Třinec

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

V roce 2018 zde proběhlo přibližně 10 ambulantních porodů. Porodnice má pro tyto případy připravený dokument, který pomáhá rodičům projít doporučenými screeningy - kdy, kde apod.

V září 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena trpěla anemií a měla zakalenou plodovou vodu. Odejít chtěla dřív kvůli svým zkušenostem z prvního porodu. Zdravotníci o jejím záměru předem věděli, žena odcházela 12 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 hodin. Požadovali potvrzení od PLDD, který žena měla. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Rodiče se vraceli do porodnice na provedení odběru pro NLS. Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Před porodem žena absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Po porodu měla na doma zajištěnou péči nemocniční porodní asistentky a duly. Je ráda, že odešla domů dřív.

Leden 2018. Své druhé dítě porodila žena v 40. tt. Oba byli zcela zdraví. Žena volila ambulantní porod, protože si přála klid a pohodlí domova, a také kvůli staršímu dítěti. Odešla i s miminkem již 15 hodin od porodu. Zdravotníci o jejím přání odejít dříve nevěděli a do hodiny přinesli reverz k podepsání. Kartičku na novorozenecký screening obdržela v porodnici a vše potřebné zajistil pediatr. Rodička byla s průběhem ambulantního porodu spokojená a pochvalovala si komunikaci s personálem. Dosavadní pediatr dvou dětí přijal děťátko bez okolků; v porodnici chtěli na něj kontakt.