Mladá Boleslav

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

Září 2018. Žena zde porodila své druhé dítě. Vzhledem k předem známým komplikacím u matky (žloutenka typu B, pozitivní streptokok, opakované revize) měli zdravotníci problém ženu propustit, nicméně po 10 hodinách konečně přichystali reverz. Žena se pro AP rozhodla kvůli špatným zkušenostem, psychickým důvodům a starší dceři. Kartičku na patičkový test v porodnici neposkytli, test provedla komunitní PA. V porodnici vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Poporodní péči měla zajištěnou u komunitní PA, laktační poradkyně a poporodní duly.

"U porodu jsem měla dulu. S noční směnou - pediatrem a ostatním personálem jsem měla odsouhlasený ambulantní porod a odchod cca 10 h po porodu. S novou směnou mi pediatra oznámila, že nás nepustí dřív než 24 h po podání povinného očkování (matka pozitivní žloutenka B). Po velmi nepříjemných diskusích zkrácení na 8 hodin. Další 2 hodiny protahování vydání reverzu a zpráv pro naši pediatru. "

Srpen 2017. Po 30 hodinách od porodu požádala rodička o propuštění. Setkala se s nelibostí ale ne potížemi. Byla poučena. Na odchod se s ní pěkně loučili a přáli vše dobré.

Srpen 2017. Druhorodička s těhotenskou cukrovkou porodila v 41. tt zdravé miminko. Odcházela společně s miminkem za prvorozeným dítětem a mužem 24 h po porodu. Nemá dobré zkušenosti se spaním v cizí posteli. Při odchodu podepisovala reverzy a pro klid duše stačilo jméno pediatra, ke kterému budou dítě registrovat. V době čekání na reverz udělali miminku vyšetření očí a uší, se slovy, aby maminka nemusela kvůli tomu lítat po vyšetřeních. Rodička byla s ambulantním porodoem moc spokojená. Kartičku na novorozenecký screening nedostala. Doma je navštívili pediatr, laktační poradkyně a dula.

Březen 2017. Zdravá druhorodička porodila v 40. tt zdravé děťátko a chtěla odejít s miminkem předčasně z porodnice, protože chtěla rodinu pohromadě. V plánu měla původně i rodit doma z tohoto důvodu. Odešla po 4 h z porodnice na reverz i s miminkem. Potvrzení od budoucího registrujícího pediatra nepotřebovala, nikdo ho nechtěl. Snadno našla takového, který přijme dítě po AP. Kartičku nedostala. Celkově byla s průběhem ambulantního porodu spokojená a personál ji v tom byl nápomocen. Doma je navštívil pediatr.