Vyškov

"Porodnice akceptuje možnost ambulantního porodu, při kterém rodička po několika hodinách po porodu opouští oddělení. "

Říjen 2018. Zdravá žena zde porodila své druhé dítě, oba v pořádku. Motivací pro AP bylo starší kojené dítě doma a péče manžela a babičky. Zdravotníci o jejím záměru věděli, reverz byl připravený do hodiny, celkový odchod po 6 hodinách. NLS screening provedla komunitní porodní asistentka. Najít pediatra nebyl problém. Matka měla zajištěnou poporodní péči u komunitní PA, pediatra a samozřejmě rodiny.

Žena zde porodila v 38. tt své první dítě, oba byli v pořádku. Porodnice o ambulantním porodu věděla, neměli s tím problém, reverz byl připraven do 2 hodin, odchod po 11 hodinách. Patičkový test provedla ošetřující PLDD, která měla i připravenou kartičku na test. Maminka si vyčítá, že nechala test provést PLDD, protože kvůli testu museli tři dny po porodu jet do nemocnice, kde pediatra sloužila. Test byl proveden bez zahřátí patičky, miminko na podložce, bez možnosti tišení např. kojením. Poporodní péči měla žena zajištěnou u laktační poradkyně a duly. Žena absolvovala předporodní kurz s PA Annou Kohutovou.

"Zdravé dítě a zdravá matka nepotřebují "pomoc" arogantních zaměstnanců porodnice. Chtěli jsme klid doma."

V září 2018 zde žena porodila ve 41. tt své třetí dítě. Žena má adaptovanou anemii a nepodstoupila nebo měla pozitivní test na GBS. Jinak bylo těhotenství normální. Žena chtěla odejít domů dříve, protože jsou pro ní začátky s miminkem doma celkově jednodušší a na víc předchozí dva porody odcházela ambulantně také. Zdravotníci o jejím záměru předem věděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 6 hodin. Kontakt ani potvrzení od PLDD v porodnici nevyžadovali, dosavadní pediatr neměl problém přijmout dítě po ambulantním porodu, také provedl odběr na NLS (kartičku v porodnici nedali). Komunikace se zdravotníky byla vynikající. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla po porodu zajištěnou péči soukromé porodní asistentky.

V září 2018 zde žena přivedla na svět ve 40. tt své třetí dítě. První porod byl u ženy sekcí, jinak se jednalo o naprosto zdravé těhotenství. Žena chtěla domů, protože jí nevyhovuje režim na oddělení a také za staršími dětmi. O jejím záměru v porodnici předem věděli, odcházela 10 hodin po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 3 hodiny. Stačilo předat jméno a kontakt na pediatra, kartičku na screening NLS nepředali. Současný pediatr neměl problém přijmout dítě po AP, provedl odběr na NLS. Komunikace v porodnici byla vynikající. Žena je ráda, že odešla dříve, na doma měla po porodu zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

V srpnu 2018 zde žena ve 38. tt porodila své první dítě. Rh faktor rodičů dítěte byl odlišný, jinak se jednalo o bezproblémové těhotenství. Rodiče chtěli být s dítětem ve známém, bezpečném prostředí. O záměru odejít dříve v porodnici předem nevěděli. Žena odcházela 3 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Požadovali potvrzení od PLDD , které žena měla. Rodiče měli problém najít pediatra, který by dítě po AP převzal, i když nakonec byli úspěšní. Kartičku na NLS v porodnici nedostali, registrující PLDD zajistil rodičům odběr v jiné porodnici. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že šla domů dřív. Po porodu měla na doma zajištěnou péči duly a své rodiny. Před porodem absolvovala kurz hypnoporodu od Jemného zrození.

V srpnu 2018 zde žena přivedla na svět ve 40. tt své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství. Domů chtěla žena odejít dříve kvůli předchozí negativní zkušenosti z odd. šestinedělí a do klidu domova. V nemocnici o jejím záměru věděli předem, odcházela 9 hodin po porodu po podpisu reverzu, který připravili za 6 hodin. Potvrzení od PLDD nevyžadovali, stačilo jméno a kontakt. Stávající PLDD o ambulantním porodu nevěděl, ale nevadilo mu to. Kartičku pro odběr na NLS v porodnici nepředali, odběr provedl PLDD. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla domů dřív. Na doma měla žena zajištěnou péči rodiny a soukromé PA.

Srpen 2018. Zdravá druhorodička tu porodila ve 41.tt zdravé dítě. Lékaři o předčasném odchodu nevěděli, reverz přichystali až po 13 hodinách (maminka porodila večer, propouští až ráno), žádali jen jméno a kontakt na PLDD. Kartičku na NLS nedali, to provedl pediatr, který neměl problém s přijetím dítěte. Žena měla doma zajištěnou péči komunitní PA a laktační poradkyně. Volbu ambulantního porodu si velice pochvaluje. Přála si odejít předčasně, protože má doma starší dítě, které je stále ještě velmi malé, přála si mít vlastní pohodlí, žádné rušení a klid domácího prostředí. Žena se na tento porod připravovala na kurzu Mamicentru s Laďkou Ryšavou. Žena vypověděla: "Velmi mi pomohla skupina AP na Facebooku. Taky mi přišlo, že i když jsem celé dopoledne ležela na šestinedělí, nechali mě na pokoji, protože věděli, že jdu domů, takže mi neříkali nic o kojení (poté, co se zeptali, jestli se malý po porodu přisál a já řekla, že ano) a nehádali se se mnou ohledně mytí miminka, i když se jim nelíbilo, že má krev ve vlasech apod."

Červenec 2018. Zdravá žena tu ve 40. tt porodila své první dítě. V anamnéze měla Rh faktor mínus. Lékaři věděli o záměru ženy odejít dřív, reverz vystavili po 4 hodinách. Žena odcházela po 10 hodinách, protože chtěla být doma v klidu s otcem dítěte a nechtěla nevyžádané rady ohledně kojení. Kartičku na NLS jí v porodnici nedali, obstarala ho komunitní PA. PLDD byl problém sehnat, ale nakonec se jí podařilo. V domácím prostředí nedělku a miminko navštívila soukromá porodní asistentka, laktační poradkyně a také dula.

Červenec 2018. Prvorodička v 39. tt porodila dítě ve Vyškově. Oba byli zdraví. Žena měla Rh faktor mínus. Rodiče si přáli trávit první chvíle doma jako rodina, proto se rozhodli pro ambulantní porod. Svůj záměr oznámili po porodu a odcházeli spolu 28 hodin od porodu na reverz. Kartičku na NLS nedostali v porodnici. Odběr krve z patičky udělala jejich komunitní porodní asistentka. Žena popisuje zážitek spojený s předčasným odchodem jako velmi nepříjemnou záležitost a byla velmi ráda, že odešli dříve. Když před porodem sháněla pro své dítě PLDD, dalo ji to trochu práci, ale nakonec ho sehnala. V porodnici se pouze ptali na kontakt na něj. O ženu doma pečovala rodina, dula a své služby poskytla komunitní porodní asistentka. Žena absolvovala kurz hypnoporodu - Jemného zrození.

Červen 2018. Druhorodičce v 38. tt se zde narodilo zdravé miminko. Přála si být, co nejdřív doma s dvouletým dítětem, aby si snadněji zvykal na sourozence. Také nemá ráda nemocniční prostředí a nejsou jí příjemné vizity. Jakmile žena oznámila dřívější odchod po porodu, donesli poměrně záhy reverz k podpisu. Společně odcházeli 15 hodin od porodu domů. Kartičku na NLS si žena sehnala sama a odběr krve z patičky miminku doma odebrala soukromá porodní asistentka. Průběh předčasného ambulantního odchodu byl v pořádku, snadný a žena byla ráda, že se pro něj rozhodla a byli všichni brzo doma pohromadě. Rodinný PLDD měl problém přijmout miminko po ambulantním porodu, a tak žena pro jejich děti našla jiného, který tyto nezákonné potíže neměl. V porodnici nechtěli potvrzení od PLDD. Doma o ženu a dítě pečovala a služby poskytla porodní asistentka. Žena se na tento porod připravovala na kurzu hypnoporodu - Jemného zrození.

Červen 2018. Další povedený ambulantní porod se povedl zdravé ženě, která zde porodila své třetí dítě v 39. tt. Žena měla v průkazce pozitivní test na GBS. Svůj záměr odejít dříve s miminkem oznámila po porodu, přinesli jí reverz k podpisu a tak odešli 12 hodin od porodu. Kartičku na NLS v porodnici nedali, odběr provedla komunitní PA. Odchod proběhl v pohodě a žena byla moc ráda, že mohla odejít za svými dalšími dětmi a do svého soukromí. V porodnici se ptali na PLDD, jen na kontakt na něj a ten miminko, byť mladší 72 hodin, prohlédl v domácím prostředí. Stejně tak pečovala o ženu a dítě doma rodina, navštívila je laktační poradkyně a komunitní porodní asistentka. Žena se před tímto porodem absolvovala kurz Jemného zrození - hypnoporod.

Červen 2018. Druhorodička porodila ve 41. tt, oba zdraví. Chtěli z porodnice odejít dříve, protože žena chtěla být i se svým starším dítětem. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů věděli předem. Odešli 4 hodiny po porodu, za půl hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči probíhala výborně. Žena byla ráda, že odešli na její žádost dříve. Jejich stávající PLDD o ambulantním porodu nevěděl předem, ale dítě přijal bez okolků. V porodnici nevyžadovali od něj potvrzení. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka, která ženě i dítěti poskytla zdravotní služby. O ženu i dítě v domácím prostředí pečovala rodina, laktační poradkyně, dula a poporodní dula. Žena se před tímto porodem připravovala na kurzu Jemného zrození - hypnoporod.

Červen 2018. Druhorodička porodila ve 39. tt, oba zdraví. Chtěli z porodnice odejít dříve kvůli touze po domácí pohodě, a protože žena chtěla být i se svým starším dítětem. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů nevěděli předem. Přání odejít předčasně oznámila personálu komunitní porodní asistentka, kterou žena měla u porodu. Odešli 5 hodin po porodu, za 4 hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedla komunitní porodní asistentka. Komunikace mezi zdravotníky a rodiči probíhala výborně. Žena byla ráda, že odešli na její žádost dříve. Jejich stávající PLDD o ambulantním porodu nevěděl předem, ale dítě přijal bez okolků. V porodnici se ptali pouze na jeho jméno a kontaktní údaje. Po porodu je doma navštívila porodní asistentka, která ženě i dítěti poskytla zdravotní služby.

Červen 2018. V červnu zde porodila ve 40. tt druhorodička zdravé dítě. V anamnéze měla poruchu srážlivosti krve a těhotenskou hepatopatii v předchozím těhotenství. Chtěla se vyhnout stresujícímu nemocničnímu prostředí (po prvním porodu za tři dny v nemocnici naspala dohromady šest hodin) a doma ni čekal starší syn - chtěli být pohromadě jako rodina už od počátku. Zdravotníci o ambulantním porodu věděli předem, odcházeli 6 hodin po porodu. Za dvě hodiny po porodu jim přinesli k podpisu reverz. Kartičku na NLS v porodnici nedali, odběr z patičky provedl stávající pediatr. Ten neměl problém přijmout do péče dítě po ambulantním porodu. Komunikace v porodnici byla dle rodičky vynikající. Nevyžadovali od rodičů potvrzení od pediatra. Po porodu je doma navštívila rodina, porodní asistentka a pediatr.

Duben 2018. Ve 43. tt se zde narodilo zdravé miminko zdravé ženě. Byl to její druhý porod. Žena oznámila zdravotníkům již před porodem volit ambulantní porod, protože má doma starší dítě a přeje sobě i dětem klid a pohodlí domova. Odešli 3 hodiny od porodu na reverz. Kartičku na NLS nedostali, odběr miminku udělal pediatr (PLDD). Veškerý personál byl profesionální, vše proběhlo hladce a podle představ ženy. To, že mohla odejít ihned po porodu si velmi pochvalovala! V porodnici nepožadovali nějaké potvrzení od PLDD a ten přijal novopečené miminko bez okolků. Také je navštívil v domácím prostředí. Žena se na tento porod připravovala na kurzu Anny Kohutové.

Konec porodu byl hodně náročný, ale musím uznat personálu porodnice, že nikdo ani slůvkem nekomentoval moje klení, nebo když jsem vyhazovala novorozenecké sestry z pokoje ve finále. Všichni byli milí a vstřícní, na všechno se ptali a nikdo na dceru nesahal.

Březen 2018. Druhorodička, zdravá, motivace k AP - starší kojené dítě a domácí pohoda. Novorozenec fyziologický, v 41. týdnu narozený. Zdravotníci o plánu odejít dříve domů věděli předem. Odešli 4 hodin po porodu, za 3 hodiny od požádání přinesli reverz k podpisu. Kartičku na novorozenecký screening v porodnici nedostali, odběr provedla komunitní PA. Žena byla s ambulantním porodem velmi spokojená a průběh odchodu si pochvaluje. Pediatr, ke kterému žena již přihlásila své první dítě, registroval novorozence bez okolků. V porodnici se ptali na kontaktní údaje pediatra. Po porodu je doma navštívila komunitní PA a poskytla své služby nedělce i novorozenci.

Březen 2018. Tercipara, tu porodila zdravé dítě. Test na streptokoka (GBS) se rozhodla nepodstoupit. Lékaři věděli o rozhodnutí odejít dříve, reverz vystavili do dvou hodin, požadovali kontakt na PLDD. Patičkový test (NLS) zajistila komunitní PA. Najít pediatra respektujícího způsob porodu nebyl problém. Maminka se rozhodla jít domů 5 hodin po porodu, kvůli starším dětem a neochotě trávit čas na šestinedělí. Navíc se nepovažuje za nemocnou, aby zůstávala v nemocnici. Doma měla zajištěnou péči rodiny a komunitní PA.

Březen 2018. Zdravá druhorodička porodila v 41. tt zdravé dítě. Zdravotníci o záměru odejít předčasně z porodnice věděli před porodem (žena měla s sebou DVP). Ženina motivace byla následující: Chtěli jsme klid doma, nechtěla jsem nechávat 2letého syna samotného déle, než je nutné. Personál novorozeneckého oddělení byl velmi nepříjemný, takže nás v rozhodnutí utvrdil. Nemyslím si, že zdraví lidé patří do nemocnice. Na reverz odešli 3 hodin od porodu. Ženina komunitní porodní asistentka je navštívila doma, poskytla poporodní péči a provedla test z patičky (NLS). Žena je velice spokojená, že odešli předčasně. Porodníci byli skvělí, profesionální, nicméně doktor z novorozeneckého byl neprofesionální, protivný, snažil se manipulovat, chování směrem k novorozenému synovi bylo také nehezké (PA zacházela s placentou lépe, než tento lékař s novorozencem). Chtěli do reverzu podpisy obou rodičů (nemají na to nárok). Rodinný pediatr bez okolků přijal novorozence do péče, v porodnici se ptali na jeho kontaktní údaje.