Kadaň

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V lednu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své čtvrté dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív do soukromí, klidu a pohodlí domova s vlastním sociálním zařízením, domácí stravou a za staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán z gynekologie za 3,5 hodiny, z neonatologie za téměř 5 hodin. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici předali, žena zatím zvažuje možnosti, od koho nechat udělat odběr. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena absolvovala předporodní kurz v porodnici, kde rodila. Na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA. Je ráda, že odešla dřív.

V září 2018 zde žena porodila ve 40. tt své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít za starším synem. V porodnici o jejím záměru odejít dřív věděli předem. Odcházeli 28 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. V nemocnici požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. Současný pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Odběr na NLS provedli v porodnici. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív, doma měla zajištěnou péči rodiny. Před porodem byla na kurzu v porodnici, kde rodila.

V srpnu 2018 zde žena porodila ve 42. tt své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství, žena chtěla odejít dříve za starším synem a do klidu domova. O jejím záměru mohli v porodnici vědět. Žena odešla 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Potvrzení od PLDD nevyžadovali a předali kartičku na NLS. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla dříve. Odběr na NLS rodiče nechali udělat ve své nejbližší porodnici. Stávající pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Na doma měla žena zajištěnou péči dětské sestry.

Leden 2018. Ve 41. tt se zde narodilo zdravé děťátko zdravé druhorodičce (v noci - 21:00, s hmotností 2,86 kg) Porod byl zcela v režii rodičky a miminka. Rodina se rozhodla pro ambulantním porod, aby byli jako rodina pohromadě a v klidu domova. Odcházeli 12 hodin po porodu na reverz. Zdravotníci nevěděli o záměru rodiny před porodem, přesto s reverzem a dokumentací byli hotovi do hodiny od požádání o odchod. Novorozenecký laboratorní screening provedlo novorozenecké oddělení v Chomutově (pozor na sestru, která ho provádí, měla neprofesionální poznámky vůči rodině). Rodina si dřívější odchod pochvalovala, stejně tak i přístup zdravotníků. Rodinný pediatr o záměru rodit ambulantně nevěděl, ale nebránilo mu to dítě registrovat a přijmout do péče. V porodnici se ptali na kontakt na pediatra, rodina ho předala. V domácím prostředí je navštívil.

Listopad 2017. Zdravá druhorodička zde přivedla na svět dítě v 39. tt. Požádala o odchod na reverz, který jí byl přinesen do 3 hodin. Opouštěli tak porodnici 10 hodin od porodu. Rodička nenachází na setrvání v porodnici pro ni ani dítě nic prospěšného. A navíc ji doma čekalo starší dítě. Kartičku na provedení novorozeneckého laboratorního screeningu dostala v porodnici a test provedl jejich rodinný pediatr, který neměl problém přijmout novorozence do své péče. Při propouštění z porodnice po ambulantním porodu stačil personálu kontakt na pediatra. Rodička byla s okolnostmi při propouštění velmi spokojená.

V říjnu 2017 zde žena porodila ve 41. tt své druhé dítě. Měla adenom na hypofýze, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Domů chtěla odejít dříve kvůli staršímu, kojenému dítěti. O jejím záměru v porodnici předem věděli, žena odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Odběr na NLS provedl registrující PLDD, který měl také k dispozici kartičky. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena měla problém se stávajícím PLDD, hledala proto nového, v porodnici stačilo jméno a kontakt na něj. Žena je ráda, že odešla domů dřív.