Znojmo

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 42. tt své druhé dítě. V těhotenství měla vysoký krevní tlak, jinak bylo vše normální. Žena chtěla odejít do klidu domova, na víc bylo plné oddělení. O jejím záměru v porodnici předem nevěděli. Žena odcházela 7 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 2 hodiny (ale protože dotyčný lékař právě prováděl sekci). K odběru na NLS se rodiče vrátili do porodnice. Potvrzení ani údaje o PLDD lékaři nevyžadovali, současný pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

V září 2018 zde žena porodila ve 41. tt své druhé dítě. Žena je diabetička, jinak v těhotenství neměla žádné komplikace. Domů chtěla odejít dříve kvůli špatné předchozí zkušenosti z odd. šestinedělí. O jejím záměru předem v porodnici nevěděli, odešla 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl připraven ihned (reverz za dítě podepsal 2 hodiny po porodu otec). Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jim jméno a kontakt. Současný PLDD neměl problém přijmout dítě po AP. Na odběr na NLS se s dítětem vrátili do porodnice. Komunikace v porodnici byla výborná. Žena je ráda, že odešla domů dřív.

Květen 2017. Druhorodička si přála ambulantní porod, protože nebyla u prvního porodu spokojená s oddělením šestinedělí, a protože chtěla být brzo s rodinou. O své vůli zůstala 36 hodin od porodu. Měla pozitivní test na GBS, ATB odmítla i z důvodu velmi rychlého porodu. Pro riziko možné infekce se rozhodla chvíli zůstat. Během odchodu vše rychle vyřízeno a bez potíží. Kvůli novorozeneckému screeningu se vracela do porodnice. Nevyžadovali potvrzení od pediatra, ten o plánu rodit ambulantně věděl.