Kroměříž

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Únor 2019. Zdravá čtvrtorodička zde ve 39. tt porodila zdravé dítě. V těhotenské anamnéze uvedená kyretáž před tímto těhotenstvím. Motivací pro AP byl starší postižený syn. Zdravotníci nevěděli o záměru maminky odejít dřív, nicméně neměli problém, reverz připravili do hodiny, celkově odchod po 20 hodinách. Na NLS screening se vraceli do porodnice. Registrující PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena použila k přípravě na péči po porodu Rukověť Ambulantního porodu.

V lednu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Žena měla těhotenskou cukrovku, rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor. Žena chtěla odejít dříve kvůli staršímu synovi, který je na ní fixovaný a aby nebyla ve sterilním a nepřirozeném prostředí nemocnice. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 53 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán do hodiny. Odběr na NLS provedla zdravotní sestra ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V lednu 2019 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dřív za starším kojeným dítětem a kvůli klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 57 hodin po porodu. Ve zprávě má uvedeno, že reverz podepsala, ona ovšem nic nepodepisovala. Propouštěcí zprávy byly dodány za 2 hodiny. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace zde byla ucházející – na dřívější odchod se netvářili, zdravotní sestra měla nepříjemné řeči, žena byla chováním zdravotnických pracovníků zklamaná. Potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt porodila své třetí dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Žena chtěla odejít dřív kvůli dětem a vánočním svátkům. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Na doma neměla žena zajištěnou žádnou speciální péči. Je ráda, že byli brzo doma spolu.

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve, předchozí porod byl proveden sekcí. Žena chtěla odejít dříve kvůli předchozím špatným zkušenostem a kvůli sžívání staršího dítěte se sourozencem. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán okamžitě. Na odběr na NLS se vraceli zpět do porodnice. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl a problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA a pediatra.

Září 2016. Druhorodička zde porodila své díte v 40. tt. Oba byli zdraví. Žena toužila po klidu a domácím prostředí, proto již před porodem oznámila porodnickému personálu, že by chtěla odejít předčasně s miminkem domů. Na reverz odešla s miminkem 24 hodin od porodu. Reverz jim byl ihned donesen. Odběr krve z patičky (NLS) miminka provedl registrující PLDD. Žena si pochvalovala průběh předčasného odcházení a byla velmi ráda, že se tak rozhodla a mohli být záhy doma. Na potvrzení od PLDD se v porodnici neptali a jejich dosavadní PLDD přijal čerstvé miminko bez problémů.

Byla jsem velmi mile překvapena s přístupem zdravotníků. Přestože jsem měla velkou ztrátu krve a nebyla vůbec fit, neměli problém s propuštěním. Dítě jsem měla celou dobu u sebe, přednostně malé zkontrolovali sluch a kyčle, abychom se nemuseli vracet. Dětský lékař se mnou vše naplánoval hned po porodu telefonicky, zajistil odběr z paty, také vše bez problémů. Všichni se mnou vše konzultovali, nedělali nic proti mé vůli, já jim dala najevo respekt jako zdravotníkům a ochotu se v případě komplikací dohodnout a popř. slevit ze svých požadavků.