Patarimai

Kaip išvalyti natūralų kailį

* Nelabai nešvarius kailių gaminius patrinkime benzine pa­mirkytu skudurėliu. Valykime viena kryptimi: švaresnius — pagal plauką, nešvarius — prieš plauką. Pradžiūvusį kailį iššukuokime retomis šukomis.

* Riebalų ir prakaito dėmes iš kailio gerai valo amoniako ir valgomosios druskos (šaukštelis amoniako, 3 šaukšteliai druskos ir pusė litro vandens) arba denatūrato ir amoniako mišinys (ly­giomis dalimis).

* Stambius kailio gaminius valykime kiek pašildytomis benzi­nu sudrėkintomis pjuvenomis (nespygliuočių) arba kviečių sėle­nomis, sėlenų, baltųjų kiškių kailiukus galima valyti avižiniais ir ruginiais miltais.

* Baltus kailius valykime bulvių krakmolu, paskui jį nupurty­kime ir pašukuokime šukomis.

* Baltus vaikiškus ožkenos kailinukus išvalysime, jeigu plau­kelius įtrinsime sėlenomis arba manų kruopomis, bulvių krakmo­lu arba kreida, paskui gerai išdulkinsime.

* Susiglamžiusį kailį patrinkime drėgna kempine taip, kad plaukeliai sušlaptų. Paskui kailį pašukuokime pagal plauką, iš­džiovinkime ir išdaužykime.

* Kailį džiovinkime pakabintą ant pakabo sausoje vietoje, ge­riau skersvėjyje, bet ne saulėje ir toliau nuo šildymo prietaisų. Labai sušlapusį kailį patariama apibarstyti boro rūgštimi ir po 12 val išvalyti.

* Sukietėjusią kailio gaminių arba kailiukų vidinę pusę gali­ma suminkštinti — sudrėkinti tirpalu (1 šaukštas acto esencijos, 2 šaukštai valgomosios druskos ir 1 l vandens).

Vidinė kailio pusė taip pat suminkštės, jeigu ją vienodai įtrin­sime mišiniu (šviežio kiaušinio trynys, 2 šaukšteliai vazelino alie­jaus ir 1 l šilto vandens).

* Pilką pageltusį natūralų karakulį galima išbalinti vandenilio peroksidu su trupučiu amoniako.

* Nešvarius karakulio dirbinius pirma išdaužykime, paskui, kad žvilgėtų, keletą kartų perbraukime alyvų aliejumi suvilgytu delnu.

* Bebro, ūdros, kurmio kailiukus gerai valo karštas smėlis. Tam tikslui juos ištieskime ant stalo, apibarstykime smėliu ir patrin­kime delnu.

Negalima kailio barstyti naftalinu: nuo jo plaukeliai pasidaro trapūs, taip pat gali pasikeisti spalva.

kailių valymas

Pasiėmus iš spintos mėgstamus kailinukus ir ant jų aptikus dulkių sluoksnį ar dėmę, nepanikuok, Tau tikrai pavyks susitvarkyti! Žinok, kad natūraliam kailiui patinka šaltis ir jis nemėgsta šilumos. Saugok jį vėsioje patalpoje (7 laipsniai Celzijaus), esant nuolatinei oro drėgmei. Jokiu būdu nesupakuok kailio į storą maišą: oro stygius kailį padarys sausu bei lūžinėjančiu. Naudok tik medvilninį užvalkalą. Jeigu gaminys apdulkėjo, patiesk jį ant drėgnos paklodės kailiu į apačią ir papurtyk. Norint gaminiui suteikti blizgesio, pavalyk jį acte sudrėkintu skudurėliu. Jeigu kailis tapo kietas, sutepk jį iš išvirkščios pusės glicerinu praskiestu vandeniu. Gaminį iš balto kailio pabarstyk bulvių krakmolu, o po to gausiai supurkšk šilto vandens bei skalbimo miltelių skiediniu. Masę ištepk rankomis, o kai ji nudžius, nuimk šepečiu. Po šių veiksmų gerai išdžiovink ir kruopščiai iššukuok kailį. Norėdami pašalinti prakaito ir riebalines dėmes, turėtumėte sumaišyti 1 šaukštelį amoniako su 3 šaukštais valgomosios druskos ir ištirpinti 0.5 litro vandens. Šiuo mišiniu valykite suteptas vietas. Auksinis patarimas! pavalykite kailį benzinu sudrėkinta šluoste, po to jį pabarstykite krakmolu, po kurio laiko iškratykite ir iššukuokite. Pūkuotą kailį ir šviežią dėmę valykite palei plauką, o lygų, nepūkuotą, su užsisenėjusiomis dėmėmis – prieš plauką. Stambūs gaminiai dažnai valomi medžių pjuvenomis (tik ne spygliuočių) arba kviečių luobelėmis. Kad kailis nepagelstų, periodiškai trinkite jį vandenilio peroksidu praskiestu vandeniu. Dirbtino kailio valymui negalima naudoti acto ir acetono. Sumaišykite benziną ir krakmolą proporcija 1:1 ir patrinkite dėmę. Prieš valant būtinai patikrinkite ar gautas mišinys nekeičia kailio spalvos. Paprastesnis būdas: vieną valgomąjį šaukštą skalbimo miltelių ištirpinkite viename litre verdančio vandens. Atvėsintu skiediniu, su vatos tamponėliu ištrinkite kailį, po to nuplaukite su kempine, kurią turėtumėte sudrėkinti šiltame vandenyje. Kailio džiovinimui nenaudokite radiatoriaus, plaukų džiovintuvo ar lygintuvo. Palikite jį džiūti natūraliu būdu kuo toliau nuo šildomųjų prietaisų. Jeigu kailis stipriai sugadintas kavos, vyno ar padažo dėmėmis – neškite kailinius į cheminį valymą. Dienos populiariausi