BANDY HOKEJ KLUB BRATISLAVA
Majster RBL 2022/23

"Úspešná obhajoba Majstra Slovenska v Rink Bandy Lige 2022/23"

Na zisku titulu sa podieľali hráči  : Michal Klejna "C", Peter Beneš, Oliver Šanko, Július Šinkovič, Imrich Tarnóczy, Marek Lobík, Peter Borák, Alexander Víka, Timotej Šteffek, Lukáš Muller, Peter Krakovík.

Produktivita všetkých hráčov Slovenského národného mužstva na 4 MS (Čína 2018, Švédsko 2019, Rusko 2020, Švédsko 2023 aj s výraznou stopou hráčov BHK Bratislava.

Majster Slovenskej Rink Band Ligy 2021/22

Konečne! 

Po dvoch druhých miestach, sme sa dočkali prvého titulu zo Slovenskej Rink Bandy Ligy.  Hráči BHK Bratislava dominovali vo všetkých zápasoch 5. ročníka RBL a úplne zaslúžene mali možnosť zdvihnúť pohár RBL nad hlavu. 

KTO SME ?

Sme historicky prvý Bandy hokejový klub v Bratislave, založený  v roku 2020.  Po troch odohratých ročníkoch sme aktuálny držitelia Majstra Slovenska (2021/22) a dvojnásobný strieborný finalista Slovenskej Rink Bandy Ligy (2020/21 a 2021/22). Sme na začiatku našej dlhej klubovej cesty a budeme radi keď budete sledovať naše kroky a držať nám palce.

ČO JE RINK BANDY LIGA?


Rink bandy je varianta ktorá sa hrá na hokejových štadiónoch. Na Slovensku sa hraje turnajovým spôsobom, každý s každým (9 odohratých zápasov), 2x20 minút čistého času s 5 minútovou prestávkou. Mužstvá musia byť zložené minimálne z 5 hráčov a 1 brankára a hrá sa bezkontaktne s pravidlami klasického Bandy hokeja. 


Zaujímavosť : Slovenská reprezentácia je aktuálnym a zároveň dvojnásobným víťazom ME v Rink Bandy z ročínkov 2018/19 a 2019/20 (pozn. ME 2020/21 boli z dôvodu pandémie zrušené).


ČO JE BANDY HOKEJ ?

Bandy hokej má hlboké korene v Rusku, Švédsku a Fínsku kde je to šport na profesionálnej klubovej úrovni. Hrávali ho mimo iného aj hviezdy NHL ako Rasmus Dahlin, Erik Karlsson a ďalší. Bandy hokej hrali popri klasickom ľadovom hokeji a práve tento šport im dal silný korčuliarsky a herný základ. Slovenská reprezentácia sa aktívne zúčastila 3 MS v Bandy skupiny "B" a je aktuálnym držiteľom Bronzových medailí.


6. marca 2020 dosiahla Slovenská bandy reprezentácia obrovský úspech keď na MS"B" v ruskom meste Irkutsk vybojovala Bronzové medaile po výhre nad silným Mongolskom (pozn 3:2) aj s tromi hráčmi BHK Bratislava v zostave. Medaile si domov odniesli hráči : Damián Iglovský, Oliver Šanko (TOP11 turnaja) a kapitán reprezentácie Peter Beneš.