisku." 

Július Šinkovič 

5 bodov (3+2)

Hodnotenie 

 1- 

"Julo si zažil premiéru na veľkom bandy ihrisku aj na MS a rozhodne nesklamal. Prvé zápasy síce na kraji zálohy bojoval so systémom, avšak aj cez to obral o loptu asi každého hráča, ktorý sa ho snažil obísť. Technický, vysoko zručný a inteligentný hráč, ktorý smerom dopredu robil súperom veľké problémy. Malé negatívum bola kondícia avšak tú nahradzoval práve šikovnými rukami."

Imrich Tarnóczy  

4 body (3+1)

Hodnotenie 

1-

"Ďalší hráč s premiérou na MS. Imro tak ako na príprave v Maďarsku rýchlo pochopil systém hry a z kraja zálohy robil obrovské problémy obrane súperov. Vo vysokej rýchlosti sa dokázal veľakrát hladko prekľučkovať do šancí, jediné čo chýbalo bola lepšia koncovka.  V oboch smerom veľmi dôležitý hráč a príjemné prekvapenie celého turnaja."

Martin Mikolášek

 1 bod (0+1)

Hodnotenie

1-

"Maťo pri premiére na MS rozhodne nesklamal. Snažil sa na kraji zálohy stále ukazovať a pýtať si lopty a hlavne skúšal hrať typický bandy štýl hokeja čo mu niekedy viac škodilo. Keď dostal do rýchlosti loptu tak bol nezastaviteľný, jediná malá chybyčka, že sa mohol viac tlačiť individuálne do súperovej 16-tky. Na úkor bodov však Maťo odpracoval veľa čiernej roboty."

Maroš Hnát 

0 bodov (0+0)

Hodnotenie

1-

"Maroš na pozícii stredového obrancu pri svojej premiére na MS tak ako v príprave v Maďarsku spolahlivo odpracoval obrovské množstvo defenzívnej práce. V rozohrávke pôsobil sebavedome a skoro bezchybne vždy našiel spoluhráčovu palicu. Veľmi príjemné prekvapenie v tíme Slovenska. Maroš dokonca v zápase s Maďarskom inkasoval tvrdú strelu priamo na nos a aj cez bolesť bojoval v každom zápase ako lev."

Damián Iglovský 

1 bod (1+0)

Hodnotenie 

1-

"Damián sa zúčastnil na druhých MS a v strede zálohy opäť odpracoval množstvo čiernej práce. Smerom dozadu spoľahlivý, smerom dopredu snaživý vytvoriť šance spoluhráčom. Na lopte pôsobil oveľa sebavedomejšie ako na MS v Rusku a bolo to v jeho hre cítiť. Svoj prvý strelecký zárez v reprezentácii si pripísal krásnou strelou z diaľky.  Damián preukázal obrovský výkonnostný progres."

Peter Beneš

 4 body (1+3)

Hodnotenie

1

"Kapitán národného tímu sa zúčastnil už 4. MS a na pozícii Libera, čiže posledného hráča medzi brankárom a obranou odpracoval veľa čiernej roboty. Pri rozohrávke 100%, v obrannej fáze najdôležitejší hráč zostavy. Všetky zápasy sa snažil tvoriť hru a hľadať voľných hráčov na prieniky do útoku. Malé negatívum je, že z množstva štandartných situácii nenašiel gólovu strelu a obrovská smola, že pre úspech mužstva nemal možnosť viac pomôcť v útoku."

Tobiáš Iglovský

 Najlepší brankár MS

Hodnotenie

1

"Tobiáš od prvého zápasu ukázal, že bude veľmi dôležitým článkom pre úspech národného tímu. V bráne pochytal neskutočné množstvo gólových šancí a veľakrát privádzal súperových hráčov do zúfalstva. V každom zápase bol obrovskou oporou a absolútne zaslúžene sa stal nakoniec najlepším brankárom na MS 2023. Jediné na čom musí popracovať sú ďaleké hody avšak je to zanedbateľný detail."

Produktivita všetkých hráčov Slovenského národného mužstva na 4 MS (Čína 2018, Švédsko 2019, Rusko 2020, Švédsko 2023 aj s výraznou stopou hráčov BHK Bratislava.

Majster Slovenskej Rink Band Ligy 2021/22

Konečne! 

Po dvoch druhých miestach, sme sa dočkali prvého titulu zo Slovenskej Rink Bandy Ligy.  Hráči BHK Bratislava dominovali vo všetkých zápasoch 5. ročníka RBL a úplne zaslúžene mali možnosť zdvihnúť pohár RBL nad hlavu. 

KTO SME ?

Sme historicky prvý Bandy hokejový klub v Bratislave, založený  v roku 2020.  Po troch odohratých ročníkoch sme aktuálny držitelia Majstra Slovenska (2021/22) a dvojnásobný strieborný finalista Slovenskej Rink Bandy Ligy (2020/21 a 2021/22). Sme na začiatku našej dlhej klubovej cesty a budeme radi keď budete sledovať naše kroky a držať nám palce.

ČO JE RINK BANDY LIGA?


Rink bandy je varianta ktorá sa hrá na hokejových štadiónoch. Na Slovensku sa hraje turnajovým spôsobom, každý s každým (9 odohratých zápasov), 2x20 minút čistého času s 5 minútovou prestávkou. Mužstvá musia byť zložené minimálne z 5 hráčov a 1 brankára a hrá sa bezkontaktne s pravidlami klasického Bandy hokeja. 


Zaujímavosť : Slovenská reprezentácia je aktuálnym a zároveň dvojnásobným víťazom ME v Rink Bandy z ročínkov 2018/19 a 2019/20 (pozn. ME 2020/21 boli z dôvodu pandémie zrušené).


ČO JE BANDY HOKEJ ?

Bandy hokej má hlboké korene v Rusku, Švédsku a Fínsku kde je to šport na profesionálnej klubovej úrovni. Hrávali ho mimo iného aj hviezdy NHL ako Rasmus Dahlin, Erik Karlsson a ďalší. Bandy hokej hrali popri klasickom ľadovom hokeji a práve tento šport im dal silný korčuliarsky a herný základ. Slovenská reprezentácia sa aktívne zúčastila 3 MS v Bandy skupiny "B" a je aktuálnym držiteľom Bronzových medailí.


6. marca 2020 dosiahla Slovenská bandy reprezentácia obrovský úspech keď na MS"B" v ruskom meste Irkutsk vybojovala Bronzové medaile po výhre nad silným Mongolskom (pozn 3:2) aj s tromi hráčmi BHK Bratislava v zostave. Medaile si domov odniesli hráči : Damián Iglovský, Oliver Šanko (TOP11 turnaja) a kapitán reprezentácie Peter Beneš.