Vyškov

"Porodnice akceptuje možnost ambulantního porodu, při kterém rodička po několika hodinách po porodu opouští oddělení. "

Prosinec 2017. Zdravá druhorodička porodila zdravé miminko ve 41. tt. Pro ambulantní porod se rozhodli s ohledem na přání být hned s celou rodinou pohromadě doma a kvůli nechuti podřizovat se nemocničnímu prostředí. Odešli 5 hodin po porodu, po dvou hodinách od požádání jim přinesli k podepsání reverz. Zdravotníci byli o přání odejít dříve předem informováni. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedali, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace v porodnici probíhala bez problémů. Rodička je ráda, že na svou žádost mohla odejít dříve. Současný pediatr o ambulantním porodu nevěděl, ale děťátko ochotně registroval. V porodnici potvrzení od pediatra nevyžadovali.

Říjen 2017: Druhorodička, zdravá, motivace k AP - starší kojené dítě. Kartičky na novorozenecký screening nenabídli, návrat kvůli provedení testu zamítli. Rodička trvala na přítomnosti staršího dítěte na porodním boxu. Protože otec dětí odvezl starší dítě, počkala rodička s propuštěním až do rána. Propuštění proběhlo bez problému jak z gynekologie, tak i z novorozeneckého. Pediatr dítko prohlédl při ranní vizitě, poučil a zdůraznil, aby registrující pediatr viděl novorozence co nejdřív. Na propouštěcí zprávy čekali 3 hodiny. Reverzy byly nachystaný.

Srpen 2017. Z důvodu nesoukromí a stálého rušení se rozhodli jít domů. Žádný z doktorů s tím neměl problém, sestřička byla trošku nepříjemná. Odchod v klidu.

Červenec 2017. Rodička se po porodu přesunula s dítětem na novorozencke oddělení do vyhrazené místnosti, kde čekali na propouštěcí zprávy, podepsali zbytek reverzu a vyřešili podrobnější vyšetření miminka před propuštěním, rozbor krve rodičky, injekci kvůli Rh faktoru. Odjížděli cca čtyři hodiny po porodu. Veškerý personál byl profesionální, vstřícný, laskavý, vše proběhlo hladce a podle představ rodiny.

Květen 2017. Druhorodička. Gynpor oddělení spolupracující. Oddělení šestinedělí naopak, starý primář a sestra byli velmi nepříjemní. Mladý doktor neonatolog naopak. Stačilo jméno pediatra a telefon na něj. Test z patičky udělali za tři dny přímo ve Vyškově, v porodnici.

Březen 2017. Bezproblémový ambulantní porod po porodu koncem pánevním.