Krč

V září 2018 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své třetí dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství, miminko bylo v poloze KP. Žena chtěla odejít dřív, aby se vyhnula nemocničnímu režimu, mohla si dobře odpočinout a byla se staršími dětmi. O odchodu předem v nemocnici nevěděli, žena odcházela 20 hodin po porodu po podpisu reverzu, který donesli za 3 hodiny. Potvrzení od PLDD v nemocnici nepožadovali, kartičku na NLS předali. Odběr pak provedl stávající PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla ucházející, žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma neměla zajištěnou žádnou zvláštní péči.

Květen 2018. V květnu zde přivedla na svět své dítě druhorodička. Dítě se narodilo v 39. tt a oba byli zdraví. Žena se připravila na ambulantní porod, protože ji doma 17měsíční dítě. Zdravotníci věděli o jejím přání odejít předčasně před porodem a proto si již před porodem připravili reverz. Žena s dítětem odcházela 48 hodin od porodu domů. Odběr na NLS zařídili v porodnici ještě před odchodem. S průběhem předčasného odchodu byla žena vcelku spokojená, ale byla ráda, že odešli dříve na svou žádost. Rozhodně by to doporučila dalším rodinám. Rodinný PLDD o záměru rodit ambulantně nevěděl a přijal dítě do péče. V porodnici se ptali na jméno a kontakt na PLDD. O nedělku a novorozence se doma postarala vlastní rodina.

Duben 2018. Své druhé dítě přivedla na svět žena, která požádal o ambulantní porod, protože jí je bližší klid a pohodlí domova, domácí strava a přítomnost rodiny. Novorozenec byl fyziologický, narozen v 42. tt. V těhotenství oba zdraví, po porodu mělo dítě problémy s dýcháním a žena s krvácením. Svou žádost o ambulantní porod oznámila až po porodu. Z porodnice odcházela s miminkem 27 hodin od příjmu, reverz byl připraven do 2 hodin. Kartičku na odběr z patičky (NLS) dostali v porodnici, odběr provedl registrující pediatr. Před odchodem ochotně provedli vyšetření sluchu a zraku. Žena vypověděla, že komunikace kvůli odchodu byla výborná, a byla moc ráda, že odešli dříve domů. Nabyla dojmu, že by nemocniční pediatři měli problém s tím, kdyby chtěli odejít přímo ze sálu, ale z oddělení šestinedělí už jim to "nevadilo". Zdravotníci nepožadovali potvrzení od registrujícího PLDD, stačilo jim jen spojení na něj. Tento lékař nevěděl o ženině záměru porodit ambulantně, ale díte bez okolků přijal. Doma je navštívila komunitní porodní asistentka a poskytla ženě i novorozenci svoje služby.

Květen 2017. Fyziologického novorozence odmítali pustit do domácího prostředí. Odpor k přání rodičky sehrál zřejmě i fakt, že nebyla české národnosti. Rodička si s dítětem nakonec prosadila svá i jeho práva.