Ostrov

Porodnice je zavřena od 30. 6. 2018 pro nedostatek zákonných možností, aby mohla fungovat například jako porodní dům (ne, zavírá se proto, že tam ženy málo rodí a chybí personál)

AP umožňují, požadují potvrzení od pediatra o převzetí dítěte do péče. Nicméně se zde dost střídají dětské lékařky, aby vykryly služby, a některé dělají dost velké problémy s ambulantním porodem.

Říjen 2017: Rodička odcházela ambulantně, ale neonatoložka byla velice nepříjemná (doháněla rodičku k slzám). Pak tato lékařka volala do Plzně, odkud pocházela. Tam jí sdělili, že rodička má pravdu a omluvila se rodičce.

Únor 2012. Zdravé tercipaře se zde narodilo zdravé děťátko. Pro matku bylo důležité být pohromadě se svými dětmi. Odešla s novorozencem na reverz 3,5 hodiny po porodu. Reverz jí byl předložen do hodiny od požádání. Byla první, která v Ostrově porodila ambulantně, primář měl dovolenou a trochu si nevěděli rady s papíry, řešil to i nemocniční právník, kterého zavolali. Ale absolutně bez problémů, ještě se omlouvali, že s tím nemají zkušenosti. Kartičku na novorozenecký screening nedali. Rodička snadno našla pediatra, který registroval dítě po narození a v porodnici jim stačil kontakt na něj. Po porodu matku i dítě doma navštívil právě pediatr. Rodička je dula a zdravotní sestra z neonatologie.