Havlíčkův Brod

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V srpnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla před porodem vysoký krevní tlak a pozitivní GBS kultivaci. Žena chtěla odejít dříve za starší dcerou a na víc jí není nemocniční prostředí příjemné. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli. Žena odešla 68 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 5 hodin. Požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Komunikace v porodnici byla otřesná. Registrující pediatr o ambulantním porodu nevěděl, problémy ale nedělal. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Žena je ráda, že odešla domů dříve. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu, Jemného zrození. Doma měla zajištěnou péči pediatra a laktační poradkyně.

Leden 2018. Druhorodička porodila v 41. tt zdravé dítě. O ambulantní porod požádala, protože starší dítě dosud kojila a měla otřesnou zkušenost s pobytem na šestinedělí po předchozím porodu v jiné porodnici. Když požádala o odchod, donesli ji reverz za půl hodiny a oni tak odešli 40 hodin od porodu. Kartičku na NLS ji v porodnici dali a odběr provedla komunitní porodní asistentka u nich doma. Žena byla spokojena s průběhem předčasného odchodu a je velmi ráda, že se rozhodla pro ambulantní porod. Potvrzení od pediatra nevyžadovali. Stávající pediatr registroval novorozence. Doma je navštívila soukromá PA. (Porodnice - veliká spokojenost, plně respektovali porodní přání, příjemné prostředí, milý personál, velká podpora kojení s poradenstvím (žádné tabulky, neustálé vážení atp.). S ambulantním porodem měli největší problém pediatři, nicméně papíry vystaveny hbitě.)

Říjen 2017. Prvorodička, zdravá. Doprovod manžel. Odchod 20 h po porodu. Novorozecká primář propouští s nesouhlasným postojem. Dokumentaci vyzvedl manžel posléze, nebyla připravená. V dokumentaci přiložena screeningová kartička. V domácím prostředí návštěva pediatričky a komunitní PA.

Červen 2017. Rodička sdělila svou výbornou zkušenost s porodem v HB. Srovnala ho s velmi špatným zážitkem v Pelhřimově. Její příběh z HB je na stránkách blogu.