Roudnice nad Labem

Červen 2018.

"Ambulantní porod: Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.

Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost." (odkaz)

Červen 2018. "Roudnickou porodnici jsem si zvolila, protože mi jako jediná umožnila tzv. ambulantní porod. Štěpánka je mé třetí dítě a protože bylo všechno v naprostém pořádku a já jsem se musela věnovat i svým starším dětem, ambulantní porod mi přišel jako nejlepší řešení," řekla Petra Prokešová. (odkaz)

Roudnická porodnice vydala na svém webu dva dokumenty (zdroj) a (zdroj). Jejich obsah je sporný až protiprávní. Například není možné vymáhat podpis pod reverz dítěte od obou rodičů. To je protiprávní jednání. Není možné posílat na rodiče sociálku, když odejdou se zdravým dítětem, aniž by předložili "potvrzení od pediatra". Toto je uvedeno ve Věstníku 08-2013. Předčasný odchod z porodnice není podnětem k podání výzvu na OSPOD. Roudnická porodnice na jednu stranu uvádí, že je lepší ambulantním porod než domácí, ale klade rodičům do cesty nelegální překážky, že není divu, že je pro někoho lepší domácí porod než tahání se o rodičovská práva. #sorryjako