ANO SLANÝ


UPOUTÁVKA NA

15.11.2021

21. Zasedání zastupitelstva města Slaný 15.11.2021 v 16 hodin je zde:


Beran: Odvolání Blatného by nebylo dobré, Babišovi radím po SMS

13.2.2021

Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran patřil od začátku epidemie ke kritikům restricí a plošných opatření. Vystoupil i na protivládní demonstraci na Staroměstském náměstí. Premiér Andrej Babiš o něm na druhou stranu hovořil jako o odborníkovi, kterému naslouchá. Epidemiolog se v Rozstřelu zastal ministra zdravotnictví Jana Blatného a prohlásil, že nad epidemií vyhrajeme, pokud naočkujeme 30 tisíc klíčových pacientů.

Tým www.anoslany.cz

Rychetský rozjel v zákulisí velkou hru.

13.2.2021

Jeho politikaření ale může mít nechtěné následky. Zbourat volební systém osm měsíců před datem konání voleb, to chce opravdu silný důvod. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský k tomu přes tři roky hledal u svých patnácti kolegů potřebnou většinu. Před půlrokem ji našel a v zákulisí rozehrál hru, na jejímž konci je, že v době nouzového stavu vystavil obě komory parlamentu neúměrnému tlaku, aby změnily volební zákon a začaly hrát podle jiných pravidel. Kdo zná Pavla Rychetského a jeho zákulisní politikaření, ví, že to není nic neobvyklého. Předseda Ústavního soudu na sebe už před několika měsíci výrazně upozornil prohlášením do médií, že některá opatření vyhlášená vládou v době nouzového stavu byla neústavní, aniž by se k tomu vyjádřil, když to bylo aktuální. Anebo když nedávno kritizoval minulost Andreje Babiše a skutečnost, jak lidé ztrácejí demokratické instinkty. Tahle prohlášení, která čas od času překvapivě udělal, svědčila o tom, že se mu zalíbila role polopolitika. Přesněji, že politikem nepřestal být ani v soudcovském taláru. Navíc podlehl spasitelskému komplexu, že bez jeho zásahu shůry tu demokracie zemře na úbytě. Těmito představami si pak zdůvodňoval, proč je nutné jít za hranu postupů obvyklých pro justičního představitele...

KOMENTÁŘ BOHUMILA PEČINKY

Tým www.anoslany.cz

PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

15.12.2020

16. Zasedání zastupitelstva města Slaný 16.12.2020 v 16 hodin je zde:

PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

23.11.2020

15. Zasedání zastupitelstva města Slaný 25.11.2020 v 16 hodin je zde:


ROZHOVOR: ČT volila Bidena, zrušte ji

9.11.2020

Jak si podle vás vedla Česká televize při informování o prezidentských volbách v USA?

Podle mne byla opět tendenční. A nejen to. Někteří moderátoři se předváděli jako pávi, uchvacovali se sami sebou, jak hezky umějí vyjmenovávat města v Texasu či na Floridě a neustále vkládali do komentování výroky o tom, kde všude byli a s kým se potkali. A pak ta profesionalita. Třikrát jsme slyšeli, jak posun výsledků třeba v Arizoně je asi způsobený demografickou změnou, ale ani slovo o tom, že to byl stát, kde většina voličů hlasovala korespondenčně, což je způsob voleb, který v poměru jedna ku třem nahrával demokratům. Takových věcí bylo víc.

Poučila se ale aspoň trochu z blamáže před čtyřmi lety? Ať už ve výběru hostů nebo poštěkávání na ty, kteří řeknou něco jiného, než by moderátoři chtěli slyšet?

Ona blamáž před čtyřmi lety byla gigantická, stranění demokratům bilo do očí, manipulace zcela zjevné. Potvrdily to i nezávislé analýzy a Česká televize byla za to právem vytahána za ušiska. Trochu se poučila. Snažila se zdánlivě namíchat hosty odprava doleva, ale opět byl zjevný zcela rozdílný přístup moderátorů k nim. Prodemokratické hosty nechali mluvit, prorepublikánské přerušovali, opravovali, zlehčovali. Česká televize volila Bidena.

PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

16.9.2020

14. Zasedání zastupitelstva města Slaný 16.9.2020 v 16 hodin je zde:


PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

17.6.2020

13. Zasedání zastupitelstva města Slaný 17.6.2020 v 16 hodin je zde:


ANO má rekordní podporu

5.4.2020

Pokud by se nyní konaly volby, do Sněmovny by se dostalo osm politických stran a hnutí. Podpora hnutí ANO za uplynulý měsíc vzrostla o tři a půl procentního bodu na rekordních 34,5 procenta. Je to nejvíce za posledních šest let. Druhá ODS by získala 14 procent. Piráty by volilo 13,5 procenta voličů, což je o dva procentní body méně než před měsícem, ukázal v neděli volební model ČT společnosti Kantar.

PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

1.5.2020

12. Zasedání zastupitelstva města Slaný 13:5.2020 v 16 hodin je zde:


Odvádíme fantastickou práci, kritiku nečtu, říká šéf týmu shánějícího věci proti viru

29.3.2020

Miroslav Doležal vede na ministerstvu zdravotnictví strategický tým, který nakupuje po celém světě za miliardy korun ochranné pomůcky na boj proti koronaviru. Je to tým, který někteří obviňují z toho, že nakupuje pomalu a pozdě nebo že dává přednost čínskému zboží před českým. "Je to nesmysl," řekl ve středečním rozhovoru pro Aktuálně.cz tento muž, který jinak poskytuje interview jen výjimečně.

Při pohledu do některých médií a na sociální sítě se zdá, že jste v posledních týdnech nejvíce kritizovanou skupinou v zemi. Vnímáte to?

Podívejte, já vám to řeknu takto: My pracujeme. Nemám čas sledovat noviny a sociální sítě. Věřte nevěřte, náš tým pracuje opravdu velmi intenzivně prakticky 24 hodin denně. Třeba já jsem spal dnes dvě a půl hodiny a mezitím mi ještě volali z Číny tři lidé. My víme, že děláme práci pro občany naší země a chceme maximálně pomoci.

Ale určitě se vám něco z této kritiky doneslo. Třeba jak těžce nesou lidé to, že po celé zemi chyběly a někde ještě chybí různé ochranné pomůcky a další potřeby. Nebo že je část veřejnosti přesvědčena o tom, že stát upřednostňuje čínské zboží. Opravdu jste to neslyšel?

Nečtu noviny. Nesleduji televizi. Nemám Twitter. Mým cílem není mediální prezentace, opravdu na to nemám čas. Mám jediný cíl: přivézt pro občany České republiky nutný, urgentní zdravotnický materiál. Tečka. To je naše role, to je naše mise, to je naše odpovědnost. A pro mě a můj tým je čest, že to můžeme dělat. Děláme desítky a stovky obchodních operací denně, jedeme na maximum a já jsem přesvědčený, že náš tým odvádí fantastickou práci.

Tým www.anoslany.cz

Vážené poslankyně, vážení poslanci,

24.3.2020

stojím před vámi v situaci, která je pro nás pro všechny úplně nová. Chtěl bych dnes být konkrétní a věcný. A stručný. Je to nejtěžší období, které Česká republika ve své novodobé historii zažila. Nikdy v minulosti jsme nemuseli tak rychle a tak zásadně změnit naše životy. Čelíme ohrožení, které je pro nás všechny naprosto neznámé.

Předstupuji před vás s pokorou a lidskou prosbou, abychom v této krizové situaci zapomněli na naše politické...

Tým www.anoslany.cz

Státní zdravotní ústav (SZÚ),

nonstop infolinky

ZDE: 724 810 106, 725 191 367

Krajské hygienické stanice

Tým www.anoslany.cz

Koronavirus: Proč musíme jednat hned

15.3.2020

Až dočtete tento článek, tohle je to, co si z něj odnesete:

Koronavirus se k vám blíží.

Blíží se exponenciální rychlostí: postupně a pak náhle.

Je to otázka dní. Možná týdne nebo dvou.

Až přijde, váš zdravotnický systém bude přehlcen.

Vaši spoluobčané budou ošetřováni na chodbách.

Vyčerpaní zaměstnanci zdravotnických zařízení budou kolabovat. Někteří zemřou.

Budou se muset rozhodovat, který pacient dostane kyslík a který zemře.

Jediný způsob, jak tomu zabránit, je sociální odstup. Ne zítra. Dnes.

To znamená udržet co nejvíce lidí doma, počínaje tímto okamžikem.

Jako politik nebo jakákoliv osobnost ve vůdčím postavení, máte moc a odpovědnost bránit postupu koronaviru.

Tým www.anoslany.cz

PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

24.2.2020

11. Zasedání zastupitelstva města Slaný 26.2.2020 v 16 hodin je zde:


Poohlédnutí za rokem 2019

20.1.2020

Otevíráme, setkáváme se, přestříháváme, jdeme průvodem, oceňujeme, loučíme se, i vítáme, obsluhujeme, zkoumáme a diskutujeme, fotíme se, stěhujeme ... spolupracujeme.

Tým www.anoslany.cz

„Furt je co dělat. A já se snažím všechno dělat na plný plyn“

17.1.2020

Středočeský poslanec Stanislav Berkovec je nadšený z obchvatu Slaného. A těší se, až se město pustí do prezentace unikátních archeologických nálezů.

Co vás v poslední době nejvíc potě- šilo?

Co potěšilo – doslova nadchlo! To, že 3 000 kamionů denně už neprojíždí přes Slaný. Stejně jako 10 000 aut. Na kruhovém objezdu pod kostelem sv. Gottharda je teď klid, který jsme nepoznali ani o víkendech. Po posledních 20 letech – doslova bojů – byl dokončen klíčový úsek obchvatu silnice I/16 v délce 6,7 kilometru. Stavba byla zahájena za ministra dopravy Daniela Ťoka a společnosti Strabag se podařilo zprovoznění zkrátit o 339 dnů! A to přes rozsáhlé a významné archeologické nálezy. V našem Královském městě Slaný to byla kontinuální třicetiletá práce několika zastupitelstev a já jsem moc rád, že jsem také mohl pomáhat. A že naše hnutí plní sliby, které dalo voličům.

Mají se na co těšit?

Určitě, přeložka silnice I/16 na trase Velvary – Slaný započala v září 2017 a hotová má být do konce letošního září. Celková délka našeho severního obchvatu bude potom 13,3 kilometru s investicí státu ve výši téměř 747 milionů korun bez DPH. Teď nás čeká oprava komunikací ve městě, zničených tím obrovským náporem nákladní dopravy. Město už požádalo o zařazení oprav do rozpočtu, věřím ve zdárné dokončení.

Budete se nějak podílet na popularizaci archeologických nálezů?

Ano – a rád! Náš místostarosta Radek Vondráček má ve své gesci také kulturu a městské muzeum. A protože je šikovný producent, už teď plánuje velkou výstavu ve spolupráci s Archeologickým ústavem Akademie věd. Záchranný archeologický průzkum přinesl objevení dosud neznámých sídelních a pohřebních komponent z pravěkých středověkých a novověkých období, na které by se patrně nikdy nepřišlo. Tak například vedle polní cesty vedoucí do zahrádkářské osady směrem na Lidice u Otrub, kde jsem jako kluk zapálil strniště, byly odkryty kostrové i žárové hroby ze závěru eneolitu a z doby bronzové. V katastru obce Hobšovice bylo objeveno a pro- zkoumáno dosud nejrozsáhlejší pohřebiště kultury zvoncovitých pohárů na území Čech. A protože už mnoho let spolupracuji s Josefem Kutílkem, který je excelentním producentem historických akcí a bitev, rád bych k té výstavě pomohl zorganizovat ještě doprovodný program. Dobové kostýmy, jídlo, medovina - takový výlet v čase.

A ostatní vaše aktivity v regionu?

Jak říkala moje maminka: „...furt co dělat!“. Dlouhodobě se angažuji v kauze parkovacího domu ve Slaném, který se opravdu nepovedl, a nedávno jsme na zastupitelstvu prosadili jeho uzavření. S Jirkou Husníkem spolupracuji na televizním natáčení dokumentů a zpravodajství s TV Slaný a jsem rád, že se nám povedlo prosadit přímé televizní přenosy ze zasedání zastupitelstva. Přestože rokujeme někdy až do půlnoci, na internetu je návštěvnost v řádu stovek! A například dokument o ploché dráze, který zachycuje rozhovory s pamětníky, je už dnes cenným historickým materiálem. Posledních patnáct let oddávám. Nedávno to byl bezkonkurenčně nejstarší pár – ženichovi bylo 92 a nevěstě 76!

Jste nadšený motorkář, držitel sed- mi ocenění motoristický novinář roku. Pořád vás to baví?

Na motorce se pohybuju, jak to jen jde! Spolupracuji s dopravním podvýborem ve sněmovně a patřím mezi propagátory filozofie chytrých a čistých měst. Na nedávnou mezinárodní konferenci se našemu týmu podařilo získat, kromě elektrických aut, i automobil vodíkový. Spolu s Martinem Ničem a Klubem historických vozidel Slaný jsme loni pořádali už desátý ročník „Slánského okruhu“, který s velkou radostí moderuju. Kdysi mi o tom závodu vyprávěl jeho historicky první vítěz Franta Šťastný. Vyhrál ho v roce 1952 se startovním číslem 61 na motocyklu Norton, který se tak tehdy nesměl jmenovat, tak ho Franta přejmenoval na Blesk. Pořádáme to jako vzpomínkovou jízdu veteránů. Už teď všechny zveme 11. července na Masarykovo náměstí na další ročník.

Stále se věnujete moderování a extrémní žurnalistice?

Moderování ano, jde o nejrůznější akce po celé republice. Většinou charitativní, společenské, dřevorubecké soutěže, benefiční koncerty pro tělesně postižené, pro komunitní centra, dětské dny. Pracuji pochopitelně zdarma. Například bigbítový festival skupiny Ikaros v Libušíně pomáhá nadaci, která cvičí psy pro slabozraké a nevidomé. V Lysé nad Labem se povedl Koncert pro Jakuba. Mám taky radost z několika koncertů písniček Karla Kryla, které jsme společně uspořádali ve Slaném i po celém kra- ji. Můj kamarád Pavel Foltán, který s Karlem koncertoval, napsal knihu „Karel mezi námi“. Máme takový klubový pořad, já čtu ukázky z knihy a Pavel zpívá a hraje. A občas si udělám radost a vracím se k výtvarničině. Před časem mě oslovila parta z kladenského vydavatelství Halda a výsledkem je kniha „Jmeninář“, kterou jsem ilustroval. Taky si velmi vážím toho, že mě oslovil kolega Ivan Pilný a moje ilustrace se objeví v jeho knize „Hledáme nové Ámose“, kterou chystá vydavatelství Olympia. A extrémní žurnalistika? Na tu není čas, je vázána na expedice, trvající třeba měsíc. A já jsem zvyklý chodit do práce. Být tak dlouho pryč je pro mě nemyslitelné. Snažím se všechno v životě dělat na plný plyn. I tuhle práci.

www.anoslany.cz

PF 2020

1.1.2020

Vážení Slaňáci, ať je rok 2020 plný příznivých zpráv.


www.anoslany.cz

Šťastné a veselé

24.12.2019

Vánoce přejeme všem.


www.anoslany.cz

PRAVIDELNÁ UPOUTÁVKA NA

15.12.2019

10. Zasedání zastupitelstva města Slaný 16.12.2019 v 16 hodin je zde:


ZVĚŘINA: Učitel a žáci. Přistoupí opozice na protektorát Milionu chvilek?

15.12.2019

Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co, ale hlavně mě zbav Babiše. Takhle by se dalo shrnout poselství, které včera vyslalo Milion chvilek pro demokracii opozičním stranám.

Úctyhodný protest mnoha desítek tisíc spoluobčanů vyjadřoval jejich upřímné rozhořčení a nevoli nad tím, že premiér je trestně stíhaný a ve střetu zájmů. I organizátoři protestů chápou, že se Babišovy demise nedodemonstrují, a tak povolají na příští setkání opozici, aby – slovy Mikuláše Mináře – zkontrolovali, „jakou mají vizi a jestli dovedou na hlavních důležitých věcech spolupracovat, ne se hádat“.

ANO SLANÝ DĚKUJE ZA ZAPAMATOVÁNÍ TÉTO VĚTY:

"Uniká jim například zřejmá skutečnost, že spousta voličů hnutí ANO si vůbec nemyslí, že by Andrej Babiš byl svatý, „jen“ jim připadá, že nevládne hůř než jeho předchůdci."

www.anoslany.cz

Abolici premiéru Babišovi nedá,

7.12.2019

protože ten by si ji nepodepsal. Vlasovci jsou váleční zrádci, Praze sice pomohli, ale stavět pomníky lidem, kteří se popravují, je podle něj pochybné. Pochvaluje si, že přibral čtyři kila a cítí se dobře. A také doufá, že aktivistka Greta nezničí naši civilizaci. Přinášíme vám velký rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem.

Nejvyšší státní zástupce Zemanzvrátil rozhodnutí nižší instance, premiér Andrej Babišje tak jedním ze dvou opět stíhaných. V minulosti jste řekl, že bude-li to nutné, udělíte mu abolici. Babiš ji opakovaně odmítá, ale přesto, dáte mu ji?

Na rozdíl od milosti, která je výlučným právem prezidenta, vyžaduje abolicekontrasignaci. A to buď premiéra, nebo jím pověřeného člena vlády. Jestliže tedy sám premiér abolici odmítá, tak je technicky nemožné ji provést. Ale já v tomto konkrétním případě zatím pro abolici ani nevidím důvod. Z toho prostého důvodu, že nejvyšší státní zástupce zaprvé zastavil trestní stíhání u rodiny Andreje Babiše, zadruhé ponechal doktora Šarochajako dozorujícího státního zástupce. No, a zatřetí vyzval policii, ať tento případ došetří. Abolice není od toho, aby prezident zasahoval do práce policie. Takže jsme se s Andrejem Babišem velmi přátelsky dohodli, když jsme si ve středu telefonovali, že abolice nebude.

www.anoslany.cz

Po Letné a oslavách:

22.11.2019

Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu.

Milion chvilek na Letné a místy poněkud divoké oslavy 17. listopadu. Jak události posledního víkendu hodnotí politický analytik a novinář Erik Best? Opět mnohé překvapí. Jde o Babiše, jeho projev chválící Havla i média a jejich přístup ke „chvilkařům“. Překvapení z vysoké účasti na letenské demonstraci vyslovil Best jako řada dalších také. Hrála jim prý ale do karet řada faktorů. „Počasí bylo hezké, měli to velice dobře organizované a lidé to měli jako hezký výlet. Pokaždé jsou jejich akce dobře organizované, a když to tam lidé zažijí, přitáhne to příště další. Nechci říkat, že hlavní důvod vysoké účasti je hezké počasí, ale určitě to výrazně pomohlo,“ uvádí Best.


CELÝ ČLÁNEK ZDE

Zajímavé čtení www.anoslany.cz

Pravidelní čtenáři tuší,

20.11.2019

že zde najdou upoutávku na zasedání zastupitelstva města Slaný. Poslechnout a podívat se můžete tradičně na odkazu níže.

Přejeme příjemnou zábavu www.anoslany.cz

Stávka učitelů

5.11.2019

Stávkuje z důvodů nespokojenosti, to víme. Nejčastěji je to proto, protože že se vyjednává, jednání se vleče a ani jedna strana nedokáže najít kompromis. Pak se nevyslyšená strana lidově "kousne" a jde do stávky. Jak je to u nás ve Slaném? Za slánské školy a školky si dovolíme jeden názor zveřejnit.

Školka U labutí:

"Vážení rodiče, naše MŠ zůstane ve středu 6.11.2019 v den stávky otevřená, provoz nebude omezen. Zvýšení platu samozřejmě vítáme a jako v každé profesi máme pocit, že zasloužíme více. Faktem je, že finanční ohodnocení provozního personálu je dlouhodobě směšné a nedůstojné a stálo by minimálně za jeho razantní zvýšení stávkovat. Pokud odbory vyhlásí stávku za zlepšení podmínek naší práce mateřských školách (počty dětí ve třídách, inkluze, dostatek místa ve školách, kompenzace učitelek aj.) ke stávce se připojíme. Zastáváme názor že nejen finanční ohodnocení, ale především podmínky k práci jsou hlavním důvodem proč o naší profesi není zájem. Zaměstnanci školy."


Tolik jeden ze slánských pohledů

www.anoslany.cz

Královské město Slaný uspořádalo první street food festival s názvem "Slaný na talíři"

9.10.2019

a píše se o tom po celém světě :). Taková akce dle organizátorů ve městě chyběla. Na 30 stánků a food trucků z celého světa zaplnilo Masarykovo náměstí.

www.anoslany.cz

Zábavná reportáž o tom, jak je chudák mladé děvče posláno, aby šlo zachraňovat pravdu a v průběhu rozhovoru zjistí, že pan Veselý není nepřítel státu.

27.9.2019

Trestní komando z České televize přišlo “popravit” moderátora Xavera Veselého přímo do studia. Spáchal hroznou věc: Bavil se s premiérem Babišem NORMÁLNĚ. Návštěvu komanda ČT si nahrál na video jako pojistku. Tady to je. Přišli si pro něj do studia. Celý TV štáb, velmi početný, štědře placený z našich daní. Kamera přímo do obličeje. Redaktorka České televize (Newsroom) šla rovnou k věci: “My jsme Newsroom a přišli jsme kvůli vašemu rozhovoru s premiérem Babišem, takže…”

Moderátor Xaver Veselý nedávno udělal s premiérem Babišem rozhovor, ve kterém se bavili o dětech, o božích mlýnech, ovádech, o tom, že Babiš nemá slezinu a jednou vypil 15 panáků. Byl to skvělý rozhovor nad kávou, odlehčený, nezávazný, milý, zkrátka přesně takový, jaký má být.

Xaver Veselý leží politrukům z Newsroomu České televize v žaludku už dlouho, protože je málo angažovaný (vlastně vůbec) a příliš zábavný. Navíc nechodí na protistátní demonstrace Milion chvilek. Takže přišli zúčtovat. Zkoušeli to nejdřív přes vedení rozhlasu, jestli by mu nešlo dát padáka, ale tam nepochodili, tak se nahrnuli přímo na něj.

pro ilustraci

V rámci celorepublikové akce

23.9.2019

Světla nad bunkry proběhlo v sobotu setkání i u slánského řopíku. Vzpomínková akce připomíná výročí všeobecné mobilizace československé republiky, která byla vyhlášena v noci 23.9.1938.

Organizátor Martin Nič, dále Standa Berkovec, Radek Vondráček, Vláďa Konvalinka, Nikola Konvalinková a další

Vladimír Konvalinka www.anoslany.cz

Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami,

23.9.2019

to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci. "Jsem přesvědčen, že někdo donutil policisty, aby žádali o vydání premiéra dva měsíce před volbami,“ říká v rozhovoru lidovec, zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek. Kauza Čapí hnízdo podle něj ukazuje nutnost upravit zákon o státním zastupitelství a zlepšit kontrolní mechanismy, které v tomto případě nefungovaly správně. Čtyři roky prý nebylo na kauze co vyšetřovat. Výrok prezidenta Miloše Zemana o případné abolici pro premiéra Andreje Babiše považuje za vzkaz nejvyššímu státnímu zástupci, aby se nenechal ovlivnit politickým ani jiným tlakem. Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo. Jaký je váš názor na výsledek vyšetřování? Pokud vím, tak jsem byl asi jediný, kdo vůči tomu vyšetřování a především vůči tomu obvinění těsně před volbami měl výhrady. Zároveň jsem se několikrát vyjádřil, že podmínky evropských fondů jsou nastaveny tak, že téměř každý, kdo je čerpal, a to ministr, starostové, hejtmani a tak dále, tak jsme se vždy museli přizpůsobovat něčemu, co se nám nelíbilo, ale jinak bychom se k těm penězům nikdy nedostali. A i kdyby to byla jenom vývěsní cedule určitého rozměru, která byla v předpisu anebo něco jiného, malého, tak se všichni samozřejmě přizpůsobovali.

www.anoslany.cz

Stíhání v kauze Čapí hnízdo je zastaveno.

13.9.2019

Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a všech dalších lidí v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Potvrdilo to v tiskové zprávě. iDNES.cz požádal o vyjádření také Andreje Babiše, na dotaz zatím nereagoval.

Komentář: Přečetl jsem článek, klikám na diskuzi, ale zjišťuji, že se nacházím v elitní skupině plné špičkových právníků a odborníků na evropské právo. Tak to raději vzdávám. Definitivní konec celé kauzy bude, až po 3 měsících. Do té doby má Pavel Zeman možnost rozhodnutí vrátit. Co teď? Opozice nechtěla spolupracovat s trestně stíhaným premiérem, teď má možnost. Budeme tedy společně doufat, že lidé přijdou k rozumu a všem se nám velmi uleví.

www.anoslany.cz

Dne, 17.9.2019 v šestnáct hodin nula nula minut, Grand Slaný. Co to znamená?

12.9.2019

Dotazy, návrhy, vyhodnocení atd, to vše na 8. zasedání zastupitelstva města Slaný. Poslechnout a podívat se můžete tradičně na odkazu níže

„Zeman je čitelnější, než byl Havel.

12.9.2019

Demonstrace Milion chvilek jsou nelegitimní. Boj s klimatem je kolektivní hysterie. Babiš rozhodně není ohrožením této země.“ – říká antropolog Ivo Budil.

Jakým největším výzvám čelí lidstvo v dnešní době? Je nutné bojovat proti změnám klimatu a případně jak? Byla demonstrace na Letné mediální hysterií? Měli bychom tolerovat minulost Andreje Babiše? Je Andrej Babiš obětí politického a mediálního lynče? Kteří politici jsou čitelní a kteří ne? Ivo T. Budil je antropolog, vysokoškolský pedagog a spisovatel. Je zakladatelem a emeritním děkanem Fakulty filozofické (původně Fakulty humanitních studií) Západočeské univerzity v Plzni. Funkci děkana vykonával ve dvou funkčních obdobích v letech 1999 až 2005. Inicioval založení antropologických, archeologických, blízkovýchodních a historických oborů na Fakultě filozofické Západočeské univerzity v Plzni. Působí na Metropolitní univerzitě Praha a věnuje se publicistické a veřejné činnosti.


www.anoslany.cz vřele doporučuje dvacetiminutový poslech


Holec: Máme nezávislou justici? Babišovo osvobození testuje opozici, média i Mináře

6.9.2019

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE: Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhl zastavit trestní stíhání premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, jeho verdikt ale ještě musí potvrdit vedoucí Městského státního zastupitelství v Praze Martin Erazím. Už teď se však ukazuje, že se s případným osvobozením Babiše neumí smířit opoziční politici, kteří premiéra odsoudili i bez soudu. A stejně tak i média. Třeba moderátorka veřejnoprávní České televize Jolka Krásná se celé ráno v souvislosti s Babišem ptala, jestli máme „nezávislou justici“.


www.anoslany.cz

Ministryně financí Alena Schillerová na pracovní navštěvě Slaného

31.8.2019

Vaše první dojmy? Nejsem ve Slaném poprvé, byla jsem u vás před časem, myslím, že to není ani rok a byla jsem nadšená, protože já jsem Slaný znala jen z pořadu Divadélko ve Slaném, kdysi historicky a je to nádherné město, dýchla na mě atmosféra, přijeli jsme na náměstí, je vidět že je to historické město... Uvedla mimo jiné Alena Schillerová.

I my jsme rádi, že se Aleně Schillerové ve Slaném líbí. Nám se naše město líbí také :) a proto bychom rádi co nejrychleji viděli park Benar jako klidné odpočinkové místo.

www.anoslany.cz

„Majetek ČT někam mizí.“ Poslanec Berkovec řekl, o čem si povídají kolegové

28.8.2019

ROZHOVOR „Existují nějaké informace o problematických výběrových řízeních v ČT, ale protože nejde o informace oficiální, tak s nimi nemohu nijak nakládat či je jakkoli komentovat. Totéž platí pro informaci, že hospodaření České televize vyšetřují orgány činné v trestním řízení,“ říká známý novinář a poslanec Stanislav Berkovec. A dodává: „Mnozí moji kolegové dokonce požívají výrazu, že ‚majetek České televize někam mizí‘.“ V rozhovoru promluvil i o těch, kteří se „urputně“ hlásí k Havlovu odkazu, a zamyslel se nad tím, zda mají všichni lidé důvod slavit 17. listopad. Své řekl i k demonstracím.

I letos pokračuje hospodářský růst, nezaměstnanost je rekordně nízká. Na druhou stranu rostou ceny potravin, ceny bytů v Praze jsou v poměru ke mzdám prý jedny z nejdražších v Evropě. Navíc tady máme velký počet exekucí. Jak se nám třicet let po revoluci žije? Domníváte se, že budou 17. listopad nadšeně oslavovat třeba i lidé v Moravskoslezském kraji, nebo ve Slaném, kde žijete, senioři, samoživitelky?

Je pravdou, že v mnohých regionech se 17. listopad asi zrovna bouřlivě slavit nebude. Na vině jsou zejména chyby při restrukturalizaci našeho průmyslu po roce 1989. Dobrým příkladem je likvidace našeho zbrojního průmyslu. Musíme si přiznat, že vše mohlo proběhnout mnohem lépe, musíme si také přiznat, že to mohlo být i mnohem horší. Zpětně soudit je mnohem snazší, než se rozhodovat v reálném čase. Nemá ale cenu se příliš ohlížet, musíme se dívat především dopředu. Hrajeme s kartami, které máme, ne s těmi, které jsme mohli mít.


Luboš Xaver Veselý

19.7.2019

má ve svém pořadu mnoho zajímavých hostů. Tak třeba 17. července v 08:00 byl u Xavera Babiš. Na zajímavý rozhovor se můžete podívat ZDE.


www.anoslany.cz

Dnes, šestnáct hodin nula nula minut, Grand Slaný. To znamená...

24.6.2019

Zasedání zastupitelstva města Slaný. Poslechnout a podívat se můžete tradičně na odkazu níže

Příště řeknou, že jich bylo půl milionu. Je to snaha zničit Zemana s Babišem, financovaná z ciziny. Jiří Ovčáček promlouvá k náměstí

6.6.2019

ROZHOVOR „Demokraté se v roce 2019 tlaku ulice nebojí,“ komentuje hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro ParlamentníListy.cz největší demonstraci proti Andreji Babišovi. V reakci na návrh auditu Evropské komise k dotacím Agrofertu Zemanův mluvčí mluví o hanopisech, které někdo sepsal do Bruselu. „Biľak tleská v hrobě a soudruh Leonid Iljič Brežněv pozvedá radostně huňaté obočí,“ konstatuje Ovčáček.

Komentář: musím přiznat, že jsem váhal, zda dát tento rozhovor na naše stránky. Přečetl jsem ho dvakrát a ... Prostě opravdu stojí za přečtení.


www.anoslany.cz

Jak dopadly eurovolby?

27.5.2019

Do Evropského parlamentu zasedne pozměněná skupina 751 europoslanců. Českou Republiku bude zastupovat 21 (2,8%) zvolených poslanců. Ano v ČR dostalo 21%, to znamená, že bude mít 6 mandátů. Celkově je to méně, než jedno %. Dost, nebo málo, tak aby se dalo něco změnit? Uvidíme a držíme palce.

... a po nádherném šampionátu jsou mistři světa překvapivě Finové :)


www.anoslany.cz


"Mám konečně muže svého života,

22.5.2019

jmenuje se František, je to můj vnuk" :). 22. května, středeční večer a plný sál Slánského Dividýlka znamená, že naše město navštívila první ministryně financí. Velmi zajímavá hodina a půl, kterou si ve svém "nacvaklém" každodenním programu udělala Alena Schillerová.

Ačkoli jsou většinou ekonomové suchaři :), musím napsat, že zde to rozhodně nepaltí a Alena Schillerová je fajn ženská :).


www.anoslany.cz

I dnes můžete přijít do Grandu,

20.5.2019

koná se zde 6. Zasedání zastupitelstva města Slaný. Poslechnout si kam naše měso směřuje, kdo mu pomáhá, kdo zdržuje, kdo šetří, kdo rozhazuje, které plány mají smysl, které ne atd. Komu se čas nehodí, může dění sledovat i z domova, odkza níže.

A ještě z domova...

10.4.2019

Zpíváme indické písně, tančíme indické tance. Povídáme a posloucháme historky, jak se žije v Indii. Ochutnáváme indické speciality a spolu s Indy se smějeme. Co se asi ve Slaném děje? Nápověda, nejsou to dny latinskoamerické kůltůry. Ano správně! V těchto dnech probíhají dny kultůry indické :).

Na to vše dohlíží vedení města.www.anoslany.cz

Příjemný den všem! Ze "světa".

10.4.2019

Zřejmě nejdůležitější zpráva uplynulého týdne přišla v pondělí, Dan Ťok oznámil, že odchází z ministerstva dopravy. S premiérem Andrejem Babišem uzavřeli už v lednu gentlemanskou dohodu, že s oznámením odchodu vydrží, dokud premiér nevybere nástupce. Dan Ťok odvedl na ministerstvu ohromný kus práce, vysoutěžil mýto, podařilo se mu nastartovat výstavbu a celé ministerstvo, ale i ŘSD dokázal stabilizovat. Není náhoda, že je nejdéle sloužícím ministrem dopravy v historii České republiky. Věřím, že mluvím za celé Hnutí, když řeknu – díky Dane!

Premiér Babiš práci Dana Ťoka ocenil a zároveň řekl, že jeho nástupce oznámí velmi brzy.

Neplatných exekucí ubyde

Andrej Babiš se vrhnul na protiprávní exekuce. Setkal se proto společně Janem Kněžínkem a Patrikem Nacherem s advokátem Petrem Němcem, který se jimi dlouhodobě zabývá a shodli se na postupu, jak protiprávní exekuce zastavit. Dohodly se tři konkrétní věci, které by mohly rychle pomoci – ministerstvo bude tlačit na soudy, aby neplatné exekuce samy zastavovaly, změní se vzor dokumentu, kterým se zastavení navrhuje a připraví se návrh, jak využít informace z Rejstříku zahájených exekucí.

Vláda projednala podmínky aukce kmitočtů

Pokračuje dál také boj za levnější mobilní data. Vláda proto v podělí řešila konkrétní podmínky aukce kmitočtů, která má přilákat čtvrtého operátora. Kromě toho se Andrej Babiš společně s Karlem Havlíčkem a Vladem Dzurillou sešel s největším virtuálním operátorem.

Druhý nejlepší výsledek veřejných financí!

Výborná zpráva přišla i z ministerstva financí. I minulý rok skončily veřejné finance v přebytku, a to dokonce o 47,4 miliardy korun. To je druhý nejlepší výsledek v historii České republiky, lepší to bylo pouze v roce 2017. Zároveň opět kleslo zadlužení a dostali jsme se na úroveň před hospodářskou krizí.

Více peněz do státní kasy

Alena Schillerová představila i svůj plán, jak získat do státní kasy více peněz a přitom přispět k ochraně zdraví lidí. Zvýšit by se mělo zdanění hazardu, tabáku a alkoholu. Každoročně by díky tomu mělo do rozpočtu přibýt přes 10 miliard korun.

www.anoslany.cz

Přizpůsobiví nebo nepřizpůsobiví ???

28.3.2019

Mnohá města si trpce stěžují, že nedokážou vyjít se svými takzvaně nepřizpůsobivými občany. Ještě nikdy jsem však neslyšel, že by si takzvaně nepřizpůsobiví občané trpce stěžovali, že nedokážou vyjít se svými městy. Způsoby takzvaně nepřizpůsobivých jsou totiž měštěnínům nemálo proti srsti, kdežto způsoby měštěnínů jsou takzvaně nepřizpůsobivým zcela upřímně šumafuk.

A tak si jedni holt stěžují, kdežto druzí důvod ke stížnostem přirozeně neshledávají. A neshledávají ho ne proto, že by byli nepřizpůsobiví, nýbrž právě naopak, že se přizpůsobit hravě dokážou, a to čemukoli, nejlépe pak systému sociálních dávek.

Nazývat je nepřizpůsobivými je tedy naprostá mýlka. Jsou totiž stejně přizpůsobiví jako ti, kdo bystře postřehli, že se dá vesele žít třeba ze státních či evropských dotací, provizí za zprostředkování armádních zakázek nebo z úplatku od stavebních firem.

Nepřizpůsobiví jsou všichni ti ubožáci, co se výzvám doby přizpůsobit nedokázali, a nepřišli tudíž na nic lepšího než se způsobně živit prací. A jelikož schopnost přizpůsobit se je nepochybnou známkou inteligence, je očividné i to, kdo z nás je tu blbec.


Úspěšný den, vysoké IQ vám přeje váš Ivo Šmoldas a www.anoslany.cz

Babiš u Trumpa

7.3.2019

„Měl jsem možnost otevřeně hovořit s Donaldem Trumpem. Je to symbolické. Dnes má náš první prezident T. G. Masaryk výročí narození,“ řekl Babiš po jednání s Trumpem. „Setkání bylo konkrétní. Je to velice milý člověk, zajímal se o rozdělení Československa. Navštívil ho a má na něj skvělé vzpomínky. Zopakoval jsem pozvání našeho pana prezidenta Zemana,“ pokračoval Babiš.

Zdroj: ZDE


Samé těžké váhy, na americké straně zasedl při setkání Donalda Trumpa s premiérem Andrejem Babišem v Bílém domě například viceprezident Michael Pence, ministr zahraničí Mike Pompeo, ministr energetiky Rick Perry či Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton.


A jedna kuriozita: Dárek pro Trumpa, pistole slavného modelu CZ 75 z edice Republika vydané ke stoletému výročí od založení Československa, kterých bylo vyrobeno jen sto, a vyjdou na necelých dvě stě tisíc korun.

Zdroj: ZDE

Hezký víkend, přeje Hájek a vaše www.anoslany.cz

Jan Palach vs Slaném

6.3.2019

Výstava představuje životní příběh studenta Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí. Svým šokujícím činem chtěl vyburcovat domácí veřejnost s rezignace, do které se začala propadat necelých 5 měsíců po srpnové okupaci Československa. Palachův protest měl mimořádný ohlas nejen v domácím prostředí, ale rovněž v zahraničí.

DAKAR VE SLANÉM

20.2.2019

Fandové motoristických soutěží zapište si do kalendáře: pondělí 4. března Hejtmanský Dvůr 18,00, Dakar!

Nejmodernější technika z roku 2019, povídání s členy týmu MRG, soutěž atd.

Pořádá Radek Vondráček, moderuje Standa Berkovec, dorazí účastníci Dakaru 2019.

Výtěžek jde na sociální odbor města Slaného.

Výsledky republikového sněmu hnutí ANO

17.2.2019

Potvrzeno, předseda Andrej Babiš, 1.místopředseda: Jaroslav Faltýnek, další místopředsedové: Richard Brabec, Petr Vokřál, Radek Vondráček a Jaroslava Pokorná Jermanová.

A lídrem hnutí ANO ve volbách do Evropského parlamentu bude europoslankyně a jedna z nejvlivnějších žen v Bruselu Dita Charanzová

Vypadá to stále dobře :)


Hezký příští týden, vaše www.anoslany.cz

Sledujte zasedání zastupitelstva města Slaný z domova

11.2.2019

Přímý přenos 4. Zasedání zastupitelstva města Slaný. 11/2/2019 od 16 hodin. Místo konání: Městské centrum Grand.


Pěkný den všem,

6.2.2019

Ani jsme se nerozkoukali a první měsíc nového roku je za námi. A rozhodně se nedá říct, že by byl nějaký rozjezdový. Aby vám v té rychlosti neutekla nějaká zajímavost, zde je shrnutí.

Asi jste slyšeli o velkém tématu posledních týdnů, o vládní čtvrti v Letňanech. Zatím to vypadá, že pirátský primátor Hřib dělá vše proto, aby se projekt neposunul nikam.

Nejprve si kladl jako podmínku vybudování nové nemocnice a když zjistil, že premiér se chce i přes to dohodnout, přidal ještě financování vnitřního městského okruhu. Prý za 60 miliard. Co na tom, že zatím všechny odhady hovoří o 40 miliardách.

Vypadá to prostě, že požadavky musí být takové, aby na ně šlo kývnout jen velmi obtížně. Ale znáte urputnost našeho předsedy. Ustupovat by nedávalo smysl, protože jde hlavně o velmi výhodnou investici. Při současné stavu stát v následujících deseti letech zaplatí na nájemném v soukromých objektech 5 miliard, za nutné rekonstrukce státních budov 7 miliard a 13 miliard za jejich provoz a údržbu. Stavbou nového komplexu je tak možné ušetřit 500 milionů Kč ročně. Návratnost investice je tedy NEUVĚŘITELNÝCH pět let.

Bezpečné porodní domy

Premiér Babiš taky s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem představili plán na vybudování porodních domů. Ty by měly vzniknout v nemocnici na Bulovce a v porodnici U Apolináře.

Premiér odpovídal v Blesku

V neděli premiér odpovídal divákům Blesk.cz v pořadu Ptáme se, pane premiére. Bylo to zajímavé, mrkněte se na to. Tvrdě například odsoudil množírny psů a řekl, že chce urychleně prosadit zákon, který takovému obchodování se psy zamezí.

Konopí ano, ale jen tam, kde pomáhá

A Adam Vojtěch ještě jednou. Připravil novelu, která hodně uleví všem, kteří potřebují ulevit od bolesti za pomoci léčebného konopí. Nově budou totiž doplácet maximálně pár stovek měsíčně a zbytek uhradí pojišťovny.

Klára Dostálová se zase pustila do rekodifikace stavebního práva. Změnit celý stavební zákon není legrace, protože zákonů, kterých se dotýká, je asi padesát. V tomto rozhovoru o této problematice ministryně Dostálová mluví a vše vysvětluje.

Živnostníci už ví, jak bude vypadat jednotná platba

Plán Aleny Schillerové na podporu drobných živnostníku, o kterém jsem vám říkal minule, už má konkrétní podobu. Jednotná platba by se měla pohybovat mezi 5400 – 5500 Kč měsíčně a přesně v duchu slov premiéra Babiše, nebudou obíhat lidé, ale dokumenty.

Dálniční známky koupíme online

Vláda v pondělí schválila také plán ministra dopravy Dana Ťoka na zavedení elektronických dálničních známek. S těmi klasickými se definitivně rozloučíme v roce 2021.

To nejlepší nakonec

A závěrem ještě jedna informace. Tento týden se v deníku Metro a v pátek v týdeníku 5+2 opět objeví naše noviny Lepší Česko. Takže pokud si budete chtít konečně přečíst něco pořádného, určitě si je najděte :-).

Hezký týden vám všem, vaše www.anoslany.cz


Rada a zastupitelstvo

27.1.2019

mají pracovat s péčí řádného hospodáře, to víme. Na to mají dohlížet občané a také podle toho volit. Existují také další "pojistky" a těmi jsou výbory. Jsou poradní orgány zřízené zastupitelstvem města. Např. bezpečnostní, kontrolní, finanční atd. Výbor plní úkoly, kterými je pověřen zastupitelstvem obce, tomu také odpovídá za svoji činnost.

Zde vidíte práci výboru finančního; Lev, Šťastná, Hauptman, Jirák, Jelínek, Hájek. Neděle, 27.1 místní šetření kolem projektu cyklotrasy Slaný - Vítov.www.anoslany.cz

Plesová sezona ve Slaném zahájena!

14.1.2019

Již 16. ročník tradiční slánské společenské akce – PLES KRÁLOVSKÉHO MĚSTA SLANÝ, se uskutečnil v sobotu 12. ledna v Městském centru Grand.

Akci zahájilo profesionální předtančení v podání slánského Tanečního centra R.A.K. a Standard klubu Praha. Celým večerem plným krásné taneční hudby pak provázel moderátor Vlasta Korec, známý herec, ale především rozhlasový a televizní moderátor. Ples hudebně doprovodil skvělý Big Band Rudolfa Koudelky, který nenechal prakticky jediného hosta sedět. V druhé polovině večera čekalo na tancechtivé hosty pěvecké vystoupení Heidi Janků a po dlouhé době také tombola se zajímavými cenami. Hosté mohli například vyhrát víkendový pobyt v našem partnerském městě Skalica na Slovensku anebo třeba oběd s panem starostou a další ceny.

V závěru večera čekalo na hosty půlnoční překvapení v podobě vystoupení originálních akrobatů ze skupiny Flying Boys, kteří předvedli fantastické gymnastické kousky. Plesu se zúčastnili jak starosta města Martin Hrabánek, tak i místostarosta Radek Vondráček.

K báječné atmosféře večera přispěla i účast vzácných hostů, mezi které patřili např. primátorka partnerského města Skalica paní Anna Mierna, primátor města Kladna - Dan Jiránek, poslanec Parlamentu ČR Vojtěch Munzar, předsedkyně sdružení Bohemia Centralis Petra Melčová, sponzoři a partneři plesu.

Poděkování patří sponzorům akce, řediteli Kulturních zařízení města Slaného a jeho týmu za přípravu plesu, pracovníkům Technických služeb Slaný za originální výzdobu sálu, účinkujícím a všem účastníkům této vydařené akce.


www.anoslany.cz

Je po svátkách,

1.1.2019

začíná rok 2019. Na náměstí proběhl velký ohňostroj. Projev starosty byl pozitivní. Nás Slaňáků se tradičně sešlo velké množství. Po sedmé večer se u nás ve městě narodilo první dítě. Je to Martin Vaněk. Start do nového roku slibný.

Jestli nám Slaňákům mohu něco popřát já, pak je to velké množství dobrých zážitků. Tedy ne z věcí na které si lze sáhnout, ale těch druhých. Šťastných chvil, hezkých momentů, setkání s přáteli, s rodinou. Více zážitků ze sportu, hudby, cestování, poznávání, dobrého zdraví, šťastných vztahů, více zábavy a humoru.

Šťastný rok 2019 přeje

www.anoslany.cz

Vážení Slaňáci,

22.12.2018

přejeme Vám vše, co se špatně balí. Klid, pohodu a zdraví! Hezké prožití večera splněných přání, svátků vánočních a vše nejlepší v novém roce 2019 přejí členové ANO Slaný

www.anoslany.cz

Milí přátelé, kolegové a kolegyně, straníci i nestraníci, kamarádi, :)

18.12.2018

chtěl bych Vám touto cestou moc poděkovat za spolupráci a podporu, kterou jste zejména letos vynaložili na podporu místního hnutí ANO. Ona ta podpora vlastně začíná tady u nás ve městě, ale pokračuje i dál za jeho hranice. Neskutečně moc si toho vážím a pokud budete potřebovat, neváhejte se na mne kdykoli obrátit.

Za místní organizaci Vám pak všem přeji hlavně hromadu zdraví, štěstí, úspěchů a spokojenosti. To vše násobně i pro vaše děti, partnery, rodiče, prarodiče, zkrátka všem těm, na kterých vám v životě tolik záleží.

Mějte se krásně, pokud možno ještě lépe v roce následujícím a zůstaňte s námi!


Radek Vondráček, ANO Slaný www.anoslany.cz

Slaný v příštím roce naváže na stávající projekty a přidá nové

22.11.2018

Vedení Královského města Slaný po podzimních volbách doznalo pouze kosmetických úprav. I díky tomu bude snadné navázat na stávající projekty a rozjet další plánované. Rozpočet na příští rok už je připravený, zastupitelé ho budou schvalovat v prosinci.

www.anoslany.cz

Společně s Václavem Klausem ml. je Jiří Čunek

18.11.2018

je jeden z mála, který se neveze na nenávistné a hysterické vlně, kterou si dlouho nepamatuji. Nejste-li znechuceni a najdete si čas, tak rozhovor stojí za pár minut.

Proč senátor Jiří Čunek hlasoval proti usnesení, které vyzývá Babiše k rezignaci? Senát považuje za nepřijatelné, aby premiér Andrej Babiš setrval ve vládě, dokud se nevyšetří kauza Čapí hnízdo. Důvodem jsou nově zveřejněná podezření. Je možné kvůli závažnému podezření opustit vrcholnou politiku a v případě očištění se do ní bez problémů vrátit? Marie Bastlová se ptala senátora a bývalého místopředsedy vlády Jiřího Čunka z KDU-ČSL.

www.anoslany.cz

Tak to dneska klaplo,

5.11.2018

ustavující zastupitelstvo v tajné volbě zvolilo starostou města Mgr. Martina Hrabánka (ODS) a místostarostou města Radka Vondráčka (ANO)

Rada má nově jen 7 členů, (dříve 9) a to jsou pánové Hrabánek, Vondráček, Konečný, Kozelka Kulich a oba Ničové.

Na koaliční dohodu se můžete podívat SEM

Tak Slaňáci, sledujte své zastupitele a držte jim palce.


www.anoslany.cz

Zdravíme Slaňáky,

31.10.2018

dne 5.11. od 16:00 v MC Grand se koná ustavujicí zasedáni. Máte-li čas a náladu, přijďte se podívat.


www.anoslany.cz

Ahoj Slaňáci, aktualni info:

18.10.2018

Výsledky koaličních jednání ve Slaném. Nově zvolení členové zastupitelstva města za ODS, ANO, OMS/STAN a Sdružení KDU-ČSL, nezávislí kandidáti, se v rámci vzájemných jednáních dohodli na povolební spolupráci ve volebním období let 2018 – 2022.

Součástí povolebních dohod je i obsazení místa starosty, na které bude navržen zástupce vítěze voleb, současný starosta, pan Mgr. Martin Hrabánek (ODS). Na pozici místostarosty bude navržen pan Radek Vondráček (ANO 2011).

Poté, co došlo ke shodě ohledně základních cílů, požadavků a priorit jednotlivých volebních stran, probíhají další jednání o programu rozvoje města.

Volba představitelů města proběhne na ustavujícím zasedání, které bude svoláno, pokud nebude podán návrh na určení neplatnosti voleb, nejpozději do 5. listopadu 2018.


www.anoslany.cz

Zdravíme po volbách

7.10.2018

Děkujeme všem, kteří dorazili k volbám a volili hnutí ANO Slaný. Velmi si Vaší důvěry vážíme. Nyní přichází čas skutků a garantujeme Vám, že sliby pro nás nejsou jen sliby a že v následujících letech si budeme stát za naším programem. Věříme, že i mezi připadnými koaličními partnery najdeme shodu pro podporu našeho programu a Vaší důvěru nezklameme.

Poděkování patří pochopitelně i všem členům a kandidátům ANO Slaný, že s námi jsou. Budeme společně nadále pracovat na tom, aby se nám ve Slaném žilo lépe.

Díky

www.anoslany.cz

Ohlednutí za DNY ZDRAVÍ ve Slaném

4.10.2018

Dny zdraví pro vás pořádáme již několik let opět proběhla celým krajem. Letos jsme provedli téměř pět tisíc vyšetření zraku a kožních znamének, díky kterým se podařilo odhalit čtyřicet pět tzv. záchytů. Bohužel i tři melanomy v pokročilém stavu.

Je to akce, která ma smysl a děláme ji rádi.


www.anoslany.cz

Výběrem jednotlivců voliči svůj hlas rozmělní, říká ústavní právník

3.10.2018

Lidé se mylně domnívají, že v komunálních volbách si mohou sestavit křížkováním kandidátů vlastní zastupitelstvo. Systém totiž přeje spíš stranám než jednotlivcům, upozornil v rozhovoru pro Právo profesor ústavního práva Jan Kysela.


www.anoslany.cz


Vážení Slaňáci,

2.10.2018

včera večer jsem se dozvěděl, že ve Slaném “někdo” obchází domy seniorů a nabízí "spropitné za pomoc” při vyplňování volebních lístků. Toto považuji za největší zklamání a podlost za poslední období. Rozhodně nejsem svatý, ale šel jsem do komunálek s nějakými základními ideály a smyslem pro fér hru. Jistě jste si všimli, že za dobu nově poskládaného týmu ANO Slaný naše práce nevedla směrem znemožňovat ostatní, ukazovat na jejich slabé stránky, upozornit na sebe povrchní hádkou, ale soustředíme se POUZE na práci. Dávám do toho vše, co jsem se v životě, i v práci naučil; být loajální ke své značce, i když někdy souhlasit nemusím. Podobně, jako v kolektivním sportu přijímat názory kolegů, i oponentů, zamýšlet se nad tím proč se rozhodují právě tak, budovat elementární důvěru, být člověkem, který není podrazák. Pokud soupeře porazit, tak umem, vtipem, předvídavostí, tvořivostí, v politice snad mazaností, ale rozhodně ne vyčůraností (napadá mě i ostřejší výraz). Pokud se někomu nedaří a prohrává, má hledat kde dělá chybu, sledovat ostatní, snažit se soutěžit, více trénovat, být lepší, ale rozhodně nepodplácet rozhodčí, ještě být natolik ubohý, trapný a myslet si, jak se to nikdo nedozví? Vlastě se tak snižuje na úroveň šmejdů, kteří využívají stáří a bezbrannosti seniorů. Říkám si, jaká motivace, či co vlastně lidi vede, aby toto museli dělat? Peníze, moc, funkce? Nebo vše dohromady? Nejsem idealista a sluníčkář, přesto mě tato informace nesmírně zasáhla.


www.anoslany.cz

Petr Matouch, Radka Bongová volíme číslo 1

30.9.2018

Mým cílem je podpora sportu a kultury ve Slaném. Já bych ráda zlepšila čistotu a bezpečnost dětských hřišť. Zajstila více peněz do škol a školek na lepší vybavení a pomůcky pro děti.


www.anoslany.cz

DEN ZDRAVÍ VE SLANÉM

28.9.2018

Děkujeme za návštěvu a podporu, vážíme si toho.


Tým www.anoslany.cz

Ladislav Čepelák, ve Slaném volíme číslo 1

27.9.2018

S využitím zkušeností, které jsem získal při vedení města, bych se chtěl zasadit o to co nyní postrádám. To je jednání městských zastupitelů ve vzájemné úctě ke svým kolegům a kolegyním, pochopením k jejich návrhům a seznámením se s důvody k jejich předložení. Věřím že takto pracující zastupitelstvo dokáže vybrat priority a oblasti které si to zasluhují, bez ohledu na jiné zájmy.


www.anoslany.cz

Osobní zážitky z Německa související s migranty, které v médiích nenajdete. Promluvil Stanislav Berkovec. Došlo i na údajné sirotky

24.09.2018 18:41

ROZHOVOR „Už před několika lety nám vyprávěli pracovníci naší ambasády, jak se bojí chodit do parků v Berlíně a že už nedávají děti do školek, protože už jsou tam menšinou. Kvůli migrantům tam například přestali dětem vařit vepřové…,“ říká o situaci v Německu poslanec Stanislav Berkovec. Promluvil o informacích v německém i českém tisku, řekl svůj názor ohledně Maďarska a vyjádřil se i k proslovu francouzského prezidenta Macrona na summitu v Salcburku.


CELÝ ROZHOVOR ZDE

Jaroslava Broulíková, ve Slaném volíme číslo 1

27.9.2018

Mým cílem je kultura ,veřejný prostor, životní prostředí a bezbariérové Slaný.


www.anoslany.cz

Pavla Nestrašilová, ve Slaném volíme číslo 1

27.9.2018

Mým cílem je podílet se na vybudování lepšího sportovního zázemí města pro všechny věkové kategorie. Zaměřit se na bezpečnost, infrastrukturu a zdravotní péči pro každého občana.


www.anoslany.cz

Vážení přátelé,

27.9.2018

Galerie Dobeška Vás zve v pondělí 1.10.2018 od 17.30 na vernisáž akvarely a akryly Františka Moravce, které doplní svým malovaným sklem Lída Zápotocká .

Výstavu je možné navštívit od 1.10 do 13.10 pondělí až pátek od 9.30-11.30 a 14.00-16.30 hodin, v sobotu od 9.00- 12.00 hodin.


Jarka Broulíkováwww.anoslany.cz

David Drábek, ve Slaném volíme číslo 1

26.9.2018

Vstupuji do politiky, abych přispěl svou usilovnou prací rozvoji města a spokojenosti spoluobčanů. Veřejný prostor a životní prostředí je mým důležitým cílem. Chci se zasadit za vice místa na hraní pro děti a odpočinek pro dospělé. Zároveň chci zvýšit bezpečnost spoluobčanů. Velmi důležitým tématem je pro mne podpora podnikání a zvýšení zaměstnanosti ve městě.


www.anoslany.cz

Michal Kozelka, ve Slaném volíme číslo 1

26.9.2018

Chci do komunální politiky vrátit selský rozum. Podpořit investice do projektů, o které mají občané města opravdu zájem, a tak zabránit neefektivnímu hospodaření.


www.anoslany.cz

Tři otázky pro lídry

25.9.2018

Jiří Husník položil tři otázky každému slánskému lídrovi. Dotazy zní: "Proč jste se rozhod kandidovat? Vaše programové priority? A zda jste ochoten vzít starostování?" Někteří lídři jsou čitelní, jejich slova jasná a pochopitelná, někteří méně. Zde jsou odpovědi, posuďte sami.


www.anoslany.cz

Ahoj Slaňáci, dnes jsme se prolétli

21.9.2018

nad obchvatem Slaného. Podívejte se, jak práce pokračují. Všichni netrpělivě čekáme a těšíme se na otevření. Místní komunikace přestanou trpět každodenním chaosem, lidem se uleví, ve městě bude větší pohoda a bezpečnost. Na podrobnosti se také můžete zeptat ministra dopravy Dana Ťoka, který přijede na náš Dne Zdraví 28.9. Tak rozhodně přijďte, těšíme se na vás.


Snímek je myslím hodný archivace, foto Libor Dobner, díky.


www.anoslany.cz

Vítejte v Nemocnici ve Slaném

20.9.2018

Píše se rok 1882 a okresní zastupitelstvo Slaný vyzývá občany, okolní obce a průmyslové závody, aby přispěli na stavbu nemocnice ve Slaném.


www.anoslany.cz

Martina Niče (ANO Slaný č.4) není třeba představovat

18.9.2018

za ním stojí např. jedna z největších místních akcí Slánský okruh. Spolu s Václavem Lajblem dostali od starosty pamětní listinu za působení v Komisi pro bezpečnost a prevenci kriminality.

www.anoslany.cz


Na hlavní Slánské křižovatce

17.9.2018

u svatého Gotharda se dnes nestala žádná nehoda :). Naopak. V těchto místech jsme dnes vyvěsili naší hlavní propagaci Ano Slaný.

První desítka vypadá takto: Radek Vondráček, Jan Hájek, Standa Berkovec, Matin Nič, Vláďa Konvalinka, Michal Kozelka, David Drábek, Pavla Nestrašilová, Jaroslava Broulíková a Ladislav Čepelák.

www.anoslany.cz

Povedený "Den Zdraví" ve Velvarech

14.9.2018

Nejprve se Velvarští ostýchali, ale po čase se tvořily fronty. Překvapivý byl zájem i u mladých. Jeden stan kontrola kožní, druhý oční, oba pochopitelně zdarma. Samozřejmostí jsou dárky a možnost si popovídat s kandidáty ANO. Těšte se, za 14 dní 28.9.2018 na náměstí ve Slaném. Přijďte, jsme tu pro každého.


vaše www.anoslany.cz

Vážení Slaňáci POZOR,

14.8.2018

srdečně Vás zveme na DEN ZDRAVÍ VE SLANÉM. Přijďte si zdarma vyšetřit kožní znaménka a zrak. Masarykovo náměstí, 28.9.2018 od 15:00. Můžete se potkat se členy vlády a doktorem Ondrou Štěrbou, kandidátem našeho regionu do Senátu. DEN ZDRAVÍ VE SLANÉM! 28.9. od 15:00 na náměstí.

ZVUK ZDE ▶️

Vladislav Konvalinka, ve Slaném volíme číslo 1

7.9.2018

Mojí osobní prioritou je rozšíření oborů nemocnice, její rekonstrukce a modernizace, stejně jako dalších budov a infrastruktur v majetku města. Chci, aby Slaný bylo bezpečným městem zvláště pro děti a seniory.

www.anoslany.cz

Jak byste naložili s parkem u Benaru

6.9.2018

a se zámečkem? Jaké jsou Vaše představy?

Po 9 letém úsilí předsedy představenstva společnost F&S Invest a.s. pana Mustafa Türkmena darovat městu zámeček s rozsáhlým parkem je snad u konce - o přijetí daru bude rozhodovat nové zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb. ANO Slaný je PRO přijetí daru a již teď bychom rádi znali Váš názor a tipy, jak park a zámeček zvelebit a zužitkovat. Klidová a relaxační zóna? Park s atrakcemi? Minigolf, minizoo? Sportovní park? Zahrada feng shui? A jaké tipy máte Vy?

foto Martin Nič, www.anoslany.cz

Martin Nič, ve Slaném volíme číslo 1

6.9.2018

Rád přikládám ruku k dílu, když vidím, že je to dobré pro Slaný a jeho obyvatele. Vážím si všech slušných lidí z našeho města a snažím se, aby se jim ve Slaném žilo co nejlépe.

www.anoslany.cz

Stanislav Berkovec, ve Slaném volíme číslo 1

5.9.2018

Podporuji vstřícnější mediální komunikaci s občany, více informací o toku veřejných financí a investicích. Dále pak vybudování nového moderního studia městského rozhlasu, případně internetového televizního a rozhlasového městského vysílání.

www.anoslany.cz

Radek Vondráček, ve Slaném volíme číslo 1

3.9.2018

S ohledem na dlouholeté zkušenosti s mediální komunikací bych velmi rád udělal vše proto, aby se zlepšila komunikace města, byla srozumitelná široké veřejnosti, vstřícná a soudobá. Díky nejrůznějším manažerským pozicím, kterými jsem prošel bych rád zúročil tyto letité zkušenosti a implementoval je do efektivního vedení města, které mám rád a kde vidím řadu rezerv.

www.anoslany.cz

Nový rybník, mezi Slaňáky "NOVAS"

23.8.2018

Tentokrát se projdemem po hrázi největšího rybníka na Slánsku. Pamatujete doby, kdy byl rybník relativně čistý a celé léto plný lidí? A co dnes?

Sledujte nás, jsme

www.anoslany.cz

Včera na Slánském náměstí

21.8.2018

FOLTÁN a BUBÁK" Remember KAREL KRYL, pořádal Standa Berkovec. Přestože nebyla velká propagace, sešlo se velké množství Slaňáků. Příjemná letní atmosféra, dobré pivko. Díky, že jste s námi včera byli.

www.anoslany.cz

Slánská plovka aktuálně

6.8.2018

Škoda, že se mezi návštěvníky plovárny neukáže nekdo z rady, či zastupitelstva i jiných stran. Viděl by sám, že Slánská plovka je v těchto dnech opravdu plná a je jasné, že rekonstrukce musí proběhnout. Plovku denně navštěvují stovky lidí a to nejen o víkend, ale i ve všední den. A stovky to nejsou dvě, nebo tři. Víkend znamená číslo klidně i přes tisícovku, všední dny kolem pětistovky. Před malým bufítkem je stálá fronta na párky, klobásy, limonádu a pivko. Ano Slaný bude podporovat rekonstrukci, která by přinesla moderní a širší využití. Rádi bychom se na ní podíleli. Navštívili jsme kolegy v Litoměřicích, kde je např. díky slunečním kolektorům teplá voda, sezona od května, až do října a v zimě v areálu provozují saunu.


www.anoslany.cz

Slánský okruh

14.7.2018

Jako každý rok, i letos tuto červencovou sobotu zaplnily náměstí, i londu stovky starých značek aut, motorek, traktorů, i vojenské techniky. "Slánský okruh" se stává skutečným fenoménem. Bezvadnou organizaci zajistil Martin Nič, akci odmoderoval Standa Berkovec.

www.anoslany.cz

Odpady ve Slaném

6.7.2018

Ahoj Slaňáci, napadlo Vás někdy, proč ve Slaném platíme 600 Kč poplatek za komunální odpad a v některých městech neplatí vůbec nic? Tak se podívejte na naší šestou reportáž, ve které my Ano Slaný toto tema názorně rozebíráme.

Nově nás můžete sledovat i na YouTube


sledujte nás, www.anoslany.cz

Řád čestné legie?

25.6.2018

Rytířka, jejímž názorům národ né vždy rozumí. Ombucmanka Anna Šabatková je proslulá svým bojem za uprchlíky, národnostní, či sexuální menšiny. Teď za to dostala nejvyšší francouzské vyznamenání, Řád čestné legie (!) v hodnosti rytířky. Stejné mety před ní dosáhli Masaryk, Havel, Forman, Mucha, Kundera, ale třeba generál Radola Gajda.

... A www.anoslany.cz žasne.

Zdroj mf dnes

Navštívili jsme Den otců na Hájich.

17.6.2018

Výborné burgery, pivko, káva, zmrzlina..., i atmosféra. Pochvala Slánskému Prostoru za program, pohodu, organizaci a chuť něco tvořit. Za Ano Slaný palec nahoru.


www.anoslany.cz

Kde se v Česku nejlépe žije?

15.6.2018

A jak je na tom naše město Slaný? Projděte si velké porovnání více než 200 měst. Analýza porovnává dostupná data v oblasti zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve všech 206 obcích s rozšířenou působností.

www.anoslany.cz

Poděkování,

8.6.2018

ahoj Slaňáci, dnes bychom chtěli především poděkovat. Máme za sebou jednu etapu dlouhé a těžké tour a tou etapou je hotová kandidátka, kterou vám za nedlouho představíme.


sledujte nás, Ano Slaný

Komentář kolem plovárny

8.6.2018

Téma plovárna má obrovský ohlas. Jak by také ne, když je to poprvé za desítky let, kdy se neotevře. Zde je náš komentář k dnešnímu datu.

Plovárna měla být otevřena od 1.7. do 31.8. jako každý rok. V lednu městská rada zadala úkol místostarostovi města Pavlu Zálomovi, aby připravil podklady pro Technické služby, které plovárnu provozují. Dále nemáme informaci co se dělo a kdo tak činil (i když jsme se na to již několikrát dotazovali), ale v dubnu na stole starosty města Martinu Hrabánkovi přistál posudek soudního znalce s výčtem hygienických a technických závad (znovu se ptáme, kdo posudek objednal a proč?). V tu chvíli pan Kučera za Technické služby jako provozovatel odmítl otevřít plovárnu bez investice do rekonstrukce, jelikož veškerá rizika plynoucí z posudku by od této chvíle nesly Technické služby. Pokud by se někomu na plovárně něco stalo, mohl by se ihned s TS soudit o tisíce, statisíce a nejspíš by uspěl, jelikož před otevřením plovárny existuje posudek o tom, že se otevírat z hygienických a bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Pokud by posudek nebyl, technické služby by mohly dělat, že o ničem nevědí a mohlo se otevřít bez problémů od 1.7.2018. Starosta města ihned na tuto skutečnost reagoval tím, že zajistil firmu, která byla za částku 2,9 milionů schopna odstranit závady a ukončit práce 30.6.2018.

A teď důvody proč zastupitelé tento provozní výdaj neschválili:

- provozovatel plovárny na zastupitelstvu oznámil, že i když skončí stavební práce 30.6., bude trvat 14 dní než se voda napustí a dalších 10 dní než se voda ohřeje (pouze v případě slunečného počasí)

- realizace měla být provedena firmou bez výběrového řízení a někteří zastupitelé se obávali, že by mohlo dojít ke značnému navýšení ceny, jelikož nikdo ze zastupitelů nestaví plovárny a tak neví, zda obvyklá cena realizace je 2,9 milionů a nebo 900 tisíc.

- jelikož je v plánu celková rekonstrukce a modernizace plovárny, byla by tato investice do rychlé rekonstrukce zbytečná, jelikož by většina technologií a "strojovny" nemohla být znovu použita a byla by při modernizace vyhozena.

- provoz plovárny je ztrátový a potřeboval by finanční dotaci od města cca 900 tisíc

To jsou jen některé z argumentů proč zastupitelé provozní výdaj neschválili. Přišlo jim zbytečné investovat téměř 4 miliony korun, aby plovárna byla otevřena 5 týdnů a kdo ví v jakém počasí.

Nejspíš se k tomu i vyjádří ostatní zastupitelé a strany, které jste označila, jelikož tento provozní výdaj podpořilo asi jen 5 lidí a zbytek se zdržel hlasování.

Za hnutí ANO mohu potvrdit, že 1 náš zastupitel provozní výdaj schválil, jelikož si myslí, že ani v roce 2018 nedojde k modernizaci plovárny, a tak by vynaložené peníze pomohli nejen na tuto, ale i příští sezónu. Svůj názor opírá o zkušenost, že za 4 roky se 27 zastupitelů různých stran nebylo schopno domluvit ani na základních věcech natož o velkých investicích. Další 2 naši zastupitelé se hlasování zdrželi a 2 zastupitelé na jednání nedorazili a byli omluveni (p.Berkovec měl ten den nehodu).

To je zatím vše, co víme

Vláďa Konvalinka, ANO Slaný

Ahoj Slaňáci

3.6.2018

celý květen jsou tropická vedra a tak jsme si chtěli jít zaplavat. Jenže to není tak jednoduché. Pojďte se s námi podívat, co se co děje kolem Slánské plovárny.


sledujte nás, Ano Slaný

Co se jinak dělo v posledních dnech?

27.5.2018

Co by to bylo za týden, kdyby vláda nevyjela do regionu, tentokrát to byl Ústecký kraj. A hlavní téma? Obchod s chudobou. Babiš s ministry vyrazil do Sklářské ulice, Předlic, ubytovny Modrá a na Střekov v Ústí nad Labem. „Bylo to brutální. Vybydlené byty. Skládky přímo na ulici. Zanedbané děti. Polorozpadlé baráky, které město nemůže vyvlastnit,“ konstatoval po návštěvě premiér.

Co s tím? Vláda chce pomoct obcím ve vykupování problémových domů, aby dávky místo do kapes obchodníků s chudobou šly na údržbu těch bytů. A taky zavést hygienické podmínky, které musí každý byt splňovat. Zákonem proti zneužívání dávek na bydlení se vláda bude zabývat nejpozději v červnu. A ministryně práce a sociálních věcí Němcová ho pak začne tlačit sněmovnou. To jsou první a velmi zásadní kroky.

Pěkný den všem, sledujte nás, vaše anoslany.cz

Stále žijeme a stále pracujeme,

15.5.2018

máme teď na pilno s kandidátkou. Rádi bychom tým lidí na který je spolehnutí, odpovědný, logicky uvažující a nezáludný, či prohnaný. To nám do začátku stačí :). Žádný učený přece z nebe nespadl. Přesto je to těžší, než by se možná zdálo. Komunální politik by měl být strážce městské kasy. Ne ten, kdo nejvíc utratí vaše peníze, ale ten, kdo je utratí efektivně. Tedy někdo, kdo peníze investuje natolik odpovědně, aby se vrátily, ideálně i s úrokem. Investic je možné vymyslet nekonečné množství a některé jsou opravdu nutné i za předpokladu, že návratnost není na první pohled vidět, nebo se vrátí až v jiném volebním období. Úspěch je pak zapomenut, nebo se připíše někomu jinému. Je však nutné potlačit ego a odpovědět sám sobě, proč vlastně chci pracovat pro město.


Hájek, sledujte nás, vaše Ano Slaný

Zdravíme Slaňáky

3.5.2018

dnešní třetí reportáž je na téma Okresák. Budova patří městu, chátrá a je nevyužitá... Tak jsme ji navštívili i my, dneska s kolegou fandou historie Martinem Ničem. Více v reportáži.


sledujte nás, Ano Slaný

Karel Kryl ve sněmovně

TAKHLE jsme s Radkem Vondráčkem, Mílou Janulíkem, Pavlem Foltánem a Petrem Bublákem oslavili nedožité 74 narozeniny našeho barda a bojovníka za svobodu Karla Kryla. (12.4. 1944 ) Pavel Foltán s ním několik let koncertoval, píše o něm knihu. V Kroměříži - městě Radka Vondráčka - je muzeum Karla Kryla. Já s Karlem vysílal, naposledy jsme se setkali u piva u nás ve Slaném. A hlavně jsme všichni poslouchali a hráli jeho písničky. No a pohoštění bylo takové, jako měl Karel rád - tlačenka, utopenci - utopisti, syrečky. A speciální edice polotmavé 15 "Karlovo pivo", ke kterému náš kamarád Ivan Husák nechal v pivovaru Zichovec udělat 200 lahví s originální etiketou. Pivo se i točilo, taky se to všechno točilo

Video zde ▶️

Zdraví vás Standa Berkovec

Slaný - sportovní hala.pdf

Zdravíme Slaný,

19.4.2018

dnes jsme pro vás připravili DRUHOU REPORTÁŽ tentokrát o sportovní hale, o které se uvažuje již 18 let. S reporáží nám pomáhali letitý sportovní manažer František Ptáček a Pavla Nestrašilová, která se po celou dobu studií zabývala atletikou. Náš pohled je kladný, ale za jasných předpokladů. Hala musí mít být navržena pro všechny sálové sporty, musí mít parametry pro mezistátní utkání a stavba, ani provoz nesmí citelně zatěžovat městský rozpočet. Více v naší reporáži.


Slaňáci, už teď se můžete těšit na další díl, který bude velmi zajímavý.

👈 Zde je projekt víceúčelové sportovní haly pro sálové sporty.

Sledujte nás www.anoslany.cz

ČSSD by mohla chtít na vnitru něco přikrýt, její posedlost tím úřadem je nepochopitelná, říká Spurný

8.4.2018

Uvařte si čaj, nebo kafčo a pusťe si TOTO. Není žádné tajemství, že aktuálně.cz, nebo Respekt stojí na druhé straně barikády, že ani dvbt ANO moc nemusí atd. Ale tento pořad je skutečně zajímavý. Spurný a Smetana 👍


Hezký jarní týden, sledujte www.anoslany.cz

Určitě znáte tu situaci,

8.4.2018

když jste nastoupili do nového zaměstnání a tak nějak jste si s kolegy nesedli, prostě nezapadli. V dnešní době nic neobvyklého. Moderní doba zná dvě možnosti, buď to nekousnete a jdete zkusit štěstí jinam a nebo to prostě zkousnout musíte, protože máte rodinu, pomáháte svým rodičům, máte drahé koníčky, staráte se o zatoulané psy, nebo je plat prostě natolik zajímavý, splácíte hypotéku atp..

A teď si představte stav, kdy jste byli zvoleni lidmi do politické funkce, do funkce, která vás předurčuje k tomu, zlepšovat kvalitu života těch lidí, kteří vás zvolili. Celkově zkrátka posouvat Slaný kupředu do budoucnosti.

No jo, vy jste si ale nesedli se svými kolegy, politickými oponenty a navíc máte třeba i ten plat a nikdo vás dost dobře nedokáže přimět k vytváření nějakých užitečných hodnot. Nemusíte, máte své jisté na čtyři roky... Pokud někdo z vás navštívil městské zastupitelstvo poslední doby a sledoval leckdy patetické spory a řevnění postavené na malichernostech a osobní zášti, musel odejít s trpkou zkušeností, že toto není atmosféra, která by naše město někam významně posouvala.

Rádi bychom změnili politickou atmosféru našeho města. Bude to fuška, ale naše město za ten pokus rozhodně stojí. Co si o tom myslíte?

Jo a těšte se brzy na další video.


Radek Vondráček

ANO Slaný

Zdravíme Slaný,

3.4.2018

dnes slavíme. Máme za sebou PRVNÍ VIDEOBLOG. Tentokrát na téma Mexiko a alternativní bydlení. Vidíme v tom jednu z možností jak vyřešit sociální bydlení ve Slaném. Výhody jsou jasné, stavebnicový systém, libovolné možnosti umístění, v případě potřeby přestěhování, při dodržení podmínek, které nejsou dramatické možnost čerpání dotací až 90% atd.


👈 Podívejte se, jaké jsou dnes možnosti. Firem zabývajících se touto možností je celá řada. Z pochopitelných důvodů je uvádět nechceme.

Desatero předpokladů pro řešení bytové nouze zde.

Výzva č. 79 sociální bydlení zde.

Sledujte nás, anoslany.cz

ANO Slaný

30.3.2018

přejeme všem Slaňákům veselé velikonoce


sledujte nás, vaše anoslany.cz

Hezký den, náš člen Vláďa Konvalinka

30.3.2018

připravil zajímavý jednoduchý přehled, jak jsme si vedli v čerpání dotací v porovnání s jinými srovnatelnými městy.

Ukazatel dluhové služby byl usnesením č. 346 o Regulaci zadluženosti obcí a krajů schválen jako hlavní hodnotící prvek pro zadluženost obcí. V roce 2013 byl ukazatel dluhové služby ve Slaném na 19,3%. V roce 2014 do komunální politiky poprvé vstoupilo hnutí ANO s programem vyrovnaného hospodaření obce. V roce 2017 se koeficient dluhové služby města Slaný dostal na hodnotu 2,2% (obr. 1).

Finanční prostředky získané z vnitrostátních i evropských dotačních programů. Sledované obce s rozšířenou působností dle počtu obyvatel: Slaný - 15306 obyvatel, Nymburk - 14782 obyvatel, Klášterec nad Ohří - 15222 obyvatel, Benešov - 16284 obyvatel. Politické vedení obce: Slaný - ODS, ANO, Občané města Slaného, KDU-ČSL, ČSSD, Nymburk - ODS, ČSSD a Změna pro Nymburk, Benešov - ANO, ČSSD Klášterec nad Ohří - Za Klášterec lepší, Strana zelených, Otevřená radnice, Strana soukromníků (obr. 2).

Dle níže uvedeného grafu je patrné, že mezi obcemi s rozšířenou působností s podobnou velikostí v počtu obyvatel si Slaný vede průměrně.

Vláďa Konvalinka

Bohuslav Sobotka končí v politice.

23.3.2018

Bohuslavu Sobotkovi nikdy nikdo moc nerozuměl co říká, uměl totiž hovořit dlouze o ničem. Nikdo moc nechápal jak se tento řekněme nepříliš výrazný člověk/politik dostal až do role premiéra na naprostý vrchol politického života v zemi. A už vůbec nikdo moc nechápal, když se rozhodl shodit svou vlastní úspěšnou vládu, rezignoval, nerezignoval, nastavoval mikrofony a tak podobně, no nechme toho. Ruku na srdce, pokud bychom měli vyjmenovat alespoň tři věci, kdy konkrétně prospěl ČR, budeme rozjímat určitě dlouho.

Přesto chci vidět i jeho světlé stránky a něco nám tu po něm bezpochyby zůstane. Za jeho největší přínos považuji legendární výrok:

... "předvolební sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce" ...

Kdo z nás by místo jednoduchého "lhali jsme" něco takového vymyslel? Myslím, že tato perla tu po něm (jako charakteristika ČSSD) zůstane opravdu dlouho a zdaleka překonává výroky typu: "Zdroje jsou", "Dluhy se platit nemusí", "Myslím to upřímně" a "Původ peněz je tak křišťálově čistý, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže"...

Mějte fajn pátek

Radek Vondráček

To, co vám vykládal generální ředitel ČT Petr Dvořák z obrazovky, je trochu jinak. Promluvil Erik Best

17.03.2018

Takto začíná krátké, ale zajímavé čtení, kterému dáváme za pravdu a zaslouží si být na našem Slánském webu

klíčová část článku:

K tomu lze připojit jednoduchý příklad. Česká televize třeba řekne, že odvysílala reportáž o setkání prezidenta Zemana s občany někde na náměstí. Věnuje tomu třeba několik minut a pak bude říkat, že data mluví jasně o tom, že Zeman dostal prostor. Jenže realita bude taková, že největší prostor v reportáži dostane pár demonstrantů s červenými kartami, na kterých je celá zpráva postavena, zatímco na náměstí bylo dalších třeba 900 lidí, kteří se Zemanem souhlasí.

„Proto musíme posuzovat, jak byla daná věc prezentována, ale také kdy byla prezentována. Je rozdíl něco pustit v hlavní zpravodajské relaci nebo v půl jedné odpoledne na ČT24, to je velký rozdíl. Z hlediska člověka, který se na ČT dívá každý den, stejně jako při sledování CNN, vidím předpojatost. Někteří politici mají lepší prezentaci a je jasné, že televize má politickou preferenci. Nemyslím si, že by to takhle mělo být. Když chtějí tvrdit, že splnil zákonné podmínky, museli by tuto věc odstranit,“ sděluje politický analytik.

celý článek je zde


Děkujeme, že nás stále sledujete, vaše anoslany.cz

Co možná nevíte...

4.3.2018

Zdravíme všechny Slaňáky, myslíme, že tento článek stojí za přečtení a jelikož né každý má fb, dáváme k přečtení na naše stránky. Tedy...

Komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v pátek zvolila sněmovna předsedou komise pro kontrolu GIBS. Bohužel. Můj osobní postoj je známý už dlouho. Jsem PROTI. Svůj názor jsem řekl už v prosinci minulého roku, i tady na Facebooku. A řekl jsem ho jasně, stručně a naprosto jednoznačně. Tak myslím, že to každý ví. Jsem proti tomu, aby byl právě tento člověk předsedou komise. Tečka.

V komisi pro kontrolu GIBS sedí zástupci téměř všech parlamentních stran. Je důležité, že tam nebude sedět Zdeněk Ondráček sám a komise naštěstí rozhoduje ve většině. Je tam i Ivan Bartoš za Piráty, jsou tam naši, jsou tam sociální demokrati, většina stran tam má své zástupce. Volil se už jen předseda této komise. No a dohodou VŠECH stran ve sněmovně připadla pozice předsedy na KSČM. Ti nominovali Zdeňka Ondráčka. Byli jsme, jak víte, proti. Opakovaně. Třikrát nebyl zvolen. Žádali jsme je, ať nominují jiného kandidáta. Vyzývali jsme je. Nevyhověli nám.

Hlasování proběhlo v pátek. Když jsme to ráno na klubu debatovali, bylo vidět, že zhruba polovina našich pro Ondráčka hlasovat nebude. Polovina znamená 33 poslanců. Ve sněmovně bylo přítomno 30 poslanců za SPD a KSČM. S našimi by tedy dali dohromady nějakých 63 hlasů. A to by Ondráčkovi ke zvolení nestačilo. Takže je jasné, že byl zvolen i hlasy takzvaného “Demokratického bloku.”

Jak asi víte, bylo to tajné hlasování. Tak mě hned napadají otázky. Využili ho někteří poslanci “Demokratického bloku”, aby nám hodili pod nohy další klacek? Aby rozpoutali další mediální masáž na téma “obrana demokracie”? Proč jim najednou nevadilo, že Ondráček sedí ve sněmovních komisích už od roku 2013? A taky, proč vlastně Občanské fórum nezakázalo komunistickou stranu hned po revoluci? Asi naivní dotaz, já vím. Ale ptal jsem se na to pana Michala Horáčka, který u těch debat v listopadu 1989 seděl, a neodpověděl mi. Takže teď tady musíme řešit, že komunista, který mlátil studenty na Národní třídě, je předseda nějaké komise.

Rád bych vyzval pana Ondráčka, ať se omluví, nebo ať rezignuje. Bylo by to namístě. Ale to není celé. Tohle jsem zjistil po hlasování: z řad “demokratických stran” chybělo neuvěřitelných 21 poslanců. DVACET JEDNA poslanců. A Zdeněk Ondráček byl zvolen O DVA HLASY. Největší absenci měli překvapivě poslanci z ČSSD, TOP 09 a Piráti. Asi jste všichni četli na Facebooku tenhle souhrn:

Chyběli:

3 poslanci ze 7 z TOP 09 (absence 43 %)

8 z 15 poslanců ČSSD (53 %)

6 z 22 poslanců Pirátů (27 %)

1 z 6 poslanců STANu (17 %)

1 z 10 poslanců KDU-ČSL (10 %)

2 z 25 poslanců ODS (8 %)

CELKEM: 21 poslanců

Víte, já se nechci ptát, kde byli, nebo proč tomu nezabránili. Sám jsem se omluvil, nechtěl jsem být u toho. Já vím, moje chyba, měl jsem být asi důraznější, když jsme se o tom bavili na klubu, měl jsem kolegy víc přesvědčovat. Omlouvám se. Ale pokud na tom takzvanému “Demokratickému bloku” tak záleželo, měli aspoň dva jejich z jejich 21 absentujících poslanců přijít do práce.

Jsem zvědavý, zdali navrhnou odvolání Ondráčka. Pokud ano, tak já budu samozřejmě hlasovat PRO jeho odvolání. A tentokrát klub přesvědčím.

A pokud by to náhodou někdo nenavrhl, navrhnu to já.


Chápete to někdo?

Hezký příští týden, sledujte nás, anoslany.cz

VYMĚŇ SVÉHO ZASTUPITELE!

21.2.2018

Také si myslíte, že si město Slaný zaslouží lepší komunální politiku?

A chcete sedět doma, nebo máte elán měnit svět?

Jste neúnavní, máte odvahu a všech pět pohromadě?

ANO Slaný hledá do našeho moderního týmu další tváře!

Napište nám, proč to máte být právě VY! Těšíme se na Vás


Vážení Slaňáci, občané z našeho regionu i Středočeského kraje!

20.2.2018

Do dokončení stěhování a technických úprav v nové regionální poslanecké kanceláři ve Slaném v Kynského ulici 122 úřaduji každé pondělí od 9.00 do 15.00 v atriu Hejtmanského dvora na Masarykově náměstí 114.

(Pondělky jsou v PS určeny pro práci v reg. kanceláři)

Informace najdete také na stránkách www.psp.cz a www.poslanec-berkovec.cz


Standa Berkovec

berkovecs@psp.cz

Ing. Jaroslav Švehla

svehlaj@psp.cz, tel.: 604280278


anoslany.cz

Vážení Slaňáci,

jsem připraven jít do dalších bitev za naše voliče!

19.2.2018

Standa B.

www.anoslany.cz

Nedělní příběh sportovní, i matematicko politický?

18.2.2018

Slánský fotbalový klub pořádá fotbalový turnaj, jenže... Sešlo se 9 týmů, ale ani jeden nedává dohromady jedenáctku. Slaňáků je 10, z Tuřan přijelo 6, z Vraného 5, Třebichovických sportovců se sešlo 5 atd. A pozor, ze Zlonic dorazil jen jeden hráč. Hráč, řidič, masér a funkcionář v jedné osobě jménem Farský. Dohadují se pravidla, kdo s kým a proti komu tak, aby to vždy dalo potřebné jedenáctky a kdo to bude pískat. Farský se od začátku ostře vymezuje. Nelíbí se mu, že hlavní sudí jel před deseti lety z jednoho zápasu přes obec 65km/h, nedávno ho někdo udal a on dostal pokutu. Také se mu nelíbí tvar šroubů na kopačkách jednoho Slaňáka a proto hodmítá hru. Celé to handrkování již trvá docela dlouho, vypadá to, že se nakonec Slaňáci rozdělí na dvě pětky a než se ostatní dohodnou, zahrají si sami. Zatím co si Slaňáci kopou, sportovec Farský ze Zlonic se hlásí, že se chce zapojit do hry. Má celkem 8 podmínek, když se splní, je ochoten Slaňákům nabídnout“pomoc” Zlonického kanonýra. Naštěstí, naštěstí je to jen smyšlený příběh, žádný turnaj se nekoná a Farský ze Zlonic není :)


Hájek, sledujte anoslany.cz

Tak se nám vzdal mandátu senátor Ing. František Čuba,

16.2.2018

bývalý dlouholetý ředitel komunistického zázraku JZD Slušovice. Je to rozhodně škoda. Byl to kvalitní a zkušený kádr, který jistě každou volnou minutou přemítal o blahu našich občanů, protože duchovním vůdcem a průkopníkem můžete být i na gauči. Ne každý je to ovšem schopen uznat. To, že k tomu pobíráte senátorský plat a další prebendy plynoucí z této funkce, kritizují pouze závistivci a lidé veskrze nepřející, to je snad přece "normálka". Čert vem to, že jste se zůčastnil zasedání senátu naposledy v srpnu 2016.

Pan senátor neustál brutální tlak, pod který se on i jeho rodina díky tomu dostala.


Dokážete si představit, že pracujete v korporátu, máte služební auto, telefon, pobíráte plat...., ale rok a půl se v práci neukážete, nebo nezvednete šéfovi telefon? Dokážete si představit, že by na vás po roce a půl neomluvené absence někdo vyvíjel tlak?

...Že je to nehorázná hloupost?! Bylo by to totiž rozhodně mnohem dřív... proto nelze jinak, než panu senátorovi poděkovat za jeho "rekordní výdrž, příkladnou houževnatost" a poradit mu, aby příště kandidoval jinde. Napadá mě třeba Severní Korea, tam, když máte patřičné postavení a kontakty nikdo ani nepípne, natož aby vám cokoli vyčítal. Tam ještě umí s podobnými hnidopichy a pseudokritiky pěkně zatočit.


Radek Vondráček, sledujte www.anoslany.cz

Zajímavostí tohoto víkendu

11.2.2018

bylo masopustní setkání příznivců, či stoupenců hutí Ano ve sportovním areálu v Pacově. Celou akci měla pod dohledem krajská manažérka Romana Ficherová a akci komentoval Standa Berkovec. Záchranáři ukázali první pomoc, děti měly možnost se odborně pomalovat, zastřílet si lukem, zaskákat si v nafukovacím hradu a “vylítat se” v těchto zamračených dnech. Odpoledne se zastavil i Babiš, zahrál si badminton, podepsal knížky, poklábosil s majitelem areálu a všemi kolem. Dovolím si ještě připomenout přítomnost hokejové legendy Milana Nového. Chtěli bychom podobnou akci zorganizovat ve Slaném třeba s kladenskými kolegy.

Hájek, sledujte anoslany.cz

Při čtení tohto článku...

6.2.2018

si vybavuji podobné incidenty na slánské plovárně, kde skupina lidí jiné kultury, s sebou přinesla zcela nové hygienické návyky, celý článek zde.

A do třetice

otřesný článek, o strachu, vzteku a beznaději se odvážily napsat autorky idnes.cz Andrea Angermannová a Mirka Salavová.

Rozhodně nechceme strašit, ale zároveň chceme, aby bylo všem jasné, že bezpečnostní situaci nepodceňujeme.


Sledujte anoslany.cz

Dnes krátce na téma bezpečnost

6.2.2018

Zdravíme slaňáky, jak je na tom s bezpečností oblast Na Dolíkách, či "Vojenčák"? Myslíme si, že dobře. Jak je na tom ulice Pražská víme, špatně. Co se stalo v Mladé Boleslavi si můžete přečíst zde. Chtěli bychom město bezpečné ve dne, i v noci, co vy?


Sledujte anoslany.cz

Dnes na novinkách tečka cz přeskočíme pana Žlutého

30.1.2018

(to je pan Mitrofanov), který ví jak ne, ale nikdy neví jak ano, dále pana Hnědého (pan Pehe), jeho přezdívka, kterou mu dáváme snad hovoří za vše a jdeme opět na jednoduché, trefné a často i vtipné čtení V. Klause ml. Zajímavě to popsal jeden diskutující, cituji: "Co, pro boha živého, dělá tento moudrý muž ve straně, jejímiž členy jsou (namátkou) tací jako Mára Bendů, Stanjura, Udženija, Mirka Němcová, Černochová a další podobní?"


Jedno moje dítě volilo Zemana, jedno Drahoše, obě děti mám stejně rád a obě jsou stejní Češi. Ani jedno není lepší, ani horší, ani chytřejší, ani nevím co. Rozumíme si?

více zde


www.anoslany.cz

Nedá mi nenapsat malé zamyšlení

28.1.2018

k uplynulým prezidentským volbám. Přestože jsem se doposud nevyjadřoval, což v záplavě všemožných příspěvků asi ani nebylo potřeba. Bezpochyby by stejně zaniklo. V první řadě věřím na to, že lidi mají svůj vlastní rozum a už poněkolikáté mi to vyšlo.

Když si totiž odmyslíte vzletná hesla a barevné inzeráty, hysterické výlevy a rozumbradovské průzkumy, dojdete k jednoduchému závěru. Nepotřebujete automechanika, který recituje K. H. Máchu, ale nevyzná se v autech, nepotřebujete hokejového obránce, který nádherně maluje akty, ale bojí se padnout do střely, nepotřebujete lékaře, který krásně paličkuje, ale nerozezná játra od sleziny a stejně tak je přinejmenším krátkozraké volit za hlavu státu vědce, který je možná slušný(protože to píšou noviny), ale neví vůbec nic o politice a vy víte ještě méně o něm.

No a kdyby náhodou jste někdy měli neodbytný pocit, že vás někdo náhle popadl za ruku a táhne na východ, nedej bože vyjeli třeba do Prahy a dojeli místo toho do Pekingu, nebo Sečuánu, dejte nám neprodleně vědět. Je to, ale spíše velmi nepravděpodobné.


anoslany.cz, Radek Vondráček

Jakou cenu má Zeman?

28.1.2018

Volali mi kolegové Radek s Fandou, že Vás SlAňáky zanedbávám, tak se lepším :).

Máme konec prezidentských voleb (konečně). Pár postřehů. Bylo to soupeření střídmých a přesycených, pracujících a akademiků, či dělníků, rolníků, vs. pracující inteligence :). Ne, že by to tak nutně muselo být, ale na jaké voliče která skupina cílila. Co mě pravdu velmi překvapilo, kolik peněz bylo utraceno za to, aby byl na hradě někdo jiný, než stávající prezident Zeman, částka se pohybuje kolem sto milionů!

Dále žasnu, jak moc se dnes přeceňuje vliv PR agentur, místo zapojení vlastního selského rozumu. Z celé partie mi vychází, že není důležitý objem utracených peněz, ale práce, čas a zkušenosti.

Osobně beru volbu prezidenta spíše sportovněji, ale Slaňáci, bedlivěji než svého prezidenta sledujte svého starostu, radu města, či zastupitelstvo, co dělají, zda pracují, zvedají ruce v náš prospěch, zda naše peníze neutrácejí zbytečně, jestli se perou za svůj program, protože to je pro nás, naše město a okolí mnohem důležitější.


Hlavu vzhůru a pěkný páty týden roku 2018, Hájek

Sledujte anoslany.cz


Slaňáci, dnes nemusíte nic číst,

16.1.2017

stačí jen kliknout a chvilku poslouchat :). Debatu doporučujeme ne z důvodu bůhví jakých sympatií k jednomu, či nesympatií k druhému, ale trefení současného stavu: "Nesnáším Věru, proto si vezmu Jiřinu, Jarku, Jindru, Janu..."

Události, komentáře zde, čas 23:00

www.anoslany.cz

Ahoj Slaňáci, pár rychlých řádků ke kauze Čapí hnízdo.

8.1.2018

Čapí hnízdo stálo jednu miliardu (tisíc milionů). Dotace EU byla 50 milionů, tedy 5%. Protože Agrofert nesplnil nárok na dotaci, jakožto malý podnik, byla vytvořena firma, která nárok splnila. Dle Agrofertu to prošlo komisí a několika audity. Zde se to může zdát neetické(?), ale asi ne protizákonné. Kde je tedy ten podvod?

Příklad, kdo z vás měl někdy stavební spoření? Stavební spoření, už od svého názvu byla možnost něco si naspořit, něco za to postavit a k tomu navíc dostat státní příspěvek. Stavebko se psalo na mámu, tátu, děti, i babičky a dědečky. Teď, po x letech by někdo přišel a vinil vás, že babička nic nepostavila, ale státní příspěvek čerpala, čerpala tedy neprávem, je podvodník a tudíž příspěvek musí vrátit.

Zde se jedná o podobnou věc a to je dotace. S dotacemi je to takto: Posíláme část svých peněz někomu, někam a ten tam se rozhoduje na základě vytvořených podmínek, zda si dotaci žadatel zaslouží, nebo ne. Samozřejmě rozhodčí jsou částečně placeni s posílaných peněz. Chceme-li dotaci, vypracujeme plán a necháme ho schválit. Komise rozhodčích rozhodne, zda je to v pořádku, či není. Když není dotaci nedostaneme, když podmínky splníme, dotaci dostaneme, “hotovo20”.

Pondělní fejeton končím shrnutím, základním problémem jsou dotace samotné a lidská blbost.


Přeji pěkný druhý lednový týden, sledujte www.anoslany.cz , Hájek

Ahoj všichni!

12.5.2017

Dnes 12.5. spouštíme náš web anoslany.cz. Chceme Vám touto cestou předkládat naše, myšlenky, informovat vás o věcech kolem nás, diskutovat s vámi, vysvětlovat naše rozhodnutí, obhajovat kroky... Velmi rádi uvítáme i vaše názory, nápady, i problémy.. Budeme rádi, když se náš web ANOSLANY.CZ stane jedním z debatních center města Slaného. ANO SLANÝ

anoslany.cz