Nymburk

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

Doporučujeme se seznámit s názory primáře na (pro)vedení porodu.

Červen 2018. Příšerné chování dětského lékaře a odmítnutí vystavení reverzu. Poslal na rodinu domů Policii ČR - která nic ale vůbec nic neshledala špatně, protože dítě mají rodiče ve své péči a šlus. Arogance moci a zneužití Policie ČR.

V červnu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své první dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív, protože nemá ráda nemocnice, na víc chtěla být po porodu s manželem, ve svém prostředí, v klidu a soukromí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 4 hodiny po porodu, po podpisu reverzu za sebe, který byl dodán brzy. Reverz za syna jí pediatr s primářem odmítli vydat. Kartičku i odběr pro NLS zajistí soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. V porodnici byl problém v komunikaci s pediatrem a primářem neonatologie – odchod rodičů z porodnice po urgování reverzu, který primář odmítl napsat, byl nahlášen policii, která ženu kontaktovala po příjezdu domů. Žena hledala nového PLDD kvůli potížím předchozího s přijetím dítěte po AP – předchozí pediatrička ženu kontaktovala druhý den, že si mají kvůli ztrátě důvěry najít jiného PLDD. Žena absolvovala Kurz předporodní přípravy v Acentru a kurz Hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 38. tt své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve za starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem věděli. Žena odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu. Neonatologie měla reverz připravený za 2 hodiny, gynekolog za 5. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá porodní asistentka. Potvrzení ani kontakt na PLDD v porodnici nepožadovali, současný pediatr neměl problém dítě po ambulantním porodu přijmout. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív, po porodu měla na doma zajištěnou péči soukromé PA.

Srpen 2016. Druhorodička zde porodila zdravé miminko v 41. týdnu těhotenství. Už před porodem řešila období po porodu, o kterém měla určité představy. Doma měla dvouleté starší dítě a chtěla, abych byli brzy pohromadě. Také nechtěla absolvovat noční nevyspání kvůli plně obsazeným pokojům a ranní buzení v 5 hodin uklízečkou, kdy konečně miminka i maminky usnuly, a byly buzeny kvůli přípravám na vizitu. Oba byli po porodu zdraví, jen zdravotníci měli při předporodních konzultacích problém s negativnímu Rh faktorem a dotepáním pupečníku. Ačkoli své přání odejít předčasně z porodnice s miminkem oznámila až po porodu, podařilo se jim odejít na reverz 24 hodin od porodu. Na odběr krve z patičky (NLS) se vraceli zpět do porodnice - takto se dohodli rodiče a personál porodnice po porodu. Žena si průběh odchodu pochvalovala, bylo to profesionální a byla velmi šťastná, že se tak rozhodla a trávila první dny s miminkem v rodině. Neměla potvrzení od pediatra, ale v porodnici ho ani nevyžadovali - stačilo jim jméno a kontakt na něj. V domácím prostředí je navštívil pediatr a dětská sestra.

Červen 2014. Zdravá druhorodička zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Pro ambulantní porod se rozhodla z následujícího důvodu: Nechtěla jsem trávit čas v cizím prostředí mezi cizími lidmi. Zdravotníci o jejím záměru předem nevěděli. Odešla i s dítětem 2 hodiny po porodu na reverz. Kartičku na novorozenecký screening ji v porodnici nedali. Test provedl registrující pediatr, nový, kterého vyhledala, protože jejich stávající nechtěl přijmout dítě z důvodu věku. Žena byla s průběhem odchodu spokojená a udělala by to znovu :) V domácím prostředí nedělku i dítě navštívila komunitní porodní asistentka a pediatr.