Arheoloogia ja detektorism

Arheoloogide ja detektoristide kevadkool 07-08. aprill 2018
Kutsume kõiki huvilisi juba viieteistkümnendat korda toimuvasse arheoloogide kevadkooli, mis sellel aastal leiab aset Mustjõe kõrtsitalus Harjumaal. Seekordse kevadkooli teemaks on "Arheoloogia ja detektorism", plaanis on ettekanded detektorite kasutamise ja detektoristide kaasamise kohta arheoloogilistel välitöödel, muinsuskaitsealaste küsimuste kohta jpm. Kevadkooli on oodatud osalema nii kuulajate kui ettekandjatena kõikide astmete ajaloo ja arheoloogia üliõpilased, õppejõud ja teadlased ning loomulikult detektorismihuvilised.

OLULINE INFO: BUSS VÄLJUB KL 8.00 VANEMUISE ALL PARKLAST!Kevadkool on Tartu Ülikooli arheoloogiamagistrantide poolt korraldatav kahepäevane seminar, mille eesmärk on luua ja tihendada üliõpilaste ning teadustöötajate omavahelisi interdistsiplinaarseid sidemeid. Kevadkoolist on saanud üks tugevamaid traditsioone Tartu Ülikooli arheoloogide seas, kus paljud üliõpilased on saanud esmase teadusliku ettekande pidamise kogemuse. Varasematel aastatel on mõtteid vahetatud näiteks keeleteadlaste, ajakirjanike, semiootikute ja geoloogidega. Seminari juurde kuulub alati ka õhtune sotsialiseerumisprogramm, mis võimaldab mitme eriala teadlastel ja üliõpilastel omavahel paremini tuttavaks saada ning teha nii mõnigi plaan edaspidise koostöö alustamiseks.

Kevadkooli korraldamisel on abiks MTÜ Arheopolis, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, Tartu Ülikooli arheoloogia osakond, Tartu Ülikooli arengufond ja OÜ Veldi ja Tütred.