Cheb

Květen 2018. Po předchozí sekci (VBAC) porodila zde zdravá druhorodička v 40. tt zdravé miminko. Žena si přála být v klidu domova, a proto zvolila ambulantní porod. Jelikož zdejšímu personálu žena důvěřovala, oznámila již před porodem, že by ráda s miminkem odešla předčasně. Jakmile odchod oznámila, donesli reverz k podpisu, a tak odešli 24 hodin z porodnice. Odběr krve na NLS provedla komunitní porodní asistentka, která měla také příslušnou kartičku na odběr. Žena byla s průběhem předčasného odcházení velmi spokojená a pochvalovala si, že byla záhy s celou rodinou, což byla její obrovská motivace pro ambulantní porod. Současný pediatr o AP nevěděl, ale miminko bez okolků registroval. V porodnici matka uvedla pouze jméno na kontakt na něj. V domácím prostředí navštívila a své služby poskytla komunitní porodní asistentka, a dula. Žena se na tento porod připravovala u Michaely Kalusové na Jemném zrození - Hypnoporodu.

Duben 2018. Zdravá druhorodička zde přivedla na svět zdravé miminko v 41. tt. Pro ambulantní porod se rozhodla, protože si přála klid v domácím prostředí a nechtěla se odloučit od staršího dítěte. Chebští zdravotníci věděli před porodem, že žena si bude přát dřívější odchod s děťátkem a připravili se na to. Na reverz odcházeli 14 hodin po porodu. Na test z patičky (NLS) se vraceli do porodnice, kde jim ho udělali. Žena byla velmi spokojená s dřívějším odchodem a udělala by to znova :) V porodnici se neptali na jméno PLDD a stávající přijal čerstvé miminko bez okolků. O nedělku a novorozence se doma postarala rodina. Žena dále uvedla: "Dávám palec nahoru za změny, které se za působení vrchní PA Andrejky Bučkové a dr. Číza odehrály, oproti zkušenosti s porodem v roce 2015, smekám a děkuji týmu chebské porodnice za přístup a ochotu, jak jednají s rodičkami."

Březen 2018. Zdravá druhorodička porodila ve 39. týdnu zdravé dítě. Odešla 14 hodin po ambulantním porodu, 2 hodiny čekala na reverz. Na odběr z patiček se vraceli do porodnice. Registrující dětský lékař přijal dítě do péče po předčasném odchodu z porodnice bez problémů. Na poporodní návštěvu si pozvali soukromou porodní asistentku a dulu.

Květen 2017. Primipara se somatoformní poruchou. Přijela na začátku 2. doby porodní. Porodník velmi respektující. Krásný rychlý porod. Velmi špatná komunikace s novorozeneckým oddělením. Propuštěna druhý den.