Hradec Králové

Jak porodnici hodnotily rodičky? (Aperio.cz)

Jak podporují kojení v této porodnici? (Šestinedělky.cz)

Porodní asistentka, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (Co to je za péči?):

Upozorňujeme na to, že webové stránky nemocnice s informacemi o porodu a následné péči o novorozence obsahují protiprávní a/nebo ničím nepodložené bludy, z nichž nejhorší je jejich praxe přivlastňovat si cizí dítě.

Nemusíte na toto přistupovat, nemusíte jim to dovolit, zákon je plně na vaší straně.

Nikdo vám nemůže brát dítě, nikdo vám ho nemůže s podmínkami vydávat, rozhodujete o něm vy jako rodiče.

V prosinci 2018 zde žena ve 40. tt porodila své druhé dítě. Rodiče měli odlišný Rh faktor a dítě bylo polohou KP, jinak bylo těhotenství naprosto normální. Žena chtěla odejít dříve za starším dítětem. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli, odcházela 16 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Kartičku na NLS nepředali, odběr provedl registrující PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející, vyžadovali potvrzení od PLDD, které žena neměla. Dosavadní PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla zajištěnou péči soukromé PA.

Prvorodička zde porodila své dítě císařským řezem, oba v pořádku. Matka měla uvedenou diagnozu "hraniční pánev", rovněž rozdílný Rh faktor s otcem dítěte a psychiatrickou diagnozu. Maminka chtěla být co nejdříve doma s přítelem a miminkem, nezůstávat v nemocničním prostředí které je pro ni stresující. Matka záměr odejít ambulantně sdělila v průběhu porodu, celkové odcházela po 19 hodinách, z toho 1,5 hodiny trvala příprava reverzu, rovněž požadovali potvrzení od pediatra. Patičkový test provedla komunitní PA. Sehnat PLDD neměla problém. Poporodní péči poskytovala rodina a komunitní PA. Žena ambulantní porod hodnotí pozitivně a pokud by porod neproběhl císařem, odešla by dřív.

V září 2018 zde žena ve 38. tt porodila své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Nechtěla být sama ve stresu a nepohodlí v porodnici, chtěla domů za starším synem a společně s ním a manželem sdílet první společné chvíle. Zdravotníci o jejím záměru předem nevěděli. Odcházela 62 hodin po porodu, reverz nebyl požadován. Odběr na NLS byl proveden ještě v nemocnici. Komunikace se zdravotníky byla hrozná. Potvrzení od PLDD nepožadovali, žena měla problém najít PLDD, který přijme dítě po ambulantním porodu, ale nakonec byla úspěšná. Je ráda, že odešla domů dřív. Doma o ní a dítě pečovala rodina.

Leden 2018. Zdravá třetirodička porodila v Hradci ve 39. tt zdravé miminko. Díky ambulantnímu porodu mohli být všichni společně doma, dcery se mohly seznámit se sestřičkou. Doma to pro ně bylo pohodlnější, chtěli se vyvarovat zbytečnostem (teď musíte vykoupat, nakojit, zvážit, zapisovat stolici atd.). Odešli 6 hodin po porodu, reverz nepodepisovali. Kartičku na novorozenecký screening a vše potřebné zajistila pediatrička. Ta neměla problém přijmout dítě po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici probíhala dobře, maminka je ráda, že na svou žádost odešli dříve. V porodnici chtěli potvrzení od pediatra, měli ho připravené.