Havlíčkův Brod

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V srpnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla před porodem vysoký krevní tlak a pozitivní GBS kultivaci. Žena chtěla odejít dříve za starší dcerou a na víc jí není nemocniční prostředí příjemné. O jejím záměru zdravotníci předem nevěděli. Žena odešla 68 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 5 hodin. Požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Komunikace v porodnici byla otřesná. Registrující pediatr o ambulantním porodu nevěděl, problémy ale nedělal. Odběr na NLS byl proveden ještě v porodnici. Žena je ráda, že odešla domů dříve. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu, Jemného zrození. Doma měla zajištěnou péči pediatra a laktační poradkyně.

V červnu 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odcházet dřív za starším dítětem a za domácím pohodlím a vlastním režimem. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS provedli ještě před odchodem z porodnice. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Žena našla pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Je ráda, že odešla dřív, na doma neměla zajištěnou žádnou speciální péči.

Leden 2018. Druhorodička porodila v 41. tt zdravé dítě. O ambulantní porod požádala, protože starší dítě dosud kojila a měla otřesnou zkušenost s pobytem na šestinedělí po předchozím porodu v jiné porodnici. Když požádala o odchod, donesli ji reverz za půl hodiny a oni tak odešli 40 hodin od porodu. Kartičku na NLS ji v porodnici dali a odběr provedla komunitní porodní asistentka u nich doma. Žena byla spokojena s průběhem předčasného odchodu a je velmi ráda, že se rozhodla pro ambulantní porod. Potvrzení od pediatra nevyžadovali. Stávající pediatr registroval novorozence. Doma je navštívila soukromá PA. (Porodnice - veliká spokojenost, plně respektovali porodní přání, příjemné prostředí, milý personál, velká podpora kojení s poradenstvím (žádné tabulky, neustálé vážení atp.). S ambulantním porodem měli největší problém pediatři, nicméně papíry vystaveny hbitě.)

Říjen 2017. Prvorodička, zdravá. Doprovod manžel. Odchod 20 h po porodu. Novorozecká primář propouští s nesouhlasným postojem. Dokumentaci vyzvedl manžel posléze, nebyla připravená. V dokumentaci přiložena screeningová kartička. V domácím prostředí návštěva pediatričky a komunitní PA.

Červen 2017. Rodička sdělila svou výbornou zkušenost s porodem v HB. Srovnala ho s velmi špatným zážitkem v Pelhřimově. Její příběh z HB je na stránkách blogu.