Neratovice

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

Leden 2019: Žena s Crohnovou chorobou (co to je?) zde ve 41. tt porodila své první dítě. GBS test vyšel pozitivně, nebo ho žena odmítla podstoupit. Rozhodla pro AP, protože se necítí dobře v cizím prostředí a považuje za zbytečné zůstávat v porodnici, pokud jim nic není. Zdravotníci o jejím rozhodnutí nevěděli, reverz byl vystaven hned, ale na ostatní propouštěcí zprávy musela žena čekat 3 hodiny, odcházeli po 55 hodinách. Celkovou komunikaci se zdravotníky nehodnotí maminka úplně pozitivně. NLS screening stačili udělat v porodnici. PLDD neměl problém vzít dítě po AP, ačkoli o tom nevěděl. Po porodu měla maminka zajištěnou poporodní péči u komunitní PA.

V lednu 2019 zde žena ve 40. tt porodila své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív do klidu a pohodlí domova, vše bylo v pořádku, neviděla důvod k setrvání v nemocnici. Odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán asi za 0,5 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS předali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Pouze dětský lékař v porodnici měl s odchodem problém, rozhodnutí odejít a nabídnutí podpisu reverzu mu žena musela opakovat, do zprávy poznamenal, že rodiče neuvedli registrujícího PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s tím neměl. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V listopadu 2018 zde žena porodila ve 39. tt své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za staršími dětmi a klidem domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 48 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr na screening NLS byl proveden ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své čtvrté dítě. Žena měla pozitivní test na GBS, a nepodstoupila test na gestační diabetes, jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dříve, protože jí nemocnice stresují a chtěla být s rodinou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 20 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nepožadovali. Dosavadní PLDD o AP nevěděl a problém s tím neměl. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V listopadu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své třetí dítě. Žena měla zvýšené žlučové kyseliny, varixy a pozitivní kultivaci na GBS. Domů chtěla odejít dříve za ostatními dětmi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 60 hodin po porodu, podpis reverzu nebyl požadován. Odběr na NLS provedli před odchodem v porodnici. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, dosavadní pediatr o AP nevěděl a problém s tím neměl. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Na doma měla žena zajištěnou péči rodiny, soukromé a nemocniční PA.

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 39. tt své druhé dítě. Po prvním porodu žena dostala transfuzi, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za starším synem a kvůli klidu. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Žne odcházela 38 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kontakt na pediatra ani potvrzení nepožadovali, předali kartičku na odběr NLS. Rodiče našli pediatra, který neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu a provedl odběr na NLS. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla zajištěnou péči pediatra a soukromé PA.

V červenci 2018 zde žena ve 42. tt své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za starší dcerou. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 61 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr na NLS byl proveden ještě před odchodem z porodnice. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt na něj. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena absolvovala kurz předporodní přípravy v Acentru. Je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči nemocniční a soukromé PA.

V květnu 2018 zde žena se srdeční vadou (sinusovou tachykardií a arytmií srdce) ve 41. tt porodila své první dítě. O ambulantním porodu měla jasno už od začátku: "Nechtěla jsem poslouchat rady sester. Sama jsem věděla, co a jak mám dělat." S miminkem odcházela domů po 8 hodinách. V porodnici o dřívějším odchodu předem nevěděli, reverz ale připravili do 2 hodin. Potvrzení od pediatra nepotřebovali, stačil jim uvést kontakt. Kartičku na NLS nedali. Test z patičky provedla v domácím prostředí porodní asistentka. Komunikaci a přístup s touto porodnicí zhodnotila žena velmi kladně a na svůj porod vzpomíná jen v dobrém: "Byl to úžasný zážitek a díky rychlému odchodu z porodnice to celé bylo mnohem víc přirozené a o nás, než o měření, vážení a nemocničních instrukcí." Uvedla, že měla pouze problém s pediatrem, kterého nakonec kvůli ambulantnímu porodu změnila. Rodička absolvovala kurz předporodní přípravy v Acentru-Praha.

Prosinec 2017. Zdravá druhorodička porodila v prosinci ve 43.tt zdravé miminko v Neratovicích. Odešla dříve kvůli staršímu synkovi, ale v prostředí porodnice se cítila dobře a klidně by si tam odpočinula a nabrala síly, kdyby na ni doma nečekal starší syn. Odešla 18 hodin po porodu. O dřívějším odchodu věděla jen její porodní asistentka, personál nemocnice před porodem neinformovala. Před odchodem podepsala reverz, který jim přinesli po 3 hodinách od oznámení dřívějšího odchodu. Kartičku na novorozenecký screening jí prodali v porodnici a odběr z patičky provedla komunitní pa. Komunikace se zdravotníky mohla být o trochu lepší. Rodička je ráda, že na svou žádost mohla odejít dříve. V porodnici stačil pouze kontakt na pediatra, našla takového, který neměl problém přijmout dítě po AP. Po ambulantním porodu je doma navštívila jejich porodní asistentka.

Listopad 2017. V 42. tt se zde narodilo zdravé dítě stejně tak zdravé druhorodičce. Motivací pro odchod jí bylo starší dítě a rodina pohromadě. Reverz jí za pár minut přinesli a odcházeli spolu 12 hodin od porodu. Kartičku na test z patičky dostala v porodnici a test provedl registrující pediatr, na něhož stačilo v porodnici nechat kontakt. Novorozence bez okolků registroval.

Říjen 2017. Druhorodička. Hladký odchod z porodnice po 24 h. Porod s dulou bez intervencí. Trochu to vázlo u pediatra, ale vysvětleno.

Srpen 2017. Porodní asistentka věděla dopředu, že rodička bude chtít odejít po porodu domů. Nabídli jí kartičky na novorozenecký screening ke koupi. Dokumentace záhy vyřízena, rodička i dítě propuštěni.

Srpen 2017. Za GYNPOR celkem v pohodě – doktorka sice zkoušela, že asi nestihnou vystavit papíry a bez nich mě nemůžou pustit, ale asi viděla můj výraz a dál už to neřešila a papíry vystavila. PA se mě zeptala, jestli nechci počkat do ranní vizity, ale já nechtěla. Za neonatologické oddělení tedy horší. Přišla sestra, že pan doktor dolů ani nepřijde, že nás PROSTĚ nepustí. To jsem se hlasitě zasmála a řekla, že my ten reverz nechceme podepisovat kvůli sobě, ale kvůli nim, a že pan doktor není bachař, aby nás tam držel a že PROSTĚ odcházíme. Za pár minut tedy došel (arogantní) doktor, neodpověděl nám ani na ‚Dobrý den‘ – dítě vyšetřil, vypsal papíry, my je podepsali a odjeli domů.

Červen 2017. PA znala předem přání rodičky rodit ambulantně. Doktor z oddělení gynekologie neměl s AP problém. Pediatr podával mylné informace a záměrně lhal. Rodička se nedala. AP se zdařil podle představ rodičky.

Květen 2017. Zdravá prvnorodička porodila v 39. tt zdravé dítě. Šestnáct hodin po porodu odešli do klidu domova, aby se lépe nastartovalo kojení a lépe se sžili. Reverz byl promptně donesen, kartičku jí nedali. Komunikace u odchodu vázla, ale ambulantní porod se podařil. Musela si hledat jiného pediatra, protože domluvený nechtěl dítě registrovat, v porodnici na něj uvedla pouze spojení. Doma je navštívil pediatr a komunitní porodní asistentka.

Březen 2017. Druhorodička. Odchod druhý den. Bez potíží a vstřícně.

Březen 2017. Zdravá tercipara odešla 26 hodin po porodu s dítětem (v 42. tt) na reverz. Motivací ji byla celistvost rodiny. Kartičku na screening ji nedali, sehnala si ji sama. Reverz vyřídili do 3 hodin. S komunikací byla v podstatě spokojená. Potvrzení pediatra nepožadovali a jejich stávající dítě přijal.

Srpen 2016. Zdravá žena porodila své čtvrté dítě ve 40. tt. V anamnéze měla uvedený věk 47 let a preeklampsii u předchozího těhotenství. O plánu odejít po porodu ambulantně domů věděla porodní asistentka, ostatní lékaři ne. Odešli 10 hodin po porodu. Podepisovala reverz, který přinesli 1,5 hodiny od požádání. Kartičku na novorozenecký screening jí prodali v porodnici, odběr provedl pediatr. Komunikace mohla v porodnici probíhat lépe. Pediatra před porodem změnila, kvůli jeho potížím s přijetím dítěte do péče po ambulantním porodu. Potvrzení od pediatra v porodnici vyžadovali, rodička ho neměla a nezařizovala. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka z nemocnice.

Únor 2016. Prvorodička přivedla na svět zdravé dítě v 40. tt. O ambulantní porod poté požádala, protože chtěla eliminovat zásahy a omezování. Rozhodujícím impulsem bylo pohodlí domova, klid a možnost se nerušeně sžívat s miminkem. Také kvůli stravě chtěla domů. Odcházeli 8 hodiny na reverz, který byl připraven za 3 hodiny. Kartu na NLS v porodnici nedostala, test provedl registrující pediatr. Žena vnímá průběh ambulantního porodu dobře, bylo by co zlepšit v komunikaci. Nicméně byla velice ráda, že se rozhodla s dítětem odejít předčasně. V porodnici chtěli potvrzení od PLDD, kterého měla a kterého našla pro dítě snadno. V domácím prostředí je navštívili: pediatr, komunitní porodní asistentka a laktační poradkyně.