Valašské Meziříčí

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

2017. Podle našich zdrojů porodnice vyžaduje k realizaci bondingu jakýsi papír.

Příslušný dokument se všemi potřebnými informacemi jsme tedy vyrobili a dáváme ho zde volně k dispozici.

Auto by vám jistě neukradli... https://www.youtube.com/watch?v=2QRYdlByEjo

Srpen 2018. Novorozeneckému zjevně není jasné, kdo je zákonným zástupcem dítěte, a hraje si na to, že cizí mimino může zabavit a milostivě jej jeho vlastním rodičům pod podmínkami možná vydávat, řvát na ně a lhát jim do očí. Žádný papír od pediatra nemůže být vaší propustkou z nemocnice, nejste vězni, vaše dítě není majetkem personálu. (Zdravé rodičce bylo zdravé dítě odneseno na dvě hodiny a několikrát znemožněno odejít z nemocnice pod záminkami souhlasu pediatra apod. Nakonec se odchod po 40 hodinách podařil, což ale nikoho neomlouvá - základní pravidlo, že noví rodiče a dítě patří k sobě a potřebují klid, bylo porušeno, slušnost k ženě, co právě porodila, také.)

Červenec 2017. Zdravá druhorodička porodila ve 40. tt zdravé miminko. Motivací pro ambulantní porod jí byla touha po úplnosti rodiny. Zdravotníci o plánu odejít dříve předem nevěděli. Maminka odešla 48 hodin po porodu, podepsala reverz, který přinesli promptně. Před odchodem se ještě stihl test z patičky (NLS). Komunikace mezi maminkou a zdravotníky byla vynikající. Současný pediatr o ambulantním porodu nevěděl, ale nedělal problémy s přijetím miminka do péče. V porodnici se na něj ani neptali. V šestinedělí doma rodinu navštívil pediatr a dětská sestra a také porodní asistentka.

Červen 2016. Druhorodičce se zde narodilo v 41. tt zdravé dítě. Pro ambulantní porod požádala, protože si chtěla dopřát sobě i dítěti psychickou pohodu, kterou po prvním porodu postrádala. O tom, že chce odejít předčasně s dítětem domů, řekla zdravotníkům po porodu. Ti do dvou hodin donesli reverz k podpisu a tak oba odcházeli do domácího prostředí 4 hodin od porodu. Kartičku na NLS v porodnici nedostali, rodiče test nakonec nedělali. Žena popisuje průběh předčasného odchodu kvůli chování personálu porodnice jako otřesnou záležitost a vůbec ne snadnou. Ačkoli měla pro účely založení do desek potvrzení od PLDD, že dítě po AP převezme, nebylo to vůbec usnadňující. PLDD je také navštívil v domácím prostředí.