Ústí nad Labem

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Leden 2019: Zdravá druhorodička zde ve 41. tt porodila zdravé dítě. V anamnéze měla maminka uvedený pozitivní GBS test, nebo odmítnutí podstoupení testu a poruchu srážlivosti krve. Zdravotníci nebyli informovaní o matčině rozhodnutí odejít ambulantně, ale reverz byl připraven do hodiny. Maminka odcházela 48 hodin po porodu a své rozhodnutí si pochvaluje. NLS screening byl proveden ještě v porodnici. Rodiče našli pediatra, který neměl problém přijmout dítě po AP. Maminka měla po porodu zajištěnou péči rodiny.

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve do klidu domova s vlastním sociálním zařízením, za péčí od manžela a starší dcerou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 28 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici předali, odběr provedla zkušená osoba. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a duly.

Září 2018. Po neplánovaném domácím porodu sem byla druhorodička i dítě v dobrém stavu přivezeni záchrannou službou. Dítě se narodilo ve 40. tt, dítě ani matka neměli žádné zdravotní omezení, matka měla pouze lehkou anémii. Důvodem k odchodu bylo starší dítě a žena neviděla smysl v dalším setrvávání. Odešla bez problémů 30 hodin po porodu, asi hodinu a půl po oznámení, podepisovala reverz. Zdravotníci požadovali jméno pediatra, nechtěli ale potvrzení o převzetí do péče. V porodnici dali kartičku na NLS . Komunikace se zdravotníky byla velmi dobrá, nedošlo k žádným nepříjemným situacím a žena je spokojena s průběhem odchodu. Žena si pochvalovala komunikaci se staniční sestrou. Po návratu domů byla v péči soukromé porodní asistentky.

Červen 2018. Druhorodička přijela neregistrovaná s velmi rozběhlým porodem, porodila zdravé dítě v 39. tt. Porodila a do 3 hodin odcházela i s miminkem. Průběh odchodu paráda. Pro ambulantní porod se rozhodla, protože doma ji čekalo starší dosud kojené dítě. Kartičku na NLS dostala v porodnici a odběr provedl PLDD. Ten o plánu rodit ambulantně nevěděl, ale nedělalo mu to problémy ošetřit dítě. V porodnici se ptali na jeho kontakt. Jelikož má žena Rh minus, vrátila se na skok do porodnice, aby jí píchli anti D. Žena měla připravené DVP, které při porodu viděli poprvé a řídili se jím. Doma o ně pečuje rodina a žena je ve spojení se soukromou porodní asistentkou, kdyby něco. Jako těhotná byla na přednášce o ambulantním porodu v centru Housenka, který uspořádala Eliška Vlasta.

Květen 2018. Druhorodička s roztroušenou sklerózou porodila v 40. tt zdravé dítě. Po porodu cítila únavu. Chtěla být po porodu brzo s celou rodinou a tak požádala o ambulantní porod. Na reverz odcházeli spolu 19 hodin po porodu. Kartičku na NLS dostala v porodnici, odběr krve z patičky udělala komunitní porodní asistentka. Žena si průběh předčasného odchodu pochvalovala, personál by vlídný a přátelský a žena byla moc ráda, že mohli být brzo doma. Současný PLDD o ambulantním porodu nevěděl, ale čerstvoučké miminko přijal do péče bez vytáček. V porodnici potvrzení od něj nežádali. Doma je navštívila komunitní PA a dula. Porodní asistentka doma poskytl své služby matce i dítěti.

Březen 2018. Druhorodička porodila ve 41. tt v zdravé dítě. Žena měla v anamnéze uvedeno, že je diabetička a předpokládané větší dítě a pozitivní nebo neuskutečněný test na GBS. Odcházeli 2 hodiny po porodu, o ambulantním odchodu věděli zdravotníci předem. Nepodepisovali přímo reverz, že papír, že odcházejí na vlastní žádost. Kartičku na novorozenecký screening jim dali v porodnici, odběr provedl pediatr. Komunikace se zdravotníky v porodnici mohla probíhat lépe, žena je ráda že mohli odejít dříve podle svého přání. V porodnici potvrzení od pediatra nechtěli, ten bez problémů dítě po ambulantním porodu přijal do péče. Po porodu je doma navštívila zkušená žena/kamarádka a porodní asistentka. Žena také uvedla, že se zdravotníky mluvila výlučně osoba blízká, kterou zmocnila, a bylo respektováno její slovo.

V červenci 2017 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Žena měla problematický předchozí porod, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli špatné zkušenosti po prvním porodu. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán až za 4 hodiny po ranní vizitě (aby lékař nebyl buzen v noci kvůli papírování). Kartičku pro odběr NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči duly.

Červen 2017. Druhorodička bez zdravotních omezení zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Odešli 16 hodin po porodu na reverz. Motivací k předčasnému odchodu jí byla touha po rodině a předchozí dlouhý pobyt v nemocnici se jí vůbec nelíbil a chtěla to jinak. Kartičku na novorozenecký screening ji vydali v porodnici. S komunikací personálu při ambulantním odchodu byla spokojena a šlo to hladce. Rodinný pediatr přijal dítě po AP. V porodnici jim stačil kontakt na něj. Doma je všechny navštívila laktační poradkyně.

Duben 2017. Druhorodička. Ambulantní porod nabídnut už při porodu. Tři hodiny po porodu odchází rodiče a dítě domů za starším sourozencem a prarodiči.