Вітаємо на офіційному сайті І Відкритого дитячо-юнацького конкурсу-фестивалю «Мистецькі обрії»!
Тут ви знайдете всю необхідну інформацію щодо організації та проведення Конкурсу, зокрема:
Інформаційний лист і Положення Конкурсу, які можна завантажити для ознайомлення;
Час проведення Конкурсу та терміни подачі заявок;
Посилання на Google-форми для реєстрації Учасників за кожним напрямом;
Детальну інформацію про членів журі та Оргкомітет;
Оновлення та оголошення, пов’язані з Конкурсом;
Результати Конкурсу, які будуть опубліковані 22 грудня 2024 року;
Посилання на завантаження дипломів для переможців та учасників, які будуть доступні з 23 грудня 2024 року.
Участь у Конкурсі – безкоштовна
Просимо вас регулярно перевіряти цю сторінку для отримання актуальної інформації про Конкурс. Якщо у вас виникатимуть запитання, ви можете звертатися за телефонами, зазначеними на цій сторінці 👇 Контакти.
Увага! Шановні конкурсанти!
Ми цінуємо ваше бажання взяти участь у нашому заході та підтримуємо ваші творчі зусилля. Водночас просимо вас уважно! ознайомитися з вимогами та умовами участі в Конкурсі. Будь ласка, з повагою ставтеся до організаторів і виконайте всі необхідні умови. Оргкомітет не включатиме! до програми конкурсних прослуховувань відеозаписи, які не відповідають нижче 👇 зазначеним критеріям.
📢 Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber, де ви зможете отримувати актуальні новини та важливу інформацію про конкурс. Натисніть на посилання 👉 Приєднатися до каналу у Viber
Про конкурс
І Відкритий дитячо-юнацький конкурс-фестиваль «Мистецькі обрії» створений із метою сприяння розвитку творчого потенціалу учнівської молоді, виявлення та підтримки обдарованих дітей, а також стимулювання їхнього художньо-естетичного розвитку у різних галузях мистецтва.
Засновником щорічного Відкритого дитячо-юнацького конкурсу-фестивалю «Мистецькі обрії» є Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.
Організатором Конкурсу є факультет мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди, зокрема, науково-педагогічні працівники чотирьох кафедр факультету мистецтв: кафедри музичного мистецтва, кафедри дизайну, кафедри хореографії, кафедри образотворчого мистецтва.
До участі у Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, мистецьких та позашкільних навчальних закладів. Тільки учні шкіл!
Конкурс проводиться в два тури:
І тур (відбірковий): проводиться в закладах, де навчаються конкурсанти.
ІІ тур (основний): дистанційний, прослуховування відеозаписів / перегляд творчих робіт учасників з 16 по 22 грудня 2024 р.
Час проведення ІІ туру: 16–22 грудня
Термін подачі заявок: з 1 жовтня до 1 грудня включно
Оголошення результатів Конкурсу: 22 грудня
Дипломи можна завантажити в розділі Результати: з 23 грудня
Як взяти участь та реєстрація
Для участі у Конкурсі оберіть свій напрям, заповніть і надішліть заявку (Google-форму), натиснувши на активне посилання нижче:
Реєстрація триватиме до 1 грудня 2024 року включно.
Відправляючи заявку на участь у Конкурсі, Учасник надає Оргкомітету Конкурсу право отримувати, обробляти, зберігати, використовувати, поширювати надану ним інформацію.
Усі заявки перевіряються організаторами, після чого Учасник отримає підтвердження на електронну пошту.
Вікові категорії
До участі у Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, мистецьких та позашкільних навчальних закладів:
молодша категорія: 6–9 років
середня категорія: 10–13 років
старша категорія: 14–17 років
змішана категорія: від 6 до 17 років
Для ансамблевих номінацій категорія визначається наступним чином:
якщо всі учасники ансамблю належать до однієї вікової категорії (наприклад, від 10 до 13 років), то ансамбль бере участь у середній категорії;
якщо учасники ансамблю різного віку (наприклад, 6, 13 і 17 років), то ансамбль виступає у змішаній категорії.
Номінації, вимоги «Музичне мистецтво»
Номінації напряму «Музичне мистецтво»
Вокальне мистецтво. Номінації:
Сольний спів (академічний)
Сольний спів (естрадний)
Сольний спів (народний)
Ансамблевий спів (академічний)
Ансамблевий спів (естрадний)
Ансамблевий спів (народний)
Інструментальне мистецтво. Номінації:
Фортепіано / соло
Струнно-смичкові інструменти (скрипка, альт, віолончель тощо) / соло
Народні інструменти (баян, акордеон, домра, бандура, гітара, сопілка тощо) / соло
Духові інструменти (флейта, кларнет, саксофон, труба, гобой, валторна, фагот тощо) / соло
Ударні інструменти (барабани, ксилофон, маримба тощо) / соло
Інструментальні ансамблі
Оркестри
Кількісний склад ансамблів:
А – до 3 учасників
В – від 4 до 8 учасників
С – 9 і більше учасників
Програмні вимоги та тривалість виступу:
Учасникам необхідно виконати один твір українського або зарубіжного композитора (за винятком російських і білоруських авторів):
для Учасників молодшої категорії – не більше 3 хвилин;
для Учасників середньої, старшої та змішаної категорій – не більше 6 хвилин.
Вимоги до подання відеоматеріалів:
виступи конкурсантів повинні бути записані спеціально для участі у І Відкритому дитячо-юнацькому конкурсі-фестивалі «Мистецькі обрії» та які раніше не були опубліковані у мережі Інтернет (YouTube, Facebook тощо).
перед початком запису Учасники або їхні керівники/викладачі (це може бути "голос за кадром", АЛЕ НА ФОНІ УЧАСНИКА!) повинні сказати на камеру фразу «Мистецькі обрії-2024» для підтвердження того, що запис зроблено спеціально для участі у цьому Конкурсі. Ця вимога є обов'язковою і застосовується до всіх учасників напряму «Музичне мистецтво», незалежно від номінації. Звертаємо Вашу увагу, що не обов'язково називати на камеру повну назву Конкурсу, достатньо сказати на камеру фразу «Мистецькі обрії-2024».
Також НЕ ТРЕБА! оголошувати учасника: НЕ ТРЕБА! називати його прізвище, ім'я НЕ ТРЕБА! оголошувати навчальний заклад і т.п.конкурсна програма виконується напам’ять, за винятком учасників ансамблевих номінацій, які можуть виконувати програму як напам’ять, так і по нотах;
запис повинен бути здійснений на статичну (нерухому) відеокамеру або смартфон. Якщо запис конкурсного виступу здійснюється на смартфон, бажано зафіксувати його в горизонтальному положенні;
до участі в конкурсі не допускаються відеозаписи у форматі YouTube Shorts. YouTube Shorts — це короткі вертикальні відео тривалістю до 60 секунд, які мають обмежений функціонал щодо обробки та додавання до плейлистів. Тому просимо завантажувати ваші виступи у стандартному форматі YouTube з горизонтальною орієнтацією кадру.
при завантаженні відеозаписів на YouTube-канал необхідно обов’язково встановити наступні параметри: доступ за посиланням (не для всіх) / відео НЕ для дітей;
відеозапис конкурсного виступу має бути обов'язково високої якості (не нижче 720р) без монтажу та спеціальних ефектів і забезпечувати чітку видимість виконавця, його інструмента, рук та обличчя. В ансамблевих номінаціях повинно бути чітко видно всіх учасників ансамблю;
учасники повинні мати належний концертний та акуратний зовнішній вигляд, навіть якщо запис здійснюється в домашніх умовах;
важливо також приділити увагу оформленню простору для запису: місце має бути впорядкованим та не відволікати увагу від виступу. Рекомендується забезпечити належне освітлення та якість звуку, щоб відео точно передавало всі аспекти вашого виконання. Камера повинна бути розташована таким чином, щоб уникати появи тіней або відблисків. Подбайте про те, щоб фон був нейтральним, а сторонні шуми — відсутніми. Усі ці елементи створюють цілісне враження від виступу і враховуються під час оцінювання членами журі.
Увага, цей пункт також важливий! У назві відео повинна міститись наступна інформація:
прізвище/ім’я конкурсанта (назва ансамблю)
номінація, вікова категорія
прізвище композитора (скорочене ім'я, прізвище), назва твору
Приклади:
Іваненко Іванна (акордеон, мол. кат.) | В. Косенко – Гавот
Іваненко Іванна (спів академ., сер. кат.) | В. Косенко – Гавот
Іваненко Іванна (спів естр., стар. кат.) | В. Косенко – Гавот
Ансамбль "Барвінок" (інстр. анс., зміш. кат.) | В. Косенко – Гавот
Обов'язково скорочуйте вікову категорію згідно цих прикладів ☝
Уважно перевіряйте назву навчального закладу! Якщо ви не впевнені у правильному написанні, обов’язково перевірте на сайті закладу або уточніть у свого керівника, викладача чи колеги. Зверніть увагу, що ця інформація буде вказана у вашому дипломі!
Увага! Оргкомітет не включатиме!!! до програми конкурсних прослуховувань відеозаписи, які не відповідають вище ☝ зазначеним критеріям.
------------♪------------
Критерії та система оцінювання для напряму «Музичне мистецтво»:
Конкурсні виступи учасників оцінюються за 12-бальною системою, що базується на таких критеріях оцінювання:
«художній критерій» (до 5 балів): виразність виконання (агогіка, динаміка, темп, ритм, фразування, інтонування тощо), дотримання стилістичних та жанрових особливостей твору, вміння вибудувати форму твору, розкрити його образ, характер; здатність виконавця передати емоційний зміст твору та викликати відповідну реакцію у слухачів і членів журі;
«технічний критерій» (до 4 балів): чистота звуковидобування, знання нотного тексту, володіння штрихами та технічними прийомами, моторні характеристики;
«концертний критерій» (до 3 балів): репертуар (складність, оригінальність, відповідність віковим та індивідуальним особливостям учасника та програмним вимогам), сценічна культура, зовнішній вигляд, якість відеозаписів, загальна презентація виступу.
Визначення переможців:
Гран-Прі: Учасник, який отримав середній бал 12,00.
Лауреат І ступеня: Учасники, які отримали середній бал від 10,00 до 11,99.
Лауреат ІІ ступеня: Учасники, які отримали середній бал від 8,00 до 9,99.
Лауреат ІІІ ступеня: Учасники, які отримали середній бал від 6,00 до 7,99.
Дипломант: Учасники, які отримали середній бал від 4,00 до 5,99.
Учасник: Учасники, які отримали середній бал нижче 4,00
* Для напряму «Музичне мистецтво» можуть бути (однак не обов'язково) визначені два володарі Гран-прі: один у підгрупі Вокальне мистецтво та один у підгрупі Інструментальне мистецтво.
------------♪------------
✅ Подати заявку 👉 Напрям «Музичне мистецтво»
Реєстрація триватиме до 1 грудня 2024 року включно.
------------♪------------
🎶 Слідкуйте також за новинами та оновленнями напряму «Музичне мистецтво» конкурсу «Мистецькі обрії» у соціальних мережах кафедри музичного мистецтва!
Ми будемо оперативно інформувати вас про хід конкурсу, важливі події, що стосуються саме цього напряму. Приєднуйтесь до нашої творчої спільноти в соцмережах, щоб не пропустити жодної новини!
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/muzart.hnpu
📸 Instagram: https://www.instagram.com/muzart.hnpu/
🌐 Сайт: http://hnpu.edu.ua/uk/division/kafedra-muzychnogo-mystectva
Номінації, вимоги «Дизайн та технології»
Тема номінації: «Новорічні дива»
Номінації:
Новорічна іграшка
Графічна листівка на тему щедрівки та колядки
Новорічний віночок
Програмні вимоги:
Номінація «Новорічна іграшка»:
Іграшка має бути об’ємною, оформленою з усіх боків і мати закінчений вигляд. Розмір іграшки – не менше 20 см і не більше 40 см.
Новорічна іграшка може бути виконана зі щільного кольорового паперу, тканини, вати і картону, всіляких підручних матеріалів (пластикових пляшок, пакувальних матеріалів тощо).
Вітаються всілякі іграшки з фантазійними малюнками, різноманітні об'ємні фігурки казкових і мультиплікаційних персонажів, символів новорічного свята і року, що настає, стилізовані «ялинки», «бурульки», «цукерки», новорічні намиста, кулі тощо.
Номінація «Графічна листівка на тему щедрівки та колядки»:
Малюнок (малюнки) може (можуть) бути виконаний (і) на художньому папері для малювання, художньому папері для акварелі, художньому папері для пастелі, на ватмані, на картоні. Техніка виконання малюнків – олією, аквареллю, гуашшю, тушшю, кольоровими олівцями, пастеллю, що безпосередньо впливає на вибір матеріалу (паперу) для малювання.
Малюнок має бути оригінальним (тобто не бути копією будь-якого зображення). Розмір аркуша включно з рамкою (якщо є) - не більше 30х40 см (формат А3).
Номінація «Новорічний віночок»:
Для виготовлення новорічного вінка своїми руками не потрібні якісь складні матеріали. Багато чого з того, чим можна прикрасити композицію, уже є в будинку. Наприклад, ялинкові кулі, мішура або атласні стрічки. Вінки прикрашають орнаментами, квітами, мохом, стрічками, шишками та будь-якими іншими тематичними предметами. При виборі колірної гами можна зупинитися на традиційних для Нового року відтінках – зеленому, червоному, золотому, сріблястому, блакитному, білому.
________________
✅ Подати заявку 👉 Напрям «Дизайн та технології»
Реєстрація триватиме до 1 грудня 2024 року включно.
________________
Номінації, вимоги «Хореографія»
Номінації:
Народна хореографія
Народна стилізація
Класична хореографія
Естрадна хореографія
Сучасна хореографія (contemporary dance, модерн, hip-hop, disco, Jazz-funk, technо)
Бальна хореографія (стандартна та латино-американська програми)
Східні танці
Спортивні танці (чирлідинг)
Програмні вимоги та тривалість виступу:
Хореографічна композиція тривалістю не більше 3 хвилин.
________________
✅ Подати заявку 👉 Напрям «Хореографія»
Реєстрація триватиме до 1 грудня 2024 року включно.
________________
Номінації, вимоги «Образотворче мистецтво»
Творча концепція «Мистецтво заради миру, життя та екології»
Номінації:
Живопис
Графіка
Змішана техніка
Декоративно-прикладне мистецтво
Колаж
Комп’ютерна графіка (плакат)
Вимоги:
художня виразність та оригінальність; використання сучасних ідей, форм, матеріалів і технологій; оформлення та представлення виробу;
роботи можуть бути виконані на художньому папері для малювання, на ватмані, на картоні тощо;
техніка виконання малюнків – олією, аквареллю, гуашшю, тушшю, кольоровими олівцями, пастеллю тощо, що безпосередньо впливає на вибір матеріалу для відображення ідеї твору;
малюнок має бути оригінальним (тобто не бути копією будь-якого зображення). Розмір аркуша включно з рамкою (якщо є) - не більше 30х40 см (формат А3; А4);
формат робіт: А-4, А-3. Відсканування або фотографії робот повинні бути у форматі .jpg з розширенням 300 dpi. Прикріплюються під час електронної реєстрації. Посилання на Google Диск, файлообмінники, соціальні мережі, месенджери тощо не допускаються;
конкурсні роботи мають бути підписаними, авторськими, оригінальними та такими, що не були представлені у попередніх Конкурсах. Усі подані на конкурс роботи повинні мати завершений вигляд, бути оформленими відповідно до специфіки обраної номінації та техніки виконання, являти собою цілісний та завершений авторський проєкт.
________________
✅ Напрям «Образотворче мистецтво»
Реєстрація триватиме до 1 грудня 2024 року включно.
________________
Журі
Склад журі буде опубліковано після завершення прийому всіх заявок
Журі напряму «Музичне мистецтво»
Журі напряму «Дизайн та технології»
Журі напряму «Хореографія»
Журі напряму «Образотворче мистецтво»
Оцінювання виступів конкурсантів та визначення переможців Конкурсу здійснює журі, до складу якого входять науково-педагогічні працівники Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, українські та зарубіжні діячі культури і мистецтв, відомі музиканти, педагоги, лауреати національних і міжнародних конкурсів.
Принципи роботи журі:
рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає;
члени журі не оцінюють конкурсні виступи своїх учнів;
члени журі зобов’язані дотримуватися етичних стандартів, бути об’єктивними у своїх оцінках та утримуватися від будь-яких комунікацій із конкурсантами під час оцінювання, які можуть вплинути на їхню неупередженість.
Повноваження журі:
Журі має право:
відзначати конкурсантів дипломами за виконання окремих творів;
відзначати окремих викладачів, керівників та концертмейстерів за високий рівень педагогічної та виконавської майстерності;
вручати спеціальні призи за найкращу інтерпретацію, інноваційний підхід або інші особливі досягнення.
Результати та Дипломи
Результати Конкурсу будуть оприлюднені 22 грудня 2024 року в розділі Результати. Після оголошення результатів Учасники зможуть завантажити свої Дипломи також у розділі Результати, починаючи з 23 грудня 2024 року. Дипломи надаються переможцям та учасникам кожного напряму та номінації.
Дипломи напряму «Музичне мистецтво»
Дипломи напряму «Дизайн та технології»
Дипломи напряму «Хореографія»
Дипломи напряму «Образотворче мистецтво»
Оргкомітет
Для підготовки та проведення Конкурсу формується Організаційний комітет (далі по тексту – Оргкомітет) Конкурсу, до складу якого можуть входити представники засновників, організаторів та партнерів Конкурсу, діячі культури і мистецтв, представники органів виконавчої влади, творчих спілок та громадських організацій.
Оргкомітет щорічно визначає місце і термін проведення заходів Конкурсу, затверджує його програму, узгоджує творчу й дизайнерську концепцію проведення, символіку та атрибутику Конкурсу.
Оргкомітет Конкурсу:
формує склад журі, визначає умови, порядок організації та проведення Конкурсу;
співпрацює з питань проведення Конкурсу з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами (за їх згодою);
забезпечує проведення заходів в межах Конкурсу;
здійснює попередній розгляд поданих для участі в Конкурсі заявок;
визначає перелік запрошених гостей Конкурсу;
здійснює поточну взаємодію з Учасниками Конкурсу з організаційних питань;
офіційно оприлюднює інформацію про проведення Конкурсу;
розробляє і затверджує програму проведення Конкурсу;
забезпечує висвітлення ходу проведення Конкурсу в засобах масової інформації.
Члени Оргкомітету призначаються щорічно засновником і організатором Конкурсу, як визначають його склад із числа представників діячів культури та мистецтв, представників органів виконавчої влади, творчих спілок і громадських організацій.
Оргкомітет забезпечує координацію та належні умови для роботи членів журі, включно з технічним забезпеченням, логістикою та підтримкою під час оцінювання Учасників.
Оргкомітет встановлює та підтримує партнерські зв’язки з іншими музичними конкурсами, культурними організаціями, навчальними закладами, що сприяють популяризації та розвитку Конкурсу на національному та міжнародному рівнях.
Оргкомітет здійснює аналіз підсумків проведення Конкурсу, оцінює ефективність організаційної роботи та визначає напрямки вдосконалення для проведення наступних конкурсів.
Оргкомітет організовує публікацію матеріалів Конкурсу (відеозаписів, фото, конкурсних робіт, інформаційних матеріалів, аналітичних звітів тощо) на офіційних ресурсах Конкурсу, включаючи:
сторінку факультету мистецтв на сайті університету;
соціальні мережі університету, факультету мистецтв та його структурних підрозділів: кафедри музичного мистецтва, кафедри дизайну, кафедри хореографії, кафедри образотворчого мистецтва;
офіційний канал університету на платформі YouTube;
засоби масової інформації;
інші відповідні онлайн та офлайн ресурси, що підтримують Конкурс.
Нагороди
Призові місця та дипломи присуджуються Учасникам на основі набраних балів:
Гран-Прі: 12 балів
Лауреат І ступеня: від 10 до 11,99 балів
Лауреат ІІ ступеня: від 8,00 до 9,99 балів
Лауреат ІІІ ступеня: від 6,00 до 7,99 балів
Дипломант: від 4,00 до 5,99 балів
Учасник: нижче 4,00 балів
У дипломах вказуються: прізвище та ім’я конкурсанта, викладача, керівника, концертмейстера, повна назва ансамблю/оркестру (прізвище та ім’я учасників ансамблю), навчальний заклад (регіон), номінація, вікова категорія.
Усі Учасники зможуть самостійно завантажити свої Дипломи у розділі Результати, починаючи з 23 грудня 2024 року.
Офіційна церемонія нагородження переможців Конкурсу та Гала-концерт відбудуться у Харкові за умов безпекової ситуації. Про точну дату, час та місце буде повідомлено додатково. Участь у Гала-концерті – за бажанням. Запрошення будуть надіслані після оголошення результатів Конкурсу, і за потреби організатори зателефонують переможцям для уточнення деталей.
Контакти
Напрям «Музичне мистецтво»:
Микола Миколайович ДАНИЛЮК (Інструментальне мистецтво, з усіх питань) – 050 605 20 69 (Viber, Telegram)
e-mail: artobrii@ukr.net
Тетяна Олександрівна КОРОЛЕВСЬКА (Вокальне мистецтво) – 067 853 14 52
Напрям «Дизайн та технології»
Лариса Сергіївна ГРИГОРОВА – 067 96 94 641
Напрям «Хореографія»:
Олена Володимирівна ЄФІМОВА – 093 408 79 66
Напрям «Образотворче мистецтво»:
Дмитро Миколайович Курсін – 066 786 23 70
e-mail: kursindima@gmail.com
Деканат факультету мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди:
Загальні питання – 073 200 81 91
з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 16:00
Дізнайтесь більше про організаторів
Відкрийте двері у світ мистецтва з нашими кафедрами!
Факультет мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди запрошує вас познайомитися з кафедрами, що організовують І Відкритий дитячо-юнацький конкурс-фестиваль «Мистецькі обрії». Дізнайтеся про напрями діяльності, унікальні можливості для навчання, познайомтеся з викладачами та студентами, які щодня творять майбутнє українського мистецтва.