Náchod

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

V listopadu 2018 zde žena ve 41. tt přivedla na svět své druhé dítě. Žena měla pozitivní test na GBS, nebo ho nepodstoupila, jinak se jednalo o zdravé těhotenství. Domů chtěla odejít dříve za starším dítětem, za rodinnou pohodou, klidem a domácí stravou. O jejím záměru zdravotníci věděli předem, odcházela 21 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Komunikace v porodnici byla vynikající, potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt na něj. Dosavadní pediatr o AP nevěděl, problém s ním neměl. Žena je ráda, že odešla dřív, na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA. Před porodem absolvovala kurz u své PA a kurz Hypnoporodu od Jemného zrození.

V listopadu 2018 zde žena ve 42. tt přivedla na vět své druhé dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít domů dříve za starším sourozencem, do klidu a pohody domácího prostředí. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá PA. Potvrzení od PLDD v porodnici nepožadovali, žena musela kvůli problému dosavadního pediatra s AP najít nového. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Na doma měla zajištěnou péči rodiny a soukromé PA. Je ráda, že odešla dříve.

V listopadu 2018 zde žena ve 40. tt přivedla na svět své první dítě. Jednalo se o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla odejít dřív, aby mohla být v klidu se svým mužem a miminkem, měla vlastní režim a mohla být v péči soukromé PA, dále kvůli podpoře kojení. O jejím záměru v porodnici věděli předem, odcházela 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, odběr provedla soukromá porodní asistentka. Potvrzení od PLDD v porodnici nechtěli, žena měla problém pediatra najít, na konec byla úspěšná. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození. Na doma měla zajištěnou péči rodiny, soukromé PA a pediatra.

Září 2018. Prvorodička zde porodila své první dítě. Oba v pořádku. Pro AP se rozhodla kvůli většímu komfortu a lotosovému porodu. Zdravotníci o jejím záměru věděli, reverz byl připraven do 2 hodin, potom rovnou odcházeli. V porodnici požadovali pouze jméno a kontakt na pediatra. NLS screening provedl registrující PLDD, ten ačkoli nevěděl o ambulantním porodu, tak neměl problém s přijetím a ošetřením miminka. Poporodní péči měla maminka zajištěný u komunitní PA a ošetřujícího pediatra. Žena absolvovala kurz Jemného zrození - hypnoporod.

"Porodnici v Náchodě jsem si vybrala na základě pozitivních dostupných informací a následné návštěvy měsíc před porodem, kde jsme probrali můj porodní plán, který mi byl k mé spokojenosti splněn.

Tuto porodnici mohu jen doporučit. "

V dubnu 2018 zde žena porodila ve 40. tt své druhé dítě. Žena trpěla poruchou srážlivosti krve, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Chtěla odejít domů dřív kvůli staršímu synovi. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 45 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 6 hodin. Kartičku na odběr NLS v porodnici nepředali, požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Komunikace se zdravotníky byla ucházející. Odběr na NLS provedl registrující PLDD, ten současný o AP předem nevěděl a problém s tím neměl. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Březen 2018. Druhorodičce se zde narodilo zdravé dítě v 41. tt. V matčině anamnéze byl GD a v novorozenecké před porodem polyhydramnion. Žena uvažovala o ambulantním porodu již před porodem, protože se nechtěla odloučit od staršího dítěte a přála si klid a pohodu v domácím prostředí. Vůbec ji netěšila představa, že by se měla podřizovat nemocničnímu režimu. Jakmile oznámila záměr ukončit hospitalizaci, byl jí donesen reverz, který podepsala i za dítě a tak odcházeli 50 hodin od porodu domů. Test na NLS se stihl ještě před odchodem z porodnice. Žena byla s průběhem ukončení hospitalizace a odchodu poměrně spokojena, ale nebylo to úplně nejsnazší to vykomunikovat. Rodinný PLDD nevěděl, že se bude rodit ambulantně, ale v pohodě miminko přijal do péče. V porodnici se ptali na jeho jméno, bez potvrzení. V domácím prostředí je navštívil pediatr.

V září 2017 zde žena porodila ve 41. tt své druhé dítě. Žena měla pozitivní kultivaci GBS, nebo test nepodstoupila. Odejít dříve chtěla za starší dcerou a do klidu domova. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Odcházela 24 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny. V nemocnici požadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Současný pediatr o AP nevěděl, problémy kvůli tomu ale nedělal. Rodiče se na odběr pro NLS vrátili do porodnice později. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla dříve. Doma byla po porodu v péči své rodiny.

Srpen 2016. Zdravá druhorodička, dítě narozeno v 41.tt. Motivací pro ambulantní porod byla celistvost rodiny a pohodlí a klid domova. Odešla 4 hodiny po porodu. V porodnici jim stačil kontakt na pediatra. Za hodinu donesený reverz podepsala. Kvůli novorozeneckému laboratornímu screeningu se do porodnice vrátili a test z patičky byl miminku proveden. Komunikace mezi zdravotníky a rodičky nebyla úplně snadná. Dosavadní pediatr rodiny neměl problém přijmout do péče dítě po ambulantním porodu. Rodička byla s ambulantním porodem spokojena. V domácím prostředí je navštívil jejich pediatr.