Дорожня карта щодо навчання за екстернатною формою

1. Оцінити необхідність і можливість отримання Вами/Вашою дитиною освіти за екстернатною формою.

Сподіваємося, в цьому Вам допоможуть такі рекомендації:

1. Подумайте, чи зможете Ви/Ваша дитина самостійно вчитися без постійного контролю вчителя.

2. Сформулюйте мету навчання екстерном.

3. Обговоріть із батьками такі питання:

- чи підтримують вони Ваш вибір і чи згодні взяти на себе часткову відповідальність;

- якою мірою вони спроможні надати Вам навчальну, методичну і моральну підтримку;

- чи зможуть вони бути Вашими консультантами, асистентами та тренерами під час навчання та підготовки до атестації.

4. Ознайомтеся із системою навчання за екстернатною формою.

5. З’ясуйте особливості різних форм навчання:

- екстернатна;

- дистанційна;

Зверніть увагу, що екстернат організовується для осіб, які:

1) з будь-яких поважних причин (стан здоров'я, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території чи на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення) (далі - неконтрольована територія) або на території населених пунктів на лінії зіткнення, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, збройний конфлікт тощо) не можуть відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі або не можуть пройти річне оцінювання та/або атестацію;

2) не завершили здобуття загальної середньої освіти в навчальному закладі або є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів минулих років і не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів та/або не пройшли атестацію;

3) є громадянами України, які навчалися або навчаються за кордоном;

4) є іноземцями, особами без громадянства, які постійно проживають чи тимчасово перебувають в Україні, у тому числі біженцями, особами, яким надано тимчасовий чи додатковий захист в Україні, та особами, які звернулися із заявою про визнання біженцем або про надання додаткового чи тимчасового захисту;

5) прискорено опанували зміст навчальних предметів одного або декількох класів, освітніх рівнів.

3. Підготуйте необхідні документи:

5-8 клас

1) Заява;

2) Паспорт, витяг про реєстрацію, ідентифікаційний код;

3) Табель за 4-й клас (Державного стандарту)

Іноземці та особи без громадянства додатково надають копію документа, що підтверджує законність їхнього перебування в Україні.

4. Зверніться з цим пакетом документів до заступника директора з НВР Бахмутська ЗОШ I-III ст. №18 ім. Дмитра Чернявського

Герцовський Віталій Юрійович

моб. тел. +38(095)-332-00-06

e-mail: vetalikan9@gmail.com

Зверніть увагу, приймання заяв для зарахування на екстернат починається з вересня поточного навчального року і закінчується не пізніше ніж за три місяці до початку проведення відповідного річного оцінювання чи атестації.

Для осіб, які навчалися або навчаються за кордоном, а також для осіб, які проживали чи проживають на неконтрольованій території або на території населених пунктів на лінії зіткнення, приймання заяв здійснюється протягом всього календарного року.

Особи з неконтрольованих територій або з населених пунктів на лінії зіткнення можуть подати скановану копію документів електронною поштою на e-mail школи artshcool18@gmail.com.

5. Якщо до цього Ваша дитина навчалася в денному загальноосвітньому закладі.

Обов’язково отримайте довідку про зарахування до групи екстернів. Напишіть заяву про відрахування Вашої дитини з денного навчального закладу, де вона навчалася до переходу на екстернат, і надайте разом із довідкою директору.

Навчальні програми => ознайомитися.

Електронні підручники => перейти.

6. Пам’ятайте, що відповідно до законодавства відповідальність за навчання, виховання та розвиток дитини несуть батьки, тому Вам необхідно забезпечити контроль за отриманням дитиною освіти за екстернатною формою навчання.