Ústí nad Orlicí

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V lednu 2019 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli klidu, soukromí, vlastnímu režimu a prostředí a aby byl tatínek s ní i miminkem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 5 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici předali, odběr rodiče v době vyplnění dotazníku zatím neměli zajištěný. Komunikace v porodnici byla ucházející, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Současný PLDD o AP nevěděl, ale neměl s tím problém. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt porodila své třetí dítě. Žena trpěla anemií a měla komplikované předchozí porody, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve, aby mohla trávit poporodní čas s rodinou. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 22 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Na odběr pro NLS se vrátili do porodnice. V porodnici stačilo předat jméno a kontakt na pediatra. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla vynikající. Na doma měla žena zajištěnou péči nemocniční PA. Je ráda, že odešla domů dříve.

Srpen 2018. V srpnu zde žena ve 41. tt porodila své čtvrté dítě. S otcem dítěte měla odlišný Rh faktor, jinak šlo o zdravé těhotenství. Dříve chtěla odejít kvůli ostatním dětem, z nichž jedno stále kojila, a také kvůli negativním zkušenostem z předchozí hospitalizace. Žena odešla 6 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Požadovali potvrzení od PLDD, které žena měla. V porodnici dostala kartičku na odběr NLS, odběr provedl registrující PLDD, který neměl problém s přijetím dítěte po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici byla bez problému, žena byla ráda, že odešla dříve. Po porodu byla doma v péči soukromé PA.

V červenci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své šesté dítě. Žena měla problematické předchozí porody, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve kvůli ostatním dětem. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 60 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Odběr pro NLS byl proveden v porodnici ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na PLDD. Současný pediatr o AP nevěděl a neměl s ním problém. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Červen 2018 - VAROVÁNÍ. Doneslo se nám, že některé osoby z personálu odmítají vpustit k porodu jinou doprovázející osobu než otce. Nenechejte si nalhat, že vám dulu apod. přivedou po vstupním vyšetření, mějte u sebe od začátku.

Červenec 2018. Druhorodička, kterou doma čekalo 20měsíční starší dítě, se rozhodla pro ambulantní porod v ústeckoorlické porodnici. Její druhé dítě se zde narodilo v 37. tt, oba zdraví. Kromě zcelení rodiny záhy po porodu si žena přála první hodiny trávit v klidu domova. Svoje přání odejít předčasně oznámila již před porodem. Na reverz tak odcházeli 5 hodin od porodu. Kartičku na NLS v porodnici nedostali. Odběr krve doma provedla komunitní porodní asistentka. Žena byla s průběhem odchodu z porodnice velmi spokojena a byla nade vší pochybnost ráda, že odešli brzo domů. V porodnici se ptali pouze na kontakt na PLDD a ten bez problémů přijal děťátko k prohlédnutí a registraci. Žena se na tento porod připravovala na poradnách u komunitní porodní asistentky, která ji poskytovala kompletní poporodní péči.

Květen 2018. Druhorodičce se zde v květnu narodilo v 41. tt zdravé dítě. Matka byla po porodu v pořádku. Žena už před porodem uvažovala o ambulantním porodu a toto jsou její důvody: Být s prvním dítětem, pohodlí domova, vlastní postel, jídlo, klid.. Nechtěla jsem být s cizím člověkem na pokoji, spát při světle, zapisovat kojení, časté návštěvy sester apod. Zdravotníci o jejím záměru odejít s dítětem předčasně nevěděli, reverz přinesli záhy a žena s dítětem odcházely 6 hodin po porodu domů. Kartičku na NLS dostala žena v porodnici a odběr krve z patičky udělal dítěti registrující PLDD. Zkušenost s předčasným odchodem z porodnice žena popisovala jako vynikající zkušenost, personál vyšel maximálně vstříc a žena byla s touto praxí tak spokojena, že rodit příště, odešla by zas dříve než za 3 dny. Rodinný PLDD o záměru matky nevěděl, ale dítě v pohodě přijal do péče. V porodnici se na PLDD ani neptali. Doma matku i dítě navštívila komunitní porodní asistentka a poskytla matce i dítěti své služby.

V březnu 2018 zde žena ve 39. tt porodila své druhé dítě. Žena měla podezření na preeklampsii/ eklampsii, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za starším synem a kvůli nevyhovujícímu režimu a nepodpoře kojení v nemocnici. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 55 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Odběr na NLS udělali v porodnici ještě před odchodem. Potvrzení od PLDD nechtěli, dosavadní pediatr o AP nevěděl, ale problém s tím neměl. Komunikace v porodnici byla ucházející. Na doma měla žena zajištěnou péči rodiny, je ráda, že odešla dříve.

V listopadu 2017 zde žena ve 40. tt porodila své třetí dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve do „tepla domova“ a za staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 56 hodin po porodu, podpis reverzu nebyl požadován. Odběr na NLS byl proveden zdravotní sestrou v porodnici ještě před odchodem. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nepožadovali. Stávající PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči pediatra.

Září 2017. Druhorodička, porod v 37. týdnu. Žena hospitalizovaná v porodnici už před porodem kvůli zánětu ledvin. Chtěla konečně domů, aby mohla být i se starším ještě kojeným dítětem v klidu doma. Jakmile dostala antibiotika v tabletách (po 62 hodinách), požádala o propuštění. Do hodiny měla připravené papíry a mohli odejít. Do porodnice se vrátili na NLS. Registrující dětský lékař je po ambulantním porodu přijal bez problému.

Prosinec 2016. Zdravá čtvrtorodička porodila ve 42. tt zdravé miminko. Motivací pro ambulantní porod byla potřeba být s rodinou a nemocniční prostředí ji nedělá dobře. Zdravotníci o plánu odejít dříve předem nevěděli. Maminka odešla 4 hodiny po porodu, podepsala reverz, který přinesli za hodinu. Na odběr z patičky (NLS) se vraceli do porodnice. Komunikace mezi maminkou a zdravotníky byla vynikající. V porodnici při odchodu stačilo uvést jméno pediatra a kontakt na něj. Současný pediatr o ambulantním porodu nevěděl, ale nedělal problémy s přijetím miminka do péče.

Prosinec 2016. Zdravá druhorodička porodila ve 42. tt zdravé dítě. Odešla na reverz s dítětem, který jim byl záhy přinesen. K odchodu ji vedly následující důvody: klid a pohodlí domova, žádné zbytečné nevyžádané a často špatné rady ohledně kojení. Zapisování kojení, vážení, vizity, neustálé příchody personálu, svícení v noci, nedostatek soukromí.. V porodnici ji dali i kartičku na novorozenecký screening. S komunikací personálu ohledně odchodu byla vcelku spokojená. Vyžadovali po ní potvrzení od pediatra měla ho připravené. Doma ji navštívil pediatr a dula. S ambulantním porodem byla velmi spokojená.

Říjen 2013. Personál v pohodě, žádná negativní reakce, doporučili mít sehnaného pediatra, který zajistí novorozenecký screening, reverz během chvilky zajištěn, příjemný odchod.

Ambulantní porod moc rádi nevidí, a v případě, že o něm uvažujete, je lepší to nikomu předem neříkat. Zeptat se, jestli je všechno v pořádku, a pokud ano, tak oznámit, že chcete odejít domů.