Академія ЗНО

Віртуальна академія зовнішнього незалежного оцінювання як одна із ключових форм компенсаторної освіти

Враховуючи повномасштабну війну, розв’язану росією проти України, 2022 рік став роком багатьох викликів для України, українців та українок, включаючи освітянську спільноту. Через постійні ракетні обстріли та за відсутності бомбосховищ, все більше шкіл навчають дітей дистанційно. Це все ускладнює процес навчання, призводить до тяжких наслідків для середньої освіти в Україні. Учні зазнають освітніх втрат через постійний стрес і повітряні тривоги. 

Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. Вони можуть бути спричинені як індивідуальними, так і структурними чинниками, зокрема масштабними надзвичайними ситуаціями, вплив яких накладається на системні нерівності та вразливості. (URL: https://cutt.ly/57EDSwo).

Здобувачі освіти, які вчилися онлайн чи в змішаному форматі під час вимкнення світла могли пропускати уроки. Вчителі в цей час не мали змоги якісно і вчасно донести до школярів навчальний матеріал. Ці освітні втрати мають тенденцію накопичуватися. Обрахувати ці втрати сьогодні складно, проте уже зараз потрібно планувати стратегії їхньої компенсації.

«Умови повномасштабної війни передовсім негативно впливають на загальний психолого-емоційний стан учнів, а це натомість спричиняє зниження мотивації дітей. Учителі вже зауважують, що погіршуються навчальні результати учнів з математики, іноземних мов, української та інформатики. Наші ж дослідження вказують також про непропорційне зростання завдань на самостійно роботу учнів як спосіб компенсувати школами втрати навчального часу», — зауважив Руслан ГУРАК, Голова Державної служби якості освіти України. (URL: https://cutt.ly/77Tgo8u).

Дуже важливо навчити дитину вчитися, перейти від загального до конкретного, зробити усе можливе, аби здобувачі освіти надолужили прогалини у знаннях, які виникли через війну та пандемію. Тому, на думку методистів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» однією із ключових форм допомоги здобувачам освіти у надолуженні втрачених знань і навичок має стати віртуальна академія зовнішнього незалежного оцінювання, яка пропонує матеріали про сучасні випробування із суспільно-гуманітарних та природничо-математичних предметів у системі освіти, що ґрунтуються  на компетентнісному та особистісно орієнтованому підходах. 

Метою академії є підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державно-підсумкової атестації випускників мовно-літературної, історичної та математичної освітніх галузей. 

Завдання віртуальної академії: 

У структуру віртуальної академії зовнішнього незалежного оцінювання входить чотири факультети: