✔Вчитися за пільговою системою можуть як самі учасники бойових дій, так і їх діти, а також діти тих, хто помер внаслідок захворювання, одержаного в АТО, а з 2019 року і особи з інвалідністю внаслідок війни.

Держава може повністю або частково оплатити навчання в разі зарахування до «вишу» на державне місце.

✔Ветеран та його діти можуть отримати пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти та соціальні стипендії; безоплатні підручники та доступ до Інтернету в закладах, а також безоплатне проживання в гуртожитку.

✔Діти, один із батьків яких загинув внаслідок поранення, отриманого під час захисту держави або пропав безвісті у районі АТО мають право на першочергове зарахування до вишу.

✔Окрім того, члени сімей загиблих мають право на вступ поза конкурсом до державних та комунальних вищих навчальних закладів «на бюджет».

❗Отримати пільгу достатньо просто. Потрібно лише подати заяву до навчального закладу і написати, яку державну допомогу Ви хочете отримати. Ну і, звичайно, подати відповідні документи.

А саме:

✅учасники бойових дій подають посвідчення учасника бойових дій;

✅діти учасників бойових дій подають своє свідоцтво про народження та посвідчення убд (батька або матері здобувача освіти);

✅члени сімей загиблих подають посвідчення члена сім’ї загиблого.

❗Інколи буває так, що у виші відмовляють у пільзі. Що робити в такому випадку?

☑По-перше, не нервуйте.

☑По-друге, звертайтеся безпосередньо до ректора навчального закладу.

☑Ну і, звичайно, не забуваємо про наше міністерство – про Міністерство у справах ветеранів та спілки учасників АТО/ООС на місцях.

✔Існують також державні програми професійної адаптації. Це професійне навчання за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами і триває воно до 12 місяців. Підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення триває максимум 500 годин.

✔На нього мають право учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни. Після закінчення такої програми кожен отримає свідоцтво про присвоєння або підвищення кваліфікації. Для участі в такій програмі потрібно подати заяву на навчання до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання.

✔Із документів потрібні копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни; копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Наприклад, довідка, витяг з наказу, запис у військовому квитку тощо.