Jihlava

Prosinec 2017. Ve 40. tt porodila zde zdravá druhorodička (pouze pozitivní na GBS) překotným porodem, a protože již péči o děti znala a vadilo jí nesoukromí, režim porodnice a pro stesk po rodině, podepsala za sebe i dítě reverz a odešli domů po 38 hodinách od porodu domů. Personál o záměru ambulantního porodu nevěděl předem, ale vzájemná komunikace kolem odchodu proběhla hladce. V porodnici byla požádána o dobrozdání pediatra, že přijme dítě mladší 72 hodin a měla ho (pediatr sám navrhl, aby ho pro jistotu měla). Její pediatr neměl s přijetím problém. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostala. Test provedl registrující pediatr, který je také navštívil v jejich domácím prostředí.

Říjen 2017. Zdravá prvorodička přivedla v Jihlavě na svět zdravé dítě v 41. tt. Odešla na reverz ambulantně po 6 hodinách, protože nemá ráda nemocnice a chtěla být společně s rodinou. Vyžadovali po ní potvrzení od pediatra a ona ho měla přichystané. Kartičku na novorozenecký screening ji v porodnici po ambulantním porodu nevydali. S přístupem zdravotníků byla spokojená. Doma ji navštívila dula, pediatr a laktační poradkyně.

Rodičům dělají problém při ambulantním porodu lékařky, ovšem primář se k AP staví rozumně.

Prosinec 2016. Zdravá prvorodička porodila donošené děťátko (42. tt), které bylo v pořádku. Toužila být pohromadě s rodinou, chybělo ji soukromí a nemá ráda prostředí nemocnic, proto odešli na reverz 34 hodin po porodu. Reverz jim snadno a rychle donesli společně s kartičkou na screening. Komunikace během propouštění vcelku dobrá. Pediatr, kterého si rodička v těhotenství sehnala o ambulantním porodu nevěděl, ale nebral způsob porodu jako překážku. Nicméně potvrzení proto neměla, v porodnici ho chtěli, ale v odchodu jim to nezabránilo.