Олександр Аронович Цодікович

Голова Вінницького обласного товариства єврейської мови і культури (ВОТЄМіК)

mischpakha@vinnitsa.com

Тел. 0432-46-83-39, 0432-57-05-68

Вінницьке обласне товариство єврейської мови і культури (ВОТЄМіК) засновано 27 січня 1990 року. ВОТЄМіК - культурно-просвітницька організація, яка ставить собі за мету відродження єврейської традиції, заснованої на мові ідиш, її вивчення, популяризацію моральних цінностей і традицій єврейського народу, руйнування деформованих стереотипів сприйняття євреїв в поданні інших народів.

В даний час ВОТЄМіК налічує близько 400 членів, в т.ч. в районних відділеннях в містах Бершадь (40чел.), Гайсин (60 чол.), Жмеринка (40чел.), Козятин (50 чол), Хмільник (60 чол), Гнівань (40 чол). Товариство тісно співпрацює з єврейськими організаціями міста та області, релігійними громадами, ветеранами ВВВ, колишніми в'язнями гетто і концтаборів, міською та обласною владою.

Ми проводимо єврейські свята, щотижневі зустрічі Шаббат, організовуємо літературні читання, читання на маме-лошн, беремо участь в організації та проведенні щорічного обласного фестивалю єврейської книги (музейні експозиції, книжкові виставки, театральні виступи), фестивалів народної творчості, різних заходів міського, обласного і всеукраїнського рівня, проводимо бесіди про художників, поетів, музикантів єврейського походження,

При ВОТЄМіК працюють групи єврейської освіти в м. Бершадь, Гайсин, Гнівань, Козятин, Тульчин, Жмеринка, Могилів-Подільський.

З грудня 1999 року при ВОТЄМіК почала працювати театральна студія, в завдання якої входить популяризація і пропаганда єврейської традиції і культури, вивчення і постановка на сцені творів єврейських авторів, розробка і постановка сценаріїв єврейських свят, виступ театральної групи в єврейських громадах області та регіону. У 2003 році театру-студії «Інейнем» присвоєно звання «Народний».

З жовтня 2005 на Вінницькому обласному телебаченні розпочала свою роботу телевізійна інформаційно-публіцистична програма «Мішпаха», в якій висвітлюється діяльність єврейських організацій області і міста, зв'язок єврейської громади з іншими організаціями, участь у культурному і громадському житті області.

У жовтні 2006 року було відкрито музей єврейського побуту Поділля, який постійно працює і поповнює свої експозиції.

При товаристві працює також бібліотека, навчально-методичний центр, танцювальна студія.