Roudnice nad Labem

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

V září 2018 zdě žena přivedla na svět ve 38. tt své první dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dřív za klidem domova a kvůli špatnému pocitu z pobytu v nemocnici. O jejím záměru v nemocnici věděli předem, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Žena našla pediatra, který neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. V porodnici požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla zajištěnou péči rodiny.

Červen 2018.

"Ambulantní porod: Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.

Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost." (odkaz)

Červen 2018. "Roudnickou porodnici jsem si zvolila, protože mi jako jediná umožnila tzv. ambulantní porod. Štěpánka je mé třetí dítě a protože bylo všechno v naprostém pořádku a já jsem se musela věnovat i svým starším dětem, ambulantní porod mi přišel jako nejlepší řešení," řekla Petra Prokešová. (odkaz)

Roudnická porodnice vydala na svém webu dva dokumenty (zdroj) a (zdroj). Jejich obsah je sporný až protiprávní. Například není možné vymáhat podpis pod reverz dítěte od obou rodičů. To je protiprávní jednání. Není možné posílat na rodiče sociálku, když odejdou se zdravým dítětem, aniž by předložili "potvrzení od pediatra". Toto je uvedeno ve Věstníku 08-2013. Předčasný odchod z porodnice není podnětem k podání výzvu na OSPOD. Roudnická porodnice na jednu stranu uvádí, že je lepší ambulantním porod než domácí, ale klade rodičům do cesty nelegální překážky, že není divu, že je pro někoho lepší domácí porod než tahání se o rodičovská práva. #sorryjako