Brno - Obilní trh

Únor 2018. Druhorodička zde porodila v 41. tt. Ona i dítě byli zdraví. Pro ambulantní porod se rozhodla z následujících důvodů: Touha sdílet první okamžiky s manželem a starším dítětem, nepříjemný přístup v porodnici a také kvůli zákazu návštěv. Zdravotníci se o záměru předčasně odejít dověděli po porodu, do 3 hodin vyřídili dokumentaci, a tak 11 hodin od porodu žena i dítě odcházeli domů. Kartu na NLS dostala v porodnici a odběr krve na test provedla komunitní porodní asistentka, která nedělku i novorozeně navštívila v jejich domácím prostředí a poskytla své služby. Pediatr, ke kterému žena již přihlásila své první dítě, o záměru ambulantního porodu nevěděl, ale novorozené dítko registroval bez okolků. V porodnici se pouze ptali na jméno PLDD.

Únor 2018. Zdravá druhorodička porodila zdravé děťátko v 40. tt. O ambulantním porodu uvažovala, nechala tu možnost otevřenou podle momentálního pocitu. Zdravotníci jí ambulantní porod. Žena s dítětem nakonec odešla 60 hodin od porodu na reverz - byl vyhotoven za hodinu. NLS děťátku provedli v porodnici. Žena byla s průběhem ambulantního porodu spokojena a byla velice ráda, že odešli předčasně na svou žádost. Dosavadní pediatr neměl potíž přijmout dítko mladší 72 hodin a v porodnici se ptali pouze na jméno a kontakt. Doma je navštívily dětská sestra a dula.

Srpen 2017. Zdravá prvorodička zde porodila zdravé dítě v 42. tt. Protože toužila sdílet a oslavovat narození dítěte se svou rodinou, požádala o předčasný odchod - ambulantní porod - toto přání sdělila před porodem. Odcházela s dítětem 4 hodiny od porodu na reverz, který jí byl velmi rychle vyhotoven k podpisu. Kartu na NLS dostala v porodnici a odběr krve na test provedl registrující pediatr, kterého snadno našla. Vydal jí potvrzení pro porodnici, že se ujme čerstvoučkého miminka a poskytne mu péči. Žena byla velmi spokojená s průběhem odchodu a je velmi šťastná, že se rozhodla odejít dříve. V domácím prostředí navštívila nedělku i novorozence soukromá porodní asistentka a poskytla jim své služby.

Listopad 2015. Dětský lékař od rodičky požadoval potvrzení od pediatra, který dítě bude registrovat, rodička ho měla. Porodní asistentka v podstatě nic nevymlouvala, tamní dětský lékař byl opravdu fér, ničím nevyhrožoval. Nicméně rodička tušila, že tehdy bylo na oddělení šestinedělí plno, tak se personálu možná ulevilo, že se mu sníží počet rodiček na oddělení šestinedělí.