Motol

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V lednu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív za starším potomkem, pohodlím a vlastním režimem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 49 hodin po porodu, podpis reverzu nebyl požadován. Odběr pro NLS byl proveden ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, miminko bylo koncem pánevním, jinak bylo vše v pořádku. O ženině záměru odejít dříve v porodnici předem nevěděli. Odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla strašná, sdělili, že je plno na šestinedělí a že maminka s dítětem budou rozděleni, proto žena chtěla odejít domů hned. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt na něj. Žena je ráda, že odešla domů dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

V říjnu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své druhé dítě. Žena má v anamnéze autoimunitní nemoc, která se mohla projevit i u dítěte. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli staršímu dítěti s poruchou autistického spektra. O jejím záměru v nemocnici předem nevěděli, žena odcházela 70 hodin po porodu, revers nebyl požadován. Odběr na NLS provedli v porodnici ještě před odchodem. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, AP nakonec neproběhl. Dosavadní pediatr neměl s dřívějším odchodem problém, v porodnici stačilo jeho jméno a kontakt.

V lednu 2018 zde žena ve 40. tt porodila své první dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Dříve chtěla žena odejít, protože nebyla na odd. šestinedělí spokojená. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 64 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr pro NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Komunikace se zdravotníky byla strašná, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD o AP nevěděl, ale problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

Listopad 2017. Zdravá prvorodička zde přivedla v 39. tt zdravé dítě na svět. Tato žena se rozhodla pro odchod po 3 hodinách od porodu, protože její preferencí byly: kontakt s novorozencem a domácí prostředí, strava, individuální péče PA a vlastní režim. Ošetřující osoby nevěděly o ambulatním porodu předem a situace kolem odchodu nebyla pro nedělku a dítě příliš klidná. Žena podepsala za sebe i dítě reverz, který jí byl velmi rychle přinesen. Novorozenecký screening provedla nasmlouvaná komunitní PA, která nedělku i dítě navštívila v domácím prostředí. Žena před porodem vyhledala pediatra, který nevěděl o ambulantním porodu předem a bez okolků dítě registroval. V porodnici stačilo na něj předat kontakt. Také nedělku a její dítě doma navštívil.

Říjen 2017. Žena zde porodila své čtvrté dítě. Oba zdraví, dítě se narodilo v 39. tt. Žena chtěla být doma s manželem a ostatními dětmi. Neměla pocit, že by potřebovala rady, jak se starat o její čtvrté miminko. Z porodnice odešli na reverz 23 hodin po porodu, zdravotníci o záměru odejít předem, nevěděli. Kartičku na NLS nedostali. Žena má ke komunikaci s personálem při odchodu výhrady, ale jinak byla velmi spokojená, že mohla co nejdřív odejít s dítětem domů. Při odchodu uvedla kontakt na registrujícího pediatra.

Červenec 2017. Rodičku i fyziologického novorozence odmítali pustit do domácího ošetřování a byl na ní vyvíjen nátlak. Ta následně opustila s dítětem porodnici. Nemocnice protipravně poslala do domova rodičky Policii ČR. Dál nenásledovalo nic.

Duben 2015. Tercipara zde přivedla na svět v 38. tt zdravé dítě. Předčasný odchod zvolila z důvodu toho, že doma má starší děti. Za dvě hodiny od oznámení o odchodu ji byl donesen reverz, který podepsala a 36 hodin od porodu opustili porodnici. S komunikací zdravotníků byla spokojená. Rodinný pediatr miminko ochotně registroval, přičemž v porodnici jim stačil kontakt na něj.