Pardubice

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V lednu 2019 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Během CTG nebyly v pořádku ozvy dítěte, jinak bylo těhotenství normální. Žena chtěla odejít dřív kvůli domácímu prostředí. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 2 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku i odběr pro NLS zajistil registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny.

V prosinci 2018 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena se rozhodla odejít dříve kvůli klidu, stravě a domácímu prostředí. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 34 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

V prosinci 2018 zde žena ve 39. tt přivedla na svět své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dříve za starším dítětem a kvůli špatné předchozí zkušenosti z porodnice. O jejím záměru zdravotníci předem věděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr pro NLS v porodnici předali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace se zdravotníky byla vynikající, stačilo jim jméno a kontakt na registrujícího PLDD. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

Červen 2018. Druhorodička zde porodila své dítě v 40. tt. Matce byl v 26. tt až do porodu zaveden stent na antibiotika a měla pozitivní výsledek na GBS. Moc si přála odejít z porodnice s miminkem co nejdříve, protože si přála být pohromadě se svým starším dítětem a klidné domácí prostředí. Odešla na svou žádost o ambulantní porod 22 hodin od porodu na reverz, který jim byl donesen do 2 hodin od požádání. Kartičku na NLS dostali v porodnici, odběr provedl PLDD, které o ambulantním porodu nevěděl předem a přesto miminko registroval do péče - v porodnici stačil kontakt na něj. Při vyřizování předčasného odchodu se vyskytly mezi rodiči a personálem drobné třenice, ale nezabránilo to rodině v dřívějším odchodu. Žena byla moc spokojená, že trávila první dny s miminkem v domácím prostředí. Zde je taky navštívila a své služby matce i dítěti poskytla komunitní porodní asistentka.

Říjen 2017. Druhorodička, s pozitivním testem GBS, jinak zdravá. Po porodu ztráta krve, ale odchod druhý den dopoledne na reverz (11 h po porodu). Odchod proběhl bez krve a násilí. Rodiče poučeni. Plný bonding, dotepání pupečníku, rodiče byli dotazováni, jak chtějí naložit s placentou. Na ambulantní porod se rodička ptala už při příjmu. Porodní přání konzultovala při poradnách. Když porovnává svůj první porod v FN Hradci Králové, tak ambulantní porod v Pardubicích byl mnohem lepší, jelikož nyní rodila informovaná o přirozeném procesu rození. Stačilo jim jméno pediatra, ke kterému hodlají novorozence registrovat a rodiče jim ho sdělili. Kartičku na novorozenecký screening vydali společně se žádankami na další vyšetření.