Агроосвіта для молоді - якісний

агросервіс для виробників

Стань незалежним контролером якості у сільському господарстві

Центр Агроскаутингу

на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету в партнерстві з

ГО «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба»:


впроваджує бізнес-моделі по функціонуванню центру агроскаутингу для забезпечення комплексом послуг сільськогосподарських виробників (ММСП), спрямованих на оптимізацію аграрних технологій, підвищення продуктивності та якості плодоовочевої та ягідної продукції, підвищення професійного рівня знань і практичних навичок молодих фахівців профільних вищих навчальних закладів (ВНЗ) відповідно до потреб аграрного ринку.

НОВИНИ

Херсонський державний аграрно-економічний університет у співпраці з Громадською організацією «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба» розпочали реалізацію проєкту Програми USAID «Агроосвіта для молоді - якісний агросервіс для виробників».

В рамках реалізації «Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)» компанія Кімонікс Інтернешнл оголосила конкурс на одержання субґранту для впровадження бізнес-моделі функціонування центрів агроскаутингу. Субґрант надано для сприяння економічному зростанню сільськогосподарських мікро, малих та середніх підприємств (ММСП) в секторі виробництва плодоовочевої та ягідної продукції шляхом створення умов для професійного розвитку практичних навиків майбутніх фахівців та налагодження сервісного консультаційного супроводу для малого і середнього бізнесу в аграрній сфері.

Херсонський державний аграрно-економічний університет переміг у конкурсі серед закладів вищої освіти України, які прагнули до співпраці з Програмою USAID АГРО, і вже сьогодні став єдиним учасником програми та почав роботу по реалізації проєкту. Крім того, у конкурсі брали участь українські недержавні організації, бізнес-асоціації та освітні установи, серед яких перемогу отримали ГО «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба» та ЗОГО «ЗІКЦ «Агро-Таврія»».

USAID – це провідне міжнародне агентство з розвитку. Програма USAID засвідчує переваги демократичних цінностей та сприяє їх утвердженню в іноземних країнах з метою розвитку свободи, забезпечення миру та добробуту у світі. Агентство США з міжнародного розвитку виконує провідну роль у здійсненні заходів з міжнародного розвитку на основі партнерських стосунків і надання ресурсів та зміцнює механізми демократичного врядування.

Важливу місію в реалізації проекту - формування високого професійного рівня знань і практичних навичок молодих фахівців профільних закладів вищої освіти (ЗВО) відповідно до потреб аграрного ринку - бере на себе університет.

Керівником проєкту від університету виступає проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, професор Аверчев Олександр Володимирович,який має досвід роботи в проєктах міжнародного рівня, сприяє багаторічним партнерським відносинам ХДАЕУ з зарубіжними організаціями і навчальними закладами. До реалізації проєкту будуть залучені здобувачі другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти агрономічного та економічного факультетів та компетентний науково-педагогічний персонал, а саме декан агрономічного факультету, доцент Мринський Іван Миколайович, вчений секретар Вченої Ради університету, доцент Лавренко Сергій Олегович, завідувач кафедри ботаніки та захисту рослин, професор Марковська Олена Євгеніївна, доцент Урсал В’ячеслав Валентинович, доцент кафедри менеджменту та інноваційних технологій Жосан Ганна Володимирівна, та асистент кафедри менеджменту та інноваційних технологій Алєщенко Людмила Олександрівна.

За рахунок субґранту на базі ХДАЕУ створюється Центр агроскаутингу у співпраці з Громадською організацією «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба», яку представляє Артеменко Лариса Василівна, для впровадження комплексу консультаційних та сервісних послуг, спрямованих на підтримку ефективності вирощування плодоовочевої та ягідної продукції, підвищення продуктивності шляхом використання ефективних інструментів моніторингу та прогнозування. Центр агроскаутингу, поряд з наданням послуг з моніторингу та прогнозування виробничих процесів сільськогосподарських виробників сектору плодоовочівництва та ягідництва, забезпечує практичну підготовку здобувачів та молодих спеціалістів, надає можливості набути нові компетентності, закріпити теоретичні знання.

Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): https://www.facebook.com/usaid.agro/. USAID працює, щоб допомогти підняти рівень життя, побудувати громади та просувати демократію!

Сподіваємося на плідну співпрацю і втілення поставлених завдань у життя!

Агроскаутинг – термін, добре знаний у світі. Власне, «scout» у перекладі з англійської означає «розвідник». У багатьох країнах послуги агроскаутів давно є традиційними. В Україні поки що про них відомо небагато.

Херсонський державний аграрно-економічний університет в партнерстві з ГО «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба» розпочинає реалізацію проєкту з підготовки агроскаутів, започаткованому Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО, що фінансується компанією Chemonics. Започаткуванню програми та її перспективам в ХДАЕУ було присвячено багато часу та проведено велику кількість дискусії із залученням українських та зарубіжних фахівців.

Цього тижня координатором проєкту від університету, проректором з наукової роботи та міжнародної діяльності Аверчевим Олександром Володимировичем було проведено ознайомчі лекції для здобувачів вищої освіти. Бесіди були присвячені темі впровадження бізнес-моделі по функціонуванню центру для забезпечення комплексом послуг сільськогосподарських виробників, спрямованих на оптимізацію аграрних технологій, підвищення продуктивності та якості плодоовочевої та ягідної продукції, підвищення професійного рівня знань і практичних навичок молодих фахівців профільних вищих навчальних закладів відповідно до потреб аграрного ринку.

Також під час дискусії йшлося ще про одне важливе завдання — інформування про переваги участі в ній для студентів. Це важливо, адже навчання агроскаутингу буде факультативним. І зрозуміло, що для успішної реалізації майбутньої програми з агроскаутингу потрібні мотивовані учасники.

Олександр Володимирович відмітив, що у ближчому майбутньому агроскаути стануть «ключовими фігурами» агросектору, здатними впоратися з мікропроцесорами, інноваційними GIS-системами, системами моніторингу та іншим. Очікуваним кінцевим результатом від впровадження програми агроскаутингу буде покращена якість освіти здобувачів та підвищена економічна ефективність сільськогосподарських виробників плодоовочевої продукції.

Учасники лекції також мали змогу ознайомитися з частиною обладнання для надання послуг агрономічного скаутингу, що знаходиться в навчально-науковій лабораторії Центру Агроскаутингу.

Активну участь у роботі зі здобувачами прийняли декан агрономічного факультету Мринський Іван Миколайович та декан факультету архітектури та будівництва Бабушкіна Руслана Олександрівна, які закцентували свою увагу на тому, що це важлива місія і всі бажаючі стати частиною програми можуть приєднатися до навчального курсу спрямованого на отримання нових знань.

Проєкт передбачає підвищення рівня знань у здобувачів вищої освіти через залучення їх до агроскаутингу, за рахунок чого виробники також матимуть можливість отримати необхідні для них послуги. Студенти можуть отримати додаткові знання, а також агроскаутинг може стати для них кроком до подальшої повноцінної кар’єри.

Бажаємо удачі всім учасникам проєкту на подальших етапах реалізації!


Безперечно, агроскаутинг є важливим інструментом для успішної діяльності виробників. Але на жаль, наразі в Україні відсутній розвинений інститут агроскаутингу. Саме тому на допомогу приходять іноземні інвестори і партнери.

Вперше в Україні Херсонський державний аграрно-економічний університет в партнерстві з ГО «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба» за отриманим субгрантом впроваджує роботу Центру агроскаутингу для забезпечення комплексом послуг сільськогосподарських виробників.

Цього тижня, 35 кращих слухачів курсу розпочали роботу в рамках проєкту «Агроосвіта для молоді – якісний агросервіс для виробників» в рамках програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл.

Розпочав захід проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, професор, координатор проєкту по університету Аверчев Олександр Володимирович, який зазначив, що Центр впроваджує комплекс консультаційних та сервісних послуг, спрямованих на підтримку ефективності вирощування плодоовочевої та ягідної продукції, підвищення продуктивності шляхом використання ефективних інструментів моніторингу та прогнозування, а також для навчання студентів та молодих спеціалістів, які матимуть можливість отримати практичний досвід з агроскаутингу.

Також, Олександр Володимирович розповів про найближчий план роботи, познайомив слухачів з викладачами та модераторами програми, побажав усім удачі на подальших етапах.

Початок навчального процесу розпочав декан агрономічного факультету, доцент Мринський Іван Миколайович, який в свою чергу розповів про важливість агрономічного скаутингу, контроль якості виконаних робіт та прочитав слухачам першу змістовну та захоплюючу лекцію «Біологія комах», яка зацікавила слухачів новизною викладання.

Загалом, агроскаутинг - це новий напрямок професійної діяльності в агропромисловому секторі, на стику агрономічної та інформаційно-аналітичної професій. Тож, бажаємо всім плідної праці та нових звершень!


Перший місяць успішного навчання агроскаутів!


Агроскаутинг — топ-професія найближчого майбутнього та дієвий інструмент для збільшення врожайності й прибутку аграрних виробників. Так ХДАЕУ в партнерстві з ГО «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба» вже на протязі місяця реалізують проєкт з підготовки агроскаутів «Агроосвіта для молоді - якісний агросервіс для виробників», в рамках програми USAID, що реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл (Chemonics International) .


До навчання залучені фахові викладачі-практики, агрономи-консультанти сервісних компаній, дорадчих служб та провідних господарств України. Професіонали своєї справи знають як підготувати молодих фахівців нового перспективного напрямку професійної діяльності в агропромисловому секторі, якими вже сьогодні зацікавлені провідні агрокомпанії України. Головна мета викладачів курсу агроскаутингу – якісно та професійно підготувати 30 агроскаутів.


Організаторами було розроблено програму навчання агроскаутів, календарно-тематичний план проведення занять та курс теоретично-практичного навчання, який передбачає проведення сезонних виробничих практик і підсумкової атестації агроскаутів з видачею свідоцтва недержавного зразка.

За час навчання майбутні агроскаути отримають практичні навички, опанують сучасні методи агрохімічного, фітосанітарного моніторингу багаторічних насаджень та польових культур, ознайомляться з основами перспективного ІТ-моніторингу, отримають вміння працювати з сучасними приладами ознайомляться з досвідом роботи сучасних агропідприємств, тощо.


Пам’ятай – обираючи ХДАЕУ – ти обираєш найкраще!

Навіщо мені агроскаутинг?!

Скаут-це допомога агроному. Він:

Здійснює моніторинг полів

знаходиться у полях, виконує повний контроль якості агрооперацій


Керує парадигмою змін

дає незалежну оцінку виконання агротехнологій, екстрено повідомляє про виявлені відхилення


Створює звіти

збирає та систематизує дані щодо розвитку кожної культури на всіх полях, створює звітиАналізує підсумки

за підсумками сезону разом з вами аналізує, що пішло не так і як це виправити в майбутньомуДе я зможу працювати?

Хто може стати учасником курсу?

- здобувачі вищої освіти (3-4 курси першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня освіти;

- здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти;

- випускники ЗВО за галуззю знань 201 «аграрні науки та продовольство», економісти, фермери, спеціалісти.

Безкоштовне навчання!


Формат програми

Online + offline:

• лекційні заняття

• університетські практичні заняття та дорадництво

• виїзні практичні заняття

• експедиції на поля, господарства

І це ще не все!

30 кращих студентів 5 професійно-навчальних блоків

6 місяців інтенсивного навчання

Координатори проєкту :

Аверчев Олександр,

керівник проєкту, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, доктор сільськогоспорарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, член правління ГО "ХОСДС", дорадникАртеменко Лариса,

керівник проєкту, член правління ГО "ХОСДС", дорадник


Ментори та експерти дорадники:

Мринський Іван,

декан агрономічного факультету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, дорадник з питань захисту рослин


Марковська Олена,

завідувач кафедри ботаніки та захисту рослин, доктор сільськогосподарських наук, професор, дорадник з питань захисту рослин

Лавренко Сергій,

кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Заслужений винахідник України, дорадник з агрономії

Морозов Олексій,

доктор сільськогосподарських наук, професор, експерт-дорадник з гідромеліорації

Алєщенко Людмила,

голова наукового товариства економічного факультету, асистент, експерт-дорадник з економічних питань

Макарчук Дарина,

Голова ГО "ХОСДС", маркетолог


Жосан Ганна,

кандидат економічних наук, доцент, дорадник з економічних питань

Піскун Єлизавета,

менеджер з організаційно-консультативних питань проєкту, дорадник з економічних питань

Мрії студента- аграрія, які стають реальністю!

навчання у Центрі Агроскаутингу;


знайомство з передовими технологіями в плодоовочівництві та ягідництві;


підтримка від кваліфікованих викладачів та досвідчених спеціалістів;


теоретичні й практичні навички роботи на успішних господарствах;


зв’язки з сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами;


робота з цифровими інструменти фіксації та передачі інформації.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету


Ви втрачаєте врожай і прибуток через відсутність

контролю агрооперацій.

Тоді вам до нас!

Ми пропонуємо стати учасником системи незалежного контролю якості у сільському господарстві.Цей конкурс став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Цей конкурс відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО):https://www.facebook.com/usaid.agro/