Olomouc

Porodní asistentka v tomto kraji, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (a proč je pro mne výhodné ji využít?):

Srpen 2018. Žena zde ve 41. tt porodila své druhé dítě. Oba zdraví. Odcházela po 48 hodinách kvůli staršímu dítěti, které na ni doma čekalo. Reverz k podepsání donesli do hodiny, potvrzení od registrujícího pediatra nepotřebovali. Test z patičky stihli udělat ještě v porodnici. Dosavadní pediatr neměl problém přijmout novorozence do péče. Žena neměla zajištěnou žádnou poporodní péčí v domácím prostředí. Je ráda, že na svou žádost odcházela dříve. Komunikaci s touto porodnicí ohodnotila jako výbornou.

Listopad 2017. Zdravá tercipara porodila zdravé dítě ve 42. tt. V těhotenské průkazce měla pozitivní výsledek nebo neabsolvovaný test na GBS. Motivací pro ambulantní porod byla touha být v klidu doma, předchozí trauma z pobytu na oddělení šestinedělí (u Milosrdných bratří v Brně 2012), touha po společném soužití staršími sourozenci od začátku. O plánu odejít ambulantně zdravotníci předem nevěděli. Odcházeli 6 hodin po porodu, reverz k podpisu přinesli po 4 hodinách. Kartičku na novorozenecký screening jim v porodnici nedali, odběr zajistila komunitní porodní asistentka. Stávající pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu do péče. V porodnici jim stačil kontakt na něj. Doma je po porodu navštívila soukromá porodní asistentka. Žena uvedla, že v porodnici byli všichni moc milí a vstřícní, až na paní dr. gynekoložku, která jim "za trest" čtyři hodiny vypisovala reverz. Takže na něj čekali do jedné hodiny v noci, dnes už by nečekala a jela domů. Tato paní doktorka je jedinou špatnou vzpomínkou na olomouckou porodnici, jinak byli všichni velmi vstřícní (nemocniční PA se dokonce za doktorku omlouvala a doktorka jim po tom dlouhém čekání ani ten reverz sama nebyla schopna přinést!)

Březen 2016. Druhorodička s vyšším krevním tlakem v těhotenství zde porodila v 40. týdnu zdravé děťátko. O propuštění dříve (ambulantní porod) požádala, protože doma ji čekal starší syn a preferovala bezproblémové rozběhnutí laktace a sžívání celé rodiny v klidu lásce a pokoře. Jakmile se ženě stabilizoval krevní tlak, propustili ji v menšími okolky do domácího prostředí i s miminkem. Odešli 56 hodin po porodu, bez reverzu. Zdravotníci předem věděli, že žena nebude chtít zůstat v porodnici obvyklých 72 hodin. NLS provedli před propuštěním v porodnici. V porodnici si vyžádali kontakt na registrujícího pediatra. Ten je doma také navštívil a miminko zkontroloval.