PF 2018

30.12.2017

Čau lidi, to jsem zase já. Možná už jsem otravnej, ale ještě jednou a snad naposledy tento rok. Pak vám dám pár dní pokoj, slibuju :-) Sedím tady a prohlížím si fotky a jsem možná trochu dojatej. A chci Vám popřát všechno dobré do nového roku. A taky moc poděkovat. Váš AB

Video zde

Sledujte www.anoslany.cz

Hezké mezisváteční období,

29.12.2017

sdílíme rozhovor s panem Dědkem, který mimo jiné říká: „Štve mě, že ti, kdo se sotva dostali do parlamentu, si teď arogantně leští své ego a plivou do tváře třetině národa,“ Celý rozhvor zde

Sledujte www.anoslany.cz

SLAŇÁCI,

21.12.2017

přejeme vám

ŠŤASTNÉ A VESELÉ SLANÝ!

anoslany.cz

Jak jela vláda do Lán autobusem

14.12.2017

Sraz je v devět před strakovkou. V 8:59 přibíhá Babiš, všichni už sedí. Vážení, nastupujeme po jednom. Komu bývá zle, sedí vpředu. Nevykláníme se z okýnek, nehovoříme za jízdy s řidičem. Makáme, takže cestou probereme digitalizaci státní správy, zrušení superhrubé mzdy, evropské dotace... Němcová se Šlechtovou nebudou vyrušovat. A na pětce sedím já, váš AB :)

S trochou vtipu Hájek

Povolební šáchmaty

13.12.2017

Podporovat vládu, nebo ne? Jak to vidím já. ODS - Měla by. Neboť nese velkou odpovědnost za druhé kolo, či případné předčasné volby, kde si s velkou pravděpodobností může pohoršit. PIRÁTI - Mladí idealisté. Podpořit vládu mohou, i nemusí. V případě předčasných voleb si teoreticky mohou i polepšit, opakuji, teoreticky. Ovšem vsadili byste na to? SPD - Část programu je sice splnitelná jen papírově, ale je vidět velká snaha, aby nepřišlo kolo druhé a ODS přikývla. ČSSD - Smrt v přímém přenosu. Na pokraji krachu, dluží 300 milionů a v případě předčasných voleb si zahrává s vypadnutím z parlamentu. KSČM - Komunisty nikdo moc nechce. Údajně strana drží slovo. Ale jejich ideologie je založená na výrobních prostředcích v rukou dělnické třídy a to je eticky velmi problematické. KDU-ČSL - Jsou připraveni jít do vlády. Když ne v prvním, tak v druhém kole jistě. Jako vždy. TOP 09 a STAN - Loď se potápí, hudba stále hraje. Hlasování o vládě pro ně není důležité. Na státní příspěvek vypadá, že dosáhli. Uff!

Veselé dny, Hájek

Obchvat Slaného je zahájen

11.12.2017

Zdravím slaňáky a okolí, dnes 11.12.2017 v 11:00 se klepalo kladívky na kámen. Co to znamená? Vedoucí firmy Strabag Ondřej Novák, ministr průmyslu Daniel Ťok, šéf ŘSD Kroupa, náš radní Středočeského kraje František Petrtýl a náš poslanec Standa Berkovec potvrdili, že se do 30 měsíců bude jezdit kolem Slaného. To je pro nás opravdu zásadní zpráva. Všechny pozemky jsou vykoupeny, hrábnutím bagru se práce zahájily, kleplo se kladívky a vypilo trochu sektu. Všichni si popřáli a poděkovali, že jsou fajn parta a proto se může začít. Za připomenutí stojí, že z předpokládané ceny 1,5 miliardy Strabag třetinu srazil. A všem se asi hodně uleví, až se první auta vyhnou našemu městu.

Sledujte www.anoslany.cz

Hájek

Proč vlastně EET?

11.12.2017

EET rozhodně rozdělilo společnost a do státní kasy peníze přináší, to je bez diskuze. Existuje velká skupina lidí, kteří EET odmítají, druhá, která jej vítá, třetí, které je to jedno. Proč to tak je? Příklad, představte si střední hotel, patřící českému podnikateli. U něho se stravují a ubytovávají lidé často i z firem a ty mu platí větší část tržby kartou, nebo převodem. K černým penězům se hůř dostává a je tedy nucen peníze přiznat. Obtížněji se mu pak platí zaměstnanci na malou mzdu, se zbytkem na černo. Ten asi EET uvítá, protože systém bez EET ho znevýhodňuje oproti podnikům druhého typu. To jsou ty menší. Těm EET vadí. Ty samozřejmě chtějí také žít, ale jsou většinou ve vysokých nájmech (zde je možné, že celý problém vzniká), které z části platí na černo a zaměstnávají lidi podobně. Tyto podniky vlastně žijí jen díky tomu, že nepřiznají část tržby. Ano, je to tak, neboť obor gastro je v Čechách do dnes cenově nesrovnaný se světem. Pokud vycestujete nebudete překvapení z čerpání, ubytování, nákupu v marketu, až do doby návštěvy restaurace. Tam je pro nás rozdíl nejzásadnější. Pivo za 3 eura a pod. Pohonné hmoty, supermarkety, automobily, elektronika atd jsou u nás cenově srovnatelné se světem, ale gastro stále ne. Zde nebyl z nějakého důvodu zájem na srovnání cen. Příčinu neznám. A tak je tento celosvětově populární obor pokřiven a táhne s sebou i další problémy navazující. Papírově nízké mzdy, problémy s následnými důchody, marodní, hypotékou atd. Je třeba se smířit s tím, že i u nás je nutné za návštěvu v restauraci zaplatit o něco víc. Můžeme vymýšlet co chceme, problém nemá jiné řešení. Technicky je možné odpustit daně komukoli od dohodnuté výše tržby, ale musí (měl by) o tom stát vědět. Tedy tržbu zaevidovat musím, ale daň mohu zaplatit, až od určité tržby. Pakliže mám vesnický spolek a vím, že zaplatím daň až od 250 tisíc výš, nemělo by mi vadit naklepat tržbu do EET. Státu pošlu tržbu do evidence, ale daň se na mne nevztahuje. Tak je to fér. Můžeme dál bojovat za snížení DPH, za snížení odvodů a daní, ale pokud se EET nezahltí vyjímkami, existuje šance, že se výše zmíněný problém zmenší. Teoreticky nájemce bude muset přiznat nájem celý, hostinský bude muset přiznat tržbu (téměř) celou, servírka má šanci dostat výplatu nerozpůlenou, státu tak něco zbyde, ale host to bude muset zaplatit. Nevidím jiný způsob. Pokud je mezi vámi někdo, kdo má lepší recept, sem s ním.

Klidné adventní dny, Hájek

Vzpomínka na Rubíka

26.11.2017

U památníku v aleji starosty Ivo Rubíka se dnes konala vzpomínka. Zpěv, projev pana Kočky, starosta Hrabánek zavzpomínal na veselé chvíle s Ivem. Pamlsky a horký čaj. Zástupci Ano Slaný nechyběli.

Pěkný nedělní večer přeje Hájek

Ohrožení demokracie?

20.11.2017

Zdravím nejen slaňáky, sváteční víkend je za námi a v (České) televizi často slyším, že je, nebo by mohla být ohrožena demokracie. Pokusím se to rozebrat. Je dobré si připomenout, co je demokracie. Demokracie je vláda lidu a Česko má parlamentní zastupitelskou demokracii. To znamená, že si zvolíme zástupce a ti za nás pracují. Můžeme nesouhlasit, můžeme protestovat… víme, jak je to dál :). O tom co si lidé přejí rozhodly volby. Karty byly rozdány tak, ž např. Ano volil každý třetí volič. Z deseti lidí jsou tři pro Ano. Např. pro Stan, či Top 09 z deseti lidí není ani jeden, až z dvaceti se jeden najde. Zkuste se chvíli zamyslet, opravdu cítíte, že jsme neměli možnost se svobodně rozhodnout? Bránil nám někdo? Je, nebo mohla by být v ohrožení vláda lidu, tedy demokracie?

Hezký den, Hájek

Svérázný pohled na současné dění

19.11.2017

Zdravím naše čtenáře, zajímavý rozhovor s bývalým prezidentem Klausem, který si nebere servítky. Ze spoustou toho, co říká lze souhlasit.

Rozhovor ZDE

anoslany.cz, Hájek

Co mě pobavilo?

3.11.2017

Do známého slovníku Collins English Dictionary každoročně přibývají nové výrazy. Letošním favoritem je spojení fake news, což jsou falešné zprávy. Četnost užívání tohoto termínu se od roku 2016 zvýšila o 365%. Pochopitelně toto spojení používá velmi často Donald Trump, který dokonce uvádí, že on je autorem. Každý rozumný člověk dnes ví, že ne každá zpráva musí být pravdivá, nebo pravdivá celá, ačkoli je vysílána do prostoru seriozní osobou, rozhlasem, tv, neřknu-li internetem: "Psali na internetu, že..." :) Dalším adeptem na šampiona je spojení echo chamber, volně přeloženo prostředí ozvěn(?) Jedná se o označení pro situaci, ve které se skupina osob vzájemnou komunikací utvrzuje ve svých názorech. Jedná se o „prostředí, zejména na sociálních sítích, v němž se jakékoli tvrzení pravděpodobně setká se souhlasem, protože ho čtou pouze lidé, kteří mají podobné názory”. Zde není potřeba žádný komentář :D

Hezký den, Hájek

Lobbista Surňak

19.10.2017

Proslýchá se, že útoky na Babiše organizují lidé spjatí s obchody kolem ČEZu. Andrej Surňak promluvil. Před lety patřil k nejvlivnějším lobbistům. V éře Stanislava Grosse byl jedním z důležitých mužů zesnulého premiéra, po odchodu Grosse z politiky mezi nimi panovalo i podnikatelské pouto. Měl dobrý vhled do nitra ČSSD, neboť se podílel na vedení několika předvolebních kampaní. Dnes podniká a v exkluzivním rozhovoru pro Lidové noviny zhodnotil politickou situaci v zemi před volbami.

ZDROJ ZDE

Radek Vondráček, anoslany.cz

K zamyšlení, proslov Babiše

5.10.2017

Co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země (...) Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. (…) Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé. A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20. A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS! ČKA nás stála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů. A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda. Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti. (…) A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům? Celkem Češi - daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad Energetického regulačního úřadu. A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska? Kmotři? Nebo dokonce někteří poslanci? Nebo samotný Klaus? Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne, očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo. Důsledky - jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes. Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané.(…) Dotační podvody. Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun. Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil? No přece ODS. Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal u soudu mluvit - o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS. A vysvětloval to tady někdo? A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky? Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti. Tak já vám to připomenu. O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun. Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny. Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga. (...) Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřeš ili podivné okolnosti této p rivatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu?(…) Privatizace OKD. Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit? Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano,vážení horníci, 110 mld. korun.(…) A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků. Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil. Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili… atd." Tak vidíte, jak bohatý jsme byli stát a nelze se divit, že nás přeřadila americká banka z vyspělých států mezi rozvojové země. Doufám, že jste to ve zprávách zaznamenali - kam jsme to za 28 let dotáhli a to makáme stále víc!!!

anoslany.cz

Proč, koho a jak volit? Díl třetí, poslední: Jak?

9.2017

Zde je potřeba hodně sebekritiky, protože demokracie je založená na dvou lidských neřestech. Jedna je závist, druhá sobectví. Jsem rád, když se o mě někdo postará, jsem ochoten za to obětovat více soukromí a peněz, patřím do skupiny levicových voličů. Naopak, cítím, že nikoho moc nepotřebuji, domnívám se, že vše zvládám nejlépe sám, náleží mi pomyslná strana pravá, pravicová. Extrémní levičák by znárodňoval, extrémní pravičák je otrokář :). Levicový zastupitel si myslí, že přesně ví, co lidé chtějí, cítí se jako zachránce a díky vyšším daním to dokáže zařídit. Pravicový zastupitel je také záchranář :), myslí si ale, že jsou všichni, jako on a bude nejlépe lidem peníze nechat, ať si každý vše zařídí sám. Protože jsme ale lidé a dělíme se do dvou (resp. čtyř) skupin, ani jedno, ani druhé neplatí úplně. O tom ale někdy jindy. Můžete si myslet cokoli, takto je to ale dané déle než dvě tisíciletí. Přemýšlejte, hledejte sami v sobě, co je vám bližší. A nakonec jedna úvaha. Dnes je moderní volit dle toho, zda je to pan(í) “někdo”. Je dobré 2x zvážit, zda nás bude zastupovat titul, nebo člověk. Dnešní fejeton končím doporučením, volte toho, koho opravdu znáte, jsou na něho dobré reference, jednoduše se ho zeptejte, zavolejte, nebo mu napište. Počítejte s tím, že máte dvě životní jistoty, smrt a daně :)

Sledujte www.anoslany.cz

Hájek

Proč, koho a jak volit? Díl druhý: Koho?

9.2017

Zde asi čekáte, že budu konkrétní a budu vám někoho předhazovat. Ne, nebudu. Co mě, jako voliče nejvíce zajímá? Nebo lépe, co by mě zajímat mělo? Odpověď není složitá. Jde mi o to, abych našel kompromis, jak odvedu státu co nejméně peněz a dostanu za ně co nejlepší servis. Tedy službu nejjednodušší, nejspravedlivější, nejefektivnější a také nejbezpečnější. Domnívám se, že o toto jde především. Jdu-li k volbám s představou, že vhozením lístku jsem udělal všechno, co jsem měl, jsem najiva. Mou další povinností, je kontrolovat, zda se můj zástupce chová a dodržuje to, co slíbil. Pracuje jak má, tedy utrací efektivně a zajišťuje dobrý servis? Pak je vše v pořádku. Nepracuje jak slíbil? Ptám se proč, ptám se veřejně a nahlas. Protože pracovat má, neboť proto tam je, my voliči mu dáváme důvěru a část toho, co jsme vydělali. Tlak voliče by měl být takový, aby příští rok vybral méně a poskytl ještě lepší servis.

Sledujte www.anoslany.cz Hájek

Proč, koho a jak volit? Díl první: Proč vůbec?

9.2017

Slovník nám říká, že demokracie je termín složený ze dvou slov; démos = lid a kratein = vláda. Je to tedy forma vlády, která vznikla ve starých Athénách, ve které se všichni občané rovně podílejí přímo, nebo nepřímo skrze volené zástupce. Je to tedy vláda lidu. Déle než dva tisíce let hledáme alternativu, zkoušíme vše možné a zatím to vypadá, že ta demokracie je asi nejlepší. Byť má své velké nedostatky. Pokud se o dění kolem nás nezajímám a jsou mi tyto věci volné, v pořádku(?), k volbám nejdu. Pak ale neremcám jaké, že to na tom světě je a kdo že to za mě rozhoduje. Jako občan mám ještě další možnosti. Zaujmout většinu lidí a změnit systém, nebo se účastnit přímo. Založit si stranu, nebo do nějaké, nejvíce mi sympatické vstoupit a mít možnost přímo se podílet na rozhodování. Pokud to velmi zjednoduším, celá politika a rozhodování je o tom, kolik peněz vybrat a jak s nimi naložit. Koho a jak? O tom příště.

Sledujte www.anoslany.cz

Hájek

Babiš ve Slaném

23.8.2017

15:15 přijíždí malá skupinka "rychlého nasazení" z Kralup do Hejtmanského Dvora. I přes ne 100% propagaci, překvapivě hodně lidí a zájem: "Jů Babiš!" Rozdané podepsané desítky knížek, rozhovory, pár fotek, pár selfíček se slaňáky. Po čtvrté odjezd směr Kladno.

Také po..eb místní organizace, že málo pracuje. Jinak taková fajn odpolední hodinka :).


Sledujte www.anoslany.cz

Hájek


Zdravíme vás po svátcích

7.7.2017

Cyrila a Metoděje. Máte chuť se dozvědět o čem ten Babiš sní, když náhodou spí? Knihu si můžete přečíst zde.

anoslany.cz

Přituhuje

24.6.2017

(článek, který stojí za přečtení)

Francouzský prezident Macron si dal záležet na to, aby partnerský stát v EU urazil slovy, že se chová jako v samoobsluze. Důvod? Odmítli jsme přistoupit na alibistické opatření Bruselu „přijetí usnesení o opatření“ a přijali jsme jen 12 uprchlíků, namísto abychom přijali 16 (nebo pětadvacet?) uprchlíků, jak to švejkovsky udělalo Slovensko. Lze to samozřejmě přejít mlčky. Nicméně symptomatické to je: mezi dnešním Západem a dřívějším Východem vzniká příkop.

Více zde...

anoslany.cz

O slánské vodě

5.2017

Chtěli bychom, aby město Slaný mělo strategické věci pod kontrolou a zde je jednoduchý rozklad o co přesně jde: Proč chceme mít vodu pod správou města Slaného: A. Je to strategická surovina, B. Zisk by zůstal ve městě. C. Smlouva je postavena tak, že město investuje, ale Veolie spravuje. Znamená to, že havárku opraví Veolie, ale výměnu potrubí má zajistit město. Dostáváme se do zvláštní situace, kdy město má za obrovské peníze vyměňovat desítky km až 80 let starého potrubí a tím šetřit peníze firmě, která na tomto servisu vydělává(?) Jak to udělat: Cca 40 000 000Kč ročně platí Slaňáci za vodu 7 000 000Kč platí Střed. vodárny (Veolie) městu Slaný za pronájem vodovodní a kanalizační infrastruktury 29 000 000Kč jsou provozní náklady Střed. vodáren 4 000 000Kč = zisk Střed. vodáren. Smlouva Slaný vs. Stř. vodárny je do roku 12.2019. Při převzetí Stř. vodáren městem Slaný (1.1.2018), tzn. zkrácení smlouvy o dva roky, žádají Stř. vodárny 7 000 000Kč odstupné (dohoda na 2x 3 500 000Kč). Takže cca 40 000 000Kč ročně platí Slaňáci za vodu. Tentokrát ovšem do společnosti vlastněné městem Slaný, ne francouzské Veolii. Provozní náklady zůstávají 29 000 000Kč. Zisk 4 000 000Kč zůstane tentokrát ve městě a z něj město Slaný zaplatí 3 500 000Kč vr. 2018 a 3 500 000Kč vr. 2019 Veolii jako odstupné. Po dvou letech je tedy odstupné 7 000 000Kč Veolii zaplacené a město Slaný na to nemusí dát navíc ani korunu.

Má někdo lepší nápad? Napište

anoslany.cz