Motol

Listopad 2017. Zdravá prvorodička zde přivedla v 39. tt zdravé dítě na svět. Tato žena se rozhodla pro odchod po 3 hodinách od porodu, protože její preferencí byly: kontakt s novorozencem a domácí prostředí, strava, individuální péče PA a vlastní režim. Ošetřující osoby nevěděly o ambulatním porodu předem a situace kolem odchodu nebyla pro nedělku a dítě příliš klidná. Žena podepsala za sebe i dítě reverz, který jí byl velmi rychle přinesen. Novorozenecký screening provedla nasmlouvaná komunitní PA, která nedělku i dítě navštívila v domácím prostředí. Žena před porodem vyhledala pediatra, který nevěděl o ambulantním porodu předem a bez okolků dítě registroval. V porodnici stačilo na něj předat kontakt. Také nedělku a její dítě doma navštívil.

Červenec 2017. Rodičku i fyziologického novorozence odmítali pustit do domácího ošetřování a byl na ní vyvíjen nátlak. Ta následně opustila s dítětem porodnici. Nemocnice protipravně poslala do domova rodičky Policii ČR. Dál nenásledovalo nic.

Duben 2015. Tercipara zde přivedla na svět v 38. tt zdravé dítě. Předčasný odchod zvolila z důvodu toho, že doma má starší děti. Za dvě hodiny od oznámení o odchodu ji byl donesen reverz, který podepsala a 36 hodin od porodu opustili porodnici. S komunikací zdravotníků byla spokojená. Rodinný pediatr miminko ochotně registroval, přičemž v porodnici jim stačil kontakt na něj.