Plzeň - FN

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Únor 2018: "Řekli mi, že já po porodu domu jít mohu, ale dítě si tam nechají 72 hodin. Takže ambulantní porod s odchodem domů obou nepraktikují. " dodejme, že metodický pokyn o předčasném propouštění dětí do vlastního sociálního prostředí je pro FN závazný, ale toto se v něm skutečně nepíše.

V srpnu 2017 zde žena ve 42. tt porodila své třetí dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve, aby se mohla starat o starší postižené potomky. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 6 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Pro odběr na NLS se vrátili do porodnice. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma neměla zajištěnou žádnou speciální péči.

Prosinec 2015. Druhorodička přivedla na svět ve 40. tt zdravé miminko. Žena měla v anamnéze Leidenskou mutaci krve, indik. Fraxiparin. Touha po úplné rodině ihned po porodu ji přivedla k myšlence ambulantního porodu. Velmi ji záleželo na tom, aby byla společně i se starším dítětem. Odcházeli společně na reverz 14 hodin od porodu. O záměru odejít předčasně věděla pouze nemocniční PA. Průběh odchodu byl trochu náročnější, ale docela dobrý. Reverz byl donesen 2 hodiny od požádání. Odběr na NLS provedl registrující PLDD, který sice nevěděl, že se u něj žena bude hlásit s čerstvým novorozencem, ale nedělal z komára velblouda a dítě přijal do péče. V porodnici se ptali pouze na jeho kontaktní údaje - potvrzení nepožadovali.

V květnu 2014 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za starším synem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 24 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 6 hodin. Kartičku pro odběr na NLS předali v porodnici, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena měla – neměla problém najít pediatra, který převezme dítě po AP. Je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči rodiny, pediatra a LP.