Rychnov nad Kněžnou

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

V březnu 2019 zde žena ve 41. tt porodila své druhé dítě. Rodiče dítěte měli odlišný Rh faktor, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dřív kvůli pohodlí a staršímu dítěti. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 26 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 10 minut. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla ucházející, potvrzení od PLDD nevyžadovali. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a LP.

Červen 2018 - primář porodnice vydal pokyn nepouštět na porodní sál k porodu určité doprovázející osoby. Nenechejte si nalhat, že vám váš doprovod přivedou po vstupním vyšetření, mějte ho u sebe od začátku. Máte právo mít u vašeho porodu, koho si vyberete.

Srpen 2017. Druhorodička s těhotenskou cukrovkou a hypertenzí (komp. léky) zde přivedla na svět v 41. tt zdravé dítě. Ambulantní porod zvolila z následujících důvodů: Neustálé kontroly na odd. šestinedělí. Ponižující vizity. Starší dítě doma. Odcházeli 30 hodin od porodu na reverz, který jim vytvářeli velice dlouho. K reverzu dali i kartičku na screening. Rodička byla s průběhem odchodu spokojená. Chtěli po ní potvrzení od pediatra, které neměla, ale v odchodu ji to nezabránilo. Pediatr dítě přijal.