Jilemnice

Porodní asistentka v tomto kraji, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (a proč je pro mne výhodné ji využít?):

Srpen 2017. AP ženy druhorodičky, spontánní porod, bezproblémový. Odchází 56 hodin po porodu, odmítá všechna vyšetření. Novoscreening za 14 dní v domácím prostředí. Pediatra měla dopředu domluveného.

Květen 2017. Žena po císařském řezu, tercipara (rodila potřetí), pustili ji 2. den asi 38 hod po CS. Bez obtíží ji propustili (spolupracovala a znala se s primářem gynekologie). Komunitní PA nabrala krev na novoscreening v domácím prostředí a zkontrolovala matku i dítě.

Prosinec 2016. Klientka komunitní PA, PA přítomná u porodu. Čtvrtorodička, zkušená. Domluvila si pediatra, domluvila si ambu porod dopředu. Spontánní nemedikovaný porod, dítě AS: 10 10 10. Po 2 hodinách chtěli odejít (partner nebyl u porodu - nemocný, PA klientku i přivezla autem po domluvě s rodinou). Doktorka pediatrie nechtěla ženu pustit, vymlouvala se na odběry, žena trvala na odchodu. Pediatrička trvala také na souhlasu otce dítěte (je doma, je noc, nemají auto). Žena kapituluje a ráno pro ženu a dítě přijel taxikem nemocný otec dítěte. Propuštěna po 8 hodinách.

- ALE PEDIATRIČKA (chce vycházet s porodnicí) večer ženu žene k sobě na kontrolu, odebírá miminku krev a žene ji znovu k hospitalizaci, na zcela vymyšlených a nízkých hodnotách CRP, ženu s miminkem hospitalizují a zcela nesmyslně podávají miminku ATB 10 dní intravenosně (i sestry na dětském se diví, proč ???)