Podolí

Leden 2018. Své třetí dítě porodila v 42. tt žena, která požádal o ambulantní porod, protože nesnáší dobře nemocniční prostředí. Novorozenec byl fyziologický. O AP požádala hodinu po porodu, dvě hodiny po porodu odcházeli na reverz s dítětem domů. Kartičku na NLS v porodnici nevyžadovala. Odběr provedla komunitní porodní asistentka. Žena vypověděla, že komunikace kvůli odchodu mohla být lepší (vázlo to u jejich PA), ale jinak byla spokojená a moc ráda, že mohli odsud odejít. V Podolí nepožadovali potvrzení od pediatra. Jejich stávající dítě registroval bez okolků a s prohlídkou dítěte nespěchal, prostě v klidu. Doma je navštívila komunitní porodní asistentka.

Prosinec 2017. Druhorodička ve 40. tt porodila své děťátko, oba zdraví. Motivací pro předčasný odchod byla předchozí negativní zkušenost z odd. šestinedělí a 2letá dcera doma. Zdravotníci o ambulantním porodu předem nevěděli, odešli po 5 hodinách, reverz k podepsání přinesli za 1-2 hodiny. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedali, odběr provedla jejich komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodičkou probíhala bez problémů. Maminka je ráda, že ambulantní porod proběhl, a že a svou žádost odejít dříve. V porodnici nevyžadovali potvrzení od pediatra a stávající pediatr neměl problém přijmout dítě do péče. V šestinedělí je doma navštívil pediatr a porodní asistentka.

Říjen 2017. Druhorodička. Přijela po překotném porodu doma. Sledována pro růstovou retardaci dítěte, díte narozeno v 40. tt s váhou 2.940 g. Porodní plán dodržen. Screening odmítli provést, když by se rodiče s dítětem do porodnice vrátili. Kartičku nevydali. Rodička si ji obstarala sama. Celkový přístup velmi dobrý.

Říjen 2017. Druhorodička, zdravá. Velmi rychlý porod. Přesunula se na noc s dítětem na oddělení šestinedělí a ráno se nechala propustit na reverz. Ambulantní porod nabídnut. Kartičku na screening si obstarala předem sama.

S ambulantními porody mají dlouholetou zkušenost. Poslední proběhl hladce v září 2017. Dokonce byl rodičce nabídnut a šlo o indukovaný porod.

Červenec 2016. MUDr. Kresáneková vyhrožuje rodičce při odchodu policií.

Březen 2014. Prvorodička, zdravé miminko v 42. tt po spontánním porodu. Ambulantní porod volili kvůli odporu k oddělení šestinedělí, kdy se obávali nesoukromí a že každá sestra bude radit něco jiného. Dopředu se domluvili se svou komunitní porodní asistentkou, že je po porodu doma navštíví. Přijela rodit po předchozích poradnách pouze u své porodní asistentky, přijela s nálezem 10 cm. Při porodu nepříjemný nátlak Dr. Mardešićové. Proveden nástřih po nátlaku na souhlas - tlačení na zádech. Po narození miminka požádali rodiče o odchod, který proběhl do dvou hodin. Proběhlo strašení smrtí a krvácením, ale rodiče asertivně vše odkývali, nevysvětlovali. Domluvený pediatr o volbě ambulantního porodu nevěděl, ale nepředstavovalo to pro něj problém. Kartičku na NLS dostali v porodnici. Odběr provedla komunitní PA, která je také doma dvakrát navštívila. Stejně tak měli doma návštěvu pediatra a duly.

Leden 2012. Zdravá druhorodička zde porodila v 40. tt zdravé miminko. Odešli na reverz po 2 hodinách spolu domů, protože žena se nechtěla odloučit od staršího dítěte. Velmi rychle donesli reverz společně s kartičkou na novorozenecký screening. Rodička byla velmi spokojená s průběhem ambulantního porodu. Potvrzení od pediatra od ní nepožadovali, ani kontakt.