Mapa porodních asistentek

Zobrazujeme vám mapu porodních asistentek, které vám mohou poskytnout poporodní služby.

Na zobrazení najdete ve vámi hledané lokalitě značku se jménem a kontaktem na porodní asistentku. Klikněte vpravo nahoře na mapě pro zobrazení celé mapy. Legendu mapy si určitě přečtěte. Odpoví vám třeba na otázku, proč jsou některé porodní asistentky označené jako ufon a jiné jako domeček (ne, neznamená to, že chodí k domácím porodům).

Tyto služby může rodička využít jak po ambulantním porodu - předčasném propuštění z porodnice, tak po běžném propuštění po porodu z porodnice. Samozřejmě i po domácím porodu.

Jste porodní asistentka a chcete být zobrazena na mapě? Napište nám.

KDO JE PORODNÍ ASISTENTKA A KOMU VLASTNĚ ASISTUJE?

Porodní asistentka je zdravotnice, specialistka na péči o ženu v průběhu normálního (nekomplikovaného) těhotenství, porodu a šestinedělí, včetně péče o zdravého novorozence a kojence do věku šesti týdnů. Komunitní porodní asistentka pečuje o ženu kontinuálně, systémem jedna na jednu, poskytuje odbornou a respektující zdravotní péči.

Jak si vybrat porodní asistentku? (pdf)

Porodní asistentka asistuje těhotné i rodící ženě, pak i celé šestinedělí miminku a šestinedělce. Stará se o ženské zdraví po celý čas života ženy. Není to nějaká asistentka lékaře.

Připojuji informaci pro nepoučenou veřejnost: porodní asistenka není dula.

Informace zpracované na této mapě pochází z Národního registru poskytovatelů zdravotních služeb. Další nebo doplňující informace pak z webových stránek samotných porodních asistentek nebo jejich pracovišť.
Stav zpracování můžete sledovat na blogu ambulantního porodu.