Příbram

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

V lednu 2019 zde žena ve 37. tt porodila své druhé dítě. Dítě mělo nízkou porodní hmotnost, byla přezrálá placenta a malé množství plodové vody. Žena chtěla odejít dřív za starším synem a kvůli špatným předchozím zkušenostem z porodu a odd. šestinedělí. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 minut. Odběr na NLS provedla zdravotní sestra v porodnici ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla strašná, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Současný PLDD o AP nevěděl, ale neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

V prosinci 2018 zde žena ve 42. tt porodila své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, protože byli ona i dítě zdraví, neviděla tak důvod zůstávat déle. Odcházela 50 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na NLS byl proveden ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Žena v pohodě našla PLDD, který neměl problém přijmout dítě po AP. Před porodem absolvovala přípravu se svou dulou. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, zkušené kamarádky a LP.

V září 2018 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů za svým starším potomkem. Zdravotníci o jejím záměru předem nevěděli. Žena odešla 11 hodin po porodu po podpisu reverzu, který donesli za 3 hodiny. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stávající pediatr neměl problém dítě po ambulantním porodu přijmout. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla skvělá. Prvních pár dnů po porodu by nakonec ráda uvítala mít pro případ komplikací miminka lékaře k dispozici, bez nutnosti někam jet, zažívala pocity nejistoty. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Červenec 2018. Zdravá druhorodička přivedla na svět zdravé dítě v 41. tt a po porodu oznámila, že chce ambulantní porod. Připravili jí reverz a 12 hodin po porodu odešli domů (reverz byl donesen asi do 2 hodin od oznámení). Žena si ambulantní porod přála proto, že si přála vlastní režim, klid, dostatek dobrého jídla, u sebe starší dítě, manžela a vůbec domácí pohodu. Kartičku na NLS jim vydali v porodnici a odběr krve z patičky provedl PLDD - vydal ženě před porodem i potvrzení pro porodnici, že novorozeně přijme do péče (toto potvrzení není pro AP povinné a neznamená automaticky hladký odchod - pozn. webu AP). Průběh ambulantního porodu byl poměrně snadný, ale bez soukromé porodní asistentky a manžela by to žena neměla tak snadné. V domácím prostředí o ženu a dítě pečovala rodina, navštívila je laktační poradkyně a svoje služby doma poskytla porodní asistentka. V porodnici vydali rodině i placentu.