Trutnov

Porodní asistentka v tomto kraji, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (a proč je pro mne výhodné ji využít?):

Prosinec 2017. Druhorodička porodila ve 40. tt, oba byli zdraví. Motivací k ambulantnímu porodu byl klid domova, prostor na seznámení se s miminkem a starší dcera. O ambulantním porodu věděli zdravotníci před porodem. Odešli 3 hodiny po porodu, za hodinu od požádání jim přinesli k podpisu reverz. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedali, odběr provedla jejich komunitní porodní asistentka. Maminka hodnotí komunikaci se zdravotníky na výbornou, je ráda že se pro ambulantní porod rozhodla. Porodnice potvrzení od pediatra nevyžadovala, stávající pediatr neměl problém přijmout dítě do péče. Po porodu doma navštívil dětský lékař a porodní asistentka.

Září 2017. Prvorodička, zdravá, porodila v 40. tt zdravého novorozence (hmotnost pod 2500 g). Motivace pro ambulantní porod: Možnost být doma v klidném a bezpečném prostředí, kde zároveň bude rodička s manželem, nepříjemné jednání nemocničního personálu v reakci na porodní plán a při začátcích kojení. O volbě odejít dříve po porodu předem nikomu neříkala, odešli 26 hodin od porodu. Dvě hodiny trvalo, než jim reverz přinesli. Kartičku na NLS nedostali v porodnici a test jim provedla komunitní porodní asistentka. Ačkoli průběh dřívějšího odchodu z porodnice se nenesl na profesionální úrovni (zdlouhavé vyjednávání, jestli opravdu vědí, co chtějí, opakování černých scénářů, nátlak, že by žena už měla být rozkojená - "máte špatné bradavky", "za co se má to dítě chytit"), nepříjemné jednání na novorozeneckém). Před porodem dítěti zajistila pediatra a dokonce ji vybavil potvrzením o budoucím registrování dítěte (toto potvrzení opravdu nutně mít nemusíte nikde v ČR - pozn. webu). V domácím prostředí je navštívili pediatr, dula a komunitní porodní asistentka.

Prosinec 2015. Zdravá tercipara zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Odcházela po 48 hodinách, protože byla velmi nespokojena s drzým personálem, který na ní na porodním sále křičel a nechtěli jí vydat její vlastní dítě. Reverz podepsala jen za sebe, za dítě jí ho odmítli vydat. Kartičku jí nedali, test na novorozenecký laboratorní screening provedl registrující pediatr. Domluvený pediatr nevěděl o záměru předčasného odchodu z porodnice (jak by mohl, když ani rodička nepočítala, že se setká s takovou šichtou v porodnici), ale dítě bez okolků přijal. Rodička byla nadšená z odchodu z porodnice, aby byli s rodinou co nejdřív pohromadě a od nepříjemných cizích lidí.