Mapa porodních asistentek

Zobrazujeme vám mapu soukromých porodních asistentek, které vám mohou poskytnout poporodní služby.

Na zobrazení najdete ve vámi hledané lokalitě značku se jménem a kontaktem na porodní asistentku. Klikněte vpravo nahoře na mapě pro zobrazení celé mapy. Legenda mapy.

Tyto služby může rodička využít jak po ambulantním porodu - předčasném propuštění z porodnice, tak po běžném propuštění po porodu z porodnice. Samozřejmě i po domácím porodu.

KDO JE PORODNÍ ASISTENTKA A KOMU VLASTNĚ ASISTUJE?

Porodní asistentka je zdravotnice, specialistka na péči o ženu v průběhu normálního (nekomplikovaného) těhotenství, porodu a šestinedělí, včetně péče o zdravého novorozence a kojence do věku šesti týdnů. Komunitní porodní asistentka pečuje o ženu kontinuálně, systémem jedna na jednu, poskytuje odbornou a respektující zdravotní péči. Kdo je porodní asistentka? (pdf)

Porodní asistentka asistuje těhotné i rodící ženě, pak i celé šestinedělí miminku a šestinedělce. Stará se o ženské zdraví po celý čas života ženy. Není to nějaká asistentka lékaře.

Připojuji informaci pro nepoučenou veřejnost: porodní asistenka není dula.

Informace zpracované na této mapě pochází z Národního registru poskytovatelů zdravotních služeb. Další nebo doplňující informace pak z webových stránek samotných porodních asistentek nebo jejich pracovišť.
Stav zpracování můžete sledovat na blogu ambulantního porodu.