Přerov

Únor 2018. Druhorodička s těhotenskou cukrovkou a těhotenskou cholestázou porodila ve 40.tt zdravé miminko. Motivace pro AP: "touha nebýt v nemocnici pod dozorem”. Rodička odcházela 30 hodin po porodu. O tom, že chce odejít dříve, personál porodnice věděl ještě před porodem. Nevyžadovali potvrzení od pediatra, ani podepsání reverzu, stačilo, že jim rodička podepsala, že je seznámena s riziky. Kartičku na screening nedostala. Screening provedl registrující pediatr, který neměl problém přijmout dítě do péče. Rodička neabsolvovala žádný předporodní kurz, ani neměla zajištěnou poporodní péči v domácím prostředí. Je ráda, že se rozhodla pro ambulantní porod. Přístup a komunikaci s porodnicí hodnotí jako výbornou.

Leden 2018. Prvorodička porodila ve 41. tt akutním císařským řezem. Oba zdraví. Odešli 34 hodin po porodu, reverz k podpisu přinesli za hodinu. Na novorozenecký screening se vrátili do porodnice, kde ho provedli. Komunikace probíhala dle rodičky naprosto v pořádku. Rodiče neměli problém najít pediatra, který přijal dítě do péče po ambulantním porodu. Jsou rádi, že mohli domů odejít na svou žádost dříve. V porodnici potvrzení od pediatra nevyžadovali. Doma měli zajištěnou návštěvu pediatra, dětské sestry a porodní asistentky.

Květen 2015. Domluva předem, žádný problem. Porod až na pár drobností dle porodního přání. Dcera narozena v 3.50. Rozhodli jsme se počkat do ranní vizity. Primář dětského s úsměvem vypsal dokumentaci a domluvil se s námi na všech vyšetřeních miminka za 3 dny. Doktorka z gyndy údajně neměla čas na sepsaní dokumentace, ale po oznámení sestře, že odcházíme a domumentaci vyzvedneme za 3 dny, se doktorka dostavila, poučila a ihned předala dokumentaci. Doporučuji s sebou komunitní PA.